Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Този модел видео карта Asus GTX 780 съвместима ли е със това дъно: GA-EP45-DS3 ? 

Защото до колкото разбирам и четох из нета "уж" е съвместима , но не можела да бъде използвана цялата и производителност , на разликата била само между 0.5 i 2 FPS.

Моля някой по-запознат да сподели някакво инфо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Този модел видео карта Asus GTX 780 съвместима ли е със това дъно: GA-EP45-DS3 ? 

Защото до колкото разбирам и четох из нета "уж" е съвместима , но не можела да бъде използвана цялата и производителност , на разликата била само между 0.5 i 2 FPS.

Моля някой по-запознат да сподели някакво инфо.

Няма да бъде спъвана от дъното , а от процесора и няма да е 2 фпс... а ще е много , много повече...  за тези 1100 лв. спокойно можеш да си вземеш някой И5 и дъно + хубаво видео ;) Което ще ти даде много повече производителност от твоето дъно+ процесор и 780

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие кажете дали ще е съвместима с вашето захранване.И дали ще се побере в кутията ви.За всички други шини и пропускателни способности,едва ли ще усетите някаква разлика.И да,можете да я боднете на дъното.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да бъде спъвана от дъното , а от процесора и няма да е 2 фпс... а ще е много , много повече...  за тези 1100 лв. спокойно можеш да си вземеш някой И5 и дъно + хубаво видео ;) Което ще ти даде много повече производителност от твоето дъно+ процесор и 780

Ами в процесора ми уж има още мъничко хляб :D Intel Core 2 Duo E7500 , е естествено не може да се сравнява с i5 , но причината поради която не искам да взимам i5 дъно и някое среден клас видео е , че мисля просто временно да ползвам тази видео карта с това дъно и после после постепенно да си купя i7  и дъно и някаква рам.

А иначе за ФПС-а имах предвид , че просто заради дъното ми тъй като е 2.0 а видеото е 3.0 нямало да може да бъде ползвана цялата и производителност , тоест със между 0.5 е 2 fps била разликата което е незначителна и минимална , ако е вярна информацията де.

Вие кажете дали ще е съвместима с вашето захранване.И дали ще се побере в кутията ви.За всички други шини и пропускателни способности,едва ли ще усетите някаква разлика.И да,можете да я боднете на дъното.

Сегашното ми захранване е напълно стандартно fortron 350W  напълно обикновено , не става нали , на ясно съм , че ще ми трябва и ново захранване ако предложите някое ще съм ви благодарен.Кутията ми също е обикновена 

- QUANTUM 7107B. Съвместима ли е с кутията ми , или ще се наложи и друга кутия? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Редактирано от Feel My Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,   Този модел видео карта Asus GTX 780 съвместима ли е със това дъно: GA-EP45-DS3 ?  Защото до колкото разбирам и четох из нета "уж" е съвместима , но не можела да бъде използвана цялата и производителност , на разликата била само между 0.5 i 2 FPS. Моля някой по-запознат да сподели някакво инфо.

съвместима е, но ще изкара толкова кадъра, колкото двойно и тройно по евтина видеокарта... заради процесора... захранването малко слабо за тая карта, особено ако е PNR серията. по въпроса за кутията - ще се събере, но може да се наложи да преместиш диска нагоре/надолу... @Feel My Power конфигурация с 3 памети във всички случаи ще е по бавна от по евтина с 2 памети, освен ако дъното не е с tripple channel (такива дъна имат 6 слота за DDR3) и процесора трябва да е с tripple channel контролер на паметта (LGA1366)... чипсета B75 не е за такъв процесор...

Редактирано от the professor (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

съвместима е, но ще изкара толкова кадъра, колкото двойно и тройно по евтина видеокарта... заради процесора... захранването малко слабо за тая карта, особено ако е PNR серията. по въпроса за кутията - ще се събере, но може да се наложи да преместиш диска нагоре/надолу...

@Feel My Power

конфигурация с 3 памети във всички случаи ще е по бавна от по евтина с 2 памети, освен ако дъното не е с tripple channel (такива дъна имат 6 слота за DDR3) и процесора трябва да е с tripple channel контролер на паметта (LGA1366)... чипсета B75 не е за такъв процесор...

Еми ако подкара 2-те плочки в Dual 1-та | самотна? | | | - Това имах предвид... Може да прекара машината и с 4GB. Това не е проблем за 2013 г. в гейминг сферата.

PS: За 3-ния канал си прав. Но би трябвало да може да запали Dual Channel и 1 плочка самотна с 4 слота на дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E, i7  не е чак толкова овъркил за GTX780,  особено с някои нови игри. По-скоро един i5 без "K" не би бил на мястото си. А бъди сигурен, че в бъдеще игрите ще стават все по-взискателни и към процесор и към видеокарта така, че няма да може нито без едното, нито без другото. Пък и човек, дето дава 1200 лева за видеокарта да се стиска с 200 лева за процесор, не върви. Купи си Ферари, пък му сложи стоманена джанта. Същата работа. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E, i7  не е чак толкова овъркил за GTX780,  особено с някои нови игри. По-скоро един i5 без "K" не би бил на мястото си. А бъди сигурен, че в бъдеще игрите ще стават все по-взискателни и към процесор и към видеокарта така, че няма да може нито без едното, нито без другото. Пък и човек, дето дава 1200 лева за видеокарта да се стиска с 200 лева за процесор, не върви. Купи си Ферари, пък му сложи стоманена джанта. Същата работа. 

Съгласен но i7 без " К " е Ferrari със стоманената джанта/и(1,2). Ако се хвърлят толкова пари както каза автора и ти спомена то поне да бъде " К " че да заприлича на нещо по така... :-)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авторе, с тази кутия и захранване и да я събереш 780-ката, най-вероятно ще я изпържиш. Ако смяташ все пак да взимаш части няколко пъти, поне го направи така:

1.

Обща стойност - 1 223.90 лв. с ДДС

3.

Обща стойност - 305.01 лв. с ДДС
Редактирано от Тодор. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почти само глупости прочетох до тук. Предлагат се някакви безумия с 6GB RAM, i5 щял да спъва GTX780, GTX780 да се слага на C2D и 350W FSP, i7 за гейминг и подобни глупости.

gercata, не купувай само видеокарта, защото нищо няма да направиш с 350W FSP и умрялата LGA775 платформа. Когато решиш да сменяш, сменяй всичко наведнъж и тогава направи една тема "Избор на геймърски компютър до ХХХХ лева" и  ще ти дадем адекватни предложения, освен ако не тролиш с тая тема да видиш колко хора ще ти се вържат.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почти само глупости прочетох до тук. Предлагат се някакви безумия с 6GB RAM, i5 щял да спъва GTX780, GTX780 да се слага на C2D и 350W FSP, i7 за гейминг и подобни глупости.

gercata, не купувай само видеокарта, защото нищо няма да направиш с 350W FSP и умрялата LGA775 платформа. Когато решиш да сменяш, сменяй всичко наведнъж и тогава направи една тема "Избор на геймърски компютър до ХХХХ лева" и  ще ти дадем адекватни предложения, освен ако не тролиш с тая тема да видиш колко хора ще ти се вържат.

Ами дай пари на човека и после му предлагай цяла конфигурация. Сигурно си има причина да иска ъпгрейд едно по едно. Иначе за тролстването, ти го подхвана добре :)

И да, глупост е да се взема i5 за тая карта и то при положение, че явно има пари за това или поне желание да се съберат тия пари. Ако има нещо, което пречи на тая покупка, е само захранването. . Жалко, че много хора ти се вържат. Ако не ти се вържеха, проблемите впоследствие щяха да са много по-малко  :)

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жалко, че на твоите глупости се връзват хората. i5 щял да спъва GTX780? Ти колко 780-ки с i5 тества, че да твърдиш такива неща? Ще спъва спрямо какво? А хората с 3-way SLI с какви процесори са? Дай едно ревю или тестове в които личат безпочвените ти твърдения. Да го видим тоя Hyper-threading колко "голямо" предимство дава в игрите. Вече си смешен и от две години повтаряш като папагал, че процесора бил по-важен за гейминг, което са пълни глупости. Вземи си оправи системата и не се опитвай да играеш на 1080p с филтрации с умрялата 768-мегабайтова 460-ка и после да твърдиш, че виждаш ли процесора я спъвал. Спъва я задклавиатурното устройство с безумни тестове с две игри, вместо да си играе игрите спокойно и да не се впечатлява дали му върви с 40 или 45FPS. GTX460 768MB e най-добрата видеокарта и само Core i5 на 3.2GHz не я спъва... това го четем вече две години. Какво ли са правили хората с 460-ки преди да се появи Sandy bridge i5? Как ли са играли? А хората с GTX580 да не говорим, за тях само двупроцесорни дъна с два 6-ядрени, иначе картата ще е спъната. А ако някой вземе двa Titan-a?

Ще е безумна глупост, при положение, че трябва да събира парите, да даде 200лв. отгоре заради неадекватните съвети на някого и накрая да не получи нищо за парите си. Ако ще се взема многонишков за игри един FX-8350 е много по-разумна инвестиция при ограничен бюджет от скъпия i7. Най-малкото двете основни фирми с най-голямо влияние в гейминга, Sony и Microsoft в новото поколение конзоли PS4 и XBOX One сложиха 8-ядрени AMD процесори с x86 архитектура. Що ли не са сложили Intel с hyper-threading? Защото технологията е такава, че не дава никакво предимство в игрите. И следващите 5 години игрите, които излизат ще се оптимизират именно за тоя хардуер, колкото и да не има се иска на PC-геймърите.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Аз не виждам някаква разлика, която струва 200лв. повече и ако някой твърди обратното е сляп.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами дай пари на човека и после му предлагай цяла конфигурация. Сигурно си има причина да иска ъпгрейд едно по едно. Иначе за тролстването, ти го подхвана добре :)

И да, глупост е да се взема i5 за тая карта и то при положение, че явно има пари за това или поне желание да се съберат тия пари. Ако има нещо, което пречи на тая покупка, е само захранването. . Жалко, че много хора ти се вържат. Ако не ти се вържеха, проблемите впоследствие щяха да са много по-малко  :)

Какво да дава на човека , темата е за карта която струва почети 1300лв,за какъв постепенен ъпгрейд говорим(освен да ти се е вързал и да  иска конфигурация с 6 ядрен процесор , че да е спокоен,че няма да му спъва видео картата) - то за тези пари маже да се направи прилична конфигурация!

Редактирано от playalistic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво да дава на човека , темата е за карта която струва почети 1300лв,за какъв постепенен ъпгрейд говорим(освен да ти се е вързал и да  иска конфигурация с 6 ядрен процесор , че да е спокоен,че няма да му спъва видео картата) - то за тези пари маже да се направи прилична конфигурация!

Ами той човека си казва - искам първо карта, а след това другото. А след като вземе тая карта, няма да вземе и твоя i5 3350P я :)  Виж, аз него мисля да взема за GTX460. И не бързай толкова със заключенията, колко ядрен процесор ще трябва в бъдеще. Ако не си забелязал, аз казах i7  или процесор с отключен множител, което е различно нали? Защо трябва твоята дружка да се изразява по тоя начин, дразнейки не само мен, а и обвинявайки всички, изказали мнение в тая тема? Ти ли си му адвоката вече? Ами дай нещо от E-mag,  че гледам намаленията огромни. 

ПП: Между другото, многоуважавания наш колега преди по-малко от година неистово препоръчваше G860, а след това и i3. А иди го питай, защо сега се оттегли от Пентиумите, i3  и вече мина на "шестядрени" процесори? Май не аз препоръчвам 6 ядрени а?

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе що направо да не вземе една конфигурация:

BB код:
Обща стойност - 1 278.43 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А нещо цените на G860, i3 и FX-6300 да си забелязал? За конфигурация за 600лв. какво да препоръчаш? Процесор за 300лв. И не, не ми е адвокат, просто на хората им е писнало във всяка тема да четат глупости как процесора спъвал видеокартата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля да спрете да спорите защото наспамихте на човека темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами той човека си казва - искам първо карта, а след това другото. А след като вземе тая карта, няма да вземе и твоя i5 3350P я :)  Виж, аз него мисля да взема за GTX460. И не бързай толкова със заключенията, колко ядрен процесор ще трябва в бъдеще. Ако не си забелязал, аз казах i7  или процесор с отключен множител, което е различно нали? Защо трябва твоята дружка да се изразява по тоя начин, дразнейки не само мен, а и обвинявайки всички, изказали мнение в тая тема? Ти ли си му адвоката вече? Ами дай нещо от E-mag,  че гледам намаленията огромни. 

ПП: Между другото, многоуважавания наш колега преди по-малко от година неистово препоръчваше G860, а след това и i3. А иди го питай, защо сега се оттегли от Пентиумите, i3  и вече мина на "шестядрени" процесори? Май не аз препоръчвам 6 ядрени а?

За кво бъдеще ми говориш ти , като взимаш компютър с части от бъдещето ли ще го ползваш или най-оптималното за бюджета ,което се предлага в момента.

Няма как да убедиш ,че разликата от 200лв. за и7 си заслужава за 2-3 кадъра повече - щото това са пари за една доста прилична кутия примерно!

Изобщо не коментирай моя процесор - човека с прословутото дъно и форда които са най-големите творения сътворени някога!

Процесора ми е взиман в края на 2011г. и модела е 2500 без К , купен е за 290лв. и мога да ти кажа ,че с дъното от 160лв. по-евтино от твоето върви на 4.1Гхз., дори и за толкова години все още в момента е по-производителен от следващите 2 поколения които се ползват на сток честоти!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За кво бъдеще ми говориш ти , като взимаш компютър с части от бъдещето ли ще го ползваш или най-оптималното за бюджета ,което се предлага в момента.

Няма как да убедиш ,че разликата от 200лв. за и7 си заслужава за 2-3 кадъра повече - щото това са пари за една доста прилична кутия примерно!

Изобщо не коментирай моя процесор - човека с прословутото дъно и форда които са най-големите творения сътворени някога!

Процесора ми е взиман в края на 2011г. и модела е 2500 без К , купен е за 290лв. и мога да ти кажа ,че с дъното от 160лв. по-евтино от твоето върви на 4.1Гхз., дори и за толкова години все още в момента е по-производителен от следващите 2 поколения които се ползват на сток честоти!

Аз не говоря за бъдеще, а автора на темата ;) Така става, като не се чете внимателно, а целта е просто да се оспами темата. А и като давам +2000 лева за нещо, лично аз бих искал да ме изкара поне 2-3 години. Та за това бъдеще ти говоря. А ти нищшо не каза за тоя i5 2500. Първо си погледни видеокартата. След това кажи, и защо си клокнал тоя процесор на 4.1 GHz,  че нещо ми се губи. После да коментираме GTX780, Crysis 3  и бъдещето. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не говоря за бъдеще, а автора на темата ;) Така става, като не се чете внимателно, а целта е просто да се оспами темата. А и като давам +2000 лева за нещо, лично аз бих искал да ме изкара поне 2-3 години. Та за това бъдеще ти говоря. А ти нищшо не каза за тоя i5 2500. Първо си погледни видеокартата. След това кажи, и защо си клокнал тоя процесор на 4.1 GHz,  че нещо ми се губи. После да коментираме GTX780, Crysis 3  и бъдещето. 

Квото и да коментираш сега ако купуваш дали ще е и5 или и7 в игрите разлика няма!

Не играя игри от доста време и не претендирам ,че имам производителна карта , излежда ти си с комплексите относно този компонент щото виждаме твоята карта , която се споменава в всяка тема , че процесора ти я бил спъвал!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така... прочетох всички коментари до момента.Искам първо да подчертая , че темата не е "фейк" , както виждате не съм от редовните посетители , влизам и пиша когато имам нужда , не виждам логика да влезна и да "тролвам".

И да , точно това ми е целта , постепенен ъпгрейт , защото просто нямам парите накуп , за напълно нова конфигурация.Иначе напълно съм наясно , че е това захранване няма да мога да подкарам тази видео карта , за това мисля първо да си взема видеото и захранването , но като гледам май и кутия ще иска...  по голямата част от парите за видеото ги имам така , че остава за захранване и кутия.Да мога да си я ползвам тази видео карта временно , и постепенно през месец да си купувам по някоя част ако ме разбирате.

Благодаря на всички за отзивите , и наистина не съм искал темата ми да създава спорове и конфликти между вас.

Моля някой модератор да заключи темата , за да няма повече спорове.

Редактирано от gercata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо реши, че първо трябва да си закупиш видео карта?

Със парите които си отделил за видео можеш да си купиш хубав процесор, дъно, захранване и кутия. Можеш да използваш временно, хард диска и видео картата от стария компютър, докато събереш пари за другите части. По този начин постепенно ще си ъпгрейднеш  машината.

Редактирано от ДзВяРа! (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо реши, че първо трябва да си закупиш видео карта?

Със парите които си отделил за видео можеш да си купиш хубав процесор, дъно, захранване и кутия. Можеш да използваш временно, хард диска и видео картата от стария компютър, докато събереш пари за другите части. По този начин постепенно ще си ъпгрейднеш  машината.

Ами реших видео карта да закупя първо , защото преди няколко месеца ми изгоря видео картата , която е Asus GTX 250 1GB не ,че има значение де.. и от няколко месеца съм със отвратителна 64 битова видео карта NVIDIA GeForce 210 1GB ,със която просто не мога да играя почти нищо...та от няколко месеца не играя именно заради видео картата ми. Тоест ако си взема както казваш за тези пари процесор,дъно,захранване и кутия , времето в което няма да мога да играя се удължава. А и не мисля ,че за тези пари ще мога да взема хубаво дъно,кутия и захранване.

Редактирано от gercata (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.