Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

nordland22

Кой от двата лаптопа да избера и купя

Препоръчан отговор

Здравейте.Трябват ми мнения и съвети кой от тези два лаптопа да предпочета и купя.Единият е GERICOM- процесор Intel Core 2 Duo T2300 2.2 ,  хард 320,рам 2 гб,видео 512, матрица - гланцова 15.4. И другият кандидат е -  IBM ThinkPad T60 с S-IPS матрица

Параметрите са:

Дисплей: 15" матрица с резолюция 1400х1050 S-IPS матрица

Процесор: Intel Core 2 Duo T5600 /2MB/

Памет: 2 GB DDR2(макс.4GB)

Видео карта: ATI Radeon X1400 128MB

Твърд Диск: 60 GB Sата 7200 об.

Оптично у-во:CDRW/DVDRW

Batery: 9 cell Li-Ion battery(оригинални),има и един бр. с 6 cell Li-Ion battery.

Детайли: Intel 802.11abg wireless, Bluetooth/Modem, 1Gb Ethernet, UltraNav, Secure chip, Fingerprint reader. ЦЕНАТА И НА ДВАТА Е 340 ЛВ.

И двата са втора употреба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

IBM-a - много по-здрав, много по-добра матрица, по хубав процесор. 

Видеокартите при толкоз стари компютри не вярвам да се различават много по производителност. А и с оглед на ценовия диапазон, не мисля че си се насочил към "геймърски" лаптоп....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 350 лева втора ръка ще си вземеш двойно по-силна машина. Аз от продавалник си взех един Acer преди няколко месеца за 300 лева. Intel 2.2 1mb processor, 4gb ddr3 ram, 500gb hard, 4650 radeon 1gb, в почти перфект състояние. Само дето батерията е мъртва за 10-15 минути. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Игри няма да се играят.Трябва ми лаптоп на който мога да разчитам.Също така е важна и матрицата,защото правя преводи на субтитри и гледам доста филми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимай IBM-а и си свиркай .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 350 лева втора ръка ще си вземеш двойно по-силна машина. Аз от продавалник си взех един Acer преди няколко месеца за 300 лева. Intel 2.2 1mb processor, 4gb ddr3 ram, 500gb hard, 4650 radeon 1gb, в почти перфект състояние. Само дето батерията е мъртва за 10-15 минути. :)

Извадил си късмет.Едва ли ще намеря подобна оферта.

Извадил си късмет.Едва ли ще намеря подобна оферта.

А и не се нуждая от нещо толкова мощно.

Днес пробвах GERICON-а, доста грее долната част.Не зная в това отношение как се представя Thlnkpad-a.Тези модели как са с топлообразуването?

Айде,коментирайте :rolleyes: ,от това зависи избора ми!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тинкпадовете от тая серия са правени  от германски каски  и като изработка са супер надеждни. Не греят  изобщо  и с 9 клетъчната батерия  ако е нова ще кара по маса време. Само хубави неща може да прочетеш  за тая серия. Това са последните истински IBM   а всичко след тях  е класа надолу .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма ли някой с опит от Тhinkpad да сподели впечатления.Особено за S-IPS матрицата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е нали ти казваме! много качествена серия са! ИПС матриците са едни от най-качествените. Не случайно ако се разровиш из форума ще видиш, че всеки занимаващ се с графичен дизайн или нещо подобно и тръгнал да сглабя конфигурация, все му предлагат монитори с ИПС матрици.... направи си сам сметката...

виж това:

и това:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя монитор  от подписа е с такава матрица и не искам и да чувам за друг вид !! Просто е перфектна за филми ,снимки  и с този матов дисплей + здравото шаси и яката батерия не виждам кво толкова се чудиш .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.