Премини към съдържанието
Vic7im

Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв ( предимно за игри )

Препоръчан отговор

Здравейте! Търся лаптоп за игри в рамките на 1400-1700лв( по възможност без превишаване на горната граница или това да е максимум с 40-50 лв) но не знам в кой сайт са най-добрите цени. Разгледах няколко в техномаркет, които се вписват в цената, но все нещо куца, на единия  харда беше 5400rpm, което не знам дали е толкова фатално, но при всяко положение 7200rpm си е по-добре, другите пък бяха с по 15 инча екран, трети с ниска резолюция и т.н. По възможност да бъде 17 инча и 4 ядрен процесор, както и доста добра видео карта, но вече за лаптопите не знам,коя е добра и коя не. Също може да си кажете и мнението, кои марки смятате за най-качествени и надеждни.

Едит: Тавана става 1500лв. Насочвам се към следните характеристики : 8 гб рам( 4 мисля,че е прекалено малко )  15.6 инча, резолюцията без значение, ако е възможно да бъде матов. Процесор, ако е възможно да е 4 ядра, ако не, здраве да е. Видеото, максимално добро съчетано с процесора. Харда, 500гб нагоре, без значение колко рпм е. И да не прегряват много частите( ако е възможно за лаптоп ) . Благодаря на всеки,който ще отдели време да ми помогне!

Редактирано от Vic7im (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

15 инча с i7 с две GTX650M в SLI,  но 67 лева над бюджета: Lenovo Y500 15.6 HD i7-3630QM 2xGT650M 2GB 8GB 1TB

Редактирано от tahumba (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно предложение, за игри на до средни детайли: 

Lenovo IdeaPad Y510p - 1 749 лева. с ДДС 

За лаптоп с 17 инчов екран са нужни поне 1 800 лева. 

А този има матов дисплей, при които няма да има отблясъци директно в очите. Както и по-ниски температури. Ето едно ревю: 
Lenovo IdeaPad Y510p

И все пак не е удачен вариант да се взима лаптоп, за игри. 1 700 лева. се взима една настолна игрална машина, която ще е в пъти по-добра.

Поздрави и приятен ден! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно предложение, за игри на до средни детайли: 

Lenovo IdeaPad Y510p - 1 749 лева. с ДДС 

За лаптоп с 17 инчов екран са нужни поне 1 800 лева. 

А този има матов дисплей, при които няма да има отблясъци директно в очите. Както и по-ниски температури. Ето едно ревю: Lenovo IdeaPad Y510p

И все пак не е удачен вариант да се взима лаптоп, за игри. 1 700 лева. се взима една настолна игрална машина, която ще е в пъти по-добра.

Поздрави и приятен ден! 

Ами този? Единствения му кусур,който виждам е,че харда е 5400 рпм. http://www.technomarket.bg/products/09130359/acer-aspire-v3-772g-nx-m74ex-012-black 

Но да речем,че качим тавана на 1800лв . Все пак инчовете и резолюцията мисля,че са нещо доста важно.

А това за настолния компютър, миналото лято си взех  за 1600лв .  Този лаптоп е за брат ми, доста пътува но е и фен на игрите и му е нужен лаптоп, предимно за играта Aion.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами този? Единствения му кусур,който виждам е,че харда е 5400 рпм...

Друг кусур, които може би пречи при игри е охлаждането, като цяло на лаптопът. Не виждам осезаема разлика в тези 2 инча повече, резолюциите са еднакви при двата лаптопа.

Все пак, ако бяхте погледнали ревюто, щяхте да разберете, кой лаптоп си заслужава. Ето: 

Публикувано изображение

Все пак по-разгледайте и моделите за над 1 800 лева. защото като цяло този Aspire не си струва, въпреки 17- те инча. 

Поздрави и успех! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поговорих си на дълго и широко с брат ми и решихме,че щом не може да е "животно" лаптопа в рамките на 1700лв , удряме тавана на 1500 и ще взема най-доброто за тези пари. И тук, без превишаване на тавана, максимум до 1500. Насочвам се към следните характеристики : 8 гб рам( 4 мисля,че е прекалено малко )  15.6 инча, резолюцията без значение, ако е възможно да бъде матов. Процесор, ако е възможно да е 4 ядра, ако не, здраве да е. Видеото, максимално добро съчетано с процесора. Харда, 500гб нагоре, без значение колко рпм е. И да не прегряват много частите( ако е възможно за лаптоп ) .  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Acer Aspire V3-571G , като не искаш да ти прегрява няма да го товариш много. Ще си правиш редовно профилактиката и т.н.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари нищо геймърско няма.Поне не и ново.Втора употреба ако се намери някой читав alienware/asus ROG сериите лаптоп,би бил по добър избор от нова машина,обаче там нещата са на късмет...Задължително ли е да е лаптоп?За тези пари една настолна конфигурация би свършила работа.Също по-добър вариант(според мен),е да се купи нова настолна конфигурация за около 900лв,втора ръка монитор(19-24 инча) за около 100 и за 500 да се вземе обикновен лаптоп(lenovo g580 примерно),който да се ползва за филми,офис приложения,нет,т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задължително ли е да е лаптоп?За тези пари една настолна конфигурация би свършила работа.Също по-добър вариант(според мен),е да се купи нова настолна конфигурация за около 900лв,втора ръка монитор(19-24 инча) за около 100 и за 500 да се вземе обикновен лаптоп(lenovo g580 примерно),който да се ползва за филми,офис приложения,нет,т.н.

А това за настолния компютър, миналото лято си взех  за 1600лв .  Този лаптоп е за брат ми, доста пътува но е и фен на игрите и му е нужен лаптоп, предимно за играта Aion.

Та ... да, трябва да  е лаптоп и да е в рамките на тези 1500 лв , и тук не говорим за  игри като mw2 metro и т.н. , той такива игри не играе, ще го ползва за Айон ( Мморпг игра, която също си чупи с графика,но и на ниски/средни настройки ще е ок ) както може би и за Legue of Legends, но тя не изисква,кой знае какво.  Не съм сигурен за игрите като Айон, кой компонент е най-важен, като цяло и на по-слаби пц-та може да се играе на минимум, но когато отидеш на "битка за замък" и т.н. където се събирате по 100-200 човека, става мазало. Моля да предложите най-доброто за тези 1500 лв, ще изчакам 5-6 предложения и ще преценя кое е най-доброто и да взима него.   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та ... да, трябва да  е лаптоп и да е в рамките на тези 1500 лв , и тук не говорим за  игри като mw2 metro и т.н. , той такива игри не играе, ще го ползва за Айон ( Мморпг игра, която също си чупи с графика,но и на ниски/средни настройки ще е ок ) както може би и за Legue of Legends, но тя не изисква,кой знае какво.  Не съм сигурен за игрите като Айон, кой компонент е най-важен, като цяло и на по-слаби пц-та може да се играе на минимум, но когато отидеш на "битка за замък" и т.н. където се събирате по 100-200 човека, става мазало. Моля да предложите най-доброто за тези 1500 лв, ще изчакам 5-6 предложения и ще преценя кое е най-доброто и да взима него.   

Не разбрахме само, защо трябва да е лаптоп. То виждам, че сте го решили, ваше право е. Като го прегреете 1-2 пъти и после ще си скубете косите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрахме само, защо трябва да е лаптоп. То виждам, че сте го решили, ваше право е. Като го прегреете 1-2 пъти и после ще си скубете косите.

Прочетете внимателно коментара ми над вашия, а именно 2-рия цитат ( моят ) от коментар по-горе.  Или това не е достатъчно основателна причина?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетете внимателно коментара ми над вашия, а именно 2-рия цитат ( моят ) от коментар по-горе.  Или това не е достатъчно основателна причина?

Извинявам се не съм го прочел. Все пак брат ти трябва да свикне да след температурите на този лаптоп, защото има опасност да го прегрее.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Acer 571G

Lenovo IdeaPad Y500 - със 100 лв над бюджета, но с 8 гб рам и по-добро видео.

Прегледай направо всички модели в търсачката

Asus - също не е зле

Редактирано от bolgarin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за помощта, брат ми се спря на тези 2-та : http://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_V3_571G-acer_aspire_v3571g_NX_RZPEX_046  1450лв http://www.pcstore.bg/bg/laptop-lenovo-ideapad-y510p-59-388755.html    1750лв Ще се види как стоят нещата с финансите в края на лятото и ако е добре ще е  y510p,а ако не, ще е  ейсъра. Към септември,октомври като си вземе,ако не забравя ще пиша кой от 2-та е и как е самият лаптоп. Поздрави и благодаря за помощта отново!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

510p е класи над всеки Acer... дисплея е много добър и е с новото поколение нвидия и интел процесор :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Y510p ще се появи с хибриден диск или с физическа msata в следващите партиди, което ще е плюс цялостно за системата.Y510p е най-мощният хардуер за парите си, но нищо повече. Вярно дисплеят е подобрен, но лъскавата рамка все така го прави неизползваем на външна среда. Полираните алуминиеви пластмаси е трудно да се определят като "супер качество на изработка", защото сами по себе си като детайли (пространство за китки, долна оснава) са си хилави и ако се разглоби и се хване в единия край ще се усуче. ASUS N56 (N550) е по-добрата мултимедийна машина и то безкомпромисно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До октомври месец, цените ще се променят. Ще излязат нови модели по-добри, защо още от сега пускате тема като ще се купи след 2/3 месеца.?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.