Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,имам ето този лаптоп:Asus K50IJ и на него не може да се инсталира или преинсталира Windows.Пробвах с няколко диска,с единия вече бе инсталиран WIndows на друг компютър.И пак не става.Слагам го,рестартирам го,и когато трябва да ми излезне "Press any key to..." не става нищо,просто се включва.Направил съм в BIOS-а 1 first boot device да е CD/DVD.Искам да попитам възможно ли да се разкодира?

Редактирано от KaldataX (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвате ли,докато настройвате БИОС,дискът вече да е в записващото устройство.И след настройката,да рестартирате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвате ли,докато настройвате БИОС,дискът вече да е в записващото устройство.И след настройката,да рестартирате.

Да.

Ако не е тайна, откъде го имаш?

О,да забравих да кажа,че е от Vivacom(не е реклама).Може там да са го кодирали.

http://www.kaldata.com/forums/topic/132872-лаптопа-ми-е-кодиран-само-за-vista-мога-ли-да-сложа-xp

Не са ми казвали,че е кодиран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да.

О,да забравих да кажа,че е от Vivacom(не е реклама).Може там да са го кодирали.

Защо не се обърнеш към тях с въпроса? Нямам идея каква им е фирмената политика, съобразяването с производителя на топа и с Майкрософт. Също и не знам, дали и как нарушаваш договора си с тях, ако предприемеш различни действия, които биха нарушили разни техни условия и евентуално даваната гаранция, ако не е изтекла вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със каква ОС е бил досега и каква искате да инсталирате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не се обърнеш към тях с въпроса? Нямам идея каква им е фирмената политика, съобразяването с производителя на топа и с Майкрософт. Също и не знам, дали и как нарушаваш договора си с тях, ако предприемеш различни действия, които биха нарушили разни техни условия и евентуално даваната гаранция, ако не е изтекла вече.

Гаранцията е изтекла,но искам да го разкодирам,а не да се обръщам към тях.

Със каква ОС е бил досега и каква искате да инсталирате?

С XP е бил.Искам да сложа 7 или да го преинсталирам.Но и двете неща не стават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,имам ето този лаптоп:Asus K50IJ и на него не може да се инсталира или преинсталира Windows.Пробвах с няколко диска,с единия вече бе инсталиран WIndows на друг компютър.И пак не става.Слагам го,рестартирам го,и когато трябва да ми излезне "Press any key to..." не става нищо,просто се включва.Направил съм в BIOS-а 1 first boot device да е CD/DVD.Искам да попитам възможно ли да се разкодира?

А защо решихте че лаптопа е "кодиран", а не се усъмнихте в проблем с оптичното устройство?

Когато зададете да бутва от ОУ и в него няма диск или пък устройство не може да разпознае диска то тогава бут мениджъра минава към следващото устройство.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо решихте че лаптопа е "кодиран", а не се усъмнихте в проблем с оптичното устройство?

Когато зададете да бутва от ОУ и в него няма диск или пък устройство не може да разпознае диска то тогава бут мениджъра минава към следващото устройство.

И какво трябва да се направи тогава?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До сега преинсталирали ли сте?

Ако оптичннто устройство е развалено. Може да опитате да го преинсталирате със флашка. Като е направите бутваща.

Но, го направете ако сте сигурни, че проблема е в Оптичното устройство. И сте пробвали с читави бутващи дискове (тествани на друг компютър)

И още нещо: ако ОС е била XP и сега искате да инсталирате 7-ца. Ще трябва да направите хардиска да работи в SATA mode (ACHI, Enchensed), от BIOS.

За да може да инсталирате безпроблемно Windows 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До сега преинсталирали ли сте?

Ако оптичннто устройство е развалено. Може да опитате да го преинсталирате със флашка. Като е направите бутваща.

Но, го направете ако сте сигурни, че проблема е в Оптичното устройство. И сте пробвали с читави бутващи дискове (тествани на друг компютър)

И още нещо: ако ОС е била XP и сега искате да инсталирате 7-ца. Ще трябва да направите хардиска да работи в SATA mode (ACHI, Enchensed), от BIOS.

За да може да инсталирате безпроблемно Windows 7.

Да беше преинсталиран,защото се беше бугнал usera нещо,но не от мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както е казал колегата по - горе може да се е повредило оптичното устройство за това направете една бутваща флашка и пробвайте с нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да опитате с друго оптично устройство. Или да вземете от друг лаптоп такова и ако планката за захващане е в различна позиция ги разменяте и опитвате, но това е свързано с малко познания по разглобяване на лаптоп. Да опитате с външно оптично устройство ако имате или можете да вземете от някъде или както са предложили колегите с флашка но преди това я пробвайте на друго РС за да сте сигурен че сте я направили както трябва.

Винаги има и варианта да отидете в сервиз да ви сложат нова записвачка.

А като начало можете да опитате да почистите оптиката на вашето ОУ с сух тампон за уши за разлика от настолните ОУ при лаптопите оптиката излиза заедно с трея и е лесно достъпна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите на всички,но намерих решението.Отнесах го при един програмист и ми инсталира Windows 7 за 10 лв.Не имал никакви проблеми просто е сложил диска и се инсталирал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Trenndo
      Здравейте, ще уча архитектура и ще ми е нужен мощен лаптоп. Бюджета ми е 2000-2100лв като държа марката да е DELL или Asus. Ще се радвам ако някой успее да ми препоръча модел, да ми изясни каква е разликата между NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti и AMD Radeon 530, има ли смисъл от съчетанието HDD и SSD, и защо intel i7-8... поколенията са по-добри от intel i7-7.. Ще съм Ви безкрайно благодарен! 
      Поздрави!
    • от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
    • от Hadjimehmed Shener
      Здравейте! Купих си лаптоп (Acer Nitro 5 NH.Q2QEX.016) преди 3 дни , вчера ми се появи една зелена точка на екрана върху лентата на задачите. Забелязах че след определено време точката лека полека намаля яркостта си и изчезва. Съжалявам ако има и друга тема по този въпрос , но за първи път ми се случва такова нещо и се притеснявам. На други места видях че пише , ако точката е всякакъв цвят освен черен щяла да изчезне след време, вярно ли е това? Благодаря Ви предварително за вниманието!
    • от Stoqn-666
      https://support.hp.com/bg-en/drivers/selfservice/compaq-presario-cq56-200-notebook-pc-series/4346274/model/5080938?sku=LE406EA
      това е лаптопа при включване мига caps lock не прекъснато на седмица веднъж се включва .
      Почистих го смених термо паста пробвах рамта харда смених бота 
      и нищо все така . моля за помощ
    • от Vanyo99
      Здравейте! Спрял съм се на тези двата : https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_7-acer_aspire_7_NXGP9EX022 , https://www.ioncomputers.bg/product/16129/geymarski-laptop-acer-aspire-7-nx-gp9ex-016.html .Разликата е около 100тина лева с промо кодовете и според мен си заслужава за 100 лв от i5 7300hq на i7 7700hq  + 120 gb ssd. Проблема e , че по-евтиният разполага с 2х4 плочки гб рам , докато по-скъпият е зает само 1ния слот и предлага възможност на ъпгрейд в бъдеще. Гледах клипчета в тубата, сравнявайки dual channel срещу single channel. E, разликата беше доста огромна в представянето (говоря за фпса в игрите). Забравих да кажа , че ще го използвам за работа на visual studio и игрички(fortnite , pung , csgo , lol, gta v). И питането ми е: кое ще е по-добрият вариант да избера от двата във всички варианти. Бих дал 100 кинта отгоре са i7 цата (бюджета тук не е проблем за тези двата , защото се не говори за голяма разлика), но проблема е single channela. Не ми е приоритет ъпгрейдването в бъдеще , взимайки под внимание разликата в пърформънса( ако евенуално взема този с i7 цата няма да слагам допълнителлно рам в близката 1-2 години). И още нещо: ако някой има информация за температурите на лаптопите , как се представят, загряват ли много , имат ли throling на gpu - то или пък на cpu - то. Ще ви бъда благодарен, ако споделите. Също не изключвам други варианти за лаптоп , но като вземем тази цена - acer - а е най-бюджетното решение , докато при asus и другите марки за същите пари ще намеря i5 или i7 , но с 1050 , няма да е 1050 ti. Ако имате предложения  - давайте ! С радост ще ги погледна.
      П.С.: Мога да намеря по-скъпия лаптоп в ardes, тъй като в йон е изчерпан. Това не е проблем
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.