Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

въпрос

Винаги ли трябва да ползваме най-новите версии на програмите?

Препоръчан отговор

Копвам си темичката,че я пльоснах не където трябва :)

Искам да ви попитам наистина ли трябва да ползвам най-новата версия на всичко?

Имам чувството че компютъра става все по-бавен! Мозила-последна версия,Скайп-последна версия, днес ми изкочи известие и за Флаш плеър! Да ,ама компютъра си е все същия! Не му ли идват в повече всички тези нови версии?

Не разбирам много,но до колкото прочетох,дори браузъра може да товари ако компютъра е слаб за него.

Е тогава за какво са ми всички тези нови,по-нови и най-нови.... новости,при положение че машината си е все същата?

Освен че бичи,не ми харесва и че е доста топъл,но може и да е нормално,знам ли.

Модела е лаптоп Тошиба сателит А300-17N,параметрите не знам какви са,ако ми кажете от къде да ги видя,ще ги постна. Кажете ми, моля ви , този модел слаб ли е,не е ли.

Ако трябва ще си сваля стари версии на всичко,не искам да ми се тормози комппютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отговорът (много общ) е - не, не е задължително. Работим с програмите (и версии), които покриват нуждите ни от дадено нещо. Но трябва да внимаваме програмата да се поддържа, да излизат кръпки за нея, защото освен функционалността и сигурността е важна :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изкара ми акъла,помислих,че пак ми е заключена темата. :) Та по темата, в карайна сметка тоя моя компютър,слаб ли е за тези последните най-нови версии? Да премина на някоя,маалко по стара? А как да си видя параметрите,защото като искам да си сваля програма,към нея има написани системни изисквания,а аз мойте не си ги знам. Нещо... да натисна някъде и да ми излезе инфо за компа..?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новите версии,по принцип са по-тежки,изискват повече ресурси,както и процесорна мощ.Те са по добри за новите,бързи машини.В твоя случай,с този слаб лаптоп,едва ще работи.Процесора ти постоянно ще вдига голям процент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изкара ми акъла,помислих,че пак ми е заключена темата. :) Та по темата, в карайна сметка тоя моя компютър,слаб ли е за тези последните най-нови версии? Да премина на някоя,маалко по стара? А как да си видя параметрите,защото като искам да си сваля програма,към нея има написани системни изисквания,а аз мойте не си ги знам. Нещо... да натисна някъде и да ми излезе инфо за компа..?

Не е слаб за изброените програми!Проблема ти е от съвсем различно естество, като профилактика (от пряхоляк) евентуално смяна на термо паста и т.н.С други думи хардуерен и няма нищо общо с обновленията на програмите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо... да натисна някъде и да ми излезе инфо за компа..?

Това са данните:http://www.toshiba.eu/discontinued-products/satellite-a300-17n/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новите версии,по принцип са по-тежки,изискват повече ресурси,както и процесорна мощ.Те са по добри за новите,бързи машини.В твоя случай,с този слаб лаптоп,едва ще работи.Процесора ти постоянно ще вдига голям процент.

Колега стига глупсти, двуядрен да се тормози от скайп и мозила...?Най-вероятно е за почистване,може и вируси да има, но със сигурност не е от параметрите му!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега стига глупсти, двуядрен да се тормози от скайп и мозила...?Най-вероятно е за почистване,може и вируси да има, но със сигурност не е от параметрите му!

Дали само Скайп и Мозия има само в тази система?Колко ли излишни програми,товарещи всяка по-малко има още?Според мен е глупост,да се твърди,без основание,че проблема е хардуерен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За товаренето - добре де, а какъв е смисъла да си купим 2 GHz процесор и да ползваме един процент от тази мощност. Така само хабим тока излишно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси, само че е купуван втора ръка,и не знам дали не му е сменяно нещо... но едва ли.

Вируси няма,сканирах го преди час. Може и да е зацапан малко,но го чистя редовно с четчица.. до колкото мога.

Имам някакви съмнения,че може да има остатъци от програми които вече не съществуват....

Не знам и на какви температури работи,ако ми кажете как да видя ще постна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали само Скайп и Мозия има само в тази система?Колко ли излишни програми,товарещи всяка по-малко има още?Според мен е глупост,да се твърди,без основание,че проблема е хардуерен.

Ние не сме врачки да гадаем какво има на него.Аз говоря за изброените програми щото казва, че с тях има проблем.Ти твърдиш, че проца е слаб, което не е така!Нека автора да каже кога е правена за последно профилактика или проверка за вируси!

Вируси няма,сканирах го преди час. Може и да е зацапан малко,но го чистя редовно с четчица.. до колкото мога.

Имам някакви съмнения,че може да има остатъци от програми които вече не съществуват....

Не знам и на какви температури работи,ако ми кажете как да видя ще постна.

За да се спрат всякакви спекулации и най-вече спам, автора да пусне тема в специализирания раздел за почистване на зловреден софтуер, там момчетата разполагат с мощни инструменти за диагностика и почистване и ще помогнат.Всичко останало са празни приказки.Давам линк за улеснение:http://www.kaldata.com/forums/forum/137-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D1%85%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BD-%D1%81%D0%BE%D1%84%D1%82%D1%83%D0%B5%D1%80-hijackthis-%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%B5/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние не сме врачки да гадаем какво има на него.Аз говоря за изброените програми щото казва, че с тях има проблем.Ти твърдиш, че проца е слаб, което не е така!Нека автора да каже кога е правена за последно профилактика или проверка за вируси!

Не твърдя,а направо му е слаб процесора за новите версии,на изброените програми(type : Intel® Pentium® dual-core processor T2370 ,clock speed : 1.73 GHz,Front Side Bus : 533 MHz)!Най-лесно е да се прати потребителя,на проверка за вируси!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новите версии може да са оптимизирани и съответно да товарят по-малко хардуера в сравнение с по-старите версии. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не твърдя,а направо му е слаб процесора за новите версии,на изброените програми(type : Intel® Pentium® dual-core processor T2370 ,clock speed : 1.73 GHz,Front Side Bus : 533 MHz)!Най-лесно е да се прати потребителя,на проверка за вируси!

Не, по-лесно е да му се каже да отиде в магазина! :mad:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре,но не знам дали става випрос за зловреден софтуер...  или просто нещата които ползвам са тежки за този компютър. До тук мненията са че не е чак пък толкова слаб,но след всяко обновяване до нова версия,става по бавен или поне така ми се струва.

Вчера и днес, при стартиране сутрин,не иска да ми зареди фекс тайпа долу в дясно... Нещо си прави каквото иска май..

В друга тема писах че от няколко дни,при затвяряне на Мозила ми издава онзи звук за грешка "Дън!" (не знам как да го обясня по друг начин), та като издаде звука,не излиза никакъв прозорец със съответната грешка,само звука си издава и аз се чудя какво става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди всичко ако автора на темата иска някаква реална помощ да си направи една снимка на диспечера на задачите, за да се види какво работи на този компютър . Останалото са общи приказки и гадаене за какво и как . Някой спомена за вируси ,друг чак отиде до разглобяване (смяна на термопасти и т.н .) А преди да разглобяваме да видим какво и що работи . Първо ще разглобяваме ,после ще сканираме и едва след това ще стигаме до извода че има стартирани 79 процеса ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера и днес, при стартиране сутрин,не иска да ми зареди фекс тайпа долу в дясно...

Ти Flex Type ли ползваш? :doh:

Нищо чудно да ти е поомазал системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новите версии може да са оптимизирани и съответно да товарят по-малко хардуера в сравнение с по-старите версии. ;)

Прав си ,но за 1 % от случаите . В останалите 99% новите версии на програмите товарят повече ,може в някой случай с малко ,но винаги в повече .

Добре,но не знам дали става випрос за зловреден софтуер...  или просто нещата които ползвам са тежки за този компютър. До тук мненията са че не е чак пък толкова слаб,но след всяко обновяване до нова версия,става по бавен или поне така ми се струва.

Вчера и днес, при стартиране сутрин,не иска да ми зареди фекс тайпа долу в дясно... Нещо си прави каквото иска май..

В друга тема писах че от няколко дни,при затвяряне на Мозила ми издава онзи звук за грешка "Дън!" (не знам как да го обясня по друг начин), та като издаде звука,не излиза никакъв прозорец със съответната грешка,само звука си издава и аз се чудя какво става.

Снимай този диспечер на задачите ,това с подаването на информация лъжичка по лъжичка е губене на време и не води до никакви реални и практични съвети .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прилича ми не на слаб хардуер, а на омазана операционна система (затвърдих си предположението още повече след като казахте, че ползвате вируса Flex Type) и комбинация най-вероятно с активни зарази.

Хардуера не е слаб, напротив. По-горните изброени програми работят без проблеми при чиста операционна система дори и на едноядрени процесори, сокет 754 и честота 1.8 GHz. С такъв хардуер без проблем може операционната система да си върви "мазно", бързо и без проблеми при правилно съчетание на софтура, работа с един затворен кръг от програми, избягване на ненужни обновявания и инсталиране и деинсталиране на софтуер, както и нормалната профилактика.

С една дума - използване интелигентно на OS.

С всяка нова версия наистина софтуера става по-тежък и по-тежък, за това е добре човек да се закове на една стабилна версия щом вижда, че машината му е слаба и не може да наспомгва на темповете на реализиране на нов софтуер. Например, лично за мен последната версия на Firefox, която става за слаби машини е 19.0.2 (флаш - 11.6.602.168), а на скайп - 3.8. Това са си мои лични впечатления все пак, някой може да мисли различно, няма лошо.

Та при всички положения автора да пусне тема при колегите за проверка за зарази, и ако няма зарази препоръчвам чиста преинсталация и внимаване какъв софтуер се слага на системата, и най-вече как се използва тя. Също и редовна софтуерна профилактира - чистене от временни файлове, проверка за вируси и дефрагментиране.

Това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав си ,но за 1 % от случаите . В останалите 99% новите версии на програмите товарят повече ,може в някой случай с малко ,но винаги в повече .

Доста повече от 1% са случаите.

Най-простият пример - Windows 7 спрямо Vista.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти Flex Type ли ползваш? :doh:

Нищо чудно да ти е поомазал системата.

Ами... той си седи от предния собственик (2ра ръка е както казах)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прилича ми не на слаб хардуер, а на омазана операционна система (затвърдих си предположението още повече след като казахте, че ползвате вируса Flex Type) и комбинация най-вероятно с активни зарази.

Хардуера не е слаб, напротив. По-горните изброени програми работят без проблеми при чиста операционна система дори и на едноядрени процесори, сокет 754 и честота 1.8 GHz. С такъв хардуер без проблем може операционната система да си върви "мазно", бързо и без проблеми при правилно съчетание на софтура, работа с един затворен кръг от програми, избягване на ненужни обновявания и инсталиране и деинсталиране на софтуер, както и нормалната профилактика.

С една дума - използване интелигентно на OS.

С всяка нова версия наистина софтуера става по-тежък и по-тежък, за това е добре човек да се закове на една стабилна версия щом вижда, че машината му е слаба и не може да наспомгва на темповете на реализиране на нов софтуер. Например, лично за мен последната версия на Firefox, която става за слаби машини е 19.0.2 (флаш - 11.6.602.168), а на скайп - 3.8. Това са си мои лични впечатления все пак, някой може да мисли различно, няма лошо.

Та при всички положения автора да пусне тема при колегите за проверка за зарази, и ако няма зарази препоръчвам чиста преинсталация и внимаване какъв софтуер се слага на системата, и най-вече как се използва тя. Също и редовна софтуерна профилактира - чистене от временни файлове, проверка за вируси и дефрагментиране.

Това е.

Амин!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пояснявам без да критикувам:

Диспечерът на задачите не може да покаже на 100% какви процеси има, тъй като съществуват зарази, чийто процеси/услуги могат да се видят само със специализирани инструменти, използвани от HJT. Със същите, могат да се видят и версиите на програмите, добавките, приставките и още много допълнителна, но в никакъв случай излишна информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди всичко ако автора на темата иска някаква реална помощ да си направи една снимка на диспечера на задачите, за да се види какво работи на този компютър . Останалото са общи приказки и гадаене за какво и как . Някой спомена за вируси ,друг чак отиде до разглобяване (смяна на термопасти и т.н .) А преди да разглобяваме да видим какво и що работи . Първо ще разглобяваме ,после ще сканираме и едва след това ще стигаме до извода че има стартирани 79 процеса ?

Ами кажете ми от къде да го видя това нещо и ще го направя. (Скриин шот поне знам как се прави ) А температурите не са ли важни? Тях как да ги видя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да пуска тема в правилния раздел, както я упътихме.Какви диспечери, к'ви пет леа.

Ами кажете ми от къде да го видя това нещо и ще го направя. (Скриин шот поне знам как се прави )

Ти не четеш ли!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.