Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Така искам да попитам къде да свържа захранването на процесора.

Дъното е post-339873-0-78598500-1374781409_thumb. и във червения правоъгълник (би трябвало да е входа).

Проблема е че моето захранване няма такъв изход. А има със 4 пина.

Какво трябва да направя има преходници или смяна на захранването.

HELP!!!

Редактирано от Slid3r (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така искам да попитам къде да свържа захранването на процесора.

Дъното е Публикувано изображение4466_big.jpg и във червения правоъгълник (би трябвало да е входа).

Проблема е че моето захранване няма такъв изход. А има със 4 пина.

Какво трябва да направя има преходници или смяна на захранването.

HELP!!!

Вземи си преходник  . И си оправи заглавието след като прочетеш правилата на форума. Точка 2.3 за да не изтрият темата

::Редактиран::

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ви трябва преходник.

Ако забележите внимателно,изходът на вашето захранване,което си има 4 пина,самите пинове са  1 правоъгълно и 3 заоблени,или обратното.Същото е на дъното.Тоест,има само едно място,на което може да влезе накрайника на захранването.Опитайте.успех.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си преходник цък . И си оправи заглавието след като прочетеш правилата на форума. Точка 2.3 за да не изтрият темата

Колега тоя преходник дето сте го дали е за видеокарта и е 6 пинов и няма къде да се завре в дъното, да не говорим, че в тая букса има и 5 волта докато захранването на процесора ползва само 12 волта. А и както е казал onogondur на автора не му е необходим никакъв преходник. Вкарва тая букса в същия този 8 пинов конектор и действа.

Редактирано от pconline (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега тоя преходник дето сте го дали е за видеокарта и е 6 пинов и няма къде да се завре в дъното, а и както е казал onogondur на автора не му е необходим никакъв преходник. Вкарва тая букса в същия този 8 пинов конектор и действа.

пфф.. грешния линк съм копирал - цък

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ви трябва преходник.

Ако забележите внимателно,изходът на вашето захранване,което си има 4 пина,самите пинове са  1 правоъгълно и 3 заоблени,или обратното.Същото е на дъното.Тоест,има само едно място,на което може да влезе накрайника на захранването.Опитайте.успех.

Не разбрах може ли снимка на кабела.

И отначало не обясних правилно аз имам http://www.playtool.com/pages/psuconnectors/12v4pinadapter.jpg.

Мисля че ми трябва http://i01.i.aliimg.com/img/pb/814/750/406/406750814_130.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега тоя преходник дето сте го дали е за видеокарта и е 6 пинов и няма къде да се завре в дъното, а и както е казал onogondur на автора не му е необходим никакъв преходник. Вкарва тая букса в същия този 8 пинов конектор и действа.

Точно така! А за захранването на процесора си има друг преходник: Akasa-AK-CBPW10-15BK-Power-Supply-Adapter

П.П. Не ти трябва адаптер, pconline ти обясни!

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрах може ли снимка на кабела.

И отначало не обясних правилно аз имам http://www.playtool.com/pages/psuconnectors/12v4pinadapter.jpg.

Мисля че ми трябва http://i01.i.aliimg.com/img/pb/814/750/406/406750814_130.jpg

Човек не ти трябва никакъв преходник. Включи това което ти идва от захранването в половината която съответства на профила на буксата и действай. Това, че не са захранени всичките пинове в повечето случаи не е проблем. 

С какъв процесор ще се ползва ?

Редактирано от pconline (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек не ти трябва никакъв преходник. Включи това което ти идва от захранването в половината която съответства на профила на буксата и действай. Това, че не са захранени всичките пинове в повечето случаи не е проблем .

Значи да вкарам http://www.xsfans.com/images/medium/0121_MED.jpg и ще тръгне. Нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи да вкарам http://www.xsfans.com/images/medium/0121_MED.jpg и ще тръгне. Нали?

Цитат: Човек не ти трябва никакъв преходник. Включи това което ти идва от захранването в половината която съответства на профила на буксата и действай. Това, че не са захранени всичките пинове в повечето случаи не е проблем. 

Чети бре, човече!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи да вкарам http://www.xsfans.com/images/medium/0121_MED.jpg и ще тръгне. Нали?

Човек това пък от къде го намери?

От захранването ти трябва да излиза 4 пинова квадратна букса която влиза в половината от тоя 8 пинов конектор. Ако захранването ти евентуално няма такава квадратна 4 пинова букса то то вероятно е на поне 10 години и по добре го пенсионирай бракувай.

Те това 

Публикувано изображение

в те това 

Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цитат: Човек не ти трябва никакъв преходник. Включи това което ти идва от захранването в половината която съответства на профила на буксата и действай. Това, че не са захранени всичките пинове в повечето случаи не е проблем. 

Чети бре, човече!

0_0  Разбрах искате да кажете за вкарам половината на http://freemanhardwares.webs.com/p4.jpg  във буксата.

Обърках се със http://www.ag.ndsu.edu/archive/accs/support/maintenance/images/molex.jpg :D  

ПП: От захранването излизат много кабели. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

0_0  Разбрах искате да кажете за вкарам половината на http://freemanhardwares.webs.com/p4.jpg  във буксата.

Обърках се със http://www.ag.ndsu.edu/archive/accs/support/maintenance/images/molex.jpg :D

ПП: От захранването излизат много кабели. ;)

Е само не се пробвай да ги включиш всичките някъде. 

Преди няколко месеца един симпатяга беше забил захранването за флопито в 4 пинов конектор за вентилатор и беше опукал само не помня дали дъното или и захранването.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е само не се пробвай да ги включиш всичките някъде. 

Преди няколко месеца един симпатяга беше забил захранването за флопито в 4 пинов конектор за вентилатор и беше опукал само не помня дали дъното или и захранването.

И двете ги беше убил и мисълта, че ще му купят нов компютър и после взе, че остана с някаква бръкма.. :D

П.П. Я дай снимка на захранването да го видим каква куча марка е и дали има ей такова чудо - http://freemanhardwares.webs.com/p4.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от Cvetelin Evtimov
      Случаят приключи! С помощта на КЗП ми върнаха парите! 

Здравейте! Наскоро си поръчах ново дъно от Speedcomputers Asus Prime z270 A. Следователно нови Рам, процесор Intel i3 7100 и захранване EVGA 1000W GOLD. 
      Слабям си го на бюрото на гумена основа, включвам монитор, цъкам копчето на захранването и светва ЛЕД подсветката на дъното (странно е, че само при включено захранване в тока дъното свети). Стратирам с вграденото Power копче, вентилатора на процесора се върти, но няма никаква картина на нито един видео изход от дъното. 
      Слагам един спиикър, но и от там не излиза звука
      "Преди съм имал същия проблем с друго дъно от дриг магазин, след като им го върнах за поправка се оказа, че трябва ъпдейт на биоса, върнаха ми го и всичко е точно" 
      Звъня в магазина, разговарях с човек от сервиза, като му обясних каква ми е конфигурацията и каза, че би трябвало всичко да е наред и да им го пратя да го погледнат. 
      Получават го на следващия ден и започва чакането.. Звъня след 1 седмица, като от там ми казват, че е изпратено към производителя.. Ок. 
      След още 1 седмица получавам пратка в Спиди, като мисля, че е дъното. Гледам някъв плик с документи. Отварям ги и гледам снимки на задната страна на дъното, снимана някаква спойка и пише, че ми е отказана гаранция от производителя поради "неоторизирана намеса". WTF?
      На снимата не можах да разбера какво ѝ има на спойката, защото е размазана и черно-бяла. 
      Звъннах в магазина, като отново си говорих с човек от сервиза, като той ми каза, че и те ще го видят като пристигне при тях и ще ми звъннат. 
      В нета се разрових и видях, че и много други имат същия проблем с това дъно. 
      Как да процедирам ако и те ми откажат гаранционно поправяне или замяна? 

• от kolib4iata
      Здравейте.Помогнете в избора на процесор.
      Двоумя се между тези двата като бюджета е 400 лева.
      AMD Ryzen 5 2600
      Intel Core i5-8400
      Играя само WOT с GTX 1060 6gb, гледах сравнения на двата и клоня към Ryzen (игрането на игри не е преоритет)
    • от RoSS7
      Колеги, здравейте,
      ще съм ви много благодарен ако някой ми обясни по-подробно какво трябва да направя. Попаднах на две подобни теми, но не успях да постигна никакъв резултат. Синът ми използва компютъра за игри, но по 1-2 часа на ден и през останалото време аз съм на него. Проблемът ми е следния. Винтелатора на процесора е много шумен, понякога се изключва за няколко секунди и компютъра почти не се чува как работи, но след това перката се завърта отново и направо откачам. Използвам компютъра за писане на документи, които изобщо не натоварват процесора, понякога чета някакви статии в интернет и искам да разбера възможно ли е да изключвам перката на процесора за определено време, защото съм сигурен, че не го натоварвам. Четох в нета, че може да се направи при определени градуси да се пуска и когато не се натоварва да се изключва. Моят се изключва за няколко секунди и ако мога да увелича тези секунди или да го направя да се включва само когато е необходимо ще бъде страхотно. На снимката съм описал всички части на компютъра и ще съм ви безкрайно благодарен ако ми помогнете. Мисля, че имам достатъчно винтелатори и докато аз го ползвам може да мина и без охладителя на процесора, но ако греша, моля поправете ме, защото не съм на Ти с компютрите, но ако ми обясните какво да направя ще се справя с малко помощ от приятел

• от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.