Премини към съдържанието
Anarhista

Подсветката на клавиатурата не се включва?

Препоръчан отговор

Здравейте! До преди няколко дена подсветката на клавиатурата на лаптопа ми си светеше нормално. Има 3 степени на силата на светене и се включва с FN + F4,спира се с FN + F3  Снощи установих обаче,че лампичките под копчетата не се пускат както досега и не знам каква е причината. Първоначално си помислих,че нещо са изгорели,не работят.... Но когато пускам лаптопа в началото си светват за няколко секунди и изгасват което значи,че не е там проблема. На Windows 8 съм ако това има значение. Някакви решения ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стрелям на сляпо:

Опитайте с преинсталирате драйверите за клавиатурата, функкционалните бутони (Fn).

В сайта прозиводител на лаптопа, трябва да има всички налични драйвери. Но не се сте казали нито марка , нито модел...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички ли  необходими драйвери за качени от сайта на производителя?

Щом е това, деинсталирате ATKACPI driver and hotkey-related utilities, и инсталирате пак него от официалния сайт в графата Utilities версия:

ATKACPI driver and hotkey-related utilities  11.87 MBytesupdate   2013/01/14

Ако пак има проблем,, деинсталирате и този Keyboard Device Filter Utility, и го инсталирате го отново, пак от сайта на ASUS

П.П. Лаптопа е направо "звяр"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами всичко хубаво но как да го намеря този драйвър,за да го деинсталирам? Малко ми е "Х" как стават нещата на Windows 8 ;xx Откривам само нещо с името ATK Package ?  П.П. Радвам се,че ти харесва лаптопа! Мен също много ме кефи и съм много доволен от него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

деинсталирате ATKACPI

Ами колегата го е написал , потърсете го в деинсталиране на програми или там както е на 8цата :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То ясно,че колегата го е написал ... но е написал "  ATKACPI driver and hotkey-related utilities " а при мен има само "ATK package" т.е не знам дали това е същото нещо което трябва да деинсталирам. Не ми се иска да направя по-големи поразии ... 

Иначе докато играя ( League of Legends в случая ) някой копчета на клавиатурата просто спират да работят за няколко секунди ... Трябва да дам ескейп,да ми излезе менюто и после пак да вляза в играта,за да се оправи. Не знам дали това има нещо общо с проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ATK package, е драйвера който трябва да динсталирате и да инсталирате  ATKACPI driver and hotkey-related utilities.

Не разбрах само има ли инсталирани всички необходими драйвери на машината, или се ползват Windows 8, каквото е сложил?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано нямам представа.... Лаптопа го купих от Технополис с инсталирана операционна система. Предполагам,че всичко си му е инсталирано. Наскоро само обнових видео-драйвърите и това е.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече всичко е наред благодарение на ieenso! Деинсталирах предишния ATK Package,инсталирах този който свалих и всичко е окей.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.