Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Не няма да имаш проблем с игрите. Конфигурацията могат да ти я сглобят от Никем, ако не разбираш.

Никем в Пловдив има ли? Може ли адрес?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никем в Пловдив има ли? Може ли адрес?

Не нямат магазин в Пловдив.

http://nikem-bg.net/kontakti.php

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами тогава мога ли да поръчам тези части сглобени ?

Да.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А я пратете i7 ако може, но такъв да си пасва с тази конфигурация на Андрей

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното поддържа всички процесори на сокет 1155 но ми се струва че темата върви към кошчето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното поддържа всички процесори на сокет 1155 но ми се струва че темата върви към кошчето.

Това означава ли, че ще може с i7 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я кажи колко е максималната сума, която си готов да дадеш за компютър, какви игри играеш и на какъв монитор, по-точно с каква разделителна способност е. А иначе за сега най-доброто предложение е на SLI™ GTX760 е много по-добра от HD7870, a i5-4430 е равен на i5-3350P. Тия i7 и 16GB RAM са пълни глупости - никаква полза за игрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако темата, все пак ще продължи да съществува, да се премести в препоръките, викам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я кажи колко е максималната сума, която си готов да дадеш за компютър, какви игри играеш и на какъв монитор, по-точно с каква разделителна способност е. А иначе за сега най-доброто предложение е на SLI™ GTX760 е много по-добра от HD7870, a i5-4430 е равен на i5-3350P. Тия i7 и 16GB RAM са пълни глупости - никаква полза за игрите.

Мисля да дам от 1200лв до 1300 лв (1300 максимум) та пратете ми i7 линк моля за да пресметна колко ще ми струва. Решил съм i7.

Окей, Благодаря на всички! Спрях се на конфигурацията на Андрей! Сигурни ли сте, че пасват всички части, защото ще поръчвам.

А мога ли да сменя този i5 със i5 3,4GH ? Защото този е 3,1GH.. Нали всичко ще пасне ?

Окей, Благодаря на всички! Спрях се на конфигурацията на Андрей! Сигурни ли сте, че пасват всички части, защото ще поръчвам.

А мога ли да сменя този i5 със i5 3,4GH ? Защото този е 3,1GH.. Нали всичко ще пасне ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На процесора и дънната платка си пише сокета. Ако решиш да сменяш нещо гледаш да са еднакви.

Примерно тия започващи с 3 са LGA1155 а тия с 4 са LGA1150 демек гледаш на дъното да пише същото.

I7 ще ти глътне около 50% от бюджета та не е вариант.

С процесор на 3.4GHz и 16GB рам кошника излиза 1 438 лв. + около 30 лв. за доставката. - Количка

С процесор на 3.4GHz и 8GB рам кошника излиза 1 329 лв. + около 30 лв. за доставката. - Количка

С процесор на 3.1GHz и 8GB рам кошника излиза 1 287 лв. + около 30 лв. за доставката. - Количка

пс. Видеокартата не я режи щом е за игри! Паметта е най-маловажна та режеш първо нея а в бъдеще може да сложиш още една плочка от 8GB ако държиш на 16GB.

Процесора наистина е по-добре да се вземе по-добрия но парите не стигат а няма какво повече да се реже. Както виждаш и най-евтиния вариант надхвърля с малко 1 300 лв. като сложиш и доставката.

Може да се махне записвачката ако имаш флашка поне 8GB и да спестиш 28 лв. друго не ми хрумва. Windows може да се инсталира и от флашка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Публикувано изображение

Ето ти друго предложение ,щом толкова те кефи по-високата честота,но голяма разлика според тестовете няма,а и TDP-то е в полза на 3550p .Аз лично бих взел процесора на андрей с комбинирано с това дъно ,паметите и останалите части ,и бих вложил в останалите пари в охлаждане на процесора.

Публикувано изображение                                      Публикувано изображение

Публикувано изображение

А именно говоря за това :

Количка

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш по-добро ?

ASUS P8B75-M LX /B75 /LGA1155
I5-3570 /3.4G/6MB/BOX/LGA1155
CORSAIR 2x4GB Vengeance DDR3 1600Mhz 1.35V
1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
CM K350 W/600W PSU
PALIT GTX760 JETSTREAM 2GB D5

Обща стойност: 1 306.63 лв. с ДДС - ето тази вече е супер ;)

Количка

Публикувано изображение

Ето ти друго предложение ,щом толкова те кефи по-високата честота,но голяма разлика според тестовете няма,а и TDP-то е в полза на 3550p .Аз лично бих взел процесора на андрей с комбинирано с това дъно ,паметите и останалите части ,и бих вложил в останалите пари в охлаждане на процесора.

Публикувано изображение                                      Публикувано изображение

Публикувано изображение

А именно говоря за това :

Количка

Публикувано изображение

Приятел , нищо лично ,но:

1-во надвишаваш бюджета с 65 лв.
2-ро Режеш наполовина хард диска ,а разликата е 10-20 лв. и 500 гб.
3-то слажаш ненужно охлаждане , на процесор ,който нито ще грее , нито ще се клоква , нито има и възможност да се клоква
4-то слажаш най-орязаното дъно

общо взето - много орязване и с 65 лв. над бюджета... пак казвам нищо лично

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.... 

Как така предлагате, тъй като авторът няма точни изискваният, за даден компонент. Виждам, че говори за някакви 3,4Ghz и това е, както и това за i7. Ако на това казвате тестове, то аз съм трамвай, явно. Както и i5-3350p турбото му е на 3.3Ghz, а на i5-3470 му е 3.6Ghz. Разликата може да не е толкова голяма, но все пак това са триста мегахерца, който може да се решаващи за някой и друг кадър, при дадена игра. Но като се има в предвид, че като се активира Non-k честотата на i5-3470, е доста по-напред от i5-3350p. Та такива ми ти работи, все пак гледайте какво предлагате. Това е за всички, затова, че предлагате кутии плюс захранващ блок, който не са много за предпочитане. 

И какъв е смисъл да режете от компоненти, като дънна платка? за сметка на паметта, която в случая и 4Gb плочка би свършила идеална работа, при игри, ако се спрат ненужните приложения на заден план. 

Ето и едно предложение от мен:

Обща стойност - 1 341.27 лв. с ДДС - Количка

Дънната платка позволява overclock, чрез Non-k технология. Тя се активира през Bios, и честотата ще се покачи до 4.0Ghz. Паметта е достатъчна, както вече споменах. Тиха видеокарта, която също е доста качествена, като изработка, така и производителна. Кутията не е нищо особено, но като за този бюджет от 1 300 лева. е идеална. Захранващият блок е достатъчен за конфигурацията, както и за overclock на процесорът и видеокартата. 

Поздрави и успех в избора! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но като се има в предвид, че като се активира Non-k честотата на i5-3470,

Intel блокира страничната функция Non-Z OC в Haswell процесорите

:D

Та да не бързат колегите да се нахвърлят на 1150 с такива намерения, а да спират до твоето предложение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.............

Както виждаш ,аз също съм предложил  i5 3470,ясно е ,че ще има  разлика в кадрите,но просто дадох за пример ,че може и да се мине с този процесор,като

Производителността на 3470 не е толкова фрапираща над тази на 3350p,за това съм ти дал и пример,3350p e с по-ниско TDP,което е добре.Също ти казвам ,че

бих вложил в охлаждане на процесора,нищо че не грее толкова.Ако ти на това му викаш фрапираща разлика....

Intel-Core-i5-3470-vs-Intel-Core-i5-3350P

А съм предложил добра кутия и добро захранване,което е достатъчно за конфигурация,за разлика от Андрей.Успех в избора на пусналия темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Intel блокира страничната функция Non-Z OC в Haswell процесорите

:D

Та да не бързат колегите да се нахвърлят на 1150 с такива намерения, а да спират до твоето предложение.

Ами ще минаваме на AMD ;) Дано те не блокират допълнителните 4 ядра и недай си Боже кеша :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как така предлагате, тъй като авторът няма точни изискваният, за даден компонент. Виждам, че говори за някакви 3,4Ghz и това е, както и това за i7. Ако на това казвате тестове, то аз съм трамвай, явно. Както и i5-3350p турбото му е на 3.3Ghz, а на i5-3470 му е 3.6Ghz. Разликата може да не е толкова голяма, но все пак това са триста мегахерца, който може да се решаващи за някой и друг кадър, при дадена игра. Но като се има в предвид, че като се активира Non-k честотата на i5-3470, е доста по-напред от i5-3350p. Та такива ми ти работи, все пак гледайте какво предлагате. Това е за всички, затова, че предлагате кутии плюс захранващ блок, който не са много за предпочитане.  И какъв е смисъл да режете от компоненти, като дънна платка? за сметка на паметта, която в случая и 4Gb плочка би свършила идеална работа, при игри, ако се спрат ненужните приложения на заден план.  Ето и едно предложение от мен:  

Обща стойност - 1 341.27 лв. с ДДС - Количка -  Дънната платка позволява overclock, чрез Non-k технология. Тя се активира през Bios, и честотата ще се покачи до 4.0Ghz. Паметта е достатъчна, както вече споменах. Тиха видеокарта, която също е доста качествена, като изработка, така и производителна. Кутията не е нищо особено, но като за този бюджет от 1 300 лева. е идеална. Захранващият блок е достатъчен за конфигурацията, както и за overclock на процесорът и видеокартата.  Поздрави и успех в избора! 

Голяма тирада.Ще обясниш ли какво е това "Non-K технология",защо да не си клокваме процесора ръчно,а да разчитаме на някакви програми и да оставяме дъното да решава,пък и тези 4 гигахерца на боксовото ли да се оставят.Кои кутии и захранвания за какво не са за предпочитане и къде е качествената рам и каква е разликата при едно и двуканалния режим.Обясни ни малко,за да знаем какво да предлагаме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как така предлагате, тъй като авторът няма точни изискваният, за даден компонент. Виждам, че говори за някакви 3,4Ghz и това е, както и това за i7. Ако на това казвате тестове, то аз съм трамвай, явно. Както и i5-3350p турбото му е на 3.3Ghz, а на i5-3470 му е 3.6Ghz. Разликата може да не е толкова голяма, но все пак това са триста мегахерца, който може да се решаващи за някой и друг кадър, при дадена игра. Но като се има в предвид, че като се активира Non-k честотата на i5-3470, е доста по-напред от i5-3350p. Та такива ми ти работи, все пак гледайте какво предлагате. Това е за всички, затова, че предлагате кутии плюс захранващ блок, който не са много за предпочитане.  И какъв е смисъл да режете от компоненти, като дънна платка? за сметка на паметта, която в случая и 4Gb плочка би свършила идеална работа, при игри, ако се спрат ненужните приложения на заден план.  Ето и едно предложение от мен:  

Обща стойност - 1 341.27 лв. с ДДС - Количка -  Дънната платка позволява overclock, чрез Non-k технология. Тя се активира през Bios, и честотата ще се покачи до 4.0Ghz. Паметта е достатъчна, както вече споменах. Тиха видеокарта, която също е доста качествена, като изработка, така и производителна. Кутията не е нищо особено, но като за този бюджет от 1 300 лева. е идеална. Захранващият блок е достатъчен за конфигурацията, както и за overclock на процесорът и видеокартата.  Поздрави и успех в избора! 

Приятел , наясно ли си,че тая видео карта за да влезе в CM ELITE 431 ще е нужен помощ от чук и ножица за ламарина ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голяма тирада.Ще обясниш ли какво е това "Non-K технология",защо да не си клокваме процесора ръчно,а да разчитаме на някакви програми и да оставяме дъното да решава,пък и тези 4 гигахерца на боксовото ли да се оставят.Кои кутии и захранвания за какво не са за предпочитане и къде е качествената рам и каква е разликата при едно и двуканалния режим.Обясни ни малко,за да знаем какво да предлагаме.

Защото е авторът не може да си позволи “ръчният“ overclock. И да тези 4 Ghz ще се охладят с боксовият охладител. Няма какво да Ви обяснявам, нали сте “специалисти“. Има достатъчно ревюта и статии, из Интернет, разгледайте и не питайте. Пък ако ще питате, очаквам заплащане. 

Приятел , наясно ли си,че тая видео карта за да влезе в CM ELITE 431 ще е нужен помощ от чук и ножица за ламарина ???

VGA card length: 315mm / 12.4 inch малко ли са, за видеокарта с размер от L=295mm W=129mm H=43mm. Не виждам смисъл от питането. 

Лека вечер! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kолега нямам за цел да влизам в спорове или да защитавам въпросния Masterplay,но в този случай грешите.Ето ги техническите характеристики на тази кутия на Cooler Master Elite 431

Available Color Full Black Materials Steel Body, ABS plastic Side Panel Transparent acrylic side panel window Dimension (W x H x D) 192 x 427 x 499 mm / 7.6 x 16.8 x 19.6 inch Weight 4.8 kg / 10.6 lbs M/B Type Micro-ATX, ATX 5.25" Drive Bays 3 (exposed) 3.5" Drive Bays 2 (exposed), 5 (hidden) I/O Panel USB 2.0 x 2, Mic x 1 , Audio x 1 Expansion Slots 7 Cooling System Top: 120mm fan x 2 (optional) Front: 120mm blue LED fan x 1, or 140mm fan x 1 (optional) Rear: 80/90/120mm fan x 1 (optional) Bottom: 80/90/120mm fan x 1 (optional) Power Supply Type Standard ATX PS2 / EPS 12V Maximum Compatibility VGA card length: 315mm / 12.4 inch CPU cooler height: 163mm / 6.4 inch

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kолега нямам за цел да влизам в спорове или да защитавам въпросния Masterplay,но в този случай грешите.Ето ги техническите характеристики на тази кутия на Cooler Master Elite 431

Available Color Full Black Materials Steel Body, ABS plastic Side Panel Transparent acrylic side panel window Dimension (W x H x D) 192 x 427 x 499 mm / 7.6 x 16.8 x 19.6 inch Weight 4.8 kg / 10.6 lbs M/B Type Micro-ATX, ATX 5.25" Drive Bays 3 (exposed) 3.5" Drive Bays 2 (exposed), 5 (hidden) I/O Panel USB 2.0 x 2, Mic x 1 , Audio x 1 Expansion Slots 7 Cooling System Top: 120mm fan x 2 (optional) Front: 120mm blue LED fan x 1, or 140mm fan x 1 (optional) Rear: 80/90/120mm fan x 1 (optional) Bottom: 80/90/120mm fan x 1 (optional) Power Supply Type Standard ATX PS2 / EPS 12V Maximum Compatibility VGA card length: 315mm / 12.4 inch CPU cooler height: 163mm / 6.4 inch

Добре... Аз съм с CM ELITE 430 - с видео карта с 1 вентилатор и от видео картата до как да го нарека - решетките за хард диска има не повече от 20 см. Тази видео карта с 3 вентилатора на гигабайт - по смърт неможе да се побере ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото е авторът не може да си позволи “ръчният“ overclock. И да тези 4 Ghz ще се охладят с боксовият охладител. Няма какво да Ви обяснявам, нали сте “специалисти“. Има достатъчно ревюта и статии, из Интернет, разгледайте и не питайте. Пък ако ще питате, очаквам заплащане. 

VGA card length: 315mm / 12.4 inch малко ли са, за видеокарта с размер от L=295mm W=129mm H=43mm. Не виждам смисъл от питането. 

Лека вечер! 

Много си далече от истината с всичките приказки за кадри от процесори,овърклок,охлаждания,захранвания и т.н.Това не се научава с четене по форумите или из интернет (където ни пращаш) и преписване на конфигурации от другите,а с врене на ръцете в кутиите.

Не знам дали темата е реклама,ако не е,то авторът да реши какво,как и откъде го иска,че ще се омотае още повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много си далече от истината с всичките приказки за кадри от процесори,овърклок,охлаждания,захранвания и т.н.Това не се научава с четене по форумите или из интернет (където ни пращаш) и преписване на конфигурации от другите,а с врене на ръцете в кутиите.

Не знам дали темата е реклама,ако не е,то авторът да реши какво,как и откъде го иска,че ще се омотае още повече.

Не разбрах какво общо имат "кадрите от процесорите" с дължината на кутията и видеокартата. Факт е, че според спецификациите кутията е с 1 см по-дълго пространство от дължината на видекартата. Факт е, че конекторите на захранването са разположени странично и не биха пречили на хард дисковете. Факт е, че хард диска може да се сложи в долни слотове, което е и за предпочитане с оглед по-добро охлаждане. А другият факт е, че всички до един тук препоръчвате евтини, малки и в повечето случаи скапани кутии!Айде, тук таме и по някое добро захранване се препоръчва, както и процесор, но май-тоя форум се основава на едно правило - колкото се може по-добра ( като цифрички) видеокарта, а за останалото каквото остане. Е, така не се прави. 

Виж, друг е въпроса, ако от Cooler Master  ни будалкат и не ни дават истинските размери на кутията. Защото ясно се вижда от снимката, че в горната си част кутията като че ли е малко по-тясна, а точно там е и видеокартата. Андрей може да потвърди или отрече това. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В тази кутия не съм слагал голяма карта и не съм обърнал внимание,пък и на някои дъна 16ската е по-високо,на други по-ниско и може да попадне в разширението.Иначе има кусури-липса на каб.мен.,плитък таван,лошо разположение на горната перфорация,мека ламарина и разни такива,но за парите си е добре,че и доста по-добре от други на нейната цена и по-скъпи.Фактът,bildera_,е че се препоръчва и коментира хардуер от лица,които понятие си нямат за него,че и пари искат,за да ни разясняват и ни пращат да се образоваме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Zhin
      Максимална сума, с която разполагам е 5.000 лв, която не включва периферия, вече си имам такава. 

Идеята е да се ползва за игри на 144hz 4к монитор WoW, Reforged, Path of exile.

Държа да е сравнително тих и да не стържи колкото стар китайски вентилатор (ако може да събуди ленива котка, не е ОК).

По възможност с 2080 / TI rtx msi/rog и интел процесор.

500 gb ~ ssd като hdd не е нужно да е повече от 2 tb , 16 / 32 ram 
    • от georgi999
      здравейте приятели може ли някой да ми каже как мога да създам десктоп приложение с джава и каква програма да си изтегля на която да се пише, и каква да бъде темата на приложението ,благодаря предварително 

• от bumblebee
      Привет пичове, пак опрях до Вас   Преди година благодарение на Вас поръчах на един приятел геймърска конфигурация, с която направо отрепа рибата... ето я и темата https://www.kaldata.com/forums/topic/260578-нова-конфигурация-до-3000-лв/?tab=comments#comment-3615688 Товага избрах конфигурацията на Mariyan Raynov и не съжалявам.
      Време е и за мен да сменя стария компютър, който вече кара 8-ма година, за нещо по-добро. Цената на конфигурацията е трудно да я кажа, но ще кажа като изисквания какво имам и какво съм си харесал, а оттам нататък сте Вие
      Компютъра ще се ползва геймин и от време на време видеообработка. Играта на която играя в момента е Overwatch, а по-нататък ще пробвам сигурно и Anthem (която не е излязла все още). Видеобработка правя на Movavi, не е нщо сериозно просто си сглобявам клипчета, които на сегашната система чакам по 4 часа, за да ги направи......
      Като за начало - компютъра искам да е тих. Мразя нещо да ми Вие, бучи и тн. защото понякога не го спирам, а спя в същата стая. 
      Искам компютъра да е с най-новите излезли компоненти.
      Нещо много важно - видеокартата ще ми бъде подарена, все още не се знае каква ще е, но най-вероятно ето тази http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-R9-290-DC2-4GD5/
      Ако има някаква промяна с нея ще Ви кажа, но определено ще е някаква Radeon серия.
      АМД фен съм, така че отиваме на Ryzen 2700x  Сигурно ще си поиграя и малко с клок, надявам се с Ваша помощ, но това е по-нататък.
      Дъно - не знам   може би от ROG серията?
      Рам - поне 16 гб
      Кутия - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-BASE-PRO-900-Silver-BGW12/picture.html  ако не става, винаги съм отворен за други предложения (предполагам FD)
      Захранване - be quite! да се съобрази, че ще се клоква процесор, евентуално
      SSD - държа на 2 SSD-та. 1 - нещо около 120 гб за операционната система - бързичко, и едно поне 500 гб (Samsung или?)
      Охладител за процесора - може би този http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-ROCK-PRO-4-BK022/
      Вентилатори - в случай, че изберем друга кутия нещо на be quite отново
      Монитор - AOC AG322QCX мисля да си купувам този, но търпи промяна - Вие кажете дали става. Искам да изпробвам това прословуто freesync.  

• от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.