Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.Дано да обясня правилно това което търся.

В Замунда има универсални драйвери за повечето стари и не чак толкова стари компютри.

А преди имаше програма за отриване на точния драйвер ,а и в самата такава имаше повечето драйвери. Не помня името и за това е питането ми.

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Дано да обясня правилно това което търся.

В Замунда има универсални драйвери за повечето стари и не чак толкова стари компютри.

А преди имаше програма за отриване на точния драйвер ,а и в самата такава имаше повечето драйвери. Не помня името и за това е питането ми.

Благодаря предварително.

По-добре не ползвайте подобни програми, могат да вредни вместо да помагат

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя съвет е такива програми да не се ползват . Има си начин и е показван 1000 пъти как се намира даден драйвер кой е, и на кой производител на дадения хардуер е .Има си официални сайтове на производителите на въпросните устройства , има толкова много сайтове с архиви с драйвери за всякакви устройства , има безкрайни възможности за отделното изтегляне на точен драйвер за еди какво си . Всички такива програми за автоматично обновяване ,търсене и не знам си какво още на драйвери ,в рекламите си 100% доказано лъжат че продукта им се свързва с официалните сайтове на производителите на хардуер и от там теглят драйвер за вас . Такова нещо няма ,ползват собствени база данни и архиви ,а зад изтеглените драйвери има прикачени и сума ти банери ,тулбарове и всякакви такива . Ползвал съм такива програми, и от опит знам че в доста случай  възникват доста проблеми по отношение на работата на системата. Има хора който ползват такива програми и казват че са нямали проблеми . Да може и да са се разминали с такива ,но това е въпрос по скоро на късмет . Ползването на такива програми е продиктувано от незнание и мързел да се прочете как се правят нещата . За такива, който не знаят как се правят истинските и грамотни неща по отношение на драйверите , начина е следния :

Моя компютър(десен бутон ) - управление - диспечер на устройствата - десен клик на въпросния драйвер - свойства -подробни данни - хардуерни идентификатори - копира се идентификатора и по него се открива и въпросния хардуер( чрез търсачката ) - отива се на официалния сайт на производителя и от там се изтегля въпросния драйвер .

Снимките са пример с вече инсталиран драйвер за известно устройство ,но начина е същия и за неизвестни такива .

Успех желая и просто призива ми е да се чете повече .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програми от този род,намират драйвъри ,но такива каквито,ако можеш да използваш търсачката,ще намериш без проблем.Т.е. те са за потребители,които въобще нямат понятие,как да търсят или инсталират драйвър.Друг е въпроса,че ако е малко по специфичен драйвъра,не го откриват или инсталират друг,който не е най-точния,при което започват конфликти в системата.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:  Много се отдалечихте от въпроса на автора! Пояснението на КАПИТАНА е напълно достатъчно.

ПП: Автора не търси конкретен драйвър а програма, няма смисъл от словоизлияния. :beer:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:  Много се отдалечихте от въпроса на автора! Пояснението на КАПИТАНА е напълно достатъчно.

ПП: Автора не търси конкретен драйвър а програма, няма смисъл от словоизлияния. :beer:

Просто даваме правилни съвети,за да предпазим някой потребител от грешки!Това не е ли във връзка с темата?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите.

По принцип знам как се търсят драйвери.Най добре си е на супорта на дадената марка или модел на хардуера.

Истината е че търся определена програма за улеснение. По важните драйвери са си .аудио ,чипсет, лан,и видео .

А когато инсталираш на конвейр става бавно.А с тази програма на която за съжаление и забравих името.Става доста бързичко .

Съжалявам ако съм ви объркал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите.

По принцип знам как се търсят драйвери.Най добре си е на супорта на дадената марка или модел на хардуера.

Истината е че търся определена програма за улеснение. По важните драйвери са си .аудио ,чипсет, лан,и видео .

А когато инсталираш на конвейр става бавно.А с тази програма на която за съжаление и забравих името.Става доста бързичко .

Съжалявам ако съм ви объркал.

Добре, но вие колко пъти на ден инсталирате ОС/драйвери? Аз все още работя на машина инсталирана преди май 6 години. И най-добрия начин е на ръка, при другите винаги има шанс да се омажат нещата

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, но вие колко пъти на ден инсталирате ОС/драйвери? Аз все още работя на машина инсталирана преди май 6 години. И най-добрия начин е на ръка, при другите винаги има шанс да се омажат нещата

Понякога наистина се случва да се инсталира 3 4 наведнъж.И ако има срок.Става изнервящо.За това търся улеснение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понякога наистина се случва да се инсталира 3 4 наведнъж.И ако има срок.Става изнервящо.За това търся улеснение.

Срок за какво? И аз се опитах да ви намекна че това непрекъснато преинсталиране е меко казано идиотско....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има лаптопи които са с операционна система ,но някой дистрибутори забравят умишлено да слагат дискове с драйверите.И 7-цата понякога не разпознава повечето от хардуерните елементи. А аз съм търговец и някой клиенти искат да им се инсталира операционната система.Това е.

Тогава работодателя си прави труда да предостави ресурси (време и т.н.) за да могат нещата да се направят спокойно. АКо искате на бързо спомнете ти максимата:

Ние предлагаме бързо, добре и евтино. Но вие можете да изберете само двете от тях

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава работодателя си прави труда да предостави ресурси (време и т.н.) за да могат нещата да се направят спокойно. АКо искате на бързо спомнете ти максимата:

Ние предлагаме бързо, добре и евтино. Но вие можете да изберете само двете от тях

:) Хехехе.

Благодаря .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за подробния отговор. Не съм специалист.Самоук съм от дете.От хоби ми се превърна в бизнес в момента.Много ми тежи ,че не съм учил по подробна информатика.Ще кажеш ,че винаги има време за това.Да но аз не мисля така.И за това наистина чета това което ме интересува.Факт е че за 8 9 години за първи път ползвам форум за помощ.Но всеки се учи докато е жив.И е факт ,че от тук насетне ще ползвам форума по често.

Сега за драйверите.Знам как се търси драйвер.Просто понякога ти писва и те хващат нервите.И за това си признах,че търся улеснение.И те подържам изцяло за написаното от теб.

Успех желая и аз.

Има лаптопи които са с операционна система ,но някой дистрибутори забравят умишлено да слагат дискове с драйверите.И 7-цата понякога не разпознава повечето от хардуерните елементи. А аз съм търговец и някой клиенти искат да им се инсталира операционната система.Това е.

И как точно се продава лаптоп с инсталиранa седмица, когато не са сложени драйвърите ?

Мисля си, че ти я инсталираш, а за по-лесно ти трябват смехориите, които "намират"  драйвъри.

Поне бъди коректен с клиентите си, за да се върнат втори път.

Знаеш ли колко са ми смешни някои хора, казвайки ми, че се изхранват с поправка на компютри, а за да им е по-лесно и бързо ползват такива недоразумения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как точно се продава лаптоп с инсталиранa седмица, когато не са сложени драйвърите ?

Мисля си, че ти я инсталираш, а за по-лесно ти трябват смехориите, които "намират"  драйвъри.

Поне бъди коректен с клиентите си, за да се върнат втори път.

Знаеш ли колко са ми смешни някои хора, казвайки ми, че се изхранват с поправка на компютри, а за да им е по-лесно и бързо ползват такива недоразумения.

Да съм казал ,някъде че 7-цата е инсталирана?Много ясно ,че ако клиента иска му я инсталирам аз.Ако не си се оправят.Тя си е заложена в харда. 

Търсех програма с име.Но за съжаление не помня името и.Не съм казал ,също ,че е качествена.Но понякога за да си конкурентно способен трябва и подобни неща да инсталираш.За да можеш спокойно да си в крак с цените на конкуренцията.

И още нещо.Не съм тук за да чета такива като теб... И по точно кое им е смешно и кое не.Поисках помощ за определена програма.А не колко е качествена или не е. Не се изхранвам с ремонт. А с малко сервиз и търговия.Има разлика. Аман всеки се прави на всеможещ и велик.Хора не забравяйте ,че не сте сами на тоя свят.Един въпрос тук за една простичка програма и веднага води до избиване на комплекс.Кой на кого бил смешен и т.н.

Извинявам се за острия тон на админите и модераторите.Ако съм сгрешил махнете ме.Но аз бях културен.И попитах културно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търсех програма с име.Но за съжаление не помня името и.

Да не би да е DriverMax ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички сте прави!

По принцип търся драйверите от официалния сайт, защото публикуват и update-и за съответния модел/серия и понякога има налична предишна версия на драйверите, ако се установят конфликти с OS.

Но и аз съм закъсвал - не съм намирал някой друг драйвер ...и съм си помагал с DriverMax, DriverPack Solution и други подобни програмки. Важното е проблема да се реши.

Поздрави! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички сте прави!

По принцип търся драйверите от официалния сайт, защото публикуват и update-и за съответния модел/серия и понякога има налична предишна версия на драйверите, ако се установят конфликти с OS.

Но и аз съм закъсвал - не съм намирал някой друг драйвер ...и съм си помагал с DriverMax, DriverPack Solution и други подобни програмки. Важното е проблема да се реши.

Поздрави! :)

А аз съм имал случай само драйвер от сайта на производителя на машината да работи. И даже чипа да го няма обявен в листата на производителя на чипа :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да използваш безплатната http://www.driverupdate.net/ SlimDrivers

както и тази http://www.iobit.com/driver-booster.php също безплатна.

Редактирано от KoiAzLiWe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз съм имал случай само драйвер от сайта на производителя на машината да работи. И даже чипа да го няма обявен в листата на производителя на чипа :)

Аз съм имал случай един и същ драйвер свален от супорта на производителя или чипа и не става и не става.В същото време трябва да пробваш всички сходни на този драйвер ,а те понякога са хиляди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.