Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Vic7im

Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв ( предимно за игри )

Препоръчан отговор

Здравейте! Търся лаптоп за игри в рамките на 1400-1700лв( по възможност без превишаване на горната граница или това да е максимум с 40-50 лв) но не знам в кой сайт са най-добрите цени. Разгледах няколко в техномаркет, които се вписват в цената, но все нещо куца, на единия  харда беше 5400rpm, което не знам дали е толкова фатално, но при всяко положение 7200rpm си е по-добре, другите пък бяха с по 15 инча екран, трети с ниска резолюция и т.н. По възможност да бъде 17 инча и 4 ядрен процесор, както и доста добра видео карта, но вече за лаптопите не знам,коя е добра и коя не. Също може да си кажете и мнението, кои марки смятате за най-качествени и надеждни.

Едит: Тавана става 1500лв. Насочвам се към следните характеристики : 8 гб рам( 4 мисля,че е прекалено малко )  15.6 инча, резолюцията без значение, ако е възможно да бъде матов. Процесор, ако е възможно да е 4 ядра, ако не, здраве да е. Видеото, максимално добро съчетано с процесора. Харда, 500гб нагоре, без значение колко рпм е. И да не прегряват много частите( ако е възможно за лаптоп ) . Благодаря на всеки,който ще отдели време да ми помогне!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно предложение, за игри на до средни детайли: 

Lenovo IdeaPad Y510p - 1 749 лева. с ДДС 

За лаптоп с 17 инчов екран са нужни поне 1 800 лева. 

А този има матов дисплей, при които няма да има отблясъци директно в очите. Както и по-ниски температури. Ето едно ревю: 
Lenovo IdeaPad Y510p

И все пак не е удачен вариант да се взима лаптоп, за игри. 1 700 лева. се взима една настолна игрална машина, която ще е в пъти по-добра.

Поздрави и приятен ден! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно предложение, за игри на до средни детайли: 

Lenovo IdeaPad Y510p - 1 749 лева. с ДДС 

За лаптоп с 17 инчов екран са нужни поне 1 800 лева. 

А този има матов дисплей, при които няма да има отблясъци директно в очите. Както и по-ниски температури. Ето едно ревю: Lenovo IdeaPad Y510p

И все пак не е удачен вариант да се взима лаптоп, за игри. 1 700 лева. се взима една настолна игрална машина, която ще е в пъти по-добра.

Поздрави и приятен ден! 

Ами този? Единствения му кусур,който виждам е,че харда е 5400 рпм. http://www.technomarket.bg/products/09130359/acer-aspire-v3-772g-nx-m74ex-012-black 

Но да речем,че качим тавана на 1800лв . Все пак инчовете и резолюцията мисля,че са нещо доста важно.

А това за настолния компютър, миналото лято си взех  за 1600лв .  Този лаптоп е за брат ми, доста пътува но е и фен на игрите и му е нужен лаптоп, предимно за играта Aion.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами този? Единствения му кусур,който виждам е,че харда е 5400 рпм...

Друг кусур, които може би пречи при игри е охлаждането, като цяло на лаптопът. Не виждам осезаема разлика в тези 2 инча повече, резолюциите са еднакви при двата лаптопа.

Все пак, ако бяхте погледнали ревюто, щяхте да разберете, кой лаптоп си заслужава. Ето: 

Публикувано изображение

Все пак по-разгледайте и моделите за над 1 800 лева. защото като цяло този Aspire не си струва, въпреки 17- те инча. 

Поздрави и успех! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поговорих си на дълго и широко с брат ми и решихме,че щом не може да е "животно" лаптопа в рамките на 1700лв , удряме тавана на 1500 и ще взема най-доброто за тези пари. И тук, без превишаване на тавана, максимум до 1500. Насочвам се към следните характеристики : 8 гб рам( 4 мисля,че е прекалено малко )  15.6 инча, резолюцията без значение, ако е възможно да бъде матов. Процесор, ако е възможно да е 4 ядра, ако не, здраве да е. Видеото, максимално добро съчетано с процесора. Харда, 500гб нагоре, без значение колко рпм е. И да не прегряват много частите( ако е възможно за лаптоп ) .  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Acer Aspire V3-571G , като не искаш да ти прегрява няма да го товариш много. Ще си правиш редовно профилактиката и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари нищо геймърско няма.Поне не и ново.Втора употреба ако се намери някой читав alienware/asus ROG сериите лаптоп,би бил по добър избор от нова машина,обаче там нещата са на късмет...Задължително ли е да е лаптоп?За тези пари една настолна конфигурация би свършила работа.Също по-добър вариант(според мен),е да се купи нова настолна конфигурация за около 900лв,втора ръка монитор(19-24 инча) за около 100 и за 500 да се вземе обикновен лаптоп(lenovo g580 примерно),който да се ползва за филми,офис приложения,нет,т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задължително ли е да е лаптоп?За тези пари една настолна конфигурация би свършила работа.Също по-добър вариант(според мен),е да се купи нова настолна конфигурация за около 900лв,втора ръка монитор(19-24 инча) за около 100 и за 500 да се вземе обикновен лаптоп(lenovo g580 примерно),който да се ползва за филми,офис приложения,нет,т.н.

А това за настолния компютър, миналото лято си взех  за 1600лв .  Този лаптоп е за брат ми, доста пътува но е и фен на игрите и му е нужен лаптоп, предимно за играта Aion.

Та ... да, трябва да  е лаптоп и да е в рамките на тези 1500 лв , и тук не говорим за  игри като mw2 metro и т.н. , той такива игри не играе, ще го ползва за Айон ( Мморпг игра, която също си чупи с графика,но и на ниски/средни настройки ще е ок ) както може би и за Legue of Legends, но тя не изисква,кой знае какво.  Не съм сигурен за игрите като Айон, кой компонент е най-важен, като цяло и на по-слаби пц-та може да се играе на минимум, но когато отидеш на "битка за замък" и т.н. където се събирате по 100-200 човека, става мазало. Моля да предложите най-доброто за тези 1500 лв, ще изчакам 5-6 предложения и ще преценя кое е най-доброто и да взима него.   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та ... да, трябва да  е лаптоп и да е в рамките на тези 1500 лв , и тук не говорим за  игри като mw2 metro и т.н. , той такива игри не играе, ще го ползва за Айон ( Мморпг игра, която също си чупи с графика,но и на ниски/средни настройки ще е ок ) както може би и за Legue of Legends, но тя не изисква,кой знае какво.  Не съм сигурен за игрите като Айон, кой компонент е най-важен, като цяло и на по-слаби пц-та може да се играе на минимум, но когато отидеш на "битка за замък" и т.н. където се събирате по 100-200 човека, става мазало. Моля да предложите най-доброто за тези 1500 лв, ще изчакам 5-6 предложения и ще преценя кое е най-доброто и да взима него.   

Не разбрахме само, защо трябва да е лаптоп. То виждам, че сте го решили, ваше право е. Като го прегреете 1-2 пъти и после ще си скубете косите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрахме само, защо трябва да е лаптоп. То виждам, че сте го решили, ваше право е. Като го прегреете 1-2 пъти и после ще си скубете косите.

Прочетете внимателно коментара ми над вашия, а именно 2-рия цитат ( моят ) от коментар по-горе.  Или това не е достатъчно основателна причина?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетете внимателно коментара ми над вашия, а именно 2-рия цитат ( моят ) от коментар по-горе.  Или това не е достатъчно основателна причина?

Извинявам се не съм го прочел. Все пак брат ти трябва да свикне да след температурите на този лаптоп, защото има опасност да го прегрее.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Acer 571G

Lenovo IdeaPad Y500 - със 100 лв над бюджета, но с 8 гб рам и по-добро видео.

Прегледай направо всички модели в търсачката

Asus - също не е зле

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за помощта, брат ми се спря на тези 2-та : http://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_V3_571G-acer_aspire_v3571g_NX_RZPEX_046  1450лв http://www.pcstore.bg/bg/laptop-lenovo-ideapad-y510p-59-388755.html    1750лв Ще се види как стоят нещата с финансите в края на лятото и ако е добре ще е  y510p,а ако не, ще е  ейсъра. Към септември,октомври като си вземе,ако не забравя ще пиша кой от 2-та е и как е самият лаптоп. Поздрави и благодаря за помощта отново!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

510p е класи над всеки Acer... дисплея е много добър и е с новото поколение нвидия и интел процесор :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Y510p ще се появи с хибриден диск или с физическа msata в следващите партиди, което ще е плюс цялостно за системата.Y510p е най-мощният хардуер за парите си, но нищо повече. Вярно дисплеят е подобрен, но лъскавата рамка все така го прави неизползваем на външна среда. Полираните алуминиеви пластмаси е трудно да се определят като "супер качество на изработка", защото сами по себе си като детайли (пространство за китки, долна оснава) са си хилави и ако се разглоби и се хване в единия край ще се усуче. ASUS N56 (N550) е по-добрата мултимедийна машина и то безкомпромисно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До октомври месец, цените ще се променят. Ще излязат нови модели по-добри, защо още от сега пускате тема като ще се купи след 2/3 месеца.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.