Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам един въпрос това е моята конфигурация post-339873-0-62078100-1374337330_thumb.

Искам да попитам ако свеня процесора на Intel® Core™2 Quad Processor Q6600  и си мисля ще има ли някаква разлика или нещо др. Мен ми трябва предимно за игри и искам по тежичките да ми вървят гладко. 

Ако искате ми препоръчайте друг процесор сокет 775 или нещо др което да засили конфигурацията ми.

Редактирано от Slid3r (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То че ще има подобрение ще има, но едва ли си струва да наливаш пари в остаряла платформа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е преди време много мислих но  :( сега видях процесора в продавалник на добра цена и се замислих пак за подобрение но и аз нямам много пари  :eek:  ся чакам пари от заплатата.... иначе си мисля че може да стане още нещо от тая кутия  :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е преди време много мислих но  :( сега видях процесора в продавалник на добра цена и се замислих пак за подобрение но и аз нямам много пари  :eek:  ся чакам пари от заплатата.... иначе си мисля че може да стане още нещо от тая кутия  :)

Това вече сам ще си прецениш, но за мен колкото и да е евтин процесора не си заслужава. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А нещо друго с което мога да го подобря което примерно значително ще има разлика независимо от цената  :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата е доста стара, само смяната на процесора няма да ти реши кардинално проблема. По добре събирай пари за нова конфигурация.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А нещо друго с което мога да го подобря което примерно значително ще има разлика независимо от цената  :huh:

Ами с какво друго да го подобриш.... По-добра видеокарта освен, и малко клок на процесора, но дори и в това се губи смисъла като че ли...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASRock > 775i915PL-SATA2  това дъно + стария процесор след време нов :D и 2 видео карти и нова рам добре ли е :D само да попитам тва дъно е DDR3 нали или целия коментар значи е безмислен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие май не разбрахте.Това,което сте избрал,отново е стара платформа.Новите идват с много по-голяма производителност.Няма смисъл да наливате пари.

Колкото до ползването на две карти,нямате си представа каква трудност представлява да се напаснат драйвери ,че и захранване ще трябва по-силно.Повечето игри пък изобщо не са оптимизирани за игра с две карти.

Клокнете малко процесора си и ползвайте колкото издържи.През това време събирайте парички за нови части.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми там е работата че бачкам за 1 месец през ваканцията кат барман и заплатата няма за е голяма и няма да мога да събера пари за нова конфигурация и миля за ъпгрейд но явно няма да стане

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъпгрейдът не е невъзможен.Но дали е смислен,е друг въпрос.Ако сложите по-силна карта,може би ще трябва ново захранване.Ако сложите друг процесор,няма да има кой знае какъв напредък във фреймовете.И пак се връщаме в началото.Клоквайте,ползвайте докато може.Живот и здраве,ще се съберат някакви пари.Продавате каквото имате и добавяте.

Успехи.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И не съм клоквал да сега ако може за обяснение как да го клокна смисъл знам какво е клок и какъв е рискът но не  съм се захващал

Аз не че имам кой знае какъв лаг но примерно когато цъкам Call of duty и когато стане много напечено леко засича но само малко

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще трябва здраво да четете.Информация има дори в този форум.Не бързайте,внимавайте.

Overclock на Intel/Core2Duo/памети/дъна - http://www.kaldata.com/forums/topic/35376-overclock-%D0%BD%D0%B0-intelcore2duo%D0%BF%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%B4%D1%8A%D0%BD%D0%B0/
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сегашният ти процесор се клоква спокойно до 3000 мхз., с които ще усетиш разлика в игрите. Тук във форума има доста теми свързани с овърклока прочети ги, гледай клипчета и пробвай. ;)

П.П Ето темата свързана с овърклок на интелските прцесори

Редактирано от amd World (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Продавай твоя и вземай новия! Изобщо не му мисли. Ще ти излезе почти без пари, а ефект ще има, стига и видеокартата ти да е добра. Ама като гледам тая 9500GT,  смисъл има само, ако и нея продадеш и вземеш нещо от рода на 8800GT, HD5770. Но като тръгнеш така, вероятно ще трябва и за захранване да се замислиш. Клокът на сегашния процесор е някакво решение, но не виждам как би помогнал при игри с тая слаба видеокарта! Затова ако нямаш пари, то най-добре ще е да вземеш по-бърза видеокарта, да продадеш тая и да клокнеш процесора. Но...пак това захранване, което не разбрах какво е. 

ПП: Това положение му викат патова ситуация. Каквото и действие да предприемеш, смисъл няма. Най-добро решение няма и единствения вариант е нова партия. Иначе ще хвърлиш сумати пари, а след това като си направиш сметката ще излезе, че за същите пари би минал на нова платформа, че дори и ще си на печалба с оглед на бъдещите ъпгрейди.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми при това положение решавам че най добре е да не правя нищо но ще имам в предвид клокването. Като се има в предвид че след 4 години са ми обещали (не родителите ми  :D ) да ми купят лаптоп какъвто си избера. Не ми се събират пари за нова конфигурация или в краен случай ако от някъде изпадат достатъчно кинти  за да си купя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми при това положение решавам че най добре е да не правя нищо но ще имам в предвид клокването. Като се има в предвид че след 4 години са ми обещали (не родителите ми  :D ) да ми купят лаптоп какъвто си избера. Не ми се събират пари за нова конфигурация или в краен случай ако от някъде изпадат достатъчно кинти  за да си купя.

Не те знам на каква далавера си го гледал тоя процесор но си е около стотина лев. вместо него се огледай да речем за някоя видеокарта 450ка за малко повече пари но тя ще окаже много по съществен ефект върху игрите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4 години да чакаш за ново...Трудно с настоящата машина ще доклатиш толкова време.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До тук съм изкарал нали. Все пак ще се радвам да ми дадете имена на видео карти DDR2.

П.П имам Ati sapphire x1550 512mb DDR2 AGP VGA/TVO/DVI-I  и незнам заслужава ли си да е сложа вместо моята или е по зле тя е от по стар комп и като и гледам тея 512мп не и давам преднина но вие ще кажете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо пък видеокарта с DDR2? И от къде измисли тая антика на AGP слот? Изобщо няма да стане на твоя компютър. Захранването какво ти е?

п.п.

Ей тук една чудесна 5750-та за 84лв. - http://hardwarebg.com/forum/showthread.php/235019-DG45ID-E8400-FATAL1TY-5750-CFT-550W-%D0%A04-631-HT-intel-wi-fi

Редактирано от Людмил (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми дъното ми е DDR2 и мисля че и видеото трябва да е такова 

Значи тази антика съм и намерил копувач за 12 лева изгодно ли е (говоря за sapphire картата)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За антиката каквото и да вземеш като пари все е добре. :)

А паметта на видеокартата няма нищо общо c RAM-a на компютъра. С колко пари разполагаш за видеокарта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми дъното ми е DDR2 и мисля че и видеото трябва да е такова 

Значи на дъната с ДДР3 и видеокартите трябва да са с такава...Пък видео картите с GDDR5 памет за какви ли дъна ги произвеждат? :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми първата заплата я взимам тая седмица дет идва. И е към 100 лв

Искате да кажете че яките карти дет ги има в продавалника дет са GDDR5  стават за моя комп еее супер тогава може се пак да направя ъпгрейд  :)

Захранването ми е на Asus 350W или 400W eдно от двете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми първата заплата я взимам тая седмица дет идва. И е към 100 лв

Искате да кажете че яките карти дет ги има в продавалника дет са GDDR5  стават за моя комп еее супер тогава може се пак да направя ъпгрейд  :)

Захранването ми е на Asus 350W или 400W eдно от двете

Един въпрос...Къде плащат толкова малко за тази професия...На морето заплатите от бранша почват от 3к....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Лина Георгиева
      Здравейте! 
      От известно време компютърът (на баба ми) има следният проблем:
      Не може да се стартира, а вместо това изписва, че операционната система не била съвместима с процесора. Опитах да си направя инсталационен (Repair) диск чрез Контрол панела на друг лаптоп, работещ на Windows 7 (който записах на DVD), но поради някаква причина "The Disc failed to be read. Press Ctr+Alt+Del to restart". В BIOS-а също не го отчита изобщо като Bootable device. 
      Може би трябва да го запиша този файл като .iso на флашка? 
      Или може би някъде греша? 
      Какво може да се направи по въпроса? Може би трябва някаква друга програма или по друг начин? Непременно ли е наложителна смяната на процесора или въпросът може да се реши по друг начин? 
      Ето част от характеристиките (по памет):
      Компютър 
      Dell Optiplex(?) 475 
      Intel Pentum 
      От няколко месеца компютърът работи на Windows 7, преди това е бил на XP.

Ще ви бъда много благодарна, ако помогнете! 
      ^_^ 

• от OxLuVa
      Цел: Новите гейм заглавия да се играят на High настройки с резолюция FHD (например, Far Cry 5 на LOW и FHD, средните кадри са около 55 и в по-натоварени моменти играта засича доста неприятно, като сваля резолюцията перформънса се подобрява (но не кой знае колко) за сметка на картината, тъй като монитoра ми е 24'' FHD)
      В момента разполагам със:
      Видеокарта:
      Video Chipset: NVIDIA GeForce GTX 960
      Video Chipset Codename: GM206-300
      Video Memory: 4096 MBytes of GDDR5 SDRAM [Samsung]
      Video Card: GIGABYTE GeForce GTX 960 OC 4GB
      Video Bus: PCIe v3.0 x16 (8.0 GT/s) @ x16 (2.5 GT/s)
      Процесор:
      CPU Brand Name: Intel(R) Core(TM) i5-6400 CPU @ 2.70GHz
      CPU Platform:  Socket H4 (LGA1151)

Захранване: Thermaltake
      Model:  LTP-550AL2NK
      Total Power: 550w
      Отворен съм към предложения за нова видео карта и процесор (бюджет около 1000лв и за двете)
      За видеокарта обмислям нещо от сорта на GTX 1060, а за процесор нямам представа. Ако трябва още някаква допълнителна информация, ще добавя, няма проблем! И като цяло захранването дали ще се справи с новите компоненти.
      Поздрави!

• от achilles_tw
      Здравейте, ще си взимам нов комютър и искам съвет от къде да го взема, от къде ще ми бъде най евтино също така помощ при избора на части. Видеокартата искам да бъде на Nvidia, а процесора на Intel. Ще го използвам предимно за игри. Искам да добавя само, че последният ми компютър беше от джар и съм много разочарован от тях имах много проблеми с конфигурацията и с тях, бяха ми сложили дори несъвместими дъно и процесор пълна идиотщина. Така че за зглобяването ако може от самия сайт от който се поръчват частите да стане или да ми дадете някакъв съвет къде да ми го зглобят, мисля че бих се справил и сам но ме е страх да не прецакам нещо! Мерси предварително колеги ! 
    • от Кристиян Кръстев
      така писах преди 2 дена сега мисля да купя това https://www.olx.bg/ad/danna-platka-protsesor-video-ram-ID7kjp5.html ама ако може да ми кажете какво хубаво захранване да му купя до 50лева
    • от Tosho55
      Здравейте,та искам да си сглобя някаква машинка,с която да мога да подкарам абсолютно всички игри в момента с бюджет около 1600 лева и също така имам въпрос,та вчера намерих този испански сайт от един приятел https://www.pccomponentes.com/sistemas-operativos и забелязвам,че дори видеокартите са нормални цени,както знаете в момента заради копачите цените на видео картите се е покачила драстично,та имате ли някакви мнения?Води се,че са чисто нови,но според вас дали има някакъв шанс да имат проблеми или случайно да ме измамят? Също така разполагам с монитор,имам и хард диск но е само 400 гб,което мисля,че не е достатъчно така че не смятам да го използвам.Благодаря предварително!

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.