Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

търся съвет за захранване и охладител за процесор,конфигурацията е следната:

CM STORM SCOUT2 ADV

asrock 990fx extreme4

amd fx-8320

2x4g ddr3 1866 geil evo corsa

sapphire hd7870 ghz edition oc 2gb gddr5

PSU SEASONIC SS-750AM BRONZE PSU SEASONIC SS-650AM BRONZE COOLERMASTER HYPER 212 EVO Freezer 13 PRO Freezer A30 

Тези варианти добрили са и кой от тях ще ми препоръчате,като рамта е малко висока

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджета неограничен ли е? Че ми се развихри фантазията...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет!Добре дошъл във форума.Добре е да споделите каква сума можете да отделите за захранване и охладител за процесора.Предложенията написани от вас са добри,зависи дали смятате да правите овърклок на този CPU FX 8320.Частите,които сте написали закупени ли са или не ?

Ето едно предложение с качествено захранване -PSU SEASONIC SSR-550RM GOLD ,CM HYPER 412 PS

Това е сред най-добрите захранвания за тази цена,качествена изработка,златен сертификат напълно достатъчно за вашата конфигурация.Тези охладители също са много добри като качество и възможности -Arctic Cooling Охлаждане Freezer A30 - AMD / All directions mount, Thermalright Охлаждане CPU Cooler HR-02 Macho Rev.A

Поздрави !

Редактирано от Ross Atanasov (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

не мисля да правя овърклок.Просто боксовия охладител ми е прекалено шумен можеби защото и кутията е надупчена.Искам по-тих и качествен охладител от боксовия и добро захранване за дадените компоненти.В момента използвам 

Arctic Cooling PSU Fusion 550W .

Свързано е с преходници  защото кабелите му бяха къси и ме убеждават,че трябвало по-хубаво захранване

Сумата не мисля да прескача повече от 280лв,да не кажа и по-малко :)

Значи реално повече от 550w няма да е нужно.Благодаря за предложенията

А евентуално тези 2 модела COOLERMASTER HYPER 212 EVO и

Freezer 13 PRO 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е много качествено и тихо та е добър избор. В момента има промоция и на SilentPro M2 с безплатна доставка е.

Не е толкова добро все пак е "бронз" но ако искаш да спестиш някой лев е добър вариант. Наблегнато е на тишината.

Щом няма да се прави сериозен клок а се търси просто намаляне на шума виж за това охлаждане. Не заема и много място.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много,ще избирам на място някой от моделите които ми препоръчахте

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

не мисля да правя овърклок.Просто боксовия охладител ми е прекалено шумен можеби защото и кутията е надупчена.Искам по-тих и качествен охладител от боксовия и добро захранване за дадените компоненти.В момента използвам 

Arctic Cooling PSU Fusion 550W .

Свързано е с преходници  защото кабелите му бяха къси и ме убеждават,че трябвало по-хубаво захранване

Сумата не мисля да прескача повече от 280лв,да не кажа и по-малко :)

Значи реално повече от 550w няма да е нужно.Благодаря за предложенията

А евентуално тези 2 модела COOLERMASTER HYPER 212 EVO и

Freezer 13 PRO 

Еми аз съм с 13 про и съм предоволен! На Наруто предложението е добро! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност сега като загледах паметта е от тая с високите гребенчета та най-добре да се вземе това охлаждане.

Публикувано изображение

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да това също е проблем с тази памет.

Предполагам,4е 

GEMINII SF524

ще е доста по-добър и като шум и като охладител в сравнение с боксовия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се не че имаш много голям избор. Аз поне не виждам нищо по-добро на въздух в Никем което да ти върши работа с тая рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно компютъра няма с какво кой знае какво да го товаря,освен като съм пуснал някоя нова игра и това вентилатора на процесора ще се откачи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След смяната на фабричния бръмчалник и захранването със SilentPro M2 шума значително ще намалее.

Точно това целеше предложението ми иначе щях да предложа Сеасоник за захранване.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно изключително тихо и много качествено захранване за много малко пари - Cooler Master GX Lite Black, 700W
Eто едно ревю - http://www.xbitlabs.com/articles/cases/display/chieftec-coolermaster-corsair-zalman_3.html#sect0
Модела е RS-700-ASAB(вече оцветен в черно) и извод от ревюто:

The 700W model is more interesting thanks to its dedicated voltage regulation and higher efficiency. It is the cheapest PSU we know of that has dedicated voltage regulation while the rest of its electrical and acoustic parameters are very good, too. Thus, the Cooler Master RS-700-ASAB is quite an attractive option as a high-efficiency PSU for little money.

Охладител ти препоръчвам Thermalright True Spirit 120 M BW

Виж как е решен проблема с високите хийтспредъри на паметта:

Публикувано изображение

Хийтпайповете хитро са ги закривили назад и перката е бая далеч от паметта.

Редактирано от Людмил (преглед на промените)
  • Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обърни внимание каква е постановката за монтаж на охлаждането,някои охладители се слагат с фана към видеото при АМД,както е 13 Про,който е широк и минава над рама в 4ти слот,но ако плочката е ниска,А30-също.Спирита според мен няма площ и май ще е по-добре Евото,а сдно PSU SS520 Bronze (което е предложено по-горе) ще пасне идеално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На място ще трябва да се пробва,но мисля това да пробвам cooler master GEMINII SF524,разбира се ако има и качествен ефект.А не да загрява и да се мъчи като играя нещо примерно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А не да загрява и да се мъчи като играя нещо примерно.

Така е най - добре, но имай предвид, че всеки един от предложените охладители ще се справя по - добре от колкото боксовото ти охлаждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://dvtests.com/wp-content/uploads/2012/03/IMG_4573.jpg А30 може и да се вмести ако разположа рамта на 2-ри и 4-и слот

Всъщност да наистина би трябвало всичко от предложеното да е по-добре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се отклоня малко от темата!Кутията която използвам е "cooler master scout 2 adv" в началото на темата съм я споменал.Разполага с 2 вкарващи вентилатора в предната част и 1 изкарващ в задната част на кутията.След като сменя боксовия охладител се чудя дали да не сложа един вентилатор на страничния капак на кутията,който да вкарва халдък въздух към видео картата и един в горната част на кутията,който да изкарва...Но незнам дали ще има смисъл от всичко това.Бихте ли ми дали съвет ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се отклоня малко от темата!Кутията която използвам е "cooler master scout 2 adv" в началото на темата съм я споменал.Разполага с 2 вкарващи вентилатора в предната част и 1 изкарващ в задната част на кутията.След като сменя боксовия охладител се чудя дали да не сложа един вентилатор на страничния капак на кутията,който да вкарва халдък въздух към видео картата и един в горната част на кутията,който да изкарва...Но незнам дали ще има смисъл от всичко това.Бихте ли ми дали съвет ?

Ако ще слагаш ти трябва един от горна част на кутията да изкарва!

Сегашните ти вентилатори като брой са достатъчни за добър въздушен поток!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единият от предните го сложи долу до захранването(да вкарва),остави този с/у харда и вземи още един 120 мм 1000-1300 оборота за горе(да изкарва).Няма смисъл от страничния;харедил съм 6 120мм,ама само за бръмчалник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок.а принципно ако има страничен който да духа към видеото дали ще работи на малко по-добри темперратури

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.