Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

TronDron

Кодиран лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте,имам ето този лаптоп:Asus K50IJ и на него не може да се инсталира или преинсталира Windows.Пробвах с няколко диска,с единия вече бе инсталиран WIndows на друг компютър.И пак не става.Слагам го,рестартирам го,и когато трябва да ми излезне "Press any key to..." не става нищо,просто се включва.Направил съм в BIOS-а 1 first boot device да е CD/DVD.Искам да попитам възможно ли да се разкодира?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвате ли,докато настройвате БИОС,дискът вече да е в записващото устройство.И след настройката,да рестартирате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не е тайна, откъде го имаш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвате ли,докато настройвате БИОС,дискът вече да е в записващото устройство.И след настройката,да рестартирате.

Да.

Ако не е тайна, откъде го имаш?

О,да забравих да кажа,че е от Vivacom(не е реклама).Може там да са го кодирали.

http://www.kaldata.com/forums/topic/132872-лаптопа-ми-е-кодиран-само-за-vista-мога-ли-да-сложа-xp

Не са ми казвали,че е кодиран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да.

О,да забравих да кажа,че е от Vivacom(не е реклама).Може там да са го кодирали.

Защо не се обърнеш към тях с въпроса? Нямам идея каква им е фирмената политика, съобразяването с производителя на топа и с Майкрософт. Също и не знам, дали и как нарушаваш договора си с тях, ако предприемеш различни действия, които биха нарушили разни техни условия и евентуално даваната гаранция, ако не е изтекла вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със каква ОС е бил досега и каква искате да инсталирате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не се обърнеш към тях с въпроса? Нямам идея каква им е фирмената политика, съобразяването с производителя на топа и с Майкрософт. Също и не знам, дали и как нарушаваш договора си с тях, ако предприемеш различни действия, които биха нарушили разни техни условия и евентуално даваната гаранция, ако не е изтекла вече.

Гаранцията е изтекла,но искам да го разкодирам,а не да се обръщам към тях.

Със каква ОС е бил досега и каква искате да инсталирате?

С XP е бил.Искам да сложа 7 или да го преинсталирам.Но и двете неща не стават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,имам ето този лаптоп:Asus K50IJ и на него не може да се инсталира или преинсталира Windows.Пробвах с няколко диска,с единия вече бе инсталиран WIndows на друг компютър.И пак не става.Слагам го,рестартирам го,и когато трябва да ми излезне "Press any key to..." не става нищо,просто се включва.Направил съм в BIOS-а 1 first boot device да е CD/DVD.Искам да попитам възможно ли да се разкодира?

А защо решихте че лаптопа е "кодиран", а не се усъмнихте в проблем с оптичното устройство?

Когато зададете да бутва от ОУ и в него няма диск или пък устройство не може да разпознае диска то тогава бут мениджъра минава към следващото устройство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо решихте че лаптопа е "кодиран", а не се усъмнихте в проблем с оптичното устройство?

Когато зададете да бутва от ОУ и в него няма диск или пък устройство не може да разпознае диска то тогава бут мениджъра минава към следващото устройство.

И какво трябва да се направи тогава?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До сега преинсталирали ли сте?

Ако оптичннто устройство е развалено. Може да опитате да го преинсталирате със флашка. Като е направите бутваща.

Но, го направете ако сте сигурни, че проблема е в Оптичното устройство. И сте пробвали с читави бутващи дискове (тествани на друг компютър)

И още нещо: ако ОС е била XP и сега искате да инсталирате 7-ца. Ще трябва да направите хардиска да работи в SATA mode (ACHI, Enchensed), от BIOS.

За да може да инсталирате безпроблемно Windows 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До сега преинсталирали ли сте?

Ако оптичннто устройство е развалено. Може да опитате да го преинсталирате със флашка. Като е направите бутваща.

Но, го направете ако сте сигурни, че проблема е в Оптичното устройство. И сте пробвали с читави бутващи дискове (тествани на друг компютър)

И още нещо: ако ОС е била XP и сега искате да инсталирате 7-ца. Ще трябва да направите хардиска да работи в SATA mode (ACHI, Enchensed), от BIOS.

За да може да инсталирате безпроблемно Windows 7.

Да беше преинсталиран,защото се беше бугнал usera нещо,но не от мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както е казал колегата по - горе може да се е повредило оптичното устройство за това направете една бутваща флашка и пробвайте с нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да опитате с друго оптично устройство. Или да вземете от друг лаптоп такова и ако планката за захващане е в различна позиция ги разменяте и опитвате, но това е свързано с малко познания по разглобяване на лаптоп. Да опитате с външно оптично устройство ако имате или можете да вземете от някъде или както са предложили колегите с флашка но преди това я пробвайте на друго РС за да сте сигурен че сте я направили както трябва.

Винаги има и варианта да отидете в сервиз да ви сложат нова записвачка.

А като начало можете да опитате да почистите оптиката на вашето ОУ с сух тампон за уши за разлика от настолните ОУ при лаптопите оптиката излиза заедно с трея и е лесно достъпна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите на всички,но намерих решението.Отнесах го при един програмист и ми инсталира Windows 7 за 10 лв.Не имал никакви проблеми просто е сложил диска и се инсталирал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Gust123
      Може ли да се смени процесора?
    • от Sensey
      Здравейте, вчера като си почиствах лаптопа  забелязах тези 2 подобни на гайки, които се търкаляха около дъното. Някой знае ли от къде може да са се развили?

• от Siyana
      Здравейте! Искам да си купя лаптоп. Търся нещо до около 2000 лв. Насочих се към Macbook, защото знам, че екраните им са много добри. Търся си нещо, което да става за програмиране и дизайн. Главно ще се използва Adobe пакета. (Допълнителен въпрос: Някой знае ли дали на Macbook е възможно да се инсталира пиратския пакет? Не ми се дават 120 лв. на месец :D) Трябват ми поне 8 GB RAM, не бих отказала и 16. Понякога може да се използва и за рендиране, но това не е належащо. Като цяло ми трябва добра машинка с малък бюджет. Бях се спряла на HP Omen преди да се зарибя по Mac-oвете и доста други дизайнери да ми ги препоръчат. Та същинският въпрос е: знам, че ако се сглобява, ще излезе доста по евтино и нещо, което готово е примерно 2600, мога сглобявайки да сваля на 2000, но си нямам ни най-малка представа какви части да избера и кой да ми ги сглоби. Моля, помагайте.
    • от Marillon
      Здравейте, търся си лаптоп ,който както показва и заглавието ще ми служи за университетски задачи по графичен дизайн, както и за дигитално рисуване . Бюджетът ми е около 2000 лв като за момента  се колебая между два варианта:
      1. Dell Inspiron 5770, варианта с процесор intel core i7
      2. Acer Nitro 5 AN515 -51-71BX
       Ще съм много благодарна,ако някой може да ми даде мнение спрямо двата лаптопа по-горе ,или някоя по-ок машина от тях :)
    • от Trenndo
      Здравейте, преди няколко дни си закупих  asus vivobook pro 17 n705ud, като добавих функцията за инсталация на оригинален windows 10. Реших да си инсталирам Assassin's Creed - Syndicate, като след инсталацията самата игра просто не тръгваше(моля някой да ми обясни от какво се предизвиква това),  някак си успях да я подкарам, но останах неприятното изненадан като видях ужасното лагене! Не съм очаквал, при положение че видеокартата e nvidia geforce gtx 1050, а процесора  Intel Core i7-8550U.  Инсталирах league of legends(всички знаем , това е игра която изисква малко) и отново лагването беше на лице, дори и на най-слабите настройки. Мисля, че липсват драйвери или пък трябва да превключа на по-мощната видеокарта-Nvidia (дочух от приятел за това)?! Моля, помогнете ми да се насладя на новия си лаптоп :( Благодаря предварително! 
      P.S. Функционалните бутони за яркостта на екрана не ми работят, какъв може да е проблема и как да го управя
      Поздрави! 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.