Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Slid3r

Въпрос за процесор

Препоръчан отговор

Имам един въпрос това е моята конфигурация post-339873-0-62078100-1374337330_thumb.

Искам да попитам ако свеня процесора на Intel® Core™2 Quad Processor Q6600  и си мисля ще има ли някаква разлика или нещо др. Мен ми трябва предимно за игри и искам по тежичките да ми вървят гладко. 

Ако искате ми препоръчайте друг процесор сокет 775 или нещо др което да засили конфигурацията ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То че ще има подобрение ще има, но едва ли си струва да наливаш пари в остаряла платформа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е преди време много мислих но  :( сега видях процесора в продавалник на добра цена и се замислих пак за подобрение но и аз нямам много пари  :eek:  ся чакам пари от заплатата.... иначе си мисля че може да стане още нещо от тая кутия  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е преди време много мислих но  :( сега видях процесора в продавалник на добра цена и се замислих пак за подобрение но и аз нямам много пари  :eek:  ся чакам пари от заплатата.... иначе си мисля че може да стане още нещо от тая кутия  :)

Това вече сам ще си прецениш, но за мен колкото и да е евтин процесора не си заслужава. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А нещо друго с което мога да го подобря което примерно значително ще има разлика независимо от цената  :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата е доста стара, само смяната на процесора няма да ти реши кардинално проблема. По добре събирай пари за нова конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А нещо друго с което мога да го подобря което примерно значително ще има разлика независимо от цената  :huh:

Ами с какво друго да го подобриш.... По-добра видеокарта освен, и малко клок на процесора, но дори и в това се губи смисъла като че ли...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASRock > 775i915PL-SATA2  това дъно + стария процесор след време нов :D и 2 видео карти и нова рам добре ли е :D само да попитам тва дъно е DDR3 нали или целия коментар значи е безмислен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие май не разбрахте.Това,което сте избрал,отново е стара платформа.Новите идват с много по-голяма производителност.Няма смисъл да наливате пари.

Колкото до ползването на две карти,нямате си представа каква трудност представлява да се напаснат драйвери ,че и захранване ще трябва по-силно.Повечето игри пък изобщо не са оптимизирани за игра с две карти.

Клокнете малко процесора си и ползвайте колкото издържи.През това време събирайте парички за нови части.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми там е работата че бачкам за 1 месец през ваканцията кат барман и заплатата няма за е голяма и няма да мога да събера пари за нова конфигурация и миля за ъпгрейд но явно няма да стане

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъпгрейдът не е невъзможен.Но дали е смислен,е друг въпрос.Ако сложите по-силна карта,може би ще трябва ново захранване.Ако сложите друг процесор,няма да има кой знае какъв напредък във фреймовете.И пак се връщаме в началото.Клоквайте,ползвайте докато може.Живот и здраве,ще се съберат някакви пари.Продавате каквото имате и добавяте.

Успехи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И не съм клоквал да сега ако може за обяснение как да го клокна смисъл знам какво е клок и какъв е рискът но не  съм се захващал

Аз не че имам кой знае какъв лаг но примерно когато цъкам Call of duty и когато стане много напечено леко засича но само малко

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще трябва здраво да четете.Информация има дори в този форум.Не бързайте,внимавайте.

Overclock на Intel/Core2Duo/памети/дъна - http://www.kaldata.com/forums/topic/35376-overclock-%D0%BD%D0%B0-intelcore2duo%D0%BF%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%B4%D1%8A%D0%BD%D0%B0/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сегашният ти процесор се клоква спокойно до 3000 мхз., с които ще усетиш разлика в игрите. Тук във форума има доста теми свързани с овърклока прочети ги, гледай клипчета и пробвай. ;)

П.П Ето темата свързана с овърклок на интелските прцесори

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Продавай твоя и вземай новия! Изобщо не му мисли. Ще ти излезе почти без пари, а ефект ще има, стига и видеокартата ти да е добра. Ама като гледам тая 9500GT,  смисъл има само, ако и нея продадеш и вземеш нещо от рода на 8800GT, HD5770. Но като тръгнеш така, вероятно ще трябва и за захранване да се замислиш. Клокът на сегашния процесор е някакво решение, но не виждам как би помогнал при игри с тая слаба видеокарта! Затова ако нямаш пари, то най-добре ще е да вземеш по-бърза видеокарта, да продадеш тая и да клокнеш процесора. Но...пак това захранване, което не разбрах какво е. 

ПП: Това положение му викат патова ситуация. Каквото и действие да предприемеш, смисъл няма. Най-добро решение няма и единствения вариант е нова партия. Иначе ще хвърлиш сумати пари, а след това като си направиш сметката ще излезе, че за същите пари би минал на нова платформа, че дори и ще си на печалба с оглед на бъдещите ъпгрейди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми при това положение решавам че най добре е да не правя нищо но ще имам в предвид клокването. Като се има в предвид че след 4 години са ми обещали (не родителите ми  :D ) да ми купят лаптоп какъвто си избера. Не ми се събират пари за нова конфигурация или в краен случай ако от някъде изпадат достатъчно кинти  за да си купя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми при това положение решавам че най добре е да не правя нищо но ще имам в предвид клокването. Като се има в предвид че след 4 години са ми обещали (не родителите ми  :D ) да ми купят лаптоп какъвто си избера. Не ми се събират пари за нова конфигурация или в краен случай ако от някъде изпадат достатъчно кинти  за да си купя.

Не те знам на каква далавера си го гледал тоя процесор но си е около стотина лев. вместо него се огледай да речем за някоя видеокарта 450ка за малко повече пари но тя ще окаже много по съществен ефект върху игрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4 години да чакаш за ново...Трудно с настоящата машина ще доклатиш толкова време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До тук съм изкарал нали. Все пак ще се радвам да ми дадете имена на видео карти DDR2.

П.П имам Ati sapphire x1550 512mb DDR2 AGP VGA/TVO/DVI-I  и незнам заслужава ли си да е сложа вместо моята или е по зле тя е от по стар комп и като и гледам тея 512мп не и давам преднина но вие ще кажете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо пък видеокарта с DDR2? И от къде измисли тая антика на AGP слот? Изобщо няма да стане на твоя компютър. Захранването какво ти е?

п.п.

Ей тук една чудесна 5750-та за 84лв. - http://hardwarebg.com/forum/showthread.php/235019-DG45ID-E8400-FATAL1TY-5750-CFT-550W-%D0%A04-631-HT-intel-wi-fi

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми дъното ми е DDR2 и мисля че и видеото трябва да е такова 

Значи тази антика съм и намерил копувач за 12 лева изгодно ли е (говоря за sapphire картата)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За антиката каквото и да вземеш като пари все е добре. :)

А паметта на видеокартата няма нищо общо c RAM-a на компютъра. С колко пари разполагаш за видеокарта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми дъното ми е DDR2 и мисля че и видеото трябва да е такова 

Значи на дъната с ДДР3 и видеокартите трябва да са с такава...Пък видео картите с GDDR5 памет за какви ли дъна ги произвеждат? :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми първата заплата я взимам тая седмица дет идва. И е към 100 лв

Искате да кажете че яките карти дет ги има в продавалника дет са GDDR5  стават за моя комп еее супер тогава може се пак да направя ъпгрейд  :)

Захранването ми е на Asus 350W или 400W eдно от двете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми първата заплата я взимам тая седмица дет идва. И е към 100 лв

Искате да кажете че яките карти дет ги има в продавалника дет са GDDR5  стават за моя комп еее супер тогава може се пак да направя ъпгрейд  :)

Захранването ми е на Asus 350W или 400W eдно от двете

Един въпрос...Къде плащат толкова малко за тази професия...На морето заплатите от бранша почват от 3к....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от kolib4iata
      Здравейте.Помогнете в избора на процесор.
      Двоумя се между тези двата като бюджета е 400 лева.
      AMD Ryzen 5 2600
      Intel Core i5-8400
      Играя само WOT с GTX 1060 6gb, гледах сравнения на двата и клоня към Ryzen (игрането на игри не е преоритет)
    • от RoSS7
      Колеги, здравейте,
      ще съм ви много благодарен ако някой ми обясни по-подробно какво трябва да направя. Попаднах на две подобни теми, но не успях да постигна никакъв резултат. Синът ми използва компютъра за игри, но по 1-2 часа на ден и през останалото време аз съм на него. Проблемът ми е следния. Винтелатора на процесора е много шумен, понякога се изключва за няколко секунди и компютъра почти не се чува как работи, но след това перката се завърта отново и направо откачам. Използвам компютъра за писане на документи, които изобщо не натоварват процесора, понякога чета някакви статии в интернет и искам да разбера възможно ли е да изключвам перката на процесора за определено време, защото съм сигурен, че не го натоварвам. Четох в нета, че може да се направи при определени градуси да се пуска и когато не се натоварва да се изключва. Моят се изключва за няколко секунди и ако мога да увелича тези секунди или да го направя да се включва само когато е необходимо ще бъде страхотно. На снимката съм описал всички части на компютъра и ще съм ви безкрайно благодарен ако ми помогнете. Мисля, че имам достатъчно винтелатори и докато аз го ползвам може да мина и без охладителя на процесора, но ако греша, моля поправете ме, защото не съм на Ти с компютрите, но ако ми обясните какво да направя ще се справя с малко помощ от приятел

• от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.