Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте хора искам да ми помогнете във избирането на части за нов компютър. Компютъра ще се използва за сърфиране в Интернет и играене на игри от рода на Call of Duty  

(не тежки като Crysis 3 или др) не искам да снимам просто да могат да се поддържат и да вървят добре.

Имам захранване 400W не знам дали ще стигне за избраните части (но да се надяваме)

Имам и хард диск Seagate barracuda 500GB SATA2 (мисля че ще ми стигне)

Дънна платка- Мисля да е със сокет AM3+ защото процесорите са на ниво и са евтини  150лв.

Процесор- Както казах мисля да е на AMD със сокет AM3+ и да е със 4 или 6 ядра      200лв.

Видео карта- Да поддържа стабилно игри и да е бърза      150лв.

Рам памет- Нямам претенции за нея но ако е възможно да е на 2 плочки за по голяма производителност.

Ако нещо не е наред във моите претенции или не е добре ме поправете ако конфигурацията няма да стане добре.

Ако може давайте директни линкове към частите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре си казал кое имаш и може да се ползва но...Бюджета е 540лв така ли? С това трябва да започнеш....

Кутия имаш ли? Какъв монитор се ползва - на каква резолюция ще играеш? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре си казал кое имаш и може да се ползва но...Бюджета е 540лв така ли? С това трябва да започнеш....

Кутия имаш ли? Какъв монитор се ползва - на каква резолюция ще играеш? 

Имам кутия кутията не ми е проблем нито пък въздушният поток в нея.

Монитора ми е http://www.lg.com/ca_en/monitors/lg-W2252TQ-TF-lcd-monitor.

Бюджета мисля да е максимум 500лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре е харесва ми но дъното. Закакво ми е CrossFireX с две видео карти. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре е харесва ми но дъното. Закакво ми е CrossFireX с две видео карти. 

Ами ако искаш може и някое по-евтино, но знае ли се дали няма да ти потрябва нещо повече в бъдеще.

Ето пример:

ASUS M5A78L M LX3

Тогава конфигурацията става така:

ASUS M5A78L-M LX3

AMD FX-4300 /3.8GZ/X4/BOX/AM3+

GB R775OC-1GI

2GB DDR3 1600 HYPER X KINGSTON x2

Обща стойност - 500.96 лв. с ДДС

Количка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако искаш може и някое по-евтино, но знае ли се дали няма да ти потрябва нещо повече в бъдеще.

Ето пример:

ASUS M5A78L M LX3

Тогава конфигурацията става така:

ASUS M5A78L-M LX3

AMD FX-4300 /3.8GZ/X4/BOX/AM3+

GB R775OC-1GI

2GB DDR3 1600 HYPER X KINGSTON x2

Обща стойност - 500.96 лв. с ДДС

Количка.

Това как е http://nikem-bg.net/computer-components/GB-970A-D3---AMD970--AM3-/picture.html вижда ми се добре. Както казахте за в бъдеще освен да прибавя друга видео карта ще мога да добавя и повече рам и освен това има повече sata слотове. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така и не разбрахме какво е захранването - това 400В разликата може да е от земята до небето!

Така че , дай точен модел на захранване(или снимка) , ако е необходимо ново-подобно предложение като на Наруто със захранване ще се върже в бюджета!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така и не разбрахме какво е захранването - това 400В разликата може да е от земята до небето!

Така че , дай точен модел на захранване(или снимка) , ако е необходимо ново-подобно предложение като на Наруто със захранване ще се върже в бюджета!

За по кратко post-339873-0-65990500-1374502969_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това как е http://nikem-bg.net/computer-components/GB-970A-D3---AMD970--AM3-/picture.html вижда ми се добре. Както казахте за в бъдеще освен да прибавя друга видео карта ще мога да добавя и повече рам и освен това има повече sata слотове. 

Да, така е,но излизаме извън бюджета. Все пак решението си е твое. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ако сокета е AM3+ http://nikem-bg.net/cart/44873p1r47747p1r46849p1r48576p1rf.html

Това ако сокета е FM2 http://nikem-bg.net/cart/47463p1r49099p1r46849p1r48576p1rf.html

Как са? ?

Така би било по-добре:

Публикувано изображение

+ видеокарта с безплатна доставка - Sapphire ATI Radeon HD7770 - 185 лева. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Никем цената на 7770 е същата но е по-добрия модел на GB (+ 100MHz) та не виждам причина да се ходи при румънците само за една част.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Никем цената на 7770 е същата но е по-добрия модел на GB (+ 100MHz) та не виждам причина да се ходи при румънците само за една част.

Значи конфигурацията за AM3+ и тази видео карта ще е най-добре 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещо по-производително, но леко над бюджета:

Обща стойност - 542.19 лв. с ДДС

Видеокартата е по-добра от горепосочените предложения!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещо по-производително, но леко над бюджета:

Обща стойност - 542.19 лв. с ДДС

Видеокартата е по-добра от горепосочените предложения!

Да добре е ,но предпочитам сокет AM3+ защото по нататък ще имам по-голяма възможност за ъпгрейд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига пробутвахте на човека тоя скопен Атлон, само заради едната идея по-добра видеокарта. Въпросния процесор по-скоро е за непретенциозна офис конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква според теб ще е разликата между скопения Атлон 750К + HD7770 и скопения FX-4300 + HD7750 като стане дума за игри?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква според теб ще е разликата между скопения Атлон 750К + HD7770 и скопения FX-4300 + HD7750 като стане дума за игри?

Малко по-добра, а и автора иска конфигурацията му да е AM3+, така че сме длъжни да уважим искането му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако нещо не е наред във моите претенции или не е добре ме поправете ако конфигурацията няма да стане добре.

Очевидно автора иска съвет а не нещо конкретно. За тия пари 750К + 7770 е по-добрия избор за игрите от FX-4300 + 7750.

Колкото до "сърфирането" в нета там няма значение какво ще вземе. Твоя вариант има плюсове само при видеообработка и архивиране.

И не на последно място бюджета е 500 лв. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очевидно автора иска съвет а не нещо конкретно. За тия пари 750К + 7770 е по-добрия избор за игрите от FX-4300 + 7750.

Колкото до "сърфирането" в нета там няма значение какво ще вземе.

Избора си е негов, а мненията ни е съвсем нормално да се различават. По-скоро 750к според тестове е почти равностоен на FX-4300.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно така но има съществена разлика във видеокартите та AM3+ просто не е добър вариант при този бюджет.

Дори да се вдигне малко по-добре да се вземе HD7790 вместо FX-4300.

Вече за още повече се скача на I3-3240 а не на FX-4300 а за повече на FX-6350.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избора си е негов, а мненията ни е съвсем нормално да се различават. По-скоро 750к според тестове е почти равностоен на FX-4300.

И в крайна сметка кои от двете конфигурации да избера.

Също така не знам защо но дъната на Gigabyte ме кефят много и са много издръжливи (знам от личен опит, моето дъно е на Gigabyte и не ми е правило проблеми а да знаете какви л***а съм му правил)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Атлон 750К+7790 за малко под 550лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.