Премини към съдържанието
EXPI

ХР-то не зарежда нормално след "разходка"на харда

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

С ХР/SP2 съм.

Местих си харда на друг компютър като втори,но не съм работил със С-то,където е Уиндоуса и когато го върнах се получи проблема:

1.След зареждане имам гол екран с увеличена резолюция,с една икона и мишка,които не реагират.Дори не мога да изгася компютъра.

2.В safe mode изчистих регистри,spyware.Но пак същото се получава.

Ако някой знае решение на проблема,ще съм му благодарен !!! :)

Редактирано от EXPI (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И под сейф мод ли не ще да зарежда нормално

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В safe mode е добре /мисля/.

Само не иска да ми покаже никаква точка за възтановяване. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
С ХР/SP2 съм.

Местих си харда на друг компютър като втори,но не съм работил със С-то,където е Уиндоуса и когато го върнах се получи проблема:

1.След зареждане имам гол екран с увеличена резолюция,с една  икона и мишка,които не реагират.Дори не мога да изгася компютъра.

2.В safe mode изчистих регистри,spyware.Но пак същото се получава.

Ако някой знае решение на проблема,ще съм му благодарен !!!  :)

<{POST_SNAPBACK}>

Опитай се в safe mode да деинсталираш повечето устройства и рестартирай за да ги намери отново и инсталира правилно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и от програм файлс ли не иска да се стартира коя да е програма, защото ако е така ти предстаи доста работа по инсталация на програмите

преди това опитай това което ти е препоръчано по-горе

Редактирано от albenad (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай да си repair-неш Windows-a. Преполагам че така ще се оправят нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

човека каза, че не му открива точка за възстановяване

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз не говоря за system restore, а за repair - има голяма разлика. друго е ако не ме разбират какво се опитвам да кажа....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
и от програм файлс ли не иска да се стартира коя да е програма, защото ако е така ти предстаи доста работа по инсталация на програмите...

<{POST_SNAPBACK}>

Не знам дали от там ще стане,но засега няма как,защото просто на екрана няма абсолютно нищо освен една папка и мишка. :)

А за съвета на spica :

Опитай се в safe mode да деинсталираш повечето устройства и рестартирай за да ги намери отново и инсталира правилно.

Дали като ми е празен екрана,ще видя как ще ги инсталира после?

Или все пак е сламка за която да се хвана!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, EXPI

И според мен няма какво да се мъчиш - пробвай се да го преинсталираш под формата на ъпгрейд (repair), както ти препоръчаха и по-горе.

Доколкото разбрах в сейф моуд няма никакъв проблем, всички икони са си на мястото и всички у-ва си работят.

А можеш ли да си обясниш как е станал този гаф? Ако проблемът наистина е софтуерен, със сигурност е било писано върху С - то ти, когато е било на другия комп. Може да не си писал ти съзнателно. Самият Уин да е правил нещо без да разбереш.

Направи си преинсталация с "поправка", което ще ти запази всички настройки и програми. Това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не знам дали от там ще стане,но засега няма как,защото просто на екрана няма абсолютно нищо освен една папка и мишка. :)

А за съвета на  spica :

<{POST_SNAPBACK}>

не знам дали си разбрал поста ми, но ако наистина не можеш да се оправиш с някои от другите предложения - опитай така както казах, надявам се да си ме разбрал - ако не, мога да обясня по-подробно (става въпрос като за нова инсталация на Win само че се запазва всичко)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А за съвета на  spica :

<{POST_SNAPBACK}>

Тогава би трябвало да не е празен вече. Ако все пак нищо не се получи, слагаш ЦД-то със Windows, ребуутваш и даваш repair ан системата както те посъветваха GFreeman и martinez.От там трябва да се оправи при което инсталираните програми и повечето настройки ще ти останат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Опитай да си repair-неш Windows-a. Преполагам че така ще се оправят нещата.

<{POST_SNAPBACK}>

Виждам,че сте единодушни в това.

martinez, не съм го правил тоя номер,

но ще се опитам да го направя довечера.

GFreeman

...А можеш ли да си обясниш как е станал този гаф? Ако проблемът наистина е софтуерен, със сигурност е било писано върху С - то ти, когато е било на другия комп. Може да не си писал ти съзнателно. Самият Уин да е правил нещо без да разбереш.

Май си прав и аз мисля,че проблема е софтуерен.

Това води ли до мисълта ,че е не е здравословно да се мести хард с операционна система на друг комп?

Благодаря на martinez,GFreeman ,spica,albenad за отзивчивостта и бързия отговор. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

само да не объркаш и да се опиташ да repair-ваш с recovery conzole - избери другата опция (сега не се сещам каква беше) - а по-нататък трябва да ти каже че имаш инсталиран Windows в С: и тогава ще ти предложи опция за repair. Успех

Редактирано от martinez (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
само да не объркаш и да се опиташ да repair-ваш с recovery conzole - избери другата опция (сега не се сещам каква беше) - а по-нататък трябва да ти каже че имаш инсталиран Windows в С: и тогава ще ти предложи опция за repair. Успех

<{POST_SNAPBACK}>

Ок.

Ще се водя по съвета ти. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това води ли до мисълта ,че е не е здравословно да се мести хард с операционна система на друг комп?

<{POST_SNAPBACK}>

Не е здравословно за самия хард. Прецаках си вече един хард и аз като тебе да го водя на "разходки". Изобщо хардовете са деликатна работа - не са правени за разходки. На човек му се налага понякога да го мести от компютър на компютър, но това 1 път 2 пъти 3 пъти - добре, да не става само навик. Пък и да се разнася - трябва да се прави внимателно и да се съобразяват вредните фактори - всяко друсане (люлеене, клатене и т.н.) му скъсява живота. Също и трябва да се внимава с температурата. Примерно ако си го разнасял зимно, преди да го вкараш в компа да го изчакаш да се "климатизира". Изобщо всички движения трябва да са плавни и в никакъв случай да не се стига до механични удари - дори и леки.

Дали е хард с ОС или без не би трябвало да има значение. Твоят случай е някакво изключение - и на мен ми е интересно как е станало.

Айде дано в това да ти е проблема - софтуерен да е. Да не е нещо хардуерно, пък това най-лесната работа. Тя бозата нали за това е - отвреме на време преинстал.

Айде успех! :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А няма ли да стане с Last Known Good Configoration ? така ще гои стартираш с подледната си наи добре работеща system

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Оправих проблема по следния начин:

/Само да добавя,че при няколкото принудителни рестартирания на компа,тъй като нямаше как да го гася,почна да се губи бълг.езиков пакет на ХР-то и взе да пише на българо-английски./

И почнах...

Отначало се опитах да го repair-на,но определено не успях,не се получи нищо.

Пробвах и "Last Known Good Configoration",както писа arenaa,но тя се оказа празен екран.

Решението излезе от съвета на spica :

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Цитат

Опитай се в safe mode да деинсталираш повечето устройства и рестартирай за да ги намери отново и инсталира правилно."

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Резолюцията ми както писах не бе наред,тъй че реших да делна видеото.

И след рестарта наистина всичко вече бе ОК.

И Уина взе да се търси видеото.Инсталирах го.Всичко работи/остана само българо-английския/.

П.П. spica,как ти хрумна тая блястяща идея?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
П.П. spica,как ти хрумна тая блястяща идея?

Преди доста съм си блъскал главата с Уиндоус и му знам доста от болките и лековете за тях.

Радвам се, че съветът ми ти е помогнал! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.