Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

За какво служи червеният индикатор на предния панел на PC, какво показва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво служи червеният индикатор на предния панел на PC, какво показва?

Показва натоварването на хард диска.

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Което натоварване при експлоатация (в моя случай - основно за интернет) се получава главно от виртуалната памет, нали така?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Което натоварване при експлоатация (в моя случай - основно за интернет) се получава главно от виртуалната памет, нали така?

Всяка една дискова операция, а те заявките към диска от разни системни или пакетни услуги, са наистина много. Дори и да не ги ползуваш и да си мислиш че причината е главно от интернета. А това дали и колко ползуваш виртуална памет, няма как да знаем, защото ясновидката напусна, а гледачката на карти я уволнихме.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компа ми е: CPU: Intel® Pentium® 4 CPU 2.66GHz, Original System Clock133 MHz; RAM Kingston DDR ll 800 MHz - 0,5 GB; HDD: Seagate ST3808110AS 80 GB; Video: ATI RADEON XPRESS 200 Series 64 MBytes. Стара машинка, 7 годишна. Виртуалната ми памет е настроена на 1 GB initial и 2GB maximum. 

Проблемът е че понякога много гадно забива, което е съпроводено с непрекъснато светене на въпросния индикатор (и стържене, бучене и пицукане вътре в кутията). Опитах общо взето всички софтуерни решения - нов уин, орязах го максимално, редовни дефрагментации, сложих си стара версия на Mozilla, но - макар и не всеки ден (както беше преди) пак се случва. В една друга тема бяха изразили съмнение за спукани кондензатори или нещо подобно, което ми изглежда малко странно - толкова прецизна диагностика без въобще да са го виждали.. Та затова сондирам да проуча какво може да е и  дали ще се налага ремонт.

За да разберем какъв е проблемът може би трябва когато забие да видя колко памет гълта съответния процес (при мен това са браузера или Word). Сега в момента ползвам Хром-а и 87 Mb RAM и 117 Mb Virtual си работи ОК. Когато се случи да забие ще сравняваме консумацията..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компа ми е: CPU: Intel® Pentium® 4 CPU 2.66GHz, Original System Clock133 MHz; RAM Kingston DDR ll 800 MHz - 0,5 GB; HDD: Seagate ST3808110AS 80 GB; Video: ATI RADEON XPRESS 200 Series 64 MBytes. Стара машинка, 7 годишна. Виртуалната ми памет е настроена на 1 GB initial и 2GB maximum. 

Проблемът е че понякога много гадно забива, което е съпроводено с непрекъснато светене на въпросния индикатор (и стържене, бучене и пицукане вътре в кутията). Опитах общо взето всички софтуерни решения - нов уин, орязах го максимално, редовни дефрагментации, сложих си стара версия на Mozilla, но - макар и не всеки ден (както беше преди) пак се случва. В една друга тема бяха изразили съмнение за спукани кондензатори или нещо подобно, което ми изглежда малко странно - толкова прецизна диагностика без въобще да са го виждали.. Та затова сондирам да проуча какво може да е и  дали ще се налага ремонт.

За да разберем какъв е проблемът може би трябва когато забие да видя колко памет гълта съответния процес (при мен това са браузера или Word). Сега в момента ползвам Хром-а и 87 Mb RAM и 117 Mb Virtual си работи ОК. Когато се случи да забие ще сравняваме консумацията..

Може да ти прегрява и за това да забива. Обясни какво е това ''стържене, бучене и пицукане вътре'' и си свали и инсталирай AIDA64 и кажи снимка на температурите тук.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дърто, бавно и с малко памет. Ами това си е положението, не се чуди повече. Единственото смислено действие е, или да поставиш още памет купена на старо, или направо да почнеш да събираш средства за нова машина.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дърто, бавно и с малко памет. Ами това си е положението, не се чуди повече. Единственото смислено действие е, или да поставиш още памет купена на старо, или направо да почнеш да събираш средства за нова машина.

Ако си му върши работа, защо да събира пари за ново? Погледни ми подписа - всичко ми е дърто и бавно, но си ми върши работа. ;) Ако не може да го оправи този, тогава вече да мисли за нов.

Редактирано от ComerciaL (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

sliderum,

и без това смятах да направя и двете неща които си ми препоръчал, притеснява ме само дали добавянето на РАМ ще реши проблема и затова разпитвам по форумите  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво да му гледам точно на подписа? :rolleyes: 

№3 няма друго освен процесор, дънна платка и оперативна памет, следователно, в най добрият случай е просто терминал. Ако въобще работи. Следващият с най-малко памет е с 384МБ памет също, ма не ми е ясно дали не е с онази версия на ХР-то, специално правена за кошници, или просто е много яко рязано :D

sliderum,

и без това смятах да направя и двете неща които си ми препоръчал, притеснява ме само дали добавянето на РАМ ще реши проблема и затова разпитвам по форумите  :)

Ако се ползва само за цел браузване  - да. Но ако се сийдват торенти, индикатора все така ще те "тревожи". Все пак решението ще е временно. Просто ХП няма да се поддържа вечно и в крайна сметка ще се стигне до там, че страниците ще почнат да не се изобразяват добре или въобще да не могат да се отварят, когато кода им  спре да е работещ за включените в дъртата ОС средства за работа с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

много е виртуалната памет - намали я на 768 min/max когато е много файлът е по голям и логично по фрагментиран и диска върти повече...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагай още 512 мб рам , изключи виртуалната и си джиткай по сайтовете .Също така можеш да направиш една проверка на харда с виктория , щото тоя дърт хард , кой знае в какво положение е :( особено с малкото рам която си имал и ползването на харда .

ПП. Забравих и най важното - да разкараш антивируса :) това е един кръвопиец за стария компютър който постоянно се човърка по диска , особено оня с оная превъртаща се глава - аваст :D

Редактирано от jonov (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.