Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Шри Компютърджи

няколко детайла за избор на лаптоп

Препоръчан отговор

Написал съм така заглавието защото още не съм решил какво точно да бъде.

Преди време един продавач в tech магазин ми беше казал че едната марка видеокарти (AMD или NVidia) били по-издръжливи на температура - проблемът е че не помня кои - припомнете ми.

Друго - няма да го ползвам за игри ще ми трябва ли охлаждаща поставка. ако това има значение - обитавам помещения без климатик (те големите жеги минаха вече де, но за догодина, да знам от сега).

Може също да ми намекнете (вкл и на лични съобщения) по ваши впечатления кои са по-ненадеждните марки да ги избягвам. Имам един колега който е с 2 стари Acer-а и през няколко месеца все му гори харда. Което малко ме изненадва, Acer са едни от водещите на пазара...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако няма да ползваш лаптоп-а за игри и тежък графичен софтуер, по-добре не гледай видео картата а останалите компоненти, като големина на монитора, издръжливост на батерията, капацитет и вид на твърдия диск, спрямо бюджета и предпочитанията ти.

Поради голямата конкуренция, няма как да избереш марка лаптоп, за която да не чуеш И лоши отзиви. Всичко опира до това как се грижиш за машината си и на какво ще попаднеш :) Дори на нови лаптопи, с които съм работил аз или колегите ми са им заминавали хардовете в първите 1-3 месеца.

Избери си 2-3 модела от различни марки в един ценови диапазон и провери специално при тях какви са минусите и плюсовете.

Задължително след покупката се постарай да направиш редица хардуерни тестове, за да имаш време да смениш лаптоп-а ако се появи дефект или загрява прекалено много.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрахме, че няма да играеш игри, ако няма да използваш някой приложение което иска голяма графична мощ насочи се към вградена видео карта. Една печка по-малко в корпуса. Аз лично никога не бих си взел охлаждаща подложка. Ефекта след време е по-бързо задръстване с прах. Като се има предвид обикновените потребители колко често си чистят лаптопите по-добре без нея. Относно марките всичките имат бюджетни модели. Качествените са бизнес моделите от 2200 нагоре. Там вече е мислено за оглаждането и корпусите не са обикновени пластмаси, а минаваме на различни метали с цел по-бързо отделяне на топлината от корпуса. Имаме и по-качествени дисплеи. Не си споменал бюджет но предполагам е по-малко то 2200 в бъдеще да не се чудиш, ако имаш проблеми. Мога да ти препоръчам матов дисплей. И при бюджетните решения го има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, ориентирал съм се към Ултрабук с матов екран но мислех че ще намеря към 1200 Още не съм гледал оферти така че не знам. Виж, това за видеото беше полезно никога не би ми хрумнало че външната карта може да има и минуси. Но едва ли има матови ултрабуци с вградена, не ми се вярва.

А все пак (без значение вградена или не) някой ще ми каже ли за двете основни марки видеокарти за които питах - кои са по-издръжливите на температура? Може и на лично съобщение да ми го кажете ако е нарушение на форумните правила. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такова понятие. Ако охлаждането на самия лаптоп е направено кадърно, то няма да прегрява без значение каква видеокарта са му сложили, ама напоследък масовите пластмасарници ги натъпкват с хардуер за сметка на лоши шасита и прегряването е факт без значение от модела и марката видеокарта или процесор. Аз също ти препоръчвам да вземеш модел без отделен графичен чип, а само с вградения в процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, ориентирал съм се към Ултрабук с матов екран но мислех че ще намеря към 1200 Още не съм гледал оферти така че не знам. Виж, това за видеото беше полезно никога не би ми хрумнало че външната карта може да има и минуси. Но едва ли има матови ултрабуци с вградена, не ми се вярва.

А все пак (без значение вградена или не) някой ще ми каже ли за двете основни марки видеокарти за които питах - кои са по-издръжливите на температура? Може и на лично съобщение да ми го кажете ако е нарушение на форумните правила. ;)

при лаптопите не опира толкова до марката на видеокартата, колкото до начина. по който са разположени компонентите вътре и с какво охлаждане са.

Моята АТИ държи до 85-88 градуса без проблеми. Но трябва да се има предвид, че при продължителна работа, на който и да е компонент при високи температури, може да доведе до неговото по-бързо износване или дори повреда.

за тия пари и при тегло под 2кг, с матов дисплей, ето това ми се наби на очи:

Dell Vostro 3360

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вострото е супер и не виждам конкурент в тоя ценови клас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мерси, ще го имам предвид.

А още едно нещо - споменахте да направя хардуерни тестове - как (предполагам с някоя програма) - насочете ме :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мерси, ще го имам предвид.

А още едно нещо - споменахте да направя хардуерни тестове - как (предполагам с някоя програма) - насочете ме :)

Стрес тест от Aida64 на компонентите, които се поддържат

+

един тест на харда с HDTune/Harddisk sentinel

мисля че ще е достатъчно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стрес тест от Aida64 на компонентите, които се поддържат

+

един тест на харда с HDTune/Harddisk sentinel

мисля че ще е достатъчно.

Ok, мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.