Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

mtaci

Неработещо usb и вход за монитор заради изгорял бушон

Препоръчан отговор

Понеже екрана на лаптопа ми само дава образ, но не свети използвам монитор. Бушона на стаята изгоря, след като го смених и включих компютри всичко видях, че не ми отчита флашки и монитора. Мишката ми я отчита и си работи, но монитора и флашките не ги отчиташе. Пробвах и с други монитори и флашкии, но не стана. Някой да има някакв идеи как да го оправя ? Лаптопа е Dell xps m1330 видеото е nvidia П.С Странното беше, че колонките на лаптопа не работеха, а след като изгоря бушона и после пуснах лаптопа тръгнаха. Едит: Драйверите отчитат монитора. Показва ми, че дава образ и на монитора и на лаптопа, но на монитора не дава нищо. На нито един от мониторите не дава нищо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже екрана на лаптопа ми само дава образ, но не свети използвам монитор.

Изгоряла подсветка ?

Бушона на стаята изгоря, след като го смених и включих компютри всичко видях, че не ми отчита флашки и монитора. Мишката ми я отчита и си работи, но монитора и флашките не ги отчиташе. Пробвах и с други монитори и флашкии, но не стана. Някой да има някакв идеи как да го оправя ?

нямало е токови удари, нали ? Пробвай да го рестартираш и да преинсталираш драйверите на флашката. Монитора викаш, че не ти го "отчита" ? Въобще не трепва като му ръгнеш кабела или не работи/неще да тръгне на стандартната му резолюция/refresh rate ? Ти пробва ли да превключиш на dublate/presentation мод не помня точно кво беше, ама има си клавишна комбинация в уиндоуса за да си разшириш между два монитора или да дублираш и спреш някой от двамата. Лаптопа с две видеокарти ли е ? Ако хич не трепва и твърдиш, че си пробвала и други работещи монитори, то тогава има нещо поразено върху VGA порта или някой от двата чипа, извеждащ през VGA.

П.С Странното беше, че колонките на лаптопа не работеха, а след като изгоря бушона и после пуснах лаптопа тръгнаха.  

Нещо по уиндоус ви се е омазало, я някакъв драйвер или процес за звука, след спиране на тока и възвръщането му (рестарт) всичко е тръгнало.

Едит: Драйверите отчитат монитора. Показва ми, че дава образ и на монитора и на лаптопа, но на монитора не дава нищо. На нито един от мониторите не дава нищо. 

Като на нито един от мониторите не давал нищо, как видя, че драйверите отчитали и пишело едиквоси ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може да ти решим хардуерния проблем със писане във форума та вземи се  засили към сервиза  на марката лаптоп  и там ще ти кажат точно колко  ще се  изръсиш за ремонта. Тука да пишеш е без файда .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.