Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте,

Не съм много грамотен в тази насока,за това ще Ви помоля за помош.

Проблемът ми е следният: Направиз запис от разговор в Skype със jet Audio,но след като го пуснах се чувах аз,а от отсрещната страна звукът беше много слаб.

Молбата ми е: Имали програма с която мога да увелича звукът на човека с когото съм говорил

и ако има да ми кажете коя е тя?

На тези които ще се отзовът: Предварително Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С какво разширение е изходния записан файл?

Пробвайте с Audacity => Фаил => Отваряне => след като се зареди с двукратен клик на мишката върху пътечката селектирайте цялата част => след това отидете на Ефекти => Нормализиране => (задайте -1 db. ако не е посочено) и натистене ОК.

Публикувано изображение

Трябва да се получи нещо от сорта на:

Преди:

http://i.imgur.com/NpPWkFi.png

След:

http://i.imgur.com/2T6V9Zs.png

Разбира се, това е съвсем бейсик обяснение...има още стотици филтри, които могат да помогнат в случая (Изравняване, Компресор, Hard Limiter, Засилване, премахване на шум и т.н.).

Ако има много високи пикове, нормализацията няма да помогне особено, защото софтуера ще мисли, че вече е нормализиран...за целта - високоте пикове трябва да се намалят до нивото на останалите и след това да се пробва отново с нормализация.

Изисква се известно търпение, но в повечето случаи се постига добър резултат, ако звуковия файл, не е чак толкова зле.

За да запазите редактирания файл изберете Файл => Експортиране => уточнете името на файла, в какъв формат да го запазите и мястото и изберете Save.

PS: Забележка: за да запазите файла в MP3 ще трябва да свалите и инсталирате Lame_v3.99.3_for_Windows.exe

Поздрави и успех! :)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Не съм много грамотен в тази насока,за това ще Ви помоля за помош.

Един страничен въпрос ! Отсрещната страна знае ли че е била записвана ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един страничен въпрос ! Отсрещната страна знае ли че е била записвана ?

Разбира се,че знае.Става въпрос за приятелката ми.Снощи се понапихме малко и настроението ни беше невероятно.

За това искам да изчистя записа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.