Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Glenarvan

Гаснене на компютъра при игри

Препоръчан отговор

Здравейте преди около 10 дни си взех ето тази видео карта:

http://www.emag.bg/video-karta-sapphire-ati-radeon-hd7750-2048mb-gddr3-128bit-dvi-hdmi-pci-e-11202-13-20g/pd/EFFCKBBBM/

Захранването ми е на Trendsonic 450W, а картата иска 400W. Още преди време не 2 или 3 човека ми казаха да си взема по-мощно захранване, защото било възможно, когато подкарам някоя от новите игри на високи настройки да прегрява картата или да се изключва компютъра. Картата не прегрява, мисля... когато не правя никаква дейност е около 35, 36 градуса, когато ирая някоя игра като например Far Cry 3 или Crysis скача до 45, 46... вчера забелязах на Crysis 2 че е около 55 градуса...

И ето, че вчера както си играех Crysis 2 на Extreme settings реших да излезна за малко по работа, като оставих играта пусната. Нямало ме е около 1 час вкъщи. След като се прибрах заварих, че е изключен. Питах наще, никой не го е пипал. Ок... Сядам и си пускам NFS The Run. Играех около 10 мин. и се изключи сам. Пуснах го.. след това така и на Crysis 2.

Ето снимка и на температурата на компонентите:

http://s18.postimg.org/rvx7432fd/Temp.jpg

Въпроса ми е от какво идва този проблем и от захранването ли е? И ако е от него какво да си взема? Имам един приятел, които до нас си има магазин/сервиз за компютри и там има захранване, което не помня каква марка беше, но е около 50 лв 600W.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора прегрява най-вероятно. Качи някоя сносна снимка с програма дето не е trial на температурите му под натоварване. Също може да кажеш какъв е процесора? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора е Атлон II x2 250

По-вероятно захранването не издържа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали е от процесора но взех вентилатор, голям, като на захранването и го включих да охлажда към видеокартата.

Иначе ето снимка на процесора:

http://s22.postimg.org/80bjme25t/CPU_Temp.jpg

Как да кача снимка под натоварване, като когато го натоваря се изключва?

Вчера видях горе-доло температурата под натоварване и е около 70, 75 градуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AIDA64 Extreme Edition 3.00.2500 Final

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Следиш ги ,и вземе ли да стига темповете спираш теста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОПА !!! Грешка... когато пусна играта градусите на процесора скачат до 96, 97 !!! Сега го видях с програмката за градусите :XXX.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са много високи температури за този процесор. Компютъра почистван ли е и ако не е, не е лошо да направиш едно почистване  и смяна на термо пастата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почистих го основно. Всичко почистих, но забелязах, че от пастата почти няма и помен :D. Ще дотичам да взема една :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам пастата не е сменяна от много време и се е спекла,затова трябва да се смени за да дава по - добър контакт и от там по - ниски температури.. Чистенето става с компресор който а издуха всичкият пепеляк от радиатора на процесора и от самата кутия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОПА !!! Грешка... когато пусна играта градусите на процесора скачат до 96, 97 !!! Сега го видях с програмката за градусите :XXX.

Смяна на термопастата и вероятно охлаждането. За такива температури или не е монтирано охлаждането както трябва и/или няма никаква термопаста или има проблем със самия процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почистих със салфетки хубаво процесора и охлаждането и сложих доволно количество паста, естествено не така, че да се размаца и да оклепе всичко, но стара отдавна си беше заминала :). Играя вече 10 мин. NFS и температурата се варти макс до 55 градуса :). Мисля, че проблема ми е решен :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.