Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

plamen74

Проблем със звука през говорителите на HP Pavilion g7

Препоръчан отговор

Лаптопа е на един приятел, който сега си дойде от чужбина! С инсталиран Уиндоус 7 е, но в момента го тествам с LiveCD под УСУ 7.

Проблема е, че няма звук през говорителите му нито под Уин.7, нито под УСУ 7 - през слушалките бачка и под двете ОС?!

На какво може да се дължи този проблем?

п.с.Между другото няколко пъти ми се получава проблем с форума т.е. при неволно натискане на ТАВ директно се публикува поста, а още не съм го донаписал?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А под Linux има ли звук? Статуса на аудио контролера какъв е - има ли драйверен проблем, да не е забранен в BIOS? Да не би да има хардуерна увреда, най-малкото жакът на 3,5мм аудиоизхода?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както вече казах, и под двете ОС има звук само през слушалките, а през говорителине няма! При натискане на Fn+F9 намаля звука, а Fn+F10 го увеличава, но се чува само през слушалките, а през говорителите няма никой?! Статуса на аудио контролера и под Уин.7 и под Линукса си е ОК т.е. всичко работещо, но звук няма?! Проблема му се е появил когато е инсталирал някаква игра и тя забила, а след рестарт и съответно премахване на играта звук няма и до сега?! Пробвал е си връщане на системата до дата преди инсталирането на играта, но проблема си остава. Но щом и под LiveCD с УСУ 7 няма звук през говорителите, значи е хардуерен проблема според мен?!

И аз се усъмних в жака на аудио изхода, но когато му се е появил проблема не е ползвал слушалки!

Ето малко шотове:

Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

Публикувано изображение Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И все пак жакът е най-възможният отговор. В много случаи жаковете затварят веригата към високоговорителите в лаптопа, т.е когато са поставени слушалки, веригата е отворена и звукът се прехвърля само към слушалките. В други случаи се ползват други схеми, като във всеки случай жакът като механичен контактен компонент може да има вина. Нито една програма не е способна да направи нещо подобно, особено когато се тества друга OS, на която не е била инсталирана. п.п Ти хубаво ми правиш забележки, но очевидно бях отговорил преди редакцията на мнението ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, не мислиш ли, че не е там проблема, щом го е имало преди да реши да пробва дали има звук през слушалките?!

А забележка не виждам да съм ти правил в тази тема, пък и поста писах защо то редактирах ;)

Сега ще го отворя за да направя замерване с мултицета!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, не мислиш ли, че не е там проблема, щом го е имало преди да реши да пробва дали има звук през слушалките?! А забележка не виждам да съм ти правил в тази тема, пък и поста писах защо то редактирах Сега ще го отворя за да направя замерване с мултицета!

Искаш да кажеш, че никога не е ползвал слушалки през живота на лаптопа, така ли? Възможно е жакът да е замърсен/окислен, макар че шансът за това е много по-малък. Да се надяваме, че не се насочваме към по-сериозни проблеми от хардурен вид. п.п Замерва се с картофи, камъни, развалени яйца, домати. Електрическите величини се измерват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@simtech няма нужда от ирония - знам с какво се замерва и как! Открих проблема и за съжаление си е хардуерен!

Ето снимки за да видиш и ти какъв е точно проблема:

Левия говорител:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Десния говорител:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.