Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

BOBARA333

Помощ за новият ми компютър

Препоръчан отговор

Здравей те аз съм момче на 13 годишна възраст и реших да си сглоба сам моят компютър но имам затруднение със захранването ,компунетите който съм избрал  са

Asus B85M-E,  http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=550318

Ivy Bridge Core i7 3770 четири-ядрен

http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=545405

Thermaltake Contac 21

http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=545064

GF GT 630, 2GB Asus GT630-2GD3

http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=546104

КУТИЯТА:

ATX, CoolerMaster Elite 430

http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=542690

Моля ви се кажете ми какво захранване да купя и ако може да си дадете мнението за моят бъдещ компютър и  по евтин магазин за компютърни части  и разполагам само  за захранването с  150 лв

БЛАГОДАРЯ ВИ  :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мнението ни е следното.

Има и по-евтини магазини,където ще ви обслужат също така качествено.Тоест,за бюджета който имате,а  доколкото разбирам,май още не са купени частите,ще си вземете нещо по-добро.

Така че,кажете ни краен бюджет,какъв е мониторът(марка и модел и резолюция) и за какво ще се ползва компютърът.

п.п.Тая карта е дърво,нали знаете....

п.п.п.Само за сравнение,в магазин,в който масово се препоръчва купуването на части,същият процесор е с 40 лв по-евтин.Така че,правете си сметката и за другите части.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата е доста слаба ,а и за този процесор е подигравка.

Дъното не е съвместимо с процесора.

Охлаждане за тези пари може да вземеш къде ,къде по-добро.

За кутия ,може да вземеш с няколко лева отгоре FD CORE 3000 ATX BLACK,за да няма проблем с дългите карти и охладители

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много за бързият отговор  ще го ползвам за снимане на гейминг игри.След вашите мнения  до сега разбрах да избера по добра видео карта  и кутията която ми предложихте  но за дъното пише 

Intel® Socket 1150 for 4th Generation Core™ i7/Core™ i5/Core™ i3/Pentium®/Celeron® Processors
Supports Intel® 22 nm CPU
Supports Intel® Turbo Boost Technology 2.0
* The Intel® Turbo Boost Technology 2.0 support depends on the CPU types.

Или аз съм разбрал  грешно извинявам се !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами различни сокети са,не можете да напаснете процесора и дъното,освен с чук.

И нищо не сте разбрал,защото ви се каза да ни споделите какъв е бюджета ви и ние ще ви предложим подходящи компоненти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами различни сокети са,не можете да напаснете процесора и дъното,освен с чук.

И нищо не сте разбрал,защото ви се каза да ни споделите какъв е бюджета ви и ние ще ви предложим подходящи компоненти.

Бюджетът ми е  1500лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако разбрах правилно ще го използваш за да споделяш игри в мрежата на живо докато ги играеш, тн. Live streaming примерно с xsplit ? Ако е така ти трябва много мощен процесор, също да спомена fx 8350 ще се справи също така добре и ще е по-евтин.  Гледайте този клип http://www.youtube.com/watch?v=hyT-pgl1vZ4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтрито

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтрито

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми се обиждай но лично бих те посъветвал да не си сглобяваш ти конфига защото си личи че нямаш познания и ако объркаш нещо няма връщане назат(гoворя за неправилно свързан конектор към дъното и съответно изгаряне на платката както беше направил един Nasko Ivanov)такаче кажи от магазина да ти сглобят компа .

EDIT:
Ето една конфигурация от мен:
Обща стойност - 1 575.18 лв. с ДДС
Ако е много над бюджета кажи да орежа от някъде.
Лично според мен тази конфигурация е много пo-балансирана и добра от тази която ти си направил.
Сложил съм Ivy Bridge защото са по-хлади и държат на повече клок а този процесор с клок ще смачка Haswell.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

данчобг е прав. За снимане/стриймване си трябва як процесор, отделно, че за игрите трябва и яка видеокарта. Ето едно предложение за такава система:

ASUS M5A97 /AMD970/AM3+
AMD FX-8320/3.5G/X8/BOX/AM3+
CM HYPER 212 EVO
CORSAIR 2x4GB Vengeance DDR3 1600Mhz 1.35V
1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR
PALIT GTX760 JETSTREAM 2GB D5
FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK
PSU SEASONIC SSR-550RM GOLD

Обща стойност - 1 504.43 лв. с ДДС

Количка. Някой от вашите(понеже си още дете) поръчва конфигурацията, обаждат се да потвърдите заявката и да се разберете дали на части, или сглобена и ви я изпращат. Инсталираш игрите и се радваш на новия компютър.Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми се обиждай но лично бих те посъветвал да не си сглобяваш ти конфига защото си личи че нямаш познания и ако объркаш нещо няма връщане назат(гoворя за неправилно свързан конектор към дъното и съответно изгаряне на платката както беше направил един Nasko Ivanov)такаче кажи от магазина да ти сглобят компа .

EDIT:
Ето една конфигурация от мен:
Обща стойност - 1 575.18 лв. с ДДС
Ако е много над бюджета кажи да орежа от някъде.
Лично според мен тази конфигурация е много пo-балансирана и добра от тази която ти си направил.
Сложил съм Ivy Bridge защото са по-хлади и държат на повече клок а този процесор с клок ще смачка Haswell.

Благодаря  със това съм съгласен  ако може  да ми предложиш какъв  монитор  да взема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи бюджета за монитор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

данчобг е прав. За снимане/стриймване си трябва як процесор, отделно, че за игрите трябва и яка видеокарта. Ето едно предложение за такава система:

ASUS M5A97 /AMD970/AM3+

CM HYPER 212 EVO

Количка. Някой от вашите(понеже си още дете) поръчва конфигурацията, обаждат се да потвърдите заявката и да се разберете дали на части, или сглобена и ви я изпращат. Инсталираш игрите и се радваш на новия компютър.Публикувано изображение

и със това пак тъй като живеем в България и родителите ми не са депутати ще избера тази благодаря ви много  за мненията който бяха много бързи. за монитор  до 300 лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASUS M5A97 /AMD970/AM3+

CM HYPER 212 EVO

Ако успеем да му бутнем рамта на 1866 ще е добре, обаче тя има много високо охлаждане. 

Не е болка за умиране и така си е добре конфигурацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 1 час разбрах повече от колкото за 2 дена БЛАГОДАРЯ ВИ много за всички съвети и мнения  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

данчобг можа ли да ми кажеш какво е рамта  аз мисля температурата 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грабвай този просто сега е на страхотна цена с безплатна доставка това значи че ще спестиш 15лв от доставка и 35лв зарди промоцията а монитора е и IPS  .

EDIT: Ако можеш да отделиш още 30лв взимай монитора който ти предложи SLI.

И един въпрос ще клокваш ли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви в понеделник или  вторник ще поръчам компютъра благодаря ви пак 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако успеем да му бутнем рамта на 1866 ще е добре, обаче тя има много високо охлаждане.  Не е болка за умиране и така си е добре конфигурацията.

Има 1866 памети и с ниски охладители, ама няма смисъл, понеже са по-скъпи, а в игрите разлика между 1600 и 1866 няма да усети.

За монитора, ако не стигат парите за Dell U2312HM, може да вземеш HP Pavilion C3Z94AA 23xi 23in IPS

п.п.

S2340 на Dell не е толкова добър, колкото 2312HM, пък и е с лъскава матрица, а не матова и не го препоръчвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грабвай този просто сега е на страхотна цена с безплатна доставка това значи че ще спестиш 15лв от доставка и 35лв зарди промоцията а монитора е и IPS  .

EDIT: Ако можеш да отделиш още 30лв взимай монитора който ти предложи SLI.

И един въпрос ще клокваш ли.

Какво имаш предвид кловаш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

данчобг можа ли да ми кажеш какво е рамта  аз мисля температурата 

Говоря за системната памет и за нейното охлаждане. Людмил е сложил доста добра памет със ниско охлаждане и тя работи на по-малко волтове. 

Публикувано изображение

Единственият и минус е работната честота, обаче тази, която работи на по-голяма има едно високо охлаждане на нея и ще пречи на охладителя на процесора.

Публикувано изображение

Заради тази промяна в честотата, прираста в производителността ще е доста малък. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има 1866 памети и с ниски охладители, ама няма смисъл, понеже са по-скъпи, а в игрите разлика между 1600 и 1866 няма да усети.

За монитора, ако не стигат парите за Dell U2312HM, може да вземеш HP Pavilion C3Z94AA 23xi 23in IPS

Да но нали се сещаш че ако вземе Pavilion-а от N*kem ще даде 12лв за доставка и пак ще излезне на 330лв.

Какво имаш предвид кловаш

Да овърклокваш защото ако няма да го правиш няма смисал от охладител освен ако искаш тишина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.