Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

physxx

Проблем с Хард Диск

Препоръчан отговор

Здравейте !

Хард диск Western Digital Caviar green 500GB 32MB.

Проблема е следният наскоро компютъра започна да забива имам предвид че зацепва изведнъж и до там,след около 3-4 мин се оправя,а в някой случаи трябва да се рестартира за да тръгне.Реших да пусна един тест с Hard Disk Sentinel и ми откри 5 лоши сектора.Пуснах repair test с HDD Regenerator и поправи лошите сектори след което пуснах тест с HD Tune и Hard Disk Sentinel за да се уверя че няма лоши сектори,да лоши сектори нямаше но компютъра продължава да забива като пусна игра след 5-10 минути директно зацепва и до там,а това което ме учуди е,че като забие и лампата на харда не свети ?..

С 4ГБ рам съм и го карам с вградената видео карта,дъното е asrock n68c-s ucc захранването е 250W(да знам че е малко но преди го нямах този проблем)

Моля някой по компетентен да ми помогне да оправя проблема.Или хард диска си заминава? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харда веднъж тръгне ли си, ще си замине. Може днес, утре, след 2 месеца... Няма какво да направиш освен да си спасиш важната информация и да мислиш за нов. п.с. Зеленият WD не е подходящ за системен диск, имай го в предвид като купуваш нов! Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той първия хард (беше същият) така си замина изведнъж зацепи и до там,а беше на 1 седмица и го подмениха гаранционно.Уж ми викат че WD били една от най добрите марки на пазара..Един приятел имаше WD 640GB Caviar Black и той си замина по същият начин .. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Побързай да си извадиш важната информация и го замени ако имаш възможност! Търси WD Blue или Toshiba!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми те останаха два производителя на пазара. WD купиха Хитачи, Seagate прибраха Samsung. На мен също си замина 1 WD, но след като го смениха гаранционно - всичко е тип топ. След това взех и 2-ри, вече Зелен за "склад" и така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми те останаха два производителя на пазара. WD купиха Хитачи, Seagate прибраха Samsung. На мен също си замина 1 WD, но след като го смениха гаранционно - всичко е тип топ. След това взех и 2-ри, вече Зелен за "склад" и така.

Toshiba всъщност е Hitachi! Имай в предвид, че когато са ти дали заменката яко са го тествали този втория преди да ти го връчат!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Toshiba!

Тошиба много рядко виждам по нашите географски ширини...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ще видя да взема някой 2-ра ръка че вмомента са малко зле финансите.Консултирайте ме към какво да се насоча имам предвид нещо с по малък капацитет или ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя WD е в щайгата от 2006г.(откакто я взех в първоначалният и асембъл), не е мръднал нито на сантиметър. А зор е видял меко казано много. Навремето не бях примерен и теглех торенти. Всъщност само филми. Програмите не са ми били интересни, а ОС си карам с преинсталираната от времето когато купих компота - тогава беше практика във фирмите, като им купиш готова, или цяла поръчана и сглобена при тях машина, да забравят инсталиран уин, наличен за да могат да се сложат и пуснат тестовите пакети :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ще видя да взема някой 2-ра ръка че вмомента са малко зле финансите.Консултирайте ме към какво да се насоча имам предвид нещо с по малък капацитет или ?

Не разчитай на втора ръка твърд диск, защото може да се върнеш отново в изходна позиция. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втора ръка е лоша идея...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еми освен тоя хард да го мъча на доизживяване и ще събера някой лев и мисля да зема WD Caviar Blue 500GB 32MB в Jar е 100 пара има и Green 500ГБ с 64MB за същите пари.Кое според вас е по добрият вариант?

Както каза колегата 

quickJO Green не стават за системен но да заложа ли на повечето кеш памет или да взема блуто ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тошиба много рядко виждам по нашите географски ширини...

500GB-TOSHIBA-SATA-6G-7200-32M

Към автора, взимай този, няма да сбъркаш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бива, какво да кажем. Щом са ти достатъчни 500 гиги го взимай, и недей разчита на стария докрай, че току виж е предал богу дух. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя WD е в щайгата от 2006г.(откакто я взех в първоначалният и асембъл), не е мръднал нито на сантиметър. А зор е видял меко казано много. Навремето не бях примерен и теглех торенти. Всъщност само филми. Програмите не са ми били интересни, а ОС си карам с преинсталираната от времето когато купих компота - тогава беше практика във фирмите, като им купиш готова, или цяла поръчана и сглобена при тях машина, да забравят инсталиран уин, наличен за да могат да се сложат и пуснат тестовите пакети :D

И аз вкъщи имам една 80 ка на Seagate! Какво ли не съм му прилагал, но е железен! Няма база за сравнение с новите кашончета! :D

П.П. В момента на него имам Windows 8 и се държи безупречно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички !

В най скоро време ще се взима нов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.