Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

essence

Компютъра тръгва, но картина няма..

Препоръчан отговор

Купих си видеокарта от prodavalnik - Ati Sapphire 5750 512mb gddr5. Монитора ми е VGA а видеокартата е с DVI и затова ползвам DVI към VGA предходник.Включвам компютъра, вентилатора на видеокартата работи, но картина няма.. След това пробвах с вградената видеокарта и има картина.. Какъв е проблема и какво е решението ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Логично е проблем с външната карта...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купих си видеокарта от prodavalnik

Сигурен ли си, че е работеща? Дъното издава ли някакви звуци, ако има пищялка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че е работеща? Дъното издава ли някакви звуци, ако има пищялка...

издава еднократно едно странно биип той ми каза че я е пробвал,дори и температури на видеокартата ми даде, но може да е излъгал.. Иначе тя върви, но без екран..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това еднократно бийп трябва да да е преминаването на POST. Провери пак всички кабели, преходници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен тая карта дето си купил е прецакана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си казал какво е дъното, но пробвай от биоса да настроиш външната карта. Някои дъна не позволяват да се ползва външната карта докато не се настрои от биоса. Имам предвид нещо такова:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем, след покупката на една видеокарта "втора ръка" , оказа се развалена само парите дето си дадох. Пробвай я на друг компютър. Може да са те изработили.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем, след покупката на една видеокарта "втора ръка" , оказа се развалена само парите дето си дадох. Пробвай я на друг компютър. Може да са те изработили.

Не е изключено автора да е излъган, и най-лесно ще се разбере като се пробва картата на друга машина, но нека първо опита това което съм споменал в горния ми пост. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах дори и с друг предходник, но няма ефект.. а Биоса ми е от по-новите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
а Биоса ми е от по-новите

Имаш предвид CLICK BIOS ли? Ето тогава търсиш това меню.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези преходници дето ползваш от DVI към VGA на буксата на DVI-а имат ли една ламаринка с 4 крачета около нея ако нямат то тогава през този преходник няма как да изкараш сигнал към VGA

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че ме е изиграл..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:(  , за това е казано, по-добре дай малко повече пари, но получаваш нещо ново което не е ползвано, и ако стане нещо има гаранция. Трябваше първо да искаш да ти покаже, че работи не веднага да се втурваш да я купуваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мисля, че ме е изиграл..

Чакай не се отказвай толкова бързо. Най - лесно е да кажеш че не става. Иди до някой твой приятел и я пусни на неговият компютър и виш там дали ще е същата работа. Може даже да идеш до някой компютърен сервиз и да ги помолиш да ти я тестват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-доброто решение. Утиди до човека от които си купил видеокартата, и му я хвърли и си вземи парите обратно. После му метни, едно конско да не продава неща които не работят. Успех и пиши какво стана

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.