Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги,

Тъкмо сега пускам един DVR... Обаче на мястото, където е вързан няма фиксиран IP...

Замислих се дали няма възможност да се 'излъже' системата.

Имам хостинг с PHP и FTP...

DVR има възможност да качва снимки/видео през FTP...

Дали не може да се намери решение, което да следи от какъв IP адрес е била изпратена например снимката - това ще е текущия адрес на DVR...

И съответно да си имплементирам код в някоя 'скрита' страница, който да връща линк към IP на DVR ...

Интереса ми е чисто технически - DVR поддържа DDNS и ако не може да се намери 'персонално' решение, ще се ползва DDNS..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Тъкмо сега пускам един DVR... Обаче на мястото, където е вързан няма фиксиран IP...

Замислих се дали няма възможност да се 'излъже' системата.

Имам хостинг с PHP и FTP...

DVR има възможност да качва снимки/видео през FTP...

Дали не може да се намери решение, което да следи от какъв IP адрес е била изпратена например снимката - това ще е текущия адрес на DVR...

И съответно да си имплементирам код в някоя 'скрита' страница, който да връща линк към IP на DVR ...

Интереса ми е чисто технически - DVR поддържа DDNS и ако не може да се намери 'персонално' решение, ще се ползва DDNS..

Да, ако можете да четете логовете на FTP сървъра (което ме съмнява)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм... Ще проверя хостинга... HTTP логове има, но май FTP наистина не виждам...

тогава си напишете прост ъплоад за уеб сървъра, от логовете му също можете да видите ИП адреса. ВЪпроса е дали можете да пускате скриптове с крон, защото по принцип уеб сървъра няма права да чете логовете си

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тогава си напишете прост ъплоад за уеб сървъра, от логовете му също можете да видите ИП адреса. ВЪпроса е дали можете да пускате скриптове с крон, защото по принцип уеб сървъра няма права да чете логовете си

Ако правилно съм разбрал - идеята Ви е уебсървъра на DVR да пуска ъплоад към уебсървъра на доставчика и от там да му хващам IP?

Ограничен съм от възможностите на китайския DVR... Там нямам възможност да пипам (въпреки, че доколкото виждам е линукска система) - мога само да му ползвам функциите ....

П.С. Не става варианта с FTP лога - хостинга не може да го пише в моя директория

Редактирано от slowtraveler (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако правилно съм разбрал - идеята Ви е уебсървъра на DVR да пуска ъплоад към уебсървъра на доставчика и от там да му хващам IP?

Ограничен съм от възможностите на китайския DVR... Там нямам възможност да пипам (въпреки, че доколкото виждам е линукска система) - мога само да му ползвам функциите ....

П.С. Не става варианта с FTP лога - хостинга не може да го пише в моя директория

Да, това е идеята. Проверете какво още опции за качване предлага DVR-а

В какъв смисъл не може да го пише във вашата директория?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, това е идеята. Проверете какво още опции за качване предлага DVR-а

В какъв смисъл не може да го пише във вашата директория?

Опцията за автоматично качване на информация ( и въобще за инцициация на връзката от DVR) е само FTP... Всичкото останало е обратно инициирана връзка - през уеб интерфейса на DVR - ако отвориш страницата му.

А относно лога - питах хостинга дали мога да получа някакъв достъп до тези логове или поне да копират автоматично последния лог в директория, до която аз имам достъп....

Отговора бе, че не може...

Явно ще се насоча към DDNS

Редактирано от slowtraveler (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опцията за автоматично качване на информация ( и въобще за инцициация на връзката от DVR) е само FTP... Всичкото останало е обратно инициирана връзка - през уеб интерфейса на DVR - ако отвориш страницата му.

А относно лога - питах хостинга дали мога да получа някакъв достъп до тези логове или поне да копират автоматично последния лог в директория, до която аз имам достъп....

Отговора бе, че не може...

Явно ще се насоча към DDNS

За да работи dyndns трябва DVR-а да го поддържа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да работи dyndns трябва DVR-а да го поддържа

Има такава поддръжка... Просто ще го разцъкам по-подробно като успея да го вържа към мрежата, че в момента DVR е на неудобно място и въобще няма мрежова връзка, а ми е неудобно да вися с лаптопа на терасата).

Оказа се, че нито един от WIFI рутерите, които се мотат из къщи не поддържа client mode (или DDWRT)..

Pоследния , който поддържаше, го подарих миналата седмица, a engenius 3220, който ми бе останал се оказа умрял - не се ресетва и не реагира никак...

Не ми се опъват кабели, та затова в понеделник ще взема един нов рутер да си ъпгрейдна мрежата, а старото buffalo ще отиде като клиент на DVR-a :)

И тогава вече ще настроя останалата част  - dyndns и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има такава поддръжка... Просто ще го разцъкам по-подробно като успея да го вържа към мрежата, че в момента DVR е на неудобно място и въобще няма мрежова връзка, а ми е неудобно да вися с лаптопа на терасата).

Оказа се, че нито един от WIFI рутерите, които се мотат из къщи не поддържа client mode (или DDWRT)..

Pоследния , който поддържаше, го подарих миналата седмица, a engenius 3220, който ми бе останал се оказа умрял - не се ресетва и не реагира никак...

Не ми се опъват кабели, та затова в понеделник ще взема един нов рутер да си ъпгрейдна мрежата, а старото buffalo ще отиде като клиент на DVR-a :)

И тогава вече ще настроя останалата част  - dyndns и т.н.

За WiFI клиентски маршрутизатор търсете такъв, който поддържа WISP. За останалото - ако имате проблеми, питайте

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За WiFI клиентски маршрутизатор търсете такъв, който поддържа WISP. За останалото - ако имате проблеми, питайте

Засега съм се насочил към WR1043nd (print server-а ще ми реши проблема с печатането от компютрите на децата)... А за 'клиент' ще отиде старото Buffalo HP (сега с 'доматен' фирмуер)...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След разцъкване на DVR се оказа, че поддържа само 3 ddns  сървъра (dyndns, 3322.org и още някакъв китайски)...

Което не ме устройваше (dyndns - платено, а с останалите не мога да се оправя, защото са на китайски :) .

Последно решението стана следното: рутера поддържа доста повече ddns сървъри, и ползвах него за да си каже IP-то, а DVR го настроих да се вижда отвън през рутера...

Тя стана една дълга верига..... DVR->Buffalo HP54G (Client-bridge)->TP-LINK 1043 (АП)->Alcatel оптика на БТК....

Но работи безпроблемно...

Единственото неуспешно засега е print servera - не ще да тръгне. Сложих DDWRT, защото оригиналния фирмуер иска да инсталираш клиент на всеки компютър, и работеще много бъгаво - вижда принтера, но така и не успях да го накарам да разпечата нещо - уж го вижда като устройство, но не и като принтер когато се опиташ да принтираш (а принтера го има в списъка с одобрените от TP-LINK)..

Затова и сложих DDWRT.. Обаче се оказа, че новия DDWRT иска външна памет за да си запусне няколко допълнителни процеса. Което в момента няма как да осъществя - трябва да видя дали рутера ще види USB хъб и вече в хъба да включа флашка и принтера (рутера има един USB порт)...

Но това вече ще е за нова тема :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След разцъкване на DVR се оказа, че поддържа само 3 ddns  сървъра (dyndns, 3322.org и още някакъв китайски)...

Което не ме устройваше (dyndns - платено, а с останалите не мога да се оправя, защото са на китайски :) .

Последно решението стана следното: рутера поддържа доста повече ddns сървъри, и ползвах него за да си каже IP-то, а DVR го настроих да се вижда отвън през рутера...

Тя стана една дълга верига..... DVR->Buffalo HP54G (Client-bridge)->TP-LINK 1043 (АП)->Alcatel оптика на БТК....

Но работи безпроблемно...

Единственото неуспешно засега е print servera - не ще да тръгне. Сложих DDWRT, защото оригиналния фирмуер иска да инсталираш клиент на всеки компютър, и работеще много бъгаво - вижда принтера, но така и не успях да го накарам да разпечата нещо - уж го вижда като устройство, но не и като принтер когато се опиташ да принтираш (а принтера го има в списъка с одобрените от TP-LINK)..

Затова и сложих DDWRT.. Обаче се оказа, че новия DDWRT иска външна памет за да си запусне няколко допълнителни процеса. Което в момента няма как да осъществя - трябва да видя дали рутера ще види USB хъб и вече в хъба да включа флашка и принтера (рутера има един USB порт)...

Но това вече ще е за нова тема :)

това с платения DynDNS е нещо ново за мен, имах преди време акаунт там и базовата им услуга беше безплатна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това с платения DynDNS е нещо ново за мен, имах преди време акаунт там и базовата им услуга беше безплатна

Явно са се овълчили :) В момента съм на no-ip.biz

Освен това се оказа, че съм със статичен IP :)

Иначе битката с рутера продължава - достатъчно интелигентен е за да поддържа USB HUB.

Но и достатъчно тъп за да не може да инсталираш нищо допълнително (DD-WRT пълни рома 8MB му до горе - 100%).

Оказа се, че принтера също е доста тъп и за да може да се печата, трябва всеки път да му се качва едно малко файлче.

До тук добре - записах 'драйвера' на една флашка, маунтната на  рутера. С един скрипт файлчето се качва при всяко включване на принтера (поне видимо принтера реагира - превърта двигателите като му се качи файлчето).

Само дето продължава да не иска да печата.

Линукса на рутера вижда принтера (връзва го usblp0 - /dev/lp0)

Уиндоуса праща информацията към IP на рутера / порт 9100... За части от секундата печата е 'завършил' според уиндоуса, а принтера не реагира...

Успявам да разпечатам само test page при първоначалната инсталация на принтера в уиндоуса (ръчна, защото не вижда никакъв мрежови принтер). Последващи опити дори да се разпечата test page са безуспешни - уж няма никакъв проблем нито в рутера, нито в уиндоуса, но принтера не реагира...

Мъката продължава :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.