Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте !

Хард диск Western Digital Caviar green 500GB 32MB.

Проблема е следният наскоро компютъра започна да забива имам предвид че зацепва изведнъж и до там,след около 3-4 мин се оправя,а в някой случаи трябва да се рестартира за да тръгне.Реших да пусна един тест с Hard Disk Sentinel и ми откри 5 лоши сектора.Пуснах repair test с HDD Regenerator и поправи лошите сектори след което пуснах тест с HD Tune и Hard Disk Sentinel за да се уверя че няма лоши сектори,да лоши сектори нямаше но компютъра продължава да забива като пусна игра след 5-10 минути директно зацепва и до там,а това което ме учуди е,че като забие и лампата на харда не свети ?..

С 4ГБ рам съм и го карам с вградената видео карта,дъното е asrock n68c-s ucc захранването е 250W(да знам че е малко но преди го нямах този проблем)

Моля някой по компетентен да ми помогне да оправя проблема.Или хард диска си заминава? 

Редактирано от physxx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харда веднъж тръгне ли си, ще си замине. Може днес, утре, след 2 месеца... Няма какво да направиш освен да си спасиш важната информация и да мислиш за нов. п.с. Зеленият WD не е подходящ за системен диск, имай го в предвид като купуваш нов! Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той първия хард (беше същият) така си замина изведнъж зацепи и до там,а беше на 1 седмица и го подмениха гаранционно.Уж ми викат че WD били една от най добрите марки на пазара..Един приятел имаше WD 640GB Caviar Black и той си замина по същият начин .. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Побързай да си извадиш важната информация и го замени ако имаш възможност! Търси WD Blue или Toshiba!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми те останаха два производителя на пазара. WD купиха Хитачи, Seagate прибраха Samsung. На мен също си замина 1 WD, но след като го смениха гаранционно - всичко е тип топ. След това взех и 2-ри, вече Зелен за "склад" и така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми те останаха два производителя на пазара. WD купиха Хитачи, Seagate прибраха Samsung. На мен също си замина 1 WD, но след като го смениха гаранционно - всичко е тип топ. След това взех и 2-ри, вече Зелен за "склад" и така.

Toshiba всъщност е Hitachi! Имай в предвид, че когато са ти дали заменката яко са го тествали този втория преди да ти го връчат!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Toshiba!

Тошиба много рядко виждам по нашите географски ширини...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ще видя да взема някой 2-ра ръка че вмомента са малко зле финансите.Консултирайте ме към какво да се насоча имам предвид нещо с по малък капацитет или ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя WD е в щайгата от 2006г.(откакто я взех в първоначалният и асембъл), не е мръднал нито на сантиметър. А зор е видял меко казано много. Навремето не бях примерен и теглех торенти. Всъщност само филми. Програмите не са ми били интересни, а ОС си карам с преинсталираната от времето когато купих компота - тогава беше практика във фирмите, като им купиш готова, или цяла поръчана и сглобена при тях машина, да забравят инсталиран уин, наличен за да могат да се сложат и пуснат тестовите пакети :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ще видя да взема някой 2-ра ръка че вмомента са малко зле финансите.Консултирайте ме към какво да се насоча имам предвид нещо с по малък капацитет или ?

Не разчитай на втора ръка твърд диск, защото може да се върнеш отново в изходна позиция. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втора ръка е лоша идея...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еми освен тоя хард да го мъча на доизживяване и ще събера някой лев и мисля да зема WD Caviar Blue 500GB 32MB в Jar е 100 пара има и Green 500ГБ с 64MB за същите пари.Кое според вас е по добрият вариант?

Както каза колегата 

quickJO Green не стават за системен но да заложа ли на повечето кеш памет или да взема блуто ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ми идва тези 1,5ТБ аз моя не мога да напълня имам 300ГБ свободни :D

Какво ще кажете за този http://nikem-bg.net/computer-components/500GB-TOSHIBA-SATA-6G-7200-32M

Редактирано от physxx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тошиба много рядко виждам по нашите географски ширини...

500GB-TOSHIBA-SATA-6G-7200-32M

Към автора, взимай този, няма да сбъркаш!

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бива, какво да кажем. Щом са ти достатъчни 500 гиги го взимай, и недей разчита на стария докрай, че току виж е предал богу дух. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя WD е в щайгата от 2006г.(откакто я взех в първоначалният и асембъл), не е мръднал нито на сантиметър. А зор е видял меко казано много. Навремето не бях примерен и теглех торенти. Всъщност само филми. Програмите не са ми били интересни, а ОС си карам с преинсталираната от времето когато купих компота - тогава беше практика във фирмите, като им купиш готова, или цяла поръчана и сглобена при тях машина, да забравят инсталиран уин, наличен за да могат да се сложат и пуснат тестовите пакети :D

И аз вкъщи имам една 80 ка на Seagate! Какво ли не съм му прилагал, но е железен! Няма база за сравнение с новите кашончета! :D

П.П. В момента на него имам Windows 8 и се държи безупречно!

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.