Премини към съдържанието
respn

Пускане на 3д филми през компютър

Препоръчан отговор

Опитвам се да пусна 3д филм през компютъра на 3д телевизора си LG.Използвам HDMI кабел на Hama 1.4,а видео картата на PC-то ми е Ati Radeon HD 4850.Използвам CyberLink PowerDVD 13 и TotalMedia Theatre 5 за да пускам филмите.Проблема е,че когато филма тръгне и задам вида 3д,който използва дори след като съм сложил очилата продължава да има леко размазване на картината и почти никакво 3д.Затова се чудя да не би проблема да е от видео картата,защото е доста стара или трябва да се направят някакви настройки.Ако някой може да ми помогне ще съм му много благодарен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитвам се да пусна 3д филм през компютъра на 3д телевизора си LG.Използвам HDMI кабел на Hama 1.4,а видео картата на PC-то ми е Ati Radeon HD 4850.Използвам CyberLink PowerDVD 13 и TotalMedia Theatre 5 за да пускам филмите.Проблема е,че когато филма тръгне и задам вида 3д,който използва дори след като съм сложил очилата продължава да има леко размазване на картината и почти никакво 3д.Затова се чудя да не би проблема да е от видео картата,защото е доста стара или трябва да се направят някакви настройки.Ако някой може да ми помогне ще съм му много благодарен.

Предполагам пасивно 3д.. Модел на телевизора, коя ОС се ползва кой е драйвъра на видеото и какви са настройките на плеара. Какво 3д пускаш SBS или TopBottom? Филма iso файл от BlueRay диск ли е или какъв е? Опитал ли си с друг да не би само с този да е проблема? Преоразмеряване на екрана - разтягане и свиване на видеото - не трябва да има при такова възпроизвеждане. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да 3д-то е пасивно,модела на телевизора е LG 32LW579S,ОС е Windows 7 Ultimate,драйвъра на видеото е най-новия версия AMD Catalyst 13.1,а пък настройки на плейъра не съм правил.3д-то,което пускам е TopBottom.Филма не съм сугурен какъв е,но съм пробвал с други и проблема го има.А пък екрана го правя от настройките на TV-to да е увеличение(кино 1),защото на Just Scan не е на цял екран.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да 3д-то е пасивно,модела на телевизора е LG 32LW579S,ОС е Windows 7 Ultimate,драйвъра на видеото е най-новия версия AMD Catalyst 13.1,а пък настройки на плейъра не съм правил.3д-то,което пускам е TopBottom.Филма не съм сугурен какъв е,но съм пробвал с други и проблема го има.А пък екрана го правя от настройките на TV-to да е увеличение(кино 1),защото на Just Scan не е на цял екран.

екрана го правя от настройките на TV-to да е увеличение(кино 1),защото на Just Scan не е на цял екран.

Това ти е проблема и се замазва или разминава образа. just Scan го размърдай за да стане на цял екран. Тази опция я има и в телевизора и във видеокартата.

Това е във видеокартата и обикновено решава проблема.

Публикувано изображение

Редактирано от nikolela (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

екрана го правя от настройките на TV-to да е увеличение(кино 1),защото на Just Scan не е на цял екран.

Това ти е проблема и се замазва или разминава образа. just Scan го размърдай за да стане на цял екран. Тази опция я има и в телевизора и във видеокартата.

Това е във видеокартата и обикновено решава проблема.

Човек,благодаря ти много!Най-сетне ще мога да си гледам 3д филми :) .Ако знаеш може ли да ми кажеш как да увелича размера на субтитрите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек,благодаря ти много!Най-сетне ще мога да си гледам 3д филми :) .Ако знаеш може ли да ми кажеш как да увелича размера на субтитрите?

С кой плеар? Няма ли да се научиш да задаваш конкретно въпросите си? Иначе с лупа мисля че ще стане. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.. как да увелича размера на субтитрите?...

Ако говорим за 3D субтитри най-добре ги направи с програмата 3Dsubtitler-за да се насладиш на истински 3D субтитри.Виж как става и можеш да я изтеглиш от  тук http://subsunacs.net/ib/index.php?showtopic=39542 Можеш да си ги правиш колкото искаш големи,цвят,колко да излизат или да са навътре от екрана,шрифт и т.н.т.  Ако има нещо неясно питай и ще ти се помогне.Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.