Премини към съдържанието
plamen74

Проблем със звука през говорителите на HP Pavilion g7

Препоръчан отговор

Лаптопа е на един приятел, който сега си дойде от чужбина! С инсталиран Уиндоус 7 е, но в момента го тествам с LiveCD под УСУ 7.

Проблема е, че няма звук през говорителите му нито под Уин.7, нито под УСУ 7 - през слушалките бачка и под двете ОС?!

На какво може да се дължи този проблем?

п.с.Между другото няколко пъти ми се получава проблем с форума т.е. при неволно натискане на ТАВ директно се публикува поста, а още не съм го донаписал?!

Редактирано от plamen74 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А под Linux има ли звук? Статуса на аудио контролера какъв е - има ли драйверен проблем, да не е забранен в BIOS? Да не би да има хардуерна увреда, най-малкото жакът на 3,5мм аудиоизхода?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както вече казах, и под двете ОС има звук само през слушалките, а през говорителине няма! При натискане на Fn+F9 намаля звука, а Fn+F10 го увеличава, но се чува само през слушалките, а през говорителите няма никой?! Статуса на аудио контролера и под Уин.7 и под Линукса си е ОК т.е. всичко работещо, но звук няма?! Проблема му се е появил когато е инсталирал някаква игра и тя забила, а след рестарт и съответно премахване на играта звук няма и до сега?! Пробвал е си връщане на системата до дата преди инсталирането на играта, но проблема си остава. Но щом и под LiveCD с УСУ 7 няма звук през говорителите, значи е хардуерен проблема според мен?!

И аз се усъмних в жака на аудио изхода, но когато му се е появил проблема не е ползвал слушалки!

Ето малко шотове:

Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

Публикувано изображение Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И все пак жакът е най-възможният отговор. В много случаи жаковете затварят веригата към високоговорителите в лаптопа, т.е когато са поставени слушалки, веригата е отворена и звукът се прехвърля само към слушалките. В други случаи се ползват други схеми, като във всеки случай жакът като механичен контактен компонент може да има вина. Нито една програма не е способна да направи нещо подобно, особено когато се тества друга OS, на която не е била инсталирана. п.п Ти хубаво ми правиш забележки, но очевидно бях отговорил преди редакцията на мнението ти.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, не мислиш ли, че не е там проблема, щом го е имало преди да реши да пробва дали има звук през слушалките?!

А забележка не виждам да съм ти правил в тази тема, пък и поста писах защо то редактирах ;)

Сега ще го отворя за да направя замерване с мултицета!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, не мислиш ли, че не е там проблема, щом го е имало преди да реши да пробва дали има звук през слушалките?! А забележка не виждам да съм ти правил в тази тема, пък и поста писах защо то редактирах Сега ще го отворя за да направя замерване с мултицета!

Искаш да кажеш, че никога не е ползвал слушалки през живота на лаптопа, така ли? Възможно е жакът да е замърсен/окислен, макар че шансът за това е много по-малък. Да се надяваме, че не се насочваме към по-сериозни проблеми от хардурен вид. п.п Замерва се с картофи, камъни, развалени яйца, домати. Електрическите величини се измерват. Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@simtech няма нужда от ирония - знам с какво се замерва и как! Открих проблема и за съжаление си е хардуерен!

Ето снимки за да видиш и ти какъв е точно проблема:

Левия говорител:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Десния говорител:

Публикувано изображение

Редактирано от plamen74 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.