Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Не съм много добре запознат с този тип у-ва. За това ако можете да ми кажете моето разсъждение вярно ли е.

Така. Обмислям да си разпръсквам интернет около къщата ми на 50-60 максимум 100 метра от нея. Намерих так. нар. Acces Point. Въпроса ми е: Те са само "Wifi Адаптери" нали? Имам предвид във фърмуер настройките има настройки само за WiFi като Channel, Security, WEP, WPA, WPA2 и т.н. нали? Защото имам втори рутер и от него обмислям да вкарам един 15 метров кабел и да го вкарам в Acces Point-a, който ще ми е на покрива примерно. Нали ще взима абсолютно всички настройки от предишния рутер като DHCP, Port Forward-ове и т.н. Дефакто това е нещо като WiFi антена, обаче с настройки.

Или всичкото това разсъждение не е вярно и това си е като обикновен суич?

До колкото разбрах имат 1 LAN порт. Той е Internet а не Ethernet нали?

Редактирано от andreas500 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не е точно същото. тук има пълно описание: http://www.tp-link.com/en/products/details/?categoryid=&model=TL-WA5210G#spec

а тук можете да разгледате настройките на предния модел: http://www.tp-link.com/resources/simulator/TL-WA5110G/index.htm

а тук на по-горния: http://www.tp-link.com/resources/simulator/TL-WA7510N/index.htm

Редактирано от Bily-79 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сам си отговорил на въпросите си и доколкото разбрах искаш да ползваш втория маршрутизатор като повторител за усилване на сигнала. Трябва да провериш в ръководството дали самия маршрутизатор може да изпълнява ролята на такова устройство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

идеално. Единственото което не взима от предишния рутер изглежда са IP-тата. Както и да е. Имам 2 въпросчета:

1. Това PoE е да захранва точката по Ethernet кабела за интернет от предишния рутер? 2. Индикаторите за сигнала показват с каква сила излъчва нали?

п.п Techmaniac Не като репитър. Това имам предвид да повтаря всичко, но с Ethernet кабел. Тоест всичко без самите настройки за WiFi, защото той си има собствен :)  Дефакто като антена, но с настройки за WiFi :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единственото което не взима от предишния рутер изглежда са IP-тата.

Би трябвало втория да взема адрес по DHCP, след като си е устройство в мрежата на първия маршрутизатор все пак.

1. Това PoE е да захранва точката по Ethernet кабела за интернет от предишния рутер?

Да.

2. Индикаторите за сигнала показват с каква сила излъчва нали?

Може да се каже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи измъдрихме това за DHCP:

Като реално (външно IP) ще показва IP-то от предишния рутер, а за клиентите на точката ще използват нейните IP-та.

Така ли е или нещо пак сбозах работата? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи измъдрихме това за DHCP:

Като реално (външно IP) ще показва IP-то от предишния рутер, а за клиентите на точката ще използват нейните IP-та.

Така ли е или нещо пак сбозах работата? :D

Първия маршрутизатор ще раздава в локална мрежа частни адреси, единия от които ще ползва втория. За по-лесно сложи статичен адрес на първия маршрутизатор който да ползва втория за да не се получава разминаване при рестартирането/спирането му. Останалите адреси ще се раздават по DHCP, докато публичния адрес си остава за цялата мрежа.

ПС: Малко объркано го обясних, но не знам как по-опростено да стане. :)

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрах много добре: Частните IP-та са тези които "главния" рутер раздава. А това за фиксирането задължително ще го направа, че да няма проблеми
DCHP - това са IP-тата които Acess Point-a дава от НЕГОВИЯ FIRMWARE

Публичния - IP-то от ISP-то ми :)

Не е изобщо сложно, даже напротив :D

п.п. IP-то от ISP-то ми колкото и рутера да сложа след него дори 12314235345436436636534 рутера пак всички ще ползват него като напишат whatismyip.com :D

п.п. Реших кое ще купя - TP-Link TL-WA7510N  :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрах много добре: Частните IP-та са тези които "главния" рутер раздава. А това за фиксирането задължително ще го направа, че да няма проблеми DCHP - това са IP-тата които Acess Point-a дава от НЕГОВИЯ FIRMWARE

Публичния - IP-то от ISP-то ми :) Не е изобщо сложно, даже напротив :D

п.п. IP-то от ISP-то ми колкото и рутера да сложа след него дори 12314235345436436636534 рутера пак всички ще ползват него като напишат whatismyip.com :D

Точно така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички отзовали се! :)

и още нещо забелявах в модела 

TP-Link TL-WA7510N

Ако е настроен като клиент да хваща като лаптоп примерно от друг рутер LAN порта започва да дава интернет :D

Наистина много ви благодаря! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

п.п. Реших кое ще купя - TP-Link TL-WA7510N  :) 

Само да отбележа, ако не сте забелязал, че работи само на 5GHz, т.е. само на IEEE 802.11a стандарт. Ако устройствата ви не го поддържат - няма да го виждат.

2.5GHz е TL-WA7210N

Редактирано от Bily-79 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички отзовали се! :)

и още нещо забелявах в модела 

TP-Link TL-WA7510N

Ако е настроен като клиент да хваща като лаптоп примерно от друг рутер LAN порта започва да дава интернет :D

Наистина много ви благодаря! :)

Оф, ето http://www.ubnt.com/airmax#nanostationm това ти препоръчвам.

Също може и безжично да се бриджнат с wds.

Вече, ако искаш хардкор да са нещата можеш да си купиш един routerboard и антени.

Въпреки, че този продукт, който ти дадох ще ти върши добра работа за това, което искаш да постигнеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.