Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Георги Тренев

Автоматик около 5 хиляди

Препоръчан отговор

Здравейте,

Наскоро се случи така че баща ми почина и се наложи да се закупува автомобил(та нали все се звънеше на него като потрябва) понеже си е нужда в днешно време. Наскоро се качих на един приятел на автоматика и направо се преродих , та сега ми се иска да разгледам какви са ми най-добрите варианти за автоматици и кои биха били надеждни. Аз се разрових из темите и видях че за някой марки се говори за проблеми с автоматичните скоростни кутии та исках да знам какво бихте предложили вие.

Изискванията ми са както се споменава в заглавието около 5 хиляди без първоначалното обслужване( като това не значи давайте колкото може по скъпо)

Друго на което държа е колата да не бъде по стара от 2000 година.

И последно, но не на последно място, ако случайно се намери да е от ниския данък добре, ако ли не здраве да е. Въпреки че това също е приоритет но да кажем, че не е фатално.

ПС: Гледа се автомобил за ежедневни нужди като от време на време се пренася багаж от София до Димитровград и се кара основно в София.

Благодара ви предварително! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това автоматика е за хора дето не им пука какво карат, стига да има 4 колела...

втори месец карам автоматик... направо ми се късат нервичките...

ако все пак толкова много държите на автоматик... може би най удачно ще е една астричка, че да са ти по-евтини частите...  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих ти предложил тази http://www.cars.bg/c363144] А-Класа обслужена с гаранция, но имай напредвид, че тези коли Мерцедес А класа се обслужват като бусове. Целият двигател се сваля за да се обслужи и това вдига цената, когато влезеш в сервиз. Като цяло са здрави коли. Аз работя на автомивка от 2002 година и мн мн мн коли са минали през мен.Смея да твърдя, че тези въшки са едни от здравите автомобили, разбира се ако човек си пази колата и поддържа какъвто и да е автомобила, ще бъде читав аз съм на това мнение и хиляди пъти съм се обеждавал в това твърдение.

Този Seat също е добър избор, защото е с един от най-здравите немски двигатели 1800 куб.см.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, тези мерцедесчета са ми много грозни и това е от както разглеждам все ги гледам и не ми допадат и това е. Иначе за астричката съм леко резервиран към Опелите иначе съм си го мислил. А относно другото което спомена за автоматика ме замисли наистина дали има смисъл или да си търся ръчна. Иначе ако не е автоматик стабилно съм си харесал Фокусите 2003-2004 година понеже са ми по джоба , а гледам много хубави отзиви за тях. Но ако имате други впечатления ще съм благодарен да споделите( говоря за автомобили с ръчна скороста кутия в момента)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами впечатленията ми за автоматик са следните:

Ford Focus 2012, над 2л. двигател около 150 коня. (данните са приблизителни, понеже беше кола под наем и беше на има-няма 300-400км. като я взех).

добро ускорение, добра мощност на двигателя, но автоматика реагира със закъснение. 

Натискаш газта, а колата реагира след 2-3 секунди... супер изнервящо е.

В момента карам един Chrysler 200 от 2010 година на около 40000 км.

Това животно е толкова мудно, че няма накъде. 2,4л 170 коня, ама докато ускори, човек може да се пенсионира. Никак не е пъргава кола. мощност има над 5000 оборота. Освен че ускорява бавно заради тежкото купе, отново има закъснение с реакцията на скоростната кутия от 2-3 секунди.

Моного е изнервящо. Имам чувството, че ако ще на лада петица да се кача, пак ще дръпне на крайслера...

Както казвам последно време -> автоматикът е наказание за всеки себеужаващ се шофьор. 

Може да ти е било готино че имаш още една ръка и крак свободни, ама с времето ще осъзнаеш че това е без значение, защото така или иначе ти за друго няма за какво да ги ползваш в колата. 

Друго нещо над което може би не си се замислял - автоматикът никога не може да ти даде по-нисък разход от ръчната скоростна кутия. особено по-старите автоматици и особено тези които се поставят в колите масово производство. 

Аз лично ако трябва да избирам, повече на автоматик -> никога!

ПП: и двете коли нямат падове за ръчно превключване на скоростите, което допълнително ми развали кефа... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автоматика е хубав, но за новите коли или тия на по 4-5години. Иначе ако вземеш кола над 10години е много вероятно предавателната кутия да се повреди и ремонта й да струва колкото парите които си дал за колата. Казвам над 10години, защото се предполага, че автомобила е изминал много километри. Въобще недей да гледаш километража колко показва - всички го връщат. Ако си мислиш, че има такива които не го правят жестоко се лъжеш. Прост пример с ръчната кутия и по-точно при дефект какво може да се случи. А именно при *счупена* предавка(тоест поради някаква причина да не може да се включва и използва) в случай, че си с типичната 5 степенна скоростна кутия, ти остават още 4 предавки за експлоатация, а при автомоатика трябва да търсиш сервиз. Имам познат който си купи ауди а4 2009г автоматик и е изключително доволен от икономичност, пъргавина и самото каране на автоматик, но имам много познати с коли автоматици от миналото десетолетие дето вече не мислят да се качват на автоматик. Иначе за марка на автомобил немога да те насоча защото съм любител на VW и Seat, а те доколкото знам нямат общо с Форд, освен че са немско производство. Желая ти успех с предстоящата покупка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакам да се появи спеца по автоматиците :P . Моето мнение за старите автоматици е подобно - скъп ремонт, което може да те откаже. А и автоматикът не е от най-надеждните системи при автомобилите. Може би единствено по-ненадеждни са крушките на фаровете, но то са в достатъчно количество, за да обезсмислят първото си място.  Но нека изчакам специалиста по автоматиците, който пък незнам как ще обясни пристрастията си и към новите коли. Май няма дас е вържат нещата или греша?  А щом искаш Форд, погледни и Фиеста 1.4 автоматик. Поне механиката е много надеждна за нашите пътища. 

Но като се позамислих малко, не съм много убеден, че ръчка за 5000 винаги е добър избор. Сядал съм на доста стари автомобили и точно ръчката ми е била най-противна след тракащите пластмаси. Не е като на новата ми Фиеста, дето просто не ползвам спирачки, само и само да изредя скоростите и да се изкефя. Още повече лятото с пуснат климатик. Абе вземай за 5000 лева една нова кола и мирясвай. Ейговна, сега предлагат Citroen C-Elysee  за без пари. Кога ще ти се отдаде друг случай?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е, че съм на 21 нямам доходи и просто ми остана някой друг лев след като изплатих заемите на баща ми, а както казах по рано колата си е нужда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е, че съм на 21 нямам доходи и просто ми остана някой друг лев след като изплатих заемите на баща ми, а както казах по рано колата си е нужда.

Да и аз направих нещо подобно, макар с моите заеми. Е, пожелавам ти в бъдеще и нов автомобил, както и доходна работа! А за София ми се струва, че една малка кола като Fiesta  би била добра идея. Аз все такива карам, а съм си метър и осемдесет и пет. И за багаж стига и за краката ми и е по джоба ми. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето мнение за Форд Фокус е, че ако ще взимаш Фокус гледай да е 1.8 90 коня дизела 99-00 година защото от тея двигатели по здрави аз незнам да има... Имам познат, който го кара такси , но и го ползва за оф роуд прякорът му е "мозъка" представи си колко акъл има тоя човек... потроши кам 8 коли 5 от тях тотална щета, но тоя фокус още не го удрял минал е над 100к км с него и нищо не се е обадило. Единственно си го обслужва и това е. Аз също смятам да взимам Фокус, но аз съм по бензина и не си падам мн мн по дизелите, затова ще гледам да си взема или 1.8 бензин или 2.0, а пък ако ми се отдаде възможност да си взема RS версията на този модел Фокус въобще няма да се замисля и ще го взема. Имам приятели, които държат рентакарски фирми и впечатленията ми са, че френските коли, които те имат са много ама много здрави, като например Рено Меган 2004 год. Ситроен Ц3 2004-2005-6 ще те излъжа точно, друг приятел има Ситроен Ксара той също е доста надежден и здрав автомобил.Друг мой познат има Деу Нубира 2000 год. 2.0 133 коня автомат и смея да твърдя, че тоя автомобил е много много здрав, а и са на доста изгодни цени, а климатика им е направо фризер.Имам резерви към френските автомобили, но да Ви кажа честно взех да си мисля, че мнението ми за тях е грешно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз в момента пенсионирам едно Пежо 406 `99 година като като същевременно карам 2 рено 19-ки и двете за пенсия. Хем не са мой, а гледам колко зор се видя с тях като пежото е наследство ама не помръдва от паркинга( то не бяха проблеми със стартера то не бяха някъкви проблема с бензиновата помпа, отделно таблото ми изгоря без причина след което новото почти не проработи) абе накратко френска кола даже неща да помирисвам ;D. Забравих да спомена и че разхода на масло на пежото почти достигна разхода на бензин в един период . И все пак тази френска возия ме привлича така че ако гледам Мегани примерно към кой бензинов двигател да се ориентирам, понеже съм си свикнал газовата уредба и шапка на тояга.

ПС: 2 часа след като коментирах. Стоя си аз и си гледам тея C class-и от 2000 година и нещо вземам да се зачудвам. Друго си е мерцедесчето 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето мнение за Форд Фокус е, че ако ще взимаш Фокус гледай да е 1.8 90 коня дизела 99-00 година защото от тея двигатели по здрави аз незнам да има... Имам познат, който го кара такси , но и го ползва за оф роуд прякорът му е "мозъка" представи си колко акъл има тоя човек... потроши кам 8 коли 5 от тях тотална щета, но тоя фокус още не го удрял минал е над 100к км с него и нищо не се е обадило. Единственно си го обслужва и това е. Аз също смятам да взимам Фокус, но аз съм по бензина и не си падам мн мн по дизелите, затова ще гледам да си взема или 1.8 бензин или 2.0, а пък ако ми се отдаде възможност да си взема RS версията на този модел Фокус въобще няма да се замисля и ще го взема. Имам приятели, които държат рентакарски фирми и впечатленията ми са, че френските коли, които те имат са много ама много здрави, като например Рено Меган 2004 год. Ситроен Ц3 2004-2005-6 ще те излъжа точно, друг приятел има Ситроен Ксара той също е доста надежден и здрав автомобил.Друг мой познат има Деу Нубира 2000 год. 2.0 133 коня автомат и смея да твърдя, че тоя автомобил е много много здрав, а и са на доста изгодни цени, а климатика им е направо фризер.Имам резерви към френските автомобили, но да Ви кажа честно взех да си мисля, че мнението ми за тях е грешно.

Е, ти всичките ги изкара супер автомобили. За такива като теб, хората правят статистики и там да ти кажа, малко са сполучливите френски автомобили. Но обикновено тия статистики важат за автомобили до максимум 150 000 км  (DEKRA) и 11 години ( TuV). Макар не ти да си пуснал темата само ще спомена, че при Фокус се препоръчва 1.6, 100 к.с.  бензин като най-надежден и най-непретенциозен. Логично е, след като и форсажа му е най-малко, а и липсват всякакви чупещи се турбинки или маркучи на същите тия изчадия. Та точно маркучите са причината за повредите на калпавите дизели на Пежо/Форд с турбокомпресор. Толкова за дизелите. Аз никога не бих си взел дизел нитокато нов, още по-малко като стар автомобил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакам да се появи спеца по автоматиците :P .

Ще се повторя не знам за кой път. Няма как да убедиш слепеца че съществува светлината. Ей ще разубедите човека ...

Друго нещо над което може би не си се замислял - автоматикът никога не може да ти даде по-нисък разход от ръчната скоростна кутия. особено по-старите автоматици и особено тези които се поставят в колите масово производство. 

Аз лично ако трябва да избирам, повече на автоматик -> никога!

Пак заучени клишета с разхода на гориво. Тука много може да се спори, аз съм на обратно мнение обаче. Аз ако трябва да избирам на ръчка никога повече.

А пък особено за градско движение предимствата са му неоспорими.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се повторя не знам за кой път. Няма как да убедиш слепеца че съществува светлината. Ей ще разубедите човека ...

Пак заучени клишета с разхода на гориво. Тука много може да се спори, аз съм на обратно мнение обаче. Аз ако трябва да избирам на ръчка никога повече.

заучени - таратайци. Заучени са били когато не бях се качвал на автоматик. Вече няколко коли с автоматик подкарвам и виждам много добре какъв е разхода и как трябва постоянно да си настъпил здраво газта че да вървят... Тоя крайслер 200 е като катафалка направо....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

малък данък за кола след 2000 година - другата (нато навърши 14 години колата) или ако е малки кубици + катализатор...

хич не са клишета... на всички коли дават таблички колко е разхода между автоматична и ръчна скоростна - не е кой знае колко: 1-2 на 100 нагоре, особено на градско... за градско - точно там е удобно, но само докато прегрее лятото маслото в задръстванията... а на извънградско почват минусите - при дълги спускания може да има изгорели спирачки и криви дискове (почти всеки път като слизам към Бургас по пътя от Обзор има някой дето дето прави мъгла щото не знае как се ползва моторна спирачка или е автоматик) на сняг/лед също много зле (ако няма тракшън контрол)...

http://www.manualversusautomatic.com/comparison.php

http://www.google.bg/search?q=автоматична+срещу+ръчна+скоростна+кутия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, ти всичките ги изкара супер автомобили. За такива като теб, хората правят статистики и там да ти кажа, малко са сполучливите френски автомобили. Но обикновено тия статистики важат за автомобили до максимум 150 000 км  (DEKRA) и 11 години ( TuV). Макар не ти да си пуснал темата само ще спомена, че при Фокус се препоръчва 1.6, 100 к.с.  бензин като най-надежден и най-непретенциозен. Логично е, след като и форсажа му е най-малко, а и липсват всякакви чупещи се турбинки или маркучи на същите тия изчадия. Та точно маркучите са причината за повредите на калпавите дизели на Пежо/Форд с турбокомпресор. Толкова за дизелите. Аз никога не бих си взел дизел нитокато нов, още по-малко като стар автомобил.

Това е моето мнение. Занимавам се повече от 10 години с автомобили карал съм и стотици такива. Всеки абсолютно всеки автомобил има слаби места. Както вече споменах, един автомобил поддържа ли се и грижиш ли се за него ще ти служи вярно дълго време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хич не са клишета... на всички коли дават таблички колко е разхода между автоматична и ръчна скоростна - не е кой знае колко: 1-2 на 100 нагоре, особено на градско... за градско - точно там е удобно, но само докато прегрее лятото маслото в задръстванията... а на извънградско почват минусите - при дълги спускания може да има изгорели спирачки и криви дискове (почти всеки път като слизам към Бургас по пътя от Обзор има някой дето дето прави мъгла щото не знае как се ползва моторна спирачка или е автоматик) на сняг/лед също много зле (ако няма тракшън контрол)...

Хората искат да ви улеснят живота ама вие не се интересувате от прогреса. За какви прегрявания на масло говориш и за какви моторни спирачки. Аве ние не говорим ли тук за коли от 21 век или нещо съм се объркал !!!

Че те още 4 скоростните автоматици имат 2 и 3 скорост твърдо зададени или тя моторната спирачка е 1ва !!! Ама кой ползва моторна спирачка не ми е ясно ? Аз имам заводска моторна спирачка и има един терен в планината дето пътя Бяла, Обзор и Слънчев Бряг е все едно правен под нивел спрямо терена за който ти говоря и като ми заби километража на 15км !!! и от тогава съм забравил че я имам като екстра. Спирачки и мултитроник и нямам грижи ни със дискове ни с накладки още по малко със скоростни кутии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хората искат да ви улеснят живота ама вие не се интересувате от прогреса. За какви прегрявания на масло говориш и за какви моторни спирачки. Аве ние не говорим ли тук за коли от 21 век или нещо съм се объркал !!!

Че те още 4 скоростните автоматици имат 2 и 3 скорост твърдо зададени или тя моторната спирачка е 1ва !!! Ама кой ползва моторна спирачка не ми е ясно ? Аз имам заводска моторна спирачка и има един терен в планината дето пътя Бяла, Обзор и Слънчев Бряг е все едно правен под нивел спрямо терена за който ти говоря и като ми заби километража на 15км !!! и от тогава съм забравил че я имам като екстра. Спирачки и мултитроник и нямам грижи ни със дискове ни с накладки още по малко със скоростни кутии.

интересно ми е как зимата се слиза по баир надолу с автоматика на предавка различна от първа? а как се справяш с боксуването при тръгване също ми е интересно? надълго нанадолнище без моторна спирачка става следното:

1 хабиш гориво, щото на моторна спирачка към двигателя гориво не постъпва

2 хабиш накладки или ако нямаш късмет изгорели накладки и с още късмет криви дискове...

а от къде знаеш, че човекът ще си купи за 5000 кола с точно твоя тип скоростна кутия - не ми е ясно...

п.с. на дизел скоростите може много пестеливо да ги сменяш - на 3 може да се движиш без особена смяна на скоростите почти в целия диапазон от 10-50 км/ч, аз обаче си ползвам всички предни предавки в града...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

интересно ми е как зимата се слиза по баир надолу с автоматика на предавка различна от първа? а как се справяш с боксуването при тръгване също ми е интересно?

И зимата и лятото се слиза нормално - на 3 или 2... (моята няма първа...)

А за какво боксуване става въпрос? Щото мене ми е трудно да забоксувам освен на лед...

И ако ми обясниш как прегрява маслото на автоматика лятото ще съм ти много задължен. Маслото се охлажда от водния радиатор на автомобила.

Проблемите с автоматиците се дължат най-вече на некадърно ЗКУ и лоша поддръжка. Маслото на ръчните кутии също се сменява на 60-100к км.

А за разхода на гориво - ами и климатиците вдигат разхода с 5-10%, ама не се оплакват от тях...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е моето мнение. Занимавам се повече от 10 години с автомобили карал съм и стотици такива. Всеки абсолютно всеки автомобил има слаби места. Както вече споменах, един автомобил поддържа ли се и грижиш ли се за него ще ти служи вярно дълго време.

Да, разбира се уважавам мнението ти. Обаче по уважавам мнението на TuV  и DEKRA, както и мнението изразено в хиляди статии по разните му автомобилни списания. А ако говорим, от колко време аз чета такива, то това са близо 30 години. демек първите четени сериозно от мен списания са от 1982 година. От 1985 година рядко съм изпускал да прочета някое списание или вестник, налично по реповете. Толкова за опита. Всъщност, това бе и една от причината да избера Форд. Не ме питай как съм разбрал, че точно Фиеста ще бъде най-добрата малка кола от 2002 година насам. Разбрах, защото мога да си вадя заключения от прочетеното и статистиките. А статистиката е твърдо против френски и италиански автомобили, макар между тях да се появява от време навреме някой сполучлив модел. Днешните автомобили са достатъчно надеждни, но някои автомобили просто те изнервят с проблемите си, които в много случаи съвсем не са безобидни. И ако говорим за скоростни кутии, ето една препоръка от германците - далеч от multitronic на Audi. Навсякъде препоръките са за избягване на подобни скоростни кутии, които е възможно да дефектират дори като нови. Подобни препоръки има и за други скоростни кутии на тоя концерн. Колкото и да е добър тоя DSG  като нов, толкова и може да се окаже проблемен като стар. Съгласен съм с Izabel1,  че много хора като се качат на автомобил с автоматична скоростна кутия, няма да слязат повече от подобен, но тук май говорим за по-новички автомобили, а не за 10-11 годишни за 5000 лева, на които песента е почти изпята. Точно затова попитах, как би съчетал пристрастията си към автоматика с мнението си за старите автомобили. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

демек първите четени сериозно от мен списания са от 1982 година. От 1985 година рядко съм изпускал да прочета някое списание или вестник, налично по реповете.

Човек за какви списания говорим през 82 ? Че ми стана интересно ! Баща ми беше много запален монтьор на коли (като хоби) и получавахме само списание За рулем по него време ! Иначе вече и той е тръгнал по сервизи че не му се занимава с нерентабилни хобита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И зимата и лятото се слиза нормално - на 3 или 2... (моята няма първа...)

А за какво боксуване става въпрос? Щото мене ми е трудно да забоксувам освен на лед...

И ако ми обясниш как прегрява маслото на автоматика лятото ще съм ти много задължен. Маслото се охлажда от водния радиатор на автомобила.

Проблемите с автоматиците се дължат най-вече на некадърно ЗКУ и лоша поддръжка. Маслото на ръчните кутии също се сменява на 60-100к км.

А за разхода на гориво - ами и климатиците вдигат разхода с 5-10%, ама не се оплакват от тях...

и на колко градуса ти е водата лятото, когато навън е 30-35 градуса? това за маслото на ръчните скоростни кутии Не е вярно... (вярно е само за автомобилите с общо мазане)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и на колко градуса ти е водата лятото, когато навън е 30-35 градуса? това за маслото на ръчните скоростни кутии Не е вярно...

Ръчните се сменят различно има някой и над 200 хил. не са капризни стига да няма течове. А температурата на  водата на съвременните автомобили не трябва да има разлика за зима и лято. Аз даже и датчик нямам за вода в таблото и не знам кога е загряла и кога не. Е ако прегрее предполагам ще ми светне нещо червено като STOP но за сега карам на сляпо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек за какви списания говорим през 82 ? Че ми стана интересно ! Баща ми беше много запален монтьор на коли (като хоби) и получавахме само списание За рулем по него време !

За Рулем, Наука и техника за младежта, Орбита, БТА Наука и техника, Орбита, Автомотосвят, Моделист конструктор, Техника молодежи...Това са все списания и вестници, които в една или друга степен засягат и автомобилите до 1989 година. След това ваче Auto Bild, Gente motori, Auto motor und sport, ... и зобщо всеизвестното по РЕП-овете. А информацията ми за Форд бе попълвани и в статии във вестник Орбита, отчитащи разни изследвания в автомобилния сектор. Знаеш, че информацията при липса на интернет бе тая която получавахме от вестници и списания. И да и аз като много други, съм с професия автомобилен електромонтьор, получена през далечната 1990 година. А там също имахме доста книжки и учебници, макар отнасящи се повече до наличната тогава техника. АЗ ти казвам, че в момента в стаята ми може да видиш само стотици броеве на Ауто Билд, AMS, TG и тем подобни, които все още не са някъде в кашоните и в разни тъмни кътчета на кооперацията като мази и тавани. Абе...какво да ти обяснявам за това, какво съм чел и какво чета. Навремето западняците изнасяха твърде малко информация за техниката си поради всеизвестни причини - капиталиста крие тайните си и иска пари за тях. За сметка на това руснаците публикуваха от-до схеми на техните автомобили, както и изобщо на техниката, която произвеждаха.  Нещо като Замунда в наши дни. Ей това му харесвам на комунизма - тайните за техниката не съществуваха. Сега отиваш в автокъщата и не знаеш на какво попадаш. 

Но това бе моят отговор към колегата, дето е карал стотици автомобили на автомивката. Да и моята предна кола я караха на автомивката, само да можеха да я запалят, че и това не знаеха да направят момчетата там, щото не бяха чували за имобилайзер. И какво впечатление дава 20 метра с автомобил от мивката до прахосмукачката и паркинга? Имам един колега, карал хиляди автомобили от автовоза до паркинга. И нима трябва да разчитам на тоя човек да ми даде съвет за покупка на автомобил? Какъв съвет може да ми даде с 100-200 метра тест или айде, километър-два? Нещо май много ненасериозно вземате автомобилите. Някой бил работил в сервиз и дава мнение за това, които автомобили давали дефекти. Ами всички в сервиза дават. Нали за това е сервиз - да постъпват повредени автомобили. Естествено, че никой с безпроблемен автомобил няма да ходи на сервиз, освен за смяна на масла и косумативи. Статистиката на автосервизните работници е най-ненадеждното, върху което можем да стъпим. Още по-малко пък статистиката от автомивките и джамбазите. Да разчиташ на джамбазин за мнение...това е все едно да разчиташ на вълка да ти даде мнение за овцете. Разговварял съм с джамбази и мнението ми е, че бъкел понятие си нямат от това, което продават. Толкова за работниците, занимаващи се или ползващи автомобила професионално, като таксиметровите шофьори. За тях какво да кажа. Освен да убиват хора по спирките  и да са най-опасните участници в движението, завистта им към колегата с...Дачия е голяма. Щото колегата му казал, че за 200 000 км сменил само водна помпа на Дачията и хоп, готови сме да оставим проблемната Фабия и да минаваме на Дачия. Абе тук трябва да се чете и анализира, а не да се върти геврека от централна гара до Люлин! Щото ти ще караш 1-10-100 автомобила, но от един масов модел се произвеждат минимум по 100 000 автомобила на година! Тук важна е статистиката, а не на какво съм попаднал аз или приятеля ми. А и човек има навика да послъгва, да крие недостатъците, за да не излезе така, че той е набутания. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.