Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

zawe

Не мога да се справя с българските субтитири

Препоръчан отговор

Здравейте , незнаех в в кой раздел да си задам въпроса , но вие сте ми надеждата.Свалих си два филма

но после като се опитвам да прехвърля бг субтитрите към тях не се получава, не го правя за първи път , за това съм в недоумение пробвах много пъти и все неуспешно ,преименувах файла на филма като този на субтитрите и обратно , но пак не става.Моля помогнете!Толкова искам да ги гледам тези филми!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А като си свали субтитрите от преводаческия сайт - разархивира ли ги?...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На компютъра ли не става / не се пускат или не са на БГ /  или на телевизора не излизат ако пускате през флашка ?

Дайте тази информация и  по горе колегите са ви попитали .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А като си свали субтитрите от преводаческия сайт - разархивира ли ги?...

Благодаря ви , че се отзовахте, става въпрос за сваляне на филм на компютъра , който е настолен, плеъра мисля , че е флаш , а как се разархивират субтитрите , моля обяснете !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разархивирането става с програмите WinRar или пък 7z. Аз ползвам последната,бязплатна е.

За плейър ви препоръчвам да ползвате :

GomPlayer

PotPlayer

KMPlayer

BSPlayer,като последният има функцията сам да намира субтитрите за филмите.

Успехи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разархивирането става с програмите WinRar или пък 7z. Аз ползвам последната,бязплатна е.

GomPlayer

PotPlayer

KMPlayer

Успехи.

Плейърът , който сега ползвам е KMPlayer , а на стария компютър беше BSPlayer, може би затова съм нямала проблеми.Четох ,че разархивирането става с програмите WinRar, но честно казано  май не правя нещо както трябва , като натисна с десен бутон на папката със субтитрите(книжките) , отварям с WinRar, после копирам в папката с филма , прехвърлям субтитрите към филма нищо преименувах и в двата варианта и пак не излизат субтитри .Чуввствам се безсилна .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Десен бутон на архива със субтитрите , от менюто избираш - разархивирай тук . Преименуваш субките с името на филма и приятно гледане :D

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В краен случай ги свали където и да е, и като си пуснеш филма, пусни субтитрите в самия плейър  с влачене...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В краен случай ги свали където и да е, и като си пуснеш филма, пусни субтитрите в самия плейър  с влачене...

Здравейте , благодаря ви за помощта днес с нова глава се залових пак ,и се получи :D  , имах две възможности ,излезе ми съобщение да си сваля програма MPCStart,инсталирах и като отворих филма беше със бг субтитири , а другия начин ,който miazmatik ми каза и той проработи!Едно голямо Благодаря на miazmatik и всички , които се отзоваха !!! :) :) :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GomPlayer

PotPlayer

KMPlayer

Успехи.

Всите са калпави. Аз препоръчвам PotPlayer

Кеф му 32 бита кеф му 64 бита...

По едно време във този форум имаше и преведена версия на плеъра със Български интерфейс, но във последствие автора на превода преустанови работа по проекта си.

Плеъра който препоръчвам е разработен от човека разработил първоначалната идея за КМ, преди последния да бъде закупен от автора си и наблъскан целия с адуери.

Потчето поне за сега няма наличен адуер във себе си и се справя отлично със всичко на което съм го подложил като изпитание.

Аз искам да попитам автора на темата дали е направил коректно настройките касаещи регион и език на ОС, проверява ли предварително с текстови редактор субтитрите които сваля и дали ги разархивира преди това.

Значи откакто се помня при гледане на филм винаги правя следните неща.

Разархивирам свалените субтитри.

Проверявам ги със текстови редактор.

Кръщавам субтитрите със имтето на филма като го копирам едно към едно от свойствата на въпросния файл. По този начин избягвам процедурата на ръчно добавяне на субтитрите през плеъра. Лично на мен ми е удобно.

Сверявам версията на субтитрите дали е синхронизирана със тайминга за въпросния филм.

Ако всичко е точно сядам и гледам филма.

Относно архиватора - HaoZip напълно безплатен със поддръжка на всички възможни родове формати на архиви. Има интерфейс който е 1/1 с Рара и смело смея да кажа че тотално го превъзхожда. Освен това може да архивира и във 7zip ползвайки алгоритъма за максимална компресия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всите са калпави. Аз препоръчвам PotPlayer

Кеф му 32 бита кеф му 64 бита...

По едно време във този форум имаше и преведена версия на плеъра със Български интерфейс, но във последствие автора на превода преустанови работа по проекта си.

Плеъра който препоръчвам е разработен от човека разработил първоначалната идея за КМ, преди последния да бъде закупен от автора си и наблъскан целия с адуери.

Потчето поне за сега няма наличен адуер във себе си и се справя отлично със всичко на което съм го подложил като изпитание.

Аз искам да попитам автора на темата дали е направил коректно настройките касаещи регион и език на ОС, проверява ли предварително с текстови редактор субтитрите които сваля и дали ги разархивира преди това.

Значи откакто се помня при гледане на филм винаги правя следните неща.

Разархивирам свалените субтитри.

Проверявам ги със текстови редактор.

Кръщавам субтитрите със имтето на филма като го копирам едно към едно от свойствата на въпросния файл. По този начин избягвам процедурата на ръчно добавяне на субтитрите през плеъра. Лично на мен ми е удобно.

Сверявам версията на субтитрите дали е синхронизирана със тайминга за въпросния филм.

Ако всичко е точно сядам и гледам филма.

Относно архиватора - HaoZip напълно безплатен със поддръжка на всички възможни родове формати на архиви. Има интерфейс който е 1/1 с Рара и смело смея да кажа че тотално го превъзхожда. Освен това може да архивира и във 7zip ползвайки алгоритъма за максимална компресия.

КОЛЕЦ , уж ги правя тези неща и досега не съм имала проблеми , но вчера като стана така толкова пъти опитвах едно и също , че май блокирах и яко запецнах.Благодаря ти за изчерпателната информация , зная че в този форум има много интелигентни хора с точни съвети и за пореден път се убедих в това .Добре , че ви има :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

КОЛЕЦ , уж ги правя тези неща и досега не съм имала проблеми , но вчера като стана така толкова пъти опитвах едно и също , че май блокирах и яко запецнах.Благодаря ти за изчерпателната информация , зная че в този форум има много интелигентни хора с точни съвети и за пореден път се убедих в това .Добре , че ви има :)

Поне кажете дали всичко се е получило както трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте , благодаря ви за помощта днес с нова глава се залових пак ,и се получи :D  , имах две възможности ,излезе ми съобщение да си сваля програма MPCStart,инсталирах и като отворих филма беше със бг субтитири , а другия начин ,който miazmatik ми каза и той проработи!Едно голямо Благодаря на miazmatik и всички , които се отзоваха !!! :) :) :)

Този плейър който посочваш не мисля че е много добър, KMPlayer доста го омазаха, най-доброто за сега си остава както се каза и по-горе PotPlayer.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.