Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

shizzaw

Проблем с батерия на лаптоп

Препоръчан отговор

Става въпрос за лаптоп TOSHIBA A300 имам няколко батерии почти изхабени и вчера ми дадоха една която е само на 19% износена. Сложих я днес на лаптопа и как си се зарежда нормално стигна до 46% и повече не мърда.. Ако се зареди докрай поне час и нещо ще ми кара сравнително по-добре от другите ми 3 батерии. Евереста е новичка версия да не би да не ми отчита правилно, но се съмнявам защото индикационната лампичка ту се включи, ту изгасне всмисъл през някакво късо време се опитва да зарежда да тръгне към 47%, но не се получава и пак изгасне лампата. Дайте някакви идеи да пораздвижда тази батерия, защото пича му е изгорял лаптопа и не я беше ползвал отдавна. 

post-340047-0-24915100-1374319787_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дайте някакви идеи да пораздвижа тази батерия, защото пича му е изгорял лаптопа и не я беше ползвал отдавна. 

Тя като си е на края на живота,няма как да стане като нова.Батериите си имат определен брой зареждания след,което изведнъж свършват...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя като си е на края на живота,няма как да стане като нова.Батериите си имат определен брой зареждания след,което изведнъж свършват...

е тя не е ползвана поне 1/2 години човека каза, че преди това е карала по 1 час и нещо.. Възможно е да се е разредила заради това, че не е ползвана толкоз време, но защо не се зарежда до 100%..., а само до 47 стигна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е тя не е ползвана поне 1/2 години човека каза, че преди това е карала по 1 час и нещо.. Възможно е да се е разредила заради това, че не е ползвана толкоз време, но защо не се зарежда до 100%..., а само до 47 стигна.

Oт продължително време,без използване,също стареят батериите!Щом не зарежда до 100% е тръгнала вече...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи и калибриране и виж какво ще каже евереста. Все пак литиево-йонните батерии имат около 2-3 години живот, без значение дали се ползват или не, а също така и високите температури ги скапват, така че и да не е ползвана, но е била в лаптоп-а и той е работил и е загрявал - живота спада още.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В магазин или сервиз за компютри може да имат тест машина за батерии за лаптоп. Може да я занесеш там , за да ти кажат колко процента е живота на батерията!!! Ако си в Нова Загора може да я донесеш при нас , ние продаваме батерии за лаптопи и имаме такава машина. Контактите може да ги вземеш от нашият сайт - www.pcma.bg!!!

Става въпрос за лаптоп TOSHIBA A300 имам няколко батерии почти изхабени и вчера ми дадоха една която е само на 19% износена. Сложих я днес на лаптопа и как си се зарежда нормално стигна до 46% и повече не мърда.. Ако се зареди докрай поне час и нещо ще ми кара сравнително по-добре от другите ми 3 батерии. Евереста е новичка версия да не би да не ми отчита правилно, но се съмнявам защото индикационната лампичка ту се включи, ту изгасне всмисъл през някакво късо време се опитва да зарежда да тръгне към 47%, но не се получава и пак изгасне лампата. Дайте някакви идеи да пораздвижда тази батерия, защото пича му е изгорял лаптопа и не я беше ползвал отдавна. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

. Контактите може да ги вземеш от нашият сайт - www.pcma.bg!!!

Пишман търговци, налазиха пак......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.