Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, пак съм аз и пак имам проблем. :D

Преместих БД от един компютър на друг, обаче не разпознава връзките, а също така не ме пуска и в самите таблици. Дава ми следната грешка и в двата случая:

#1273 - Unknown collation '#45' in table 'order' definition 

Ако ме спасите пак, ще съм много благодарна. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, пак съм аз и пак имам проблем. :D

Преместих БД от един компютър на друг, обаче не разпознава връзките, а също така не ме пуска и в самите таблици. Дава ми следната грешка и в двата случая:

#1273 - Unknown collation '#45' in table 'order' definition 

Ако ме спасите пак, ще съм много благодарна. :)

1. Да бяхте споменала че базата е MySQL

2. как преместихте базата: дейтафайлове, експорт (как), select/insert

3. Пробвайте с друг броузер и/или SSL

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Да бяхте споменала че базата е MySQL

2. как преместихте базата: дейтафайлове, експорт (как), select/insert

3. Пробвайте с друг броузер и/или SSL

Ами просто копирах папката с таблиците в mysql - ската на другия компютър. Пробвах с друг браузър, но дава същата грешка. С SSL как трябва да я прехвърля, ще ми трябва ли някакъв File Manager, използващ SSL протокола или нещо подобно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами просто копирах папката с таблиците в mysql - ската на другия компютър. Пробвах с друг браузър, но дава същата грешка. С SSL как трябва да я прехвърля, ще ми трябва ли някакъв File Manager, използващ SSL протокола или нещо подобно?

под SSL имах предвид да достъпите phpmyadmin с https: а не http

И защо не проверите какви възможности има за експорт и импорт на данни...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

под SSL имах предвид да достъпите phpmyadmin с https: а не http

И защо не проверите какви възможности има за експорт и импорт на данни...

Четох тази статия, но не ми стана ясно как да използвам получения файл в home директорията. Къде ще го получа на компътъра, на който съм  създала БД или на втория? Ако е на втория, то къде задавам да го препрати до втория?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами просто копирах папката с таблиците в mysql - ската на другия компютър. 

Базата данни не се мести с копиране, а с Import/Export.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четох тази статия, но не ми стана ясно как да използвам получения файл в home директорията. Къде ще го получа на компътъра, на който съм  създала БД или на втория? Ако е на втория, то къде задавам да го препрати до втория?

след експорт получавате един голям файл, които пренасяте по някакъв начин на втория сървър. Ако двата са на една физическа машина нямате проблем. И след това правите импорт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

след експорт получавате един голям файл, които пренасяте по някакъв начин на втория сървър. Ако двата са на една физическа машина нямате проблем. И след това правите импорт

Ясно. Много Ви благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно. Много Ви благодаря.

Само трябва да внимавате дъмп файла (от експорта) да е на файлова система в която имате право като потребител да пишете и има достатъчно място за да бъде създаден файла

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само трябва да внимавате дъмп файла (от експорта) да е на файлова система в която имате право като потребител да пишете и има достатъчно място за да бъде създаден файла

Освен, ако мястото не е на системния дял, не мисля, че ще има проблем. Въпреки, че и в системния дял имам много свободно място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен, ако мястото не е на системния дял, не мисля, че ще има проблем. Въпреки, че и в системния дял имам много свободно място.

Зависи :) Просто ви предупреждавам да го имате предвид

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи :) Просто ви предупреждавам да го имате предвид

Благодаря и на двама ви. Отново ме спасихте. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се похваля, че всичко мина перефектно при експорт - импорт процедурата. :)  Ако някой има сходния проблем, ето една напълно достъпна статийка: тук .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Базата данни не се мести с копиране, а с Import/Export.

Не, това не е вярно. И един от начините е тъпо копиране от твърдия диск, при това най-бързия.

Публикувано изображение

На заден план съм извел съдържанието на БД на WordPress, за хората, не умеещи да боравят с конзолата.

В средата е MySQL монитора, за да прегледам съдържанието от бази. Маркираната е на WordPress, избраната.

На преден план е съдържанието, което ще управлявам. Копирам, заделям настрана и след време връщам.

При дъмп има ограничение по обем и тогава се ползва едно украинско изобретение - Sypex Dumper, което се заобикаля по начина описан горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, това не е вярно. И един от начините е тъпо копиране от твърдия диск, при това най-бързия.

Публикувано изображение

На заден план съм извел съдържанието на БД на WordPress, за хората, не умеещи да боравят с конзолата.

В средата е MySQL монитора, за да прегледам съдържанието от бази. Маркираната е на WordPress, избраната.

На преден план е съдържанието, което ще управлявам. Копирам, заделям настрана и след време връщам.

При дъмп има ограничение по обем и тогава се ползва едно украинско изобретение - Sypex Dumper, което се заобикаля по начина описан горе.

Това с копирането също не е добра идея, ако толкова искам снимка във времето има снапшоти на ниво файлова система. А ако искам лесно да пренеса една база в даден момент ще сетна master/slave бази и ще си ги синхронизирам

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.