Премини към съдържанието
daka_kill

Предложения за конфигурация до 500лв. (без превишаване на сумата)

Препоръчан отговор

Здравейте :)

реших да се обърна към този форум за конфигурация за един приятел, който иска да е до 500 лв. (с възможност да не се превишава цената)

Той има кутия, захранване, dvd и cd, звукова карта, мишка, клавиатура, монитор и там другите аксесоари :)

той ще я ползва предимно за игри (Dota, WoW, LoL и такива от сорта). Рамта да е ddr3 от 2-4 гб. - другото оставям на вас ;)

п.п. само, ако може да обясните горе-долу как да се върже фронт панела (с лампите и usb-тата, че и на мен не ми е много ясно)

Редактирано от daka_kill (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи само модел на захранването и колко Вата ампери такива данни няма да са излишни.

http://www.jmt.bg/offers/2013-07-23-1.pdf

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
BB код:

Обща стойност - 504.57 лв. с ДДС Линк към количата http://nikem-bg.net/cart/48356p1r49156p1r48733p1r46704p1rf.html
Редактирано от VipKokata (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е зле, но знаеш ли какво става с тая клокната видеокарта и тоя G2020? Да не ти е в кутията :)

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
п.п. само, ако може да обясните горе-долу как да се върже фронт панела (с лампите и usb-тата, че и на мен не ми е много ясно)

Когато закупите конфигурацията, в книжката на дъното ще има описание със снимка кое как и къде да свържите.Ако има пак проблеми ще помагаме!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не знам какво е захранването му (сега не мисля да го питам, че сигурно спи)

иначе се сещам, че беше споменал, че е 450W

п.п. тези игри, които изброих дали е гаранция че ще тръгнат с вграденото видео на дъното?

п.п. 2 той няма никакво намерение да клоква каквото и да е :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео при товар 80W, процесор 55W. Демек и 200W да е пак му върши работа.

При вградените графики не знам какви игри ще играе но консумацията е още по-ниска.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео при товар 80W, процесор 55W. Демек и 200W да е пак му върши работа.

При вградените графики не знам какви игри ще играе но консумацията е още по-ниска.

Уважавам повечето ти мнения, но не може да се разсъждава така за захранванията. И аз си мислех, че 450 вата е предостатъчно, но след 5 години вече не е. И ако кажеш, че аз съм изключение, направи справка и с Людмил, притежаващ подобно на моето захранване. Питай го защо сега е с 360 ватов Seasonic,че не говори с мен. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно как много хора карат с китайски захранвания от типа на 12V: 1-16A, 2-14A и им слагат карти като 5770 които са по-лакоми?

Та взимайки предвид най-лошия случай за китайско захранване а не марково 450W и консумация под товар всичко е тип-топ.

пс. Аз карам с 430W Seasonic и без видеокарта но не налагам личните си мании на никого.  ;)

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно как много хора карат с китайски захранвания от типа на 12V: 1-16A, 2-14A и им слагат карти като 5770 които са по-лакоми?

Та взимам предвид най-лошия случай за китайско захранване а не марково 450W и консумация под товар и всичко е тип-топ.

Не знам как карат, но едно китайче го изпържих за 2 години в конфигурацията от подписа, и взех още по-лошо защото съм твърдоглаво копеле, и искам да ми изгори цялата кошница за да си имам причина да я сменя.  :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те спестените защити ще се отразят фатално при някой токов удар без значение дали има видеокарта или няма.

Захранването никъде не е казано какво е та е излишно да се спекулира. Може да е модулен Enermax за повече пари от цялата кошница. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те спестените защити ще се отразят фатално при някой токов удар без значение дали има видеокарта или няма.

Захранването никъде не е казано какво е та е излишно да се спекулира. Може да е модулен Enermax за повече пари от цялата кошница. :D

Даммм. Имал съм проблеми и със захранване, и лош въздушен поток при кошничката от подписа. Та сега като ме е хванала една параноя на следващия конфиг сигурно ще взема платинен Antec 1300W и Cosmos 2ка охлаждана от течен азот.  :D  :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та взимайки предвид най-лошия случай за китайско захранване а не марково 450W и консумация под товар всичко е тип-топ.

пс. Аз карам с 430W Seasonic и без видеокарта но не налагам личните си мании на никого.  ;)

И аз карах с 8 годишно такова допреди месец. Имам предвид китайско за 25 лева, 400W. Но проблемът не е в това. Проблемът е, че рано или късно идва време за смяна. А ти даде категоричен отговор, че всяко захранване би издържало товара. А откъде знаеш, дали сегашното му захранване не е тръгнало вече? Не ме разбирай грешно. Не карам човека да сменя захранването. Само казвам, че такива категорични отговори за дадено неизвестно захранване на са полезни. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е зле, но знаеш ли какво става с тая клокната видеокарта и тоя G2020? Да не ти е в кутията :)

Нищо не става,тая карта,особено,ако е втора ревизия не вдига повече от 65 гр.,а и първа ревизия май вече я няма по магазините.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не става,тая карта,особено,ако е втора ревизия не вдига повече от 65 гр.,а и първа ревизия май вече я няма по магазините.

А пробвал ли си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.