Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Та така. Както говори заглавието. Моят Win7 от около 2-3 седмици насам започна да яде доста рам,но не е само от Win7 според мен. Бях със 64-бит Win7 Ultimate и просто пускам комютъра. Първите 10 минути е на 25% рам-та. Оставям го без изобщо да го пипам и става от порядъка на 55-60 дори и до 70 стига без да има абсолютно нищо включено. Сега съм с 32-бит Win7 Ultimate. Проблемът е подобен само,че този път яде по - малко рам. Разгледах из интернет,но не намерих нищо което да ми помогне.Сега когато го стартирам е на 23-25% и пак като го оставя за има-няма 10 минути скача на 45-50%. 
Processor: Intel Dual Core E5700 3ghz
RAM: 4GB RAM DDR3 1333mhz

Не мисля,че друго е необходимо на този етап. Както написах по - горе в поста това го прави от 2-3 седмици преди нямах никакъв проблем с Win7 Ultimate 64-bit

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прегледай в Таск Мениджъра кое ти заема най-много от оперативната памет и ако не е нужно го премахни. Не е нормално да ти заема толкова много, въпреки това че някои програми са си тежички...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в Task Manager и когато това се случи виж, кой процес товари най-много. Възможно е да си лепнал някой malware.

едит: аре пак дублирах пост. Сори колега.

Редактирано от exwol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току що направих снимки на Таск Мениджера и ще ги кача в този пост.  http://prikachi.com/images/276/6352276h.jpg http://prikachi.com/images/275/6352275K.jpg Exwol няма как да е Malware както казах преинсталирах комютъра. D е форматиран изцяло и както се досещате C се трие целия при инсталация. Дори създадох дисковете отново и пак същата работа. Като цяло всичко е почистено няма прах и прочие. Като цяло аз не виждам никакъв излишен процес. 

Редактирано от Иван Александров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току що направих снимки на Таск Мениджера и ще ги кача в този пост.  http://prikachi.com/images/276/6352276h.jpg http://prikachi.com/images/275/6352275K.jpg Exwol няма как да е Malware както казах преинсталирах комютъра. D е форматиран изцяло и както се досещате C се трие целия при инсталация. Дори създадох дисковете отново и пак същата работа. Като цяло всичко е почистено няма прах и прочие.

Не видях нещо нередно, но нищо не ти пречи да минеш през вирусния раздел. Гадинките се промъкват по всемъзможен начин, така че не е гаранция...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре ще проверя,но както казах не е нормално. За 2 седмици направих 3 преинсталации 2 пъти на 64 бит и сега накрая на 32 и пак е така,но поне ползва по - малко рам от 64-бит. Като цяло просто затормозява работата и става по - бавно. Edit: Колкото до папките Temp и Cach са напълно празни. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хммм, знам ли. Можеш профилактично да провериш за някоя гадинка. То не че има значение особено, но всички драйвери ли си качил, да няма някоя удивителна в divace manager. Освен това процесора как се държи, при него има ли неестествен товар?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя версия на uTorrent ползваш? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последната. Всъщност като се замисля ... д/г от както май я сложих започнаха тези номерца,но ще сложа по - стара после след като сканира avast. Колкото до CPU ами той се държи нормално в покой си седи на 1-2% Драйвърите ... сложил съм всичко. Edit: Имах малко temp и cach. Изчистих ги бяха около 600мб и видях,че имам дори Windows Prev Installantion (което не би трябвало да го имам след като инсталирам Windows от диск,но както и да е. Вече го няма. Всичко е изтрито и сега само чакам Avast. На 41% и все още не е открила нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем и решението беше да спирам utorrent-a след като си изтегля каквото ми трябва или да спра сийда на всичко и оставя програмата пусната. Ако не стане така трябва да видиш за вирус както казват колегите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем и решението беше да спирам utorrent-a след като си изтегля каквото ми трябва или да спра сийда на всичко и оставя програмата пусната. Ако не стане така трябва да видиш за вирус както казват колегите.

Ами всъщност не. Бях със старата версия когато започна. След първата преинсталация сложих новата и Utorrent никога не ми е правил проблем. Той яде само 50мб а това не може да вдигне повече от 1-2% рам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новите версии на uTorrent и Bittorrent постепенно "изяждат" свободната памет. Като начало може да спреш торент клиента, за да се увериш, че проблема е точно от него. След което се ориентирай към по-старите версии, нещо около 2.0 до 2.2 .

P.S. В диспечера на задачите не се вижда тази промяна и това нещо заблуждава, че черпи малко ресурс от паметта.

Редактирано от gyps (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новите версии на uTorrent и Bittorrent постепенно "изяждат" свободната памет. Като начало може да спреш торент клиента, за да се увериш, че проблема е точно от него. След което се ориентирай към по-старите версии, нещо около 2.0 до 2.2 .

P.S. В диспечера на задачите не се вижда тази промяна и това нещо заблуждава, че черпи малко ресурс от паметта.

Спрях Utorrent докато все още сканира avasta и рамта падна на 27% (което е нормално за 4гб рам според мен)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълн нормално и аз съм с толкова. Значи проблема е решен

Мисля,че да. Въпросът сега е да се сменя ли пак на 64-bit защото тази поради не знам какви причини ми използва само 3,5гб рам,а не 4гб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

32-битовите имат някакви чалъми там не ми се обяснява и поради това няма да показва повече от 4 гб рам а до 3.5

Аз съм с 64 битовия но незнам на мене що пък ми показва 3.5гб от 4 използваеми мисля и аз да си преинстална компа с по-читава 7ца

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с 4 GB RAM, WIn7 x64. В момента ми е заета около 31% от паметта, uTorrent последна версия сийдва на макс, заемайки около 14 MB, имам и два активни Скайпа.

Извод - не е от торент клиента. Отиди в антивирусния раздел, да ти направят една проверка специалистите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчвам тази полезна програмка. Показва по всяко време използваната памет, процесите които изразходват най-много ресурси както и дефрагментация на паметта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

32-битовите имат някакви чалъми там не ми се обяснява и поради това няма да показва повече от 4 гб рам а до 3.5

Аз съм с 64 битовия но незнам на мене що пък ми показва 3.5гб от 4 използваеми мисля и аз да си преинстална компа с по-читава 7ца

Не знам. Аз винаги съм си бил с 64 Bit Ultimate,но поради този проблем реших да сменя на по - лека (32) за да видя какво ще стане защото съм чувал,че е желателно да имаш ПОНЕ 6-8гб рам за да си с 64-бит което разбира се е простотия според мен.

yokohama..yms 

Като цяло 32 бит на мен лично ми се Load-ва доста по - бързо от колкото 64 бит. С около 30 секунди по - бързо се стартира при рестарт или при включване на комютъра. Edit: Като цяло сега няма да те тегля тази програма. Ще сложа 64-бит и може би тогава ще я изтегля.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иван Александров, връщай се задължително на 64 битовата версия, че с тия 4гб рам, в момента не ги ползваш всичките. 32 битовата версия сега ти работи по-бързо, защото предишната сигурно си я омазал здраво. Windows 7 e достатъчно опитимизиран да работи с 64 битови процесори. За Utorrent препоръчвам версия 2.0.4. Да се забрани автоматичното ъпдейтване, като се махне отметката като на картинката:

Публикувано изображение

Редактирано от Касперски (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иван Александров, връщай се задължително на 64 битовата версия, че с тия 4гб рам, в момента не ги ползваш всичките. 32 битовата версия сега ти работи по-бързо, защото предишната сигурно си я омазал здраво. Windows 7 e достатъчно опитимизиран да работи с 64 битови процесори. За Utorrent препоръчвам версия 2.0.4. Да се забрани автоматичното ъпдейтване, като се махне отметката като на картинката:

Публикувано изображение

Благодаря. Вече го направих,но наистина по - бавно се Load-ва системата което леко ме "дразни" така да се изразя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря. Вече го направих,но наистина по - бавно се Load-ва системата което леко ме "дразни" така да се изразя.

Е колко да е разликата?  Потърси нови драйвери за видеото, чипсета и всичко останало и ги ъпдейтни. Принципно в 64 битовите версии мисля се зареждат повече процеси. Моя три годишен лаптоп зарежда за около 30 секундки до прозореца за въвеждане на паролата. Никога не съм му слагал 32 битова версия. Но поне ползваш пълния капацитет на хардуера и 64 битовите програми работят по- бързо от 32 бит. версии на програмите.32битовата, ако имаш 4гб и повече, ще ползваш 3гб рам.

Сега се сетих за още нещо, погледни колко процеса се стартират с пускането на Windows-a.

Редактирано от Касперски (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е колко да е разликата?  Потърси нови драйвери за видеото, чипсета и всичко останало и ги ъпдейтни. Принципно в 64 битовите версии мисля се зареждат повече процеси. Моя три годишен лаптоп зарежда за около 30 секундки до прозореца за въвеждане на паролата. Никога не съм му слагал 32 битова версия. Но поне ползваш пълния капацитет на хардуера и 64 битовите програми работят по- бързо от 32 бит. версии на програмите.32битовата, ако имаш 4гб и повече, ще ползваш 3гб рам.

Сега се сетих за още нещо, погледни колко процеса се стартират с пускането на Windows-a.

Аз това го следя доста изкъсно. Това какво се стартира отначало със системата. Почти на всяка една инсталирана програма го преглеждам особено ако инсталирам Adobre Photoshop и After Effect или като цяло Adobe защото се накачват доста ненужни работи със стартирането на системата. Иначе и на мен д/г ми е за толкова до екрана с паролата (при мене няма паролата така,че при Welcome) абе сега е добре. Говоря по скайп и е на 29% и съм с 2.0.4 на Utorrent-а

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В края на краищата паметта е за да се ползва и Windows 7/8 знаят много добре как да я управляват.  Аз съм 3GB на лаптопа с ultimate x64 и в момента при отворен браузър с няколко таба и скайп ми е заета 39% от паметта(1.18GB), което не виждам какъв проблем е? При теб 25% от 4ГБ са 1ГБ, което е съвсем в реда на нещата. Това не е Win 98 да заема 100MB RAM. ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.