Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Преди 1 година дадох стария ми 2-3 годишен Packard Bell Dot S2 при едни близки, но те не го ползваха и за това реших да си го взема. Сложих го в раницата ми в отделението при другия ми лаптоп - Dell Latitude E6400 (той не е от значение, просто да го спомена, защото се размина на буквално косъм...). В това отделение имаше нещо като тънка лентичка, а зад нея съвсем малко отделение - идеално за малкото ми нетбукче...

Преди да си тръгна (1-2 дена).

един от братовчедите ми ми пъхна сладолед при отделението на нетбука (с цел да се изненадам като си отвора чантата и да взема да ям :D), но като си отворих чантата се изненадах не от радост, че ще изям някакъв си сладолед, а се изненадах от ужас какво се е случило с нетбука ми, за щастие другия ми лаптоп беше абсолютно невредим (и без това вече няма къде да намеря от него). Ето ужаса:

Половината нетбук беше покрит с гъст слой сладолед, а най-лошото че батерията му беше заредена и беше в лаптопа. Веднага като го видях го измих с влажна кърпа и му махнах батерията, но от вътре всичко в сладолед...

Все пак след 2 часа му вкарах батерията и се опитах да го пусна.... - нищо

Изчаках още 15 минути и му вкарах зарядното - оп - имаме индикатор за зареждане, но лаптопът не тръгва отново + много загряваше. Все пак беше сух г/д и го оставих за проба 1-2 минути, като през това време му четох инструкции там глупости. Връщам се при него - какво да гледам индикатора на батерията ми свети изключително ЯРКО розово. Спомних си, че в мига като ми се скапа батерията така светна за 1-2 минути, но преминаваше розово, оранжево, розово, оранжево и така.

Извадих зарядното и пак го вкарах - пак ярко розово

Викам си: Ей сега му отиде дъното....

Ведага го издърпах и го оставих цяла нощ без батерия без нищо на една маса. На сутринта вкарвам батерията - нищо (отново)

Вкарвам зарядното - НИЩО

Този път дори и индикатор не изкара, обаче под буксата загрява - така и до сега. Също така се чува лек писклив звук.

Помислих си, че заради останалия сладолед вътре на дънто е невъзможно да прави каквото и да е. Развих всички болтове и го отворих - ЧЕ ТО НЕ СЕ ОТВАРЯ?!. Успях съвсем леко на най-много 10 СМ от тъчпада навътре да бръкна с една клечка за учи + съвсем малко спирт да махна сладоледа.

Пробвам го пак - нищо, освен този писклив звук (като си допра ухото под буксата) + загряването Моля Ви кажете какво да правя!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що за деца сте, че да си правите такива изненади.? Най-добре го занеси в сервиз, да го отворят почистят и т.н. Може нещо по дънното да е изгоряло. 

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е да ама той е запоен. Не се отваря: Публикувано изображение

Виж колко е тънък отдолу. А пък и да успеят някак да го отворят и видят сладоледа ще кажат:

"Такива работи ние не можем да оправим"

Но все пак ще го закарам тук на близо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчакай, да видим какво ще кажат другите колеги, но според мен е за сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е да ама той е запоен. Не се отваря: Публикувано изображение

Виж колко е тънък отдолу. А пък и да успеят някак да го отворят и видят сладоледа ще кажат:

"Такива работи ние не можем да оправим"

Но все пак ще го закарам тук на близо

отваря се, има едни ръбчета от горната страна на клавиатурата - погледни над F-овете и тия ръбчета ги натискаш да се приберат и да освободят клавиатурата, повдигаш я от горния край и леко я издърпваш нагоре, откопчаваш й кабела и я вадиш, под нея има още винтчета, както и конектор с лентовия кабел на тъчпада...

п.с. на някои модели чопчетата са от долната страна, а калвиатурата е подпъхната в горния край...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само секунда - сега ще пробвам да го отворя :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сладолед ! Много добре, а ванилов ли е или ягодов че процедурата е различна ? То в тоя форум къде с кока кола, къде с бири, къде с водки ги заливаха сега и със сладолед. Сега остана само с  някоя лучена яхния да пуснат тема че са залели някоя техника.

Сервиз ве човек, щом се чувстваш неуверен да го разглобиш и пробваш да почистиш го даваш на сервиз и там ще ти вземат парите а дали ще стане ...

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така. Мъча се мъча се с отверка, с нож намерих ръбчетата (над F4 и F12), но не знам как да ги избутам, за да се отпусне клавиатурата. Идей?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идей?

Не го познавам! :no-no:

Как да ти се обясни нещо, което се усеща от опит?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така. Успях да ги избутам, но клавиатурата е сякаш залепена и не се вади (само дето я изкривих...)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така. Успях да ги избутам, но клавиатурата е сякаш залепена и не се вади (само дето я изкривих...)

повдигаш я от горния край и леко я издърпваш нагоре, откопчаваш й кабела и я вадиш

Така ли направи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да не останеш хептен без лаптоп, те съветвам да го дадеш в сервиз. Въпрос - дори и да успееш да развиеш болчетата, ако нещо е изпляскало, а то със сигурност е - какво може да направиш в случая?

Явно братовчед ти или е много малък, или изненадите му не са подходящи...

Така. Мъча се мъча се с отверка, с нож намерих ръбчетата (над F4 и F12), но не знам как да ги избутам, за да се отпусне клавиатурата. Идей?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако отдолу на лаптопа има капачета - под тях може да има винтчета (при някои лаптопи под гумените крачета има винтчета), също така ако диска е под капаче отдолу, под него също може да има винтчета (HP имат модели при които като се свали wi-fi модула, пънчетата, на които се захваща с винтчета, са шестограмчета и те също се развиват), отделно има клавиатури залепени с двойно залепващо за да не хлопат при писане... по принцип като отварям лаптоп ако никога не съм отварял такъв модел винаги пускам едно търсене в google:

http://www.google.bg/search?q=zg5+replace+hard+drive

http://www.google.bg/search?q=np-r519+replace+keyboard

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

така

Всичко се получи трябвало е само малко повече сила за да преодолея щифтчетата (спокойно, нищо не съм счупил), но като го отворих, в лаптопа видях това:

Публикувано изображение

Не буквално, но цялата платка е покафяла и е пълна със засухнал сладолед. Май наистиа е за сервиз....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

така

Всичко се получи трябвало е само малко повече сила за да преодолея щифтчетата (спокойно, нищо не съм счупил), но като го отворих, в лаптопа видях това:

Публикувано изображение

Не буквално, но цялата платка е покафяла и е пълна със засухнал сладолед. Май наистиа е за сервиз....

Чак след като направихте цялата манипулация ли стигнахте до този извод?

Без да се заяждам, но е очевидно кога една техника, ако си се разминал - може да проработи от самосебеси...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едвали утре или други ден отива в сервиз. Друго решение изглежда няма (дано цялата тази шляпавица в нетбука да я изчистят в сервиза). Благодаря Ви!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едвали утре или други ден отива в сервиз. Друго решение изглежда няма (дано цялата тази шляпавица в нетбука да я изчистят в сервиза). Благодаря Ви!

С прискърбие заявявам, че трябва да се подготвите за най-лошото. Мисля, да открия гробище за любима техника.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.. Май наистиа е за сервиз....

май наистина е за кофата. Сваляй харда и се надявай да работи, за да си преточиш информацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво го почисти с мокра кърпичка, продължително и без силен натиск. После със с четка, за да премахнеш евентуалните власинки. Преди време видео-картата ми претърпя подобен случай и след 20-30 мин търкане заработи.

Малко ми е абсурдно предложението, но ако ще ти спаси парите за ремонт, си заслужава. Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление не го приеха в сервиза. Казват ми "какъв е този шоколадов лаптоп? Взимай си го, как очакваш да ти го оправим. Да не сме боговете на олимп?". Все пак свалих харда и да- всичко си работи. Кажете къде да го дам на сервиз без да ми казват за шоколадовия лаптоп ? :( Или поне където са от Олимп? :D

п.п Това за почистването ще го пробвам утре, защото сега нямам време.

п.п2 И с другия ми лаптоп се случи същото! :@ :mad: Пак си беше в чантата и ботилката вода от масата си падна еи така в чантата отворена. Познайте какво стана... За щастие това беше вода - извадих батерията и го оставих пред вентилатора (настолен такъв на земята) цяла нощ! На сутринта всичко беше ок и беше сух като пустиня :)

Редактирано от andreas500 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление не го приеха в сервиза. Казват ми "какъв е този шоколадов лаптоп? Взимай си го, как очакваш да ти го оправим. Да не сме боговете на олимп?". Все пак свалих харда и да- всичко си работи. Кажете къде да го дам на сервиз без да ми казват за шоколадовия лаптоп ? :( Или поне където са от Олимп? :D

п.п Това за почистването ще го пробвам утре, защото сега нямам време.

Белканто

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако под белканто имаш предвид това -------> http://infojoker.bg/cgi-bin/index.pl?_state=Info_free&dtype=broadcast&id=17044 имах предвид някой добър сервиз, в който могат да ми го поправят, а не да го давам на вторични xD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С риск да ви ядосам, но затова устройствата се транспортират в специално-пригодени за тях опаковки, за да се избягват такива инциденти. В чанта за лаптоп/нетбук ще слагате сладоледи !? Купете си сладоледена чанта и сте 'ОК'. За в бъдеще, никакви течности в никакви съдове около апаратура, работеща под напрежение. А ако не искате да завъдите семейство хлебарки в клавиатурата, спрете да люпите семки, солети, кубети и др. от сорта над клавиатурата !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление, не съм от Пловдив и не мога да ти предложа добър сервиз там, но щом едни са го отказали, най-добре е да гледаш в ютюб клипчета, как сам да го разглобиш и почистиш.

През това време удряй по едно око тук, в случай, че някой ти предложи свестен сервиз за твоя град :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих един познат, който има сервиз. Там ще го закарам. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.