Премини към съдържанието
mtaci

Неработещо usb и вход за монитор заради изгорял бушон

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Понеже екрана на лаптопа ми само дава образ, но не свети използвам монитор. Бушона на стаята изгоря, след като го смених и включих компютри всичко видях, че не ми отчита флашки и монитора. Мишката ми я отчита и си работи, но монитора и флашките не ги отчиташе. Пробвах и с други монитори и флашкии, но не стана. Някой да има някакв идеи как да го оправя ? Лаптопа е Dell xps m1330 видеото е nvidia П.С Странното беше, че колонките на лаптопа не работеха, а след като изгоря бушона и после пуснах лаптопа тръгнаха. Едит: Драйверите отчитат монитора. Показва ми, че дава образ и на монитора и на лаптопа, но на монитора не дава нищо. На нито един от мониторите не дава нищо. 

Редактирано от mtaci (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже екрана на лаптопа ми само дава образ, но не свети използвам монитор.

Изгоряла подсветка ?

Бушона на стаята изгоря, след като го смених и включих компютри всичко видях, че не ми отчита флашки и монитора. Мишката ми я отчита и си работи, но монитора и флашките не ги отчиташе. Пробвах и с други монитори и флашкии, но не стана. Някой да има някакв идеи как да го оправя ?

нямало е токови удари, нали ? Пробвай да го рестартираш и да преинсталираш драйверите на флашката. Монитора викаш, че не ти го "отчита" ? Въобще не трепва като му ръгнеш кабела или не работи/неще да тръгне на стандартната му резолюция/refresh rate ? Ти пробва ли да превключиш на dublate/presentation мод не помня точно кво беше, ама има си клавишна комбинация в уиндоуса за да си разшириш между два монитора или да дублираш и спреш някой от двамата. Лаптопа с две видеокарти ли е ? Ако хич не трепва и твърдиш, че си пробвала и други работещи монитори, то тогава има нещо поразено върху VGA порта или някой от двата чипа, извеждащ през VGA.

П.С Странното беше, че колонките на лаптопа не работеха, а след като изгоря бушона и после пуснах лаптопа тръгнаха.  

Нещо по уиндоус ви се е омазало, я някакъв драйвер или процес за звука, след спиране на тока и възвръщането му (рестарт) всичко е тръгнало.

Едит: Драйверите отчитат монитора. Показва ми, че дава образ и на монитора и на лаптопа, но на монитора не дава нищо. На нито един от мониторите не дава нищо. 

Като на нито един от мониторите не давал нищо, как видя, че драйверите отчитали и пишело едиквоси ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може да ти решим хардуерния проблем със писане във форума та вземи се  засили към сервиза  на марката лаптоп  и там ще ти кажат точно колко  ще се  изръсиш за ремонта. Тука да пишеш е без файда .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.