Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, чудих се дали след време ще мога да сложа втора видео карта на съвсем новия си настолен компютър, който в момента има 2 гигабайта видео. След време ще мога ли да сложа нова видео карта примерно 1 гигабайт, така че все едно да имам 3 гигабайтова видео карта?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, чудих се дали след време ще мога да сложа втора видео карта на съвсем новия си настолен компютър, който в момента има 2 гигабайта видео. След време ще мога ли да сложа нова видео карта примерно 1 гигабайт, така че все едно да имам 3 гигабайтова видео карта?

Божичко! <-Това от атеист да го прочетеш, никак не е малко. Наистина ли мислите по този начин?

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Божичко! <-Това от атеист да го прочетеш, никак не е малко. Наистина ли мислите по този начин?

Сериозно питам, моля отговорете...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сериозно питам, моля отговорете...

Видеокартите не са като RAM паметите. Компютъра не може да работи с повече от една в даден момент.

А с два гигабайта и добър модел ще изкараш близките 3-4 години без грижи за новите игри.

Редактирано от ice_lion__01 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои дъна поддържат работа на повече от една видеокарта. Но понеже не знам нито какво е дъното, нито за каква видеокарта става въпрос, не смятам да гадая.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Две карти могат да се сложат на едно дъно, но ако не са в SLI или Cross не могат да бъдат изпозлвани едновременно. Смисъл по-старата я изпозлваш само за офис, по-новата за игри. Как става точно това по световните форуми и сайтове има хиляди обяснение, просто малко Google, но за мен лично това е силно непрепоръчително. Другото което е за по-сигурно да са от един производител и т.н. Това мисля че и автора го разбира.

Редактирано от s-mille (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартите не като RAM паметите. Компютъра не може да работи с повече от една в даден момент.

А с два гигабайта и добър модел ще изкараш близките 3-4 години без грижи за новите игри.

Абе, дъното еIntel iH87 DH87MC 1150 4xDual DDR3 1600 Видеото е 2GB DDR5 256 bit Sapphire AMD Radeon HD7870  Процесорът Intel Core i5-4570 3.2GHz За горе долу колко време няма да имам проблем с игрите ?

А така и така сме в тема, да попитам SSD 120 GB за какво помага? Сложил съм си..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се опитам максимално кратко да отговоря...На една дънна платка могат да се поставят две видеокарти(и повече) Но трябва да бъдат изпълнени няколко условия:

1. Задължително наличие на повече от един интерфейсен порт PCI-E X16

2. Ако ще се прави SLi или Crossfire конфигурация, такава трябва да е поддържана от дънната платка. Картите трябва да са от един и същи модел. При новите модели не е задължително да са от един производител, ако картите са с референтен дизайн и параметри.

3. Могат да се поставят и видеокарти от различни модели и производители и дори с различни видове графични процесори, примерно едната карта да е с процесор на АМД, а другата на Нвидиа, но ако се ползуват с различно предназначение. Основната карта да смята графиката, а допълнителната за физичните изчисления. Могат да се поставят и едновременно да работят няколко видеокарти, за да се занимават със сметките за "копаене" на криптовалути.

Обема памет при видеокартите не се сумира, без значение в каква конфигурация се използуват.

П.П. SSD устройството позволява по-бързото зареждане на операционната система(стига да е инсталирана на него), зареждането на програми, също и на нивата на игрите инсталирани на него,  ускорява и зареждането на големи работни файлове записани на него в оперативната памет и толкова. Но честата работа с програми в неговата локация, съпроводена с чест запис и презапис на файлове, значително съкращава лимита на живота му.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се опитам максимално кратко да отговоря...На една дънна платка могат да се поставят две видеокарти(и повече) Но трябва да бъдат изпълнени няколко условия:

1. Задължително наличие на повече от един интерфейсен порт PCI-E X16

2. Ако ще се прави SLi или Crossfire конфигурация, такава трябва да е поддържана от дънната платка. Картите трябва да са от един и същи модел. При новите модели не е задължително да са от един производител, ако картите са с референтен дизайн и параметри.

3. Могат да се поставят и видеокарти от различни модели и производители и дори с различни видове графични процесори, примерно едната карта да е с процесор на АМД, а другата на Нвидиа, но ако се ползуват с различно предназначение. Основната карта да смята графиката, а допълнителната за физичните изчисления. Могат да се поставят и едновременно да работят няколко видеокарти, за да се занимават със сметките за "копаене" на криптовалути.

Обема памет при видеокартите не се сумира, без значение в каква конфигурация се използуват.

Разбрах. Искрено благодаря! А по въпроса за SSD? С какво ми помага той?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе, дъното еIntel iH87 DH87MC 1150 4xDual DDR3 1600 Видеото е 2GB DDR5 256 bit Sapphire AMD Radeon HD7870  Процесорът Intel Core i5-4570 3.2GHz За горе долу колко време няма да имам проблем с игрите ?

А така и така сме в тема, да попитам SSD 120 GB за какво помага? Сложил съм си..

SSD е по-бърз при четене на информацията. На него слагаш ОС и програми и игри колкото може.

Дъното ти позволява втора видеокарта на CrossFire, Но за целта трябва да вземеш още една като твоята. Не можеш да си слагаш каквато искаш. Също така по този начин не ползваш паметта и на двете! Ако сложиш две по 2ГБ ще ползваш 2ГБ общо, но пък ще се качи производителността. Паметта на картата има отношение предимно при игра на голяма резолюция. За момента 2ГБ са предостатъчни, ако играеш на един монитор. С две обаче ще имаш много повече производителност при детайлите, стига процесора да не почне да те спъва.

Още колко време няма да имаш проблем с игрите? 293 дни, 17 часа , 18 минути и 22 секунди.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SSD е по-бърз при четене на информацията. На него слагаш ОС и програми и игри колкото може.

Дъното ти позволява втора видеокарта на CrossFire, Но за целта трябва да вземеш още една като твоята. Не можеш да си слагаш каквато искаш. Също така по този начин не ползваш паметта и на двете! Ако сложиш две по 2ГБ ще ползваш 2ГБ общо, но пък ще се качи производителността. Паметта на картата има отношение предимно при игра на голяма резолюция. За момента 2ГБ са предостатъчни, ако играеш на един монитор. С две обаче ще имаш много повече производителност при детайлите, стига процесора да не почне да те спъва.

Още колко време няма да имаш проблем с игрите? 293 дни, 17 часа , 18 минути и 22 секунди.

Хе, благодаря! :) А това с проблема за игрите беше шега предполагам.. нали ? :) Очаквам по-дълго да е.. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хе, благодаря! :) А това с проблема за игрите беше шега предполагам.. нали ? :) Очаквам по-дълго да е.. :D

Зависи какво имаш предвид под проблем. Ако говорим за макс настройки и в момента може да имаш проблем с някои. Ако е само да тръгне ако ще на минимални детайли и 800х600 доста време ще изкараш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно предложение за проба, за да разбереш дали видеокартата ти става за тазгодишни игри и такива, които биха могли да излязат след година -две. Инсталирай си Crysis 3, включи всички детайли на макс, включително и настройките за антиалайзинг и текстури. Пусни играта на 1920х1080 и стигни до ниво The Jungle. Ако те удовлетворява картината, значи ще те изтрае много дълго тая карта. Ако не, пусни един FRAPS,  засечи си средните кадри, умножи ги по 2 и виж максимума, който би стигнал с две видеокарти, ако процесора не те спъне

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от BluePower
      USB Портовете не ми работят ето и снимка

• от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.