Премини към съдържанието
Stefan Caromov

Как да изключа пад на лаптоп Делл уин 8

Препоръчан отговор

Колеги, много се нервирам в последно време, пиша ,пиша и изведнъж виждам как всичко написано се е объркало, смесват се думи и въобще става мазаница. 

Подозирам, че пишейки, без да искам местя курсора от пада и нещо се обърква.

Лаптопа е делл студио, уиндоуса е 8 х64ад

Как да изключа ш.....ия пад ? 

Моля за съдействие .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В сайта на Делл трябва да има драйвър/приложение за тъчпада, от което се контролира поведението му. Аз открих това чак вчера (почти две години след като си купих лаптопа). Ето как изглежда:

Публикувано изображение

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото прочетох трябва да имаш "Dells touchpad software" и отиваш в Control Panel --> Mouse --> Dell Touchpad и от там:

Публикувано изображение

П.П: Изпревариха ме.

Редактирано от sando99 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уиндоуса не е инсталирал такива апликации. Ще потърся в сайта на дел отново, но вече търсих и не открих подобна програма, за жалост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е модела на лаптопа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би трябвало да може ръчно да се включва и изключва със задържан клавиш Fn и някой от функционалните клавиши (F7/F8/F9, трябва да има иконка с тъчпад на самия клавиш).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютър- Свойства- диспечер на устройства- мишки- намираш нещо като touchpad и го даваш на disable.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От Fn + F бутоните не става. Няма опция за тъчпада. Стария ми асус имаше ,този няма. От Дивайс менаджера не намирам нищо подобно на тъчпад. Наистина е ужасно да искам да напиша примерно " Иван трябва да отиде за хляб и ориз" , а да се получава 

"Иван трябхляб и оризва до одите"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Какъв е модела защото аз съм с Dell Inspiron N5110 и имам функционален бутон на F3 за изключване на тъчпада!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

studio 1558 и с Ф3 ми се оптимизира батерията

Оправих се с тъчпада. Свалих някакъв бета драйвър на синаптикс, който работи добре.Успях да изключа най-после тъчпада.

Сега друг проблем, блутута ми не работи и няма драйвъри за него. Слагах някакъв от Леново сайта ( във форума на делл се казваше, че ставал ), но при мен не проработи. Някой, ако има идея, моля да бутне едно рамо . 

Редактирано от Stefan Caromov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.