Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

...според анализатори,теолози на въпросното четиво е въпрос,дето повишавало мисленето?!..в същото време отговорът бил написан в библията,та даже в началото й?!

Толкоз ли е простичко всъщност или май, Ние искаме да е сложно,обратно на онова,дето някакъв "пършивец" Окам си въобразил да изпише,че  от множеството теории, които обясняват един и същ проблем еднакво добре (ceteris paribus), за предпочитане е най-простата, т.е. тази, която използва най-малко предположения...

Е...всеки да сподели

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...според анализатори,теолози на въпросното четиво е въпрос,дето повишавало мисленето?!..в същото време отговорът бил написан в библията,та даже в началото й?!

Толкоз ли е простичко всъщност или май, Ние искаме да е сложно,обратно на онова,дето някакъв "пършивец" Окам си въобразил да изпише,че  от множеството теории, които обясняват един и същ проблем еднакво добре (ceteris paribus), за предпочитане е най-простата, т.е. тази, която използва най-малко предположения...

Е...всеки да сподели

Библейският бог е създал само евреите и е дал заповедите чрез библейските пророци само на евреите.

Така че, аз от днес нататък не мога да се интересувам от някакъв бог, който не ми е давал заповеди на мен.

valkiria1, на 24 Юли 2013 - 9:44 PM, написа:Публикувано изображение

Заповедите в Корана са дадени на арабите, заповедите в Библията са дадени на евреите, но за съжаление половин свят си ги е присвоил и им се подчинява.

Билейският бог е избрал един народ от всички по земята за свой.

Е, моят Бог е създал всички хора и им е дал свободна воля да се насаждават на всичко, което е сътворил в света заради тях. Той е създал света с Любов и желае от хората мир и любов и не ги дели  на негови и чужди. Той обича всички свои творения, дори и атеистите. :)

А за библейския бог ...нека ти отговорят неговите хора.. :tongue2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Билейският бог е избрал един народ от всички по земята за свой. ...

Неправилна интерпретация. Избрал ги да разказват за Него по света.
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Неправилна интерпретация. Избрал ги да разказват за Него по света.

Или другояче - самоизбрали са се да разпространяват заблуда и делюзия, които съществуват вече 2 хилядолетия, поради факта, че науката толкова време не беше достатъчно развита, за да даде на рационалистите достатъчно неоспорими аргументи, та да смачкат вековната заблуда. Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е...всеки да сподели

Това, което мога да споделя е да прочетеш Окам, преди да го именуваш толкова грубо. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"..според анализатори,теолози на въпросното четиво е въпрос,дето повишавало мисленето?!..в същото време отговорът бил написан в библията,та даже в началото й?!"

Сигурно !

Лео Таксил , отдавна си е "повишил" мисленето и дори е написал "трактат" по темата - а именно "Забавна библия" . Ето и един цитат от неговия трактат , всъщност така започва :

"Бог е съществувал винаги. В началото на времето той е бил сам. В света не е имало нищо освен него. Впрочем не е имало и никакъв „свят“. По онова време бог се наричал „елохим“. Тъй го възвеличава старинният еврейски текст от книгата „Битие“. Думата „елохим“ буквално значи „богове“. Доста странно е, че Библията нарича така един съвсем самотен господар.

И така, „елохим“, или другояче „яхве“, „саваот“, „адонай“, както го нарича на разни места Библията, скучаел (или „скучаели“) сред собствения си хаос. Библията нарича този хаос „тогу богу“, което свободно може да се преведе: „без дъно, без покрив“.

Тъй като вечността е безкрайно дълга, трябва да предположим, че „елохимите“ са скучали така безброй много милиарди и милиони векове. Най-сетне у бог (ще го наричаме така по модерно му) проблеснала мисълта: щом е бог и всемогъщ, той не бива да се терзае от мъка и скука, а трябва да прави нещо. Старецът решил да твори....."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О, скъпа, нямам никаква критика към евреите, просто обсъждам свещената ви книга, което не е забранено от вашият бог.

Ти самата каза, че богът описан там и законите дадени там, са само за евреите.

Аз не деля Бог на мой и твой, на еврейски и християнски, защото знам, че има само един Първоизточник.

Да спорим за общият ни Създател, е смешно и глупаво. :mark:

извадка от: Богът на Вселената - Отвъд религията http://www.mindvolution.net/wisdom/monad.html#ixzz2a2itLMbI
културна еволюция - промяната живее в теб

Божият храм се намира в човешката душа и там трябва да се съгради, за да бъде обиталище. Хората трябва да се събудят и да изкачат следващото стъпало в колективната си духовна еволюция. Вътрешното развитие е волева еволюция. Еволюция на ума.

:withballoon2: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

В линка, който си дала гледам, че е цитирано това: "Бог е по-близо до човека от вените на врата му". Мисля, че Бадр, ако иска, може да каже доколко този превод е точен и как трябва да се разбира.

Редактирано от scepsis (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

..Съфорумци,ама сигурно наистина съм попаднала,макар и със закъснение на вашето "бойно" поле, сред нежно-хапливи,заигриво-фини люде,бронирани с различни доспехи,заходи и ракурси,нооо Ви моля с уважение да говорите по същество.. Питанката не опира нито до сарказъм,нито до разни определения,грубост или нежност,философски трактати или да се О-характеризира,чий бог е тоз от Черната Книга..Християните са приели веруюто,Кой баш им е Господ,приели са още куп неща за абсолютно достоверни,пак написани и точно така описани,някъде се кълнат в Нея,наред със законодателство !..опира въпроса всъщност до конкретика и ми е много любознателно - има ли нещо,което Бог Не е създал/ принципа - всемогъщ,всезнаещ,всеможещ/ и отгоре на всичкото го пише в библията и даже в едно изречение?!..?..Точно зададено,без финтове,забежки и сие в полярности или не..

Мисля,че само хората които внимателно са чели или четат това четиво,няма как да не им клъцне отговор-ът и то в условието,че е написан.. П.п.....Извинете ме всички,че няма как да отговоря поотделно на всеки,който е изразил мнение по темата - притиска ме времето откъм ангажименти,но четейки ви, отговор за сега не е даден!

Ами според християните, Бог не е създал греха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

така ли си мислиш?Я пак....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

така ли си мислиш?Я пак....

Казах според християните, не според мен.

Според мен, никъде в Бибията не пише, че Бог е създал водата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казах според християните, не според мен.

Според мен, никъде в Бибията не пише, че Бог е създал водата.

Ясно е,че не мислиш ти така.

Според християните бог е създал всичко и после,ако има нещо което не им се нрави-е дявола.Даже самия той е създаден от бог. ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

..и това го пише във въпросната Библия ли?..

..щот и ябълчица е уж бил плодът на раздора,ама описание такова на тоз плод - няма в СЗ

Бел Ами - според теб има ли противоречия изобщо,що касае еврейската библия?

Ясно е,че не мислиш ти така.

Според християните бог е създал всичко и после,ако има нещо което не им се нрави-е дявола.Даже самия той е създаден от бог. ;)

..за създаден Девъл,кой по-точно визишраш?..не за друго,ама всеки си има име!..както боговеТе..що са им имена,ако е Един? :ph34r: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

..и това го пише във въпросната Библия ли?..

..щот и ябълчица е уж бил плодът на раздора,ама описание такова на тоз плод - няма в СЗ

Бел Ами - според теб има ли противоречия изобщо,що касае еврейската библия?

В Библията не се описва плод, а се казва да не се яде от Дървото за познаване на добро и зло.

А противоречия се намират, стига да се търсят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

..ннн-ее и това не пише,баш така!..пише,че ако се яде от тез плодове - "ще умрете"!..което е върла лъжа,разбира се,както прилично в истинност е казала "змията".. Мисля,че въпросният бог НЕ е създал водата: ..земята била пуста,тъмнина се разстилала,а Дух Божии се носел над водата..дори се прибавя- "да има твърд посред водата и тя да дели вода от вода..+ като една черешка на Торта се продължава - да се събере водата,та да се яви суша Всичкото това  се събира в едно изречение!..а,изводът е..?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

..ннн-ее и това не пише,баш така!..пише,че ако се яде от тез плодове - "ще умрете"!..което е върла лъжа,разбира се,както прилично в истинност е казала "змията".. Мисля,че въпросният бог НЕ е създал водата: ..земята била пуста,тъмнина се разстилала,а Дух Божии се носел над водата..дори се прибавя- "да има твърд посред водата и тя да дели вода от вода..+ като една черешка на Торта се продължава - да се събере водата,та да се яви суша Всичкото това  се събира в едно изречение!..а,изводът е..?!

Вземи малко да мислиш.Това за водата е глупост.Водата е първия сътворен елемент.Дори и в корана и почти всички древни космологии го пише .Вода - олицетворява потокът от Идеи, знание, мъдрост и любов, Божественост.Просто не се тълкува така елементарно.. И сътвори Бог човека по Свой образ, по Божий образ го сътвори; мъж и жена ги сътвори А човека от колко процента вода е създаден.И мислиш ли ,че в космоса няма вода.Дори въздуха който дишаш съдържа вода.И свойствата на водата да се разширява и свива , така както Вселената.Има и оше аргументи , но мисля че тази тема е копирана от форума на АБВ. В Библията  се говори за сътворението на Вселената не за всичко сътворено от Бог.ТОЙ ,ако ни разкрие всичко няма да е Бог.Бог е сътворил света всичко останало китайците.Икаво означава водите над пространството и под пространството.И да отделиш  едната вода от другата.Просто трябва да се мисли пък и трябват знание по физика.Дори науката не го твърди тази глупост.Да и още нещо да допълня.Няма евреи няма и християнство и от евреи до евреи има разлика.Така както и при българите.

Редактирано от родина (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи малко да мислиш.Това за водата е глупост.Водата е първия сътворен елемент.Дори и в корана и почти всички древни космологии го пише .Вода - олицетворява потокът от Идеи, знание, мъдрост и любов, Божественост.Просто не се тълкува така елементарно.. И сътвори Бог човека по Свой образ, по Божий образ го сътвори; мъж и жена ги сътвори А човека от колко процента вода е създаден.И мислиш ли ,че в космоса няма вода.Дори въздуха който дишаш съдържа вода.И свойствата на водата да се разширява и свива , така както Вселената.Има и оше аргументи , но мисля че тази тема е копирана от форума на АБВ. В Библията  се говори за сътворението на Вселената не за всичко сътворено от Бог.ТОЙ ,ако ни разкрие всичко няма да е Бог.Бог е сътворил света всичко останало китайците.Икаво означава водите над пространството и под пространството.И да отделиш  едната вода от другата.Просто трябва да се мисли пък и трябват знание по физика.Дори науката не го твърди тази глупост.Да и още нещо да допълня.Няма евреи няма и християнство и от евреи до евреи има разлика.Така както и при българите.

..не съм съгласна с твоето вид тълкуване на библията,поради причина,че е вменена твърде интелигентност на люде,дето по онова време и които на уровен от съвременна гледна точка са били неграмотни до припадък!Подчертавам - за хора иде реч,не за "боговете",техните технологии и сие от тоз род!..така,че нека не пренасяме познанията ни днешни за биология,физиология,физика и т.н.които са били безумно непонятни за невежите племена от Древния свят!..то тези понятие си остават и днес в сила за много от нас,живеейки нейде по "чукарите,джунглите" и дето,дори не са чували за въпросния бог,бил той измислен или не!? Енох и неговите наблюдения в "Наблюдатели" са изхвърлени от библията!..Езекил и той е висял на косъм от подобна резекция,ама го е спасило фантасмагорното описание за "небесна колесница",описано толкова разчетаемо,че тез,дето са префасонирали библията от Никейския събор не са видяли кой знае каква заплаха в тоз "брътвеж" и чак през 20в. от НАСА успели да му хванат цаката и така инженерът-конструктор Йозеф Блумрих патентовал въпросното "видение" на един твърде обикновен човек без никакви научни знания и аналог откъм технически познания!..Все едно да ти изстрият "чипчето"отговарящо на съвременните познания и ще те видя тогава,какви ще ги измъдриш без аналог,пък ако искаш мисли до спукване - пак ще си в зоната на бялото Петно!..ще ти се яви "Стелт",а ти ще го обрисуваш като огромен, черен орел,без клюн и без очи..та даже и без крака!..и смятам да не продължавам в тази насока - ясно става за мислещите за какви препратки иде реч.. В коректност споделям още,че нямам никакво време да препускам по форумите на/АБВ/ еле пък да изкопирвам нечия тема и да я изтипосвам тук,като своя....пък и ти не помисли ли,че може някой друг да е изкопирал тази моя тема от някакъв си друг форум,аУмм-м??!

...Преди време и когато бях безобразно млада и направо пикла хи-хи :) ,този въпрос/от темата/ ми го зададе един бивш богослов и оттам на периоди, прочетох въпросната библия.. П.п. щом няма евреи,мислейки ти в достатъчност, нямаше да изпишеш,че от евреи до евреи има разлика!.. ;) ..както аз, Не съм в идентификация на българка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

..не съм съгласна с твоето вид тълкуване на библията,поради причина,че е вменена твърде интелигентност на люде,дето по онова време и които на уровен от съвременна гледна точка са били неграмотни до припадък!Подчертавам - за хора иде реч,не за "боговете",техните технологии и сие от тоз род!..така,че нека не пренасяме познанията ни днешни за биология,физиология,физика и т.н.които са били безумно непонятни за невежите племена от Древния свят!..то тези понятие си остават и днес в сила за много от нас,живеейки нейде по "чукарите,джунглите" и дето,дори не са чували за въпросния бог,бил той измислен или не!? Енох и неговите наблюдения в "Наблюдатели" са изхвърлени от библията!..Езекил и той е висял на косъм от подобна резекция,ама го е спасило фантасмагорното описание за "небесна колесница",описано толкова разчетаемо,че тез,дето са префасонирали библията от Никейския събор не са видяли кой знае каква заплаха в тоз "брътвеж" и чак през 20в. от НАСА успели да му хванат цаката и така инженерът-конструктор Йозеф Блумрих патентовал въпросното "видение" на един твърде обикновен човек без никакви научни знания и аналог откъм технически познания!..Все едно да ти изстрият "чипчето"отговарящо на съвременните познания и ще те видя тогава,какви ще ги измъдриш без аналог,пък ако искаш мисли до спукване - пак ще си в зоната на бялото Петно!..ще ти се яви "Стелт",а ти ще го обрисуваш като огромен, черен орел,без клюн и без очи..та даже и без крака!..и смятам да не продължавам в тази насока - ясно става за мислещите за какви препратки иде реч.. В коректност споделям още,че нямам никакво време да препускам по форумите на/АБВ/ еле пък да изкопирвам нечия тема и да я изтипосвам тук,като своя....пък и ти не помисли ли,че може някой друг да е изкопирал тази моя тема от някакъв си друг форум,аУмм-м??!

...Преди време и когато бях безобразно млада и направо пикла хи-хи :) ,този въпрос/от темата/ ми го зададе един бивш богослов и оттам на периоди, прочетох въпросната библия.. П.п. щом няма евреи,мислейки ти в достатъчност, нямаше да изпишеш,че от евреи до евреи има разлика!.. ;) ..както аз, Не съм в идентификация на българка!

Това ,където си го написала , няма никакъв смисъл и избягваш темата за сътворението.Може да отидеш при някои  езиковед и да питаш кога са се сформирали езиците и кога писменоста .Ще се учудиш да чуеш за какъв период от време се променя езика.Древните не са били толкова неграмотни.Точно те са открили и физиката и химията.Безмислено е да ти отговарям .Какво е пространството  и водата ,вещество ли е или същество.А за евреите вземи прочети малко.Бъди си каквато си искаш.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ,където си го написала , няма никакъв смисъл и избягваш темата за сътворението.Може да отидеш при някои  езиковед и да питаш кога са се сформирали езиците и кога писменоста .Ще се учудиш да чуеш за какъв период от време се променя езика.Древните не са били толкова неграмотни.Точно те са открили и физиката и химията.Безмислено е да ти отговарям .Какво е пространството  и водата ,вещество ли е или същество.А за евреите вземи прочети малко.Бъди си каквато си искаш.

За появата на езиците и всичко, Що касае развитието на човека е свързано със стотици хилядолетия еволюция на среда и обусловености,Древните и които Няма как да бъдат сложени под един знаменател,някои от тях са били наясно в чисто най-практичната достоверност и на "водата и на твърдта"!..а,въпросната библия на евреите, изобщо не е съществувала ,докато Светът наш - да! ..съветите са полезни само и към люде,които човек отблизо познава!Най-глупавото е да се дават общоНаложени съвети,ей тъй и отнемай - къде!..като израз на пренегрегващи индивидуалността на личността?!..поредното клише! !Клише е и наложеността на библията,като Първоизточник за съзиданието на Света наш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо , библията да е само на евреите?Кое е първоизточника за съзиданието на света?Кой  е наложил тази библия?Търся отговори , а гледам ти си по начетена от мен и не говориш клишета.Кажи ми , каква е истината за да знам на кого да се моля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо , библията да е само на евреите?Кое е първоизточника за съзиданието на света?Кой  е наложил тази библия?Търся отговори , а гледам ти си по начетена от мен и не говориш клишета.Кажи ми , каква е истината за да знам на кого да се моля.

..удоволетворена,че си решил да продължиш именно така и без да намесвам личната ти искреност!..тя е под въпрос? .. Съвсем почтената ще го изпиша ясно И за последен път - не съм в този сайт да търся нито иронии,нито сарказми,подценяване или квалификации към когото и да е!..тук съм единствено с цел да обменям инфо,поднесено по /ако може,де/ интелигентен и уважителен почин!..на които им е трудно,ще бъде по трудния начин,а за откритостта в споделянето - има си лежерността във формата на диалог,дори той да е спор!..Дали това ще ни направи "врагове или приятели" е само уровен и нищо категорично! И сега по темата - според професионални изследователи от световен мащаб lв тази сфера, най-много артефакти намерени до сега за сътворението наше са от Шумер!..като изписвам артефакти да се подразбира и писменост такава...Епосите от тази шумерска цивилизация и която не помни свое някакво древно минало,а сякаш се е изтипосала от раз в "гигантски скок" на цивилизовано развитие, следва една от най-издържаните почини за наличие на интелигентен разум и това е Логиката!Нооо и за да не се подвеждаме в нейното единство,ще значи ,че трябва изключително добре да се оцени Математиката за която се твърди,че е Универсалният език на Вселената,а на йота само разстояние - бил звукът.. Въпросната библия на евреите е само част от Източник ,а стремежът и уровенът на тези които са я вписвали е бил по-голям от Познанията им,така както някой да те упреква,че не пишеш на японски,но твърдиш,че го знаеш!? По този повод на смислие,без сътворението както е по библията,няма да има първороден грях и няма да има следователно - Спасение?!..няма спасение - край с доктрината на християнството и на "великата жертва" на Джизъс..! А,водата , а Земята и другите планети си е в приличност и съществуват така НЕ-ограничено,колкото ги измерва само  една догматична, религиозна вяра

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е писменност , така като го разбираме.Те и пещерните хора са рисували фигурки .После почнали с клинопис и скриптове.А за сътворението в библията . Точно описанието на първите 7 дни е наи вярно.И в библията има текстове където се говори и за всичко живо на земята и вселената, И отначало хората са пишели слято ,нямало е препинателни знаци .И за това е трудно да се превежда.Не е важно колко е стара една писменност ,а дали е записано нещо важно за човечеството.А че библията е истинска спор не може да има.Дори и науката го признава. Дори и при преводите или поради други причини на църквата , пак не може да се преиначи истинското слово.Човешката реч е най големия информационен код и с него не могат да се правят фалшификации.За да се промени граматиката на един език са нужни хилядолетия.Езиците се делят на аналитични и синтетични и те са най голямото доказателство за произхода на човека , както и на един народ.За мен е без знаение на какъв господ се молиш и коя религия е копирала своите догми.И инквизицията и злото по земята не са от Господ ,а от хората.Адонай предал знанието на Мойсеи , Аллах на Мохамед ,Бог на Христос.Приказката е една исъща от сътворението до сега.Всеки я предава както му е изгодно .И не евреите са ни виновни на нас останалите народи.Нима сред нас няма фарисей , нима няма хора който се занимават с лихварство , нима няма лъжци и убиици и извратеняци .И аз , някой неща за евреите не ги приемам ,основно за жертвите от войнатаЗащото не приемам да се делят мъртвите.Но нима другите народи са по добри.Нима някога е имало справедливост на земята.Няма и да има ,такъв е планът на Бога.Дал ни е всичко необходимо и от нас зависи как ще живеем.И не виждам смисъл , да се противопоставят хора и религии.Бъди здрава. .

Редактирано от родина (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.. тоз Адонай в юдаизма/иудаизмът/ е същият Jhwh,Йехова,Яхве,Адни,Адон и да не изброявам..съществено е да се отбележи словосъчетанието Адоним-адонай,защото древно-халдейското значение визира Елохим/ мн.число/,но с уклон синтезиран и избирателен впоследствие във въпросния Йехова! ..това ми е достатъчно в извод,че Яхвето-Адонай е просто един помощник от Кръглата маса на "боговете" и написаното е в акцент към заигравките хем с речта,хем с писмеността + наложилото се Единствено число!..Няма такъв филм,нито тук,нито във Вселената и то на принципа,че Всичко е в множествено число и взаимовръзки и ако това Някой го отрече,може би наистина ще стане БОГ!!..? :ph34r:  П.п. ..за кой ли път забелязвам,как старателно се избягва мотивът,че каквито Проектантите - такива и хората?! ..та,така и ти пишеш,пиииишеш,колко били виновни само хората за извратенизмът им и "демоничните" им изблици..Ако те създам зомби или унаследиш шизофрения, кой ще е само в "обвинителният акт"?!..само ти ли ще си?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.. П.п. ..за кой ли път забелязвам,как старателно се избягва мотивът,че каквито Проектантите - такива и хората?! ..та,така и ти пишеш,пиииишеш,колко били виновни само хората за извратенизмът им и "демоничните" им изблици..Ако те създам зомби или унаследиш шизофрения, кой ще е само в "обвинителният акт"?!..само ти ли ще си?!

Дай , пример 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.