Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Момче е! Кралското отроче се роди

Мама Кейт и бебето са добре

Публикувано изображение

Снимка: БТА

Херцогинята на Кеймбридж Катрин е родила момче, предаде BBC. Новината беше съобщена около 19.30 местно време, 22.30 часа българско. Това е първото дете на Катрин и Уилям.

Бебето тежи 3.79 килограма, съобщи Euronews.  То става трето в редицата за наследяване на британския трон. Херцогинята е родила по естествен път, а Уилям е бил през цялото време при майката. Нейно кралско височество и детето й са добре и ще останат през нощта в болницата.

Веднага след раждането членове на кралското семейство започнаха да пристигат в болницата.

Улиците на Лондон са залети от празнуващи хора.

Кейт беше приета в  болница "Сейнт Мери" рано тази сутрин, а британците цял ден чакат щастливото събитие.

Лекарският екип беше воден от гинеколога на кралското семейство д-р Маркъс Сечъл.

http://www.dnes.bg/zvezdi/2013/07/22/momche-e-kralskoto-otroche-se-rodi.194368

И честито! 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

йеее най-после

честито

:clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Живо и здраво да им е, много да ги радва. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И нас това какво ни вълнува? Някакво незначително събитие, за хората които не са поданици на английската корона. Без това са безгласни букви и нямат думата във външната политика на страната. Ако ще да се роди крокодил - с нищо няма да се промени света. Във Франция бяха гилотирали Мария Антоанета. На англичаните още не им е дошъл акъла за република. Колко жалко.

Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 11

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На готово бебе всеки се радва ! Учудваме обаче какво толкова се радва статистическия българин !!! Дали на буля Пена от Горно Нанадолнище ще и се роди син или на Катрин от Кеймбридж ще ги поздравя за отрочето но пък чак събитие. В света на ден се раждат хиляди деца и това че в Англия се родило едно ние го правим на събитие.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На англичаните още не им е дошъл акъла за република. Колко жалко.

Стига ги писа такива. Великобритания е една от най-стабилните парламентарни демокрации в света за разлика от Франция. Виж само колко пъти си променяха Конституцията французите. Това във Велокобритания се вика конституционна монархия, макар че се основава върху обичайното право (англо-саксонската система, а не континенталната) и функционира доста добре през последните няколко века.

Редактирано от scepsis (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И нас това какво ни вълнува?  

Има 5 човека, които се радват на безмисления ти спам.

Има други 555 човека, които само като ти видят ника и затварят темата.

Същото е и с новината, която е в раздела и е постната по простата причина, че това е една от водещите новини в света (не според мен и (слава Богу) не според теб).

Учудваме обаче какво толкова се радва статистическия българин !!!  

Средностатистическия българин все още не е изгубил чувството си на такт, мярка, радост, мъка, както и една от най-прекрасните си черти - да може да се радва на усмивката на другите, дори да не ги познава и да не зависи нищо живота му от въпросните персони.

Все по-малко стават тези хора, но (чукам на дърво) все още ги има и не са малко.

Относно останалото, прочети отговора ми към лицето над теб и там също ще намериш отговори.

Дали някой във форума се радва или на друг не му пука от събитието, изобщо не е от значение.

Темата я има и е в този раздел по простата причина, че това е дълго чакана новина от хора в целия свят и ще бъде едно от водещите събития за повечето медии в целия свят.

Дано съм отговорил авансово на тези, които и след тези обяснения ще попитат тях какво ги вълнува тази случка.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, то толкова ни вълнуват и протестите. Добре че са медиите и посланиците, та да поддържат напрежението. А по темата...естествено, да е живо и здраво детето! Искаше ми се да е момиче и малко се разочаровах от новината, ама карай :) 

А вие знаете ли, че до края на живота си ще сте с най-ниските заплати в Европейския съюз? Е, то това не е новина, но си заслужава повече да коментираме.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Средностатистическия българин все още не е изгубил чувството си на такт, мярка, радост, мъка, както и една от най-прекрасните си черти - да може да се радва на усмивката на другите, дори да не ги познава и да не зависи нищо живота му от въпросните персони.

Все по-малко стават тези хора, но (чукам на дърво) все още ги има и не са малко.

Относно останалото, прочети отговора ми към лицето над теб и там също ще намериш отговори.

По твоята логика усмивката ти не трябва да слиза от лицето ти защото на ден се раждат хиляди момчета бебета по цял свят и на Уилямс и Кейт бебето по нищо не е по различно с тази разлика че цял живот няма да работи и заради тази му привилегия за теб е по специално и ти носи радост за разлика от останалите които се раждат . Гледайте още в чуждата паница няма лошо ние сме нация чуждопоклонници и това не ме учудва ! Нека да си празнуват англичаните, политиците да си разменят фалшиви поздрави ама нас това какво ни интересува не можах да схвана, Аз след 4 месеца ставам баща за четвърти път и вече се чудя дали да не пусна тема щом ви носи такава радост чуждите бебета.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусни бе, пусни една тема. Ше те пишем и в Държавен вестник и в Дейли Телеграф, репортаж по БТВ и Канала ще има. БНР ще ти отделят час някъде. Ше се радваме яко. Кво като не си крал, чудо голямо, да не би да заслужаваш по-малко? Не мисля.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусни бе, пусни една тема. Ше те пишем и в Държавен вестник и в Дейли Телеграф, репортаж по БТВ и Канала ще има. БНР ще ти отделят час някъде. Ше се радваме яко. Кво като не си крал, чудо голямо, да не би да заслужаваш по-малко? Не мисля.

Сега ще прескоча до комшията да му крадна два кокоса че да съм крал ! Ама той и Станишев е крал ама нямаше такава еуфория тук във форума преди дни или съм пропуснал.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито!

Ще ми се да прилича на баба си Даяна :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лелее, аз се чудя що не се вдигна национален празник при рожбата на (съседа на) Станишев и Моника. :D

А за английското лапенце - да е живо и здраво, да няма големите пеленгатори на деда си, ама си мисля че на сбългарите нищо не ни топли :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То беше ясно, че ще е....крал, а не кралица!  ;) 

Да е живо и здраво момченцето! Живота му е осигурен и гарантиран още от първата секунда....но какво да правиш- късмет...и съдба!
Може да се гордее, че майка му е една от малкото красиви британки!  <ahttps://www.kaldata.com/forums/uploads/emoticons/default_smile.gif' alt=':)'>

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито! Нека да е живо и здраво. Е, докато стане крал, ще минат десетилетия, но така или иначе още от днес го очаква привилегирован живот. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момче е! Кралското отроче се роди

Мама Кейт и бебето са добре

Публикувано изображение

Снимка: БТА

Херцогинята на Кеймбридж Катрин е родила момче, предаде BBC. Новината беше съобщена около 19.30 местно време, 22.30 часа българско. Това е първото дете на Катрин и Уилям.

Бебето тежи 3.79 килограма, съобщи Euronews.  То става трето в редицата за наследяване на британския трон. Херцогинята е родила по естествен път, а Уилям е бил през цялото време при майката. Нейно кралско височество и детето й са добре и ще останат през нощта в болницата.

Веднага след раждането членове на кралското семейство започнаха да пристигат в болницата.

Улиците на Лондон са залети от празнуващи хора.

Кейт беше приета в  болница "Сейнт Мери" рано тази сутрин, а британците цял ден чакат щастливото събитие.

Лекарският екип беше воден от гинеколога на кралското семейство д-р Маркъс Сечъл.

http://www.dnes.bg/zvezdi/2013/07/22/momche-e-kralskoto-otroche-se-rodi.194368

И честито! 

Да е живо и здраво, да стане мъдър и справедлив крал! :help:  :bday19:  :baby6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И нас това какво ни вълнува? Някакво незначително събитие, за хората които не са поданици на английската корона. Без това са безгласни букви и нямат думата във външната политика на страната. Ако ще да се роди крокодил - с нищо няма да се промени света. Във Франция бяха гилотирали Мария Антоанета. На англичаните още не им е дошъл акъла за република. Колко жалко.

Трябва да се информиран,нали после ще трябва да знаеш кого да критикуваш,нещо което ти харесва много :P 

По темата,както каза един колега по горе,аз също очаквах да е момиче.

Кралиците на Англия имат повече късмет и са с пъти по добри от мъжкото съсловие на фамилията.

Да им е живо и здраво :party4: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да е живо и здраво,за което съм сигурен ще се погрижат най-добрите специалисти в Англия.

Персонално мен ,това не ме вълнува изобщо,ама хич даже :)

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да се информиран,нали после ще трябва да знаеш кого да критикуваш,нещо което ти харесва много

Все ми е едно. Още едно гърло за хранене на света, че и "кралско", т.е цял ден ще лентяйства на чужд гръб.
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

и още снимки тук, в албума на принц Хари

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.575602619152828.1073741858.161454230567671&type=1

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кралското бебе се казва Джордж Алекзандър Луис

Публикувано изображение

Новороденият син на херцозите на Кеймбридж принц Уилям и Кейт Мидълтън беше кръстено Джордж Алекзандър Луис, съобщи днес дворецът Кенсингтън, резиденция на семейството.

Херцогът и херцогинята на Кеймбридж се радват да съобщят, че са нарекли своя син Джордж Алекзандър Луис.

"Бебето ще бъде известно като Негово кралско височество принц Джордж Кеймбриджски", се казва в комюникето.

По-рано днес семейството напусна двореца и най-вероятно са се отправили към гр. Бакълбери, където е домът на родителите на Кейт.

Тази сутрин при тричленното семейство беше на гости кралица Елизабет Втора, която за пръв път видя пра-правнука си, и прекара около половин час в компанията на щастливите родители.
Съпругът й принц Филип не можа да дойде, защото е в болница, където се възстановява от операция.

Сестрата на Кейт Пипа Мидълтън също посети младите родители в Кенсингтън.

vesti.bg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки 10 минути (или колкото е там според статистиката) в света се ражда Човек !

Някой да е чувал нещо за него ? Или пък да е останал възхитен от това , или друга подобна емоция ?

Животът си върви.....

Аааа! Ама този се бил родил крал ! На Велекобритания ! Новина ! Велико чудо ! Специално благословено от Бога (може би)....  :)

Ако никой друг не ражда деца по тази планета бих проявил подобно разбиране....

Споделен снобизъм ! Че и три имена му сложили ! То Слънцето като слънце си има само едно название ! Той обаче - три ! .....

.Ако не бях чул тази новина , едва ли би ми липсвала по някакъв начин.То не че сега се чувствам особено обогатен от нея...

Е , да им е живо и здраво , разбира се ! В съвсем общочовешки план на мислене....

Но това едва ли е повод да изпадаме в умиление стигащо до истерия.....Какво пък толкова се е случило в точно този случай?!!!

Единствено , че предизвиква по-добре или по-зле прикрита завист , проявена като "радост и възхита" , че този няма да има проблеми с хляба....за това пък ще има други проблеми !

Да му имам проблемите ! :)

Всичко друго си е просто в реда на нещата и няма какво толкова да му се отбелязва.

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кръщенето на малкия принц Джордж

Публикувано изображение

С вода от река Йордан, където е бил кръстен Исус Христос, днес в параклиса на двореца "Сейнт Джеймс" ще бъде кръстен синът на принц Уилям и съпругата му Катрин - принц Джордж, съобщи Асошиейтед прес.

Синът на принц Уилям и съпругата му Катрин ще бъде кръстен от Кентърберийския архиепископ Джъстин Уелби. Частната церемония започна точно в 14 часа по Гринуич (17 часа българско време) и ще продължи близо 45 минути.

Принц Джордж е облечен в копие на кръщелна рокля от дантела и сатен, направена първоначално за най-голямата дъщеря на кралица Виктория през 1841 г. Тя е носена от повече от 60 кралски бебета, включително и принц Уилям. Копието е направено от шивачката на кралицата Анджела Кели, защото оригиналът се е износил. За последен път той е облечен от лейди Луиз Уиндзор през 2004 г.

Имената на седемте кръстници бяха обявени официално по-рано днес.

Сред тях са приятели на двойката от детството и студентските им години, приятелка на покойната майка на принц Уилям принцеса Даяна.

Кръстниците са Оливър Бейкър, Емилия Джардийн-Патерсън, граф Гроувнър, Джейми Лоутър-Пинкъртън, Джулия Самюъл, Уилям ван Кутсем и Зара Филипс.

Зара Филипс е братовчедка на принц Уилям. Г-жа Джардийн-Патерсън е съученичка на Кейт, Оливър Бейкър е състудент на двойката, Уилям ван Кутсем е приятел от детството на принц Уилям. Джейми Лоутър-Пинкъртън е бил секретар на херцозите на Кембридж и на принц Хари от 2005 г. до 2012 г. Джулия Самюъл е близка приятелка на принцеса Даяна. Графът на Гроувнър е син на херцога на Уестминстър.

Бъкингамският дворец огласи списък с гостите на кръщенето на принц Джордж.

Списъкът включва 22 имена, сред които това на Елизабет Втора. 87-годишната кралица ще е придружена от три поколения бъдещи монарси - сина си Чарлз, внука си Уилям и правнука си Джордж.

Съпругът на кралицата, 92-годишният принц Филип, съпругата на Чарлз - Камила и по-малкият брат на Уилям - Хари също ще присъстват на кръщенето.

Родителите на Катрин - Керъл и Майкъл Мидълтън, по-големият й брат Джеймс и сестра й Пипа също се очаква да бъдат сред присъстващите.

Към тях се добавят седемте кръстници и фотографът Джейсън Бел, прочул се със своите снимки портрети на знаменитости, сред които Пол Маккартни и Скарлет Йохансон.

Единственият фотограф на кралското събитие ще направи официалните снимки, които ще бъдат публикувани утре.

Очаква се Джейсън Бел да направи и първия портрет от повече от 100 години на монарх и трима негови преки наследници с кралица Елизабет, сина й принц Чарлз, внука й принц Уилям и правнука й принц Джордж. Предишната подобна снимка е правена през 1894 г. с кралица Виктория на кръщенето на правнука й, бъдещия крал Едуард Осми.

Принц Джордж се роди на 22 юли 2013 г. Той е трети по ред в наследяването на трона след дядо си принц Чарлз и баща си принц Уилям.

С избора на мястото за церемонията се прекъсва установената традиция. Досега принц Уилям, баща му - принц Чарлз, и кралица Елизабет Втора са кръщавани в Бъкингамския дворец, а принц Хари - в параклиса "Сейнт Джордж" на замъка "Уиндзор".

В параклиса на двореца "Сейнт Джеймс" кралица Елизабет Първа се е молила, преди да бъде победена испанската армада през 1588 г., а Чарлз Първи е получил причастие, преди да бъде екзекутиран през 1649 г. В него кралица Виктория се е омъжила за принц Албърт.

Параклисът има особено значение за принц Уилям, защото там е поставен ковчегът на майка му принцеса Даяна преди погребението й през 1997 г.

По повод кръщаването на принц Джордж на 8 октомври 2013 г. Кралският монетен двор на Великобритания пусна в продажба серия от монети, посветени на събитието.

БГНЕС

https://www.facebook.com/PrinceWilliamAndKate

Редактирано от haidukpikaso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момичешка рокля на бебе, което е от мъжки пол. По-голям тъпизъм не бях виждал.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.