Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Сигурно вече съм банален, но където и да търсих, не можах да намеря добро обяснение: как един 6-ядрен процесор на Intel 3.8GHz с Turbo, ще е близо хиляда лева, апък 8-ядрен на AMD 4.2GHz ще е около 350?! 

Много се интересувам, защото събирам пари за компютър, който ще ми трябва главно за гейминг, но и да може може бързо да работи с програми като Vegas Pro и не знам каква комбинация между видео карта и процсор трябва да се направи за тази цел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако става въпрос за FX-8XXX, той не е чист 8-ядрен процесор - той има 4 модула с по 2 ядра, които обаче не са обособени самостоятелно и използват споделено ресурсите на модула. А пък i7-3930K има 6 физически ядра, но 12 логически, така че откъм ядра i7-3930K е с повече.

Редактирано от gothicrock (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако става въпрос за FX-8XXX, той не е чист 8-ядрен процесор - той има 4 модула с по 2 ядра, които обаче не са обособени самостоятелно и използват споделено ресурсите на модула. А пък i7-3930K има 6 физически ядра, но 12 логически, така че откъм ядра i7-3930K е с повече.

И откъм цена е в повече. Разликата е толкова, че си заслужава за людете, които без значение кой процесор купуват, все муха ги ухапала. Иначе чакаме Steamroller, който ще е истински 8-ядрен(в максималният си вариант) и въпреки всички приказки може и да е на пазара до края на годината.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами гледах FX8350

FX-8XXX = FX-8350, FX-8320, FX-8120

И откъм цена е в повече.

Ами нормално е, като се има предвид, че е с по-висока производителност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

FX-8XXX = FX-8350, FX-8320, FX-8120

Ами нормално е, като се има предвид, че е с по-висока производителност.

Недостатъчно по-висока, че да компенсира дори 20% от разликата в цената. Така че, не ми казвай на мен и колегите че е нормално. Тези, за които кефа няма цена, обикновено са притежатели на много и то немъчени пари и нямат проблеми да оправдаят полу монополната спекула на мИнтел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Недостатъчно по-висока, че да компенсира дори 20% от разликата в цената. Така че, не ми казвай на мен и колегите че е нормално. Тези, за които кефа няма цена, обикновено са притежатели на много и то немъчени пари и нямат проблеми да оправдаят полу монополната спекула на мИнтел.

Ами нормално е. При условие, че FX-8xxx и i5 предлагат една доста актуална производителност в момента, процесорите, които предлагат повече, е нормално да струват доста по-скъпо, тъй като те са нещо като върхов клас в момента, което си има и своята цена. Разбира се, такива процесори се купуват за по-специални нужди.

PS: А и любимият ви критерий "цена-производителност" не е чак толкова меродавен, колкото се опитвате да го изкарате.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами нормално е. При условие, че FX-8xxx и i5 предлагат една доста актуална производителност в момента, процесорите, които предлагат повече, е нормално да струват доста по-скъпо, тъй като те са нещо като върхов клас в момента, което си има и своята цена. Разбира се, такива процесори се купуват за по-специални нужди.

PS: А и любимият ви критерий "цена-производителност" не е чак толкова меродавен, колкото се опитвате да го изкарате.

Пази си тези изводи за себе си. Тук не сме биткойн милионерите от хардуербг, за които цената няма значение.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пази си тези изводи за себе си. Тук не сме биткойн милионерите от хардуербг, за които цената няма значение.

Това, че някой няма пари или не иска да даде повече пари за по-висок клас хардуер, не значи, че някои от хората, които пускат теми в раздела, не биха го направили. По-високата цена може да носи и по-високо качество - производителността не е единственият критерий.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе тая платформа е създадена с цел по-ниски продажби, а от там и по-висока цена. Един Ролс Ройс струва 300000 евро, а една S-класа почва от 70-80000. И двете са представителни, вършат почти една и съща работа, но за едното кожата и ореховото дърво са стандартни, а за другото се доплаща. На пътя 10 000 S-класи, разкарващи Сульо и Пульо, но само 10 Ролс Ройса. И как 10 Ролс Ройса да избият разходите и да са на печалба както 10 000 Мерцедеса? 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе тая платформа е създадена с цел по-ниски продажби, а от там и по-висока цена. Един Ролс Ройс струва 300000 евро, а една S-класа почва от 70-80000. И двете са представителни, вършат почти една и съща работа, но за едното кожата и ореховото дърво са стандартни, а за другото се доплаща. На пътя 10 000 S-класи, разкарващи Сульо и Пульо, но само 10 Ролс Ройса. И как 10 Ролс Ройса да избият разходите и да са на печалба както 10 000 Мерцедеса? 

За да продължа аналогията същата фирма прави и милион Мини, и 200000 Воксхол-а 10000 Бентли и така има диверсификация на продуктовата си листа и има печалба

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Сигурно вече съм банален, но където и да търсих, не можах да намеря добро обяснение: как един 6-ядрен процесор на Intel 3.8GHz с Turbo, ще е близо хиляда лева, апък 8-ядрен на AMD 4.2GHz ще е около 350?! 

Много се интересувам, защото събирам пари за компютър, който ще ми трябва главно за гейминг, но и да може може бързо да работи с програми като Vegas Pro и не знам каква комбинация между видео карта и процсор трябва да се направи за тази цел.

Казваш си бюджета и колегите от Hardware Team ще ти направят примерни конфигурации.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.