Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

daka_kill

Предложения за конфигурация до 500лв. (без превишаване на сумата)

Препоръчан отговор

Здравейте :)

реших да се обърна към този форум за конфигурация за един приятел, който иска да е до 500 лв. (с възможност да не се превишава цената)

Той има кутия, захранване, dvd и cd, звукова карта, мишка, клавиатура, монитор и там другите аксесоари :)

той ще я ползва предимно за игри (Dota, WoW, LoL и такива от сорта). Рамта да е ddr3 от 2-4 гб. - другото оставям на вас ;)

п.п. само, ако може да обясните горе-долу как да се върже фронт панела (с лампите и usb-тата, че и на мен не ми е много ясно)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи само модел на захранването и колко Вата ампери такива данни няма да са излишни.

http://www.jmt.bg/offers/2013-07-23-1.pdf

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е зле, но знаеш ли какво става с тая клокната видеокарта и тоя G2020? Да не ти е в кутията :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
п.п. само, ако може да обясните горе-долу как да се върже фронт панела (с лампите и usb-тата, че и на мен не ми е много ясно)

Когато закупите конфигурацията, в книжката на дъното ще има описание със снимка кое как и къде да свържите.Ако има пак проблеми ще помагаме!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не знам какво е захранването му (сега не мисля да го питам, че сигурно спи)

иначе се сещам, че беше споменал, че е 450W

п.п. тези игри, които изброих дали е гаранция че ще тръгнат с вграденото видео на дъното?

п.п. 2 той няма никакво намерение да клоква каквото и да е :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео при товар 80W, процесор 55W. Демек и 200W да е пак му върши работа.

При вградените графики не знам какви игри ще играе но консумацията е още по-ниска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео при товар 80W, процесор 55W. Демек и 200W да е пак му върши работа.

При вградените графики не знам какви игри ще играе но консумацията е още по-ниска.

Уважавам повечето ти мнения, но не може да се разсъждава така за захранванията. И аз си мислех, че 450 вата е предостатъчно, но след 5 години вече не е. И ако кажеш, че аз съм изключение, направи справка и с Людмил, притежаващ подобно на моето захранване. Питай го защо сега е с 360 ватов Seasonic,че не говори с мен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно как много хора карат с китайски захранвания от типа на 12V: 1-16A, 2-14A и им слагат карти като 5770 които са по-лакоми?

Та взимайки предвид най-лошия случай за китайско захранване а не марково 450W и консумация под товар всичко е тип-топ.

пс. Аз карам с 430W Seasonic и без видеокарта но не налагам личните си мании на никого.  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно как много хора карат с китайски захранвания от типа на 12V: 1-16A, 2-14A и им слагат карти като 5770 които са по-лакоми?

Та взимам предвид най-лошия случай за китайско захранване а не марково 450W и консумация под товар и всичко е тип-топ.

Не знам как карат, но едно китайче го изпържих за 2 години в конфигурацията от подписа, и взех още по-лошо защото съм твърдоглаво копеле, и искам да ми изгори цялата кошница за да си имам причина да я сменя.  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те спестените защити ще се отразят фатално при някой токов удар без значение дали има видеокарта или няма.

Захранването никъде не е казано какво е та е излишно да се спекулира. Може да е модулен Enermax за повече пари от цялата кошница. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те спестените защити ще се отразят фатално при някой токов удар без значение дали има видеокарта или няма.

Захранването никъде не е казано какво е та е излишно да се спекулира. Може да е модулен Enermax за повече пари от цялата кошница. :D

Даммм. Имал съм проблеми и със захранване, и лош въздушен поток при кошничката от подписа. Та сега като ме е хванала една параноя на следващия конфиг сигурно ще взема платинен Antec 1300W и Cosmos 2ка охлаждана от течен азот.  :D  :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та взимайки предвид най-лошия случай за китайско захранване а не марково 450W и консумация под товар всичко е тип-топ.

пс. Аз карам с 430W Seasonic и без видеокарта но не налагам личните си мании на никого.  ;)

И аз карах с 8 годишно такова допреди месец. Имам предвид китайско за 25 лева, 400W. Но проблемът не е в това. Проблемът е, че рано или късно идва време за смяна. А ти даде категоричен отговор, че всяко захранване би издържало товара. А откъде знаеш, дали сегашното му захранване не е тръгнало вече? Не ме разбирай грешно. Не карам човека да сменя захранването. Само казвам, че такива категорични отговори за дадено неизвестно захранване на са полезни. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е зле, но знаеш ли какво става с тая клокната видеокарта и тоя G2020? Да не ти е в кутията :)

Нищо не става,тая карта,особено,ако е втора ревизия не вдига повече от 65 гр.,а и първа ревизия май вече я няма по магазините.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не става,тая карта,особено,ако е втора ревизия не вдига повече от 65 гр.,а и първа ревизия май вече я няма по магазините.

А пробвал ли си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пробвал ли си?

Картата-да,G2020-не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.