Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

onogondur

Анкета "Какво ще каже първият човек,кацнал на Марс"

Препоръчан отговор

Когато за първи път човек стъпва на Луната преди 44 години, целият свят чува знаменитата реплика: „Една малка крачка за човека – един голям скок за човечеството”. Незабравимите думи на американският астронавт Нийл Армстронг изглеждат невъзможни за засенчване, дори и да стигнем до Марс, посочват от БиБиСи. Но все пак какво би казал първият представител на човешката раса, които стъпи на Червената планета? Сред предложенията в специална онлайн анкета на БиБиСи често се говори за препратка към Римската митология, където Марс е богът на войната. „Стъпваме на тази планета с намерение за мир, а не война” е една от идеите за първа човешка реплика на повърхността на далечната планета. Какъв е случаят със самия Армстронг? Астронавтът твърди до сетния си час, че думите са изплували в главата му спонтанно в секундите след кацането на Луната. Пред БиБиСи обаче брат му Дийн дава друга версия. Той и Нийл играели на популярна настолна игра в дните преди „Аполо 11” да се отправи към естествения спътник на Земята. „По време на играта той ми подаде лист хартия и ми каза да прочета написаното”, спомня си Дийн. На този лист са били думите, които ще останат завинаги в човешката история. „Нийл ме попита какво мисля и аз му отвърнах: „Невероятно!””, допълва Дийн Армстронг. Обстоятелствата при евентуално кацане на Марс, разбира се, ще са далеч по-различни от тези през 1969-та година. Екипажът няма да е в открития Космос 4 дни, а поне 9 месеца и ще бъде посрещнат от доста „враждебна” атмосфера с мощни пясъчни бури. Заради дългия престой в безтегловност, астронавтите на път за Марс биха били в доста влошено физическо състояние и биха срещнали сериозни затруднения да направят дори и няколко стъпки. Радиосигналът до Земята няма да стигне за секунда, както беше с Армстронг, а със закъснение от 3 до 20 минути в зависимост от разположението на нашата планета и Марс. Това значи, че първият човек на Марс ще каже първите си думи в пълна изолация. Няма да има разговор с Хюстън, просто човек, който си говори сам. „Отговорността за изричането на тези думи ще е особено голяма. Тези слова ще отекнат в човешката история. Затова си мисля, че ще има предварително написани реплики още преди излитането на астронавтите”, смята физикът д-р Саймън Фостър. Според някои от участвалите в анкетата на БиБиСи чувството за хумор няма да навреди – астрономът Ник Хоус предлага: „Защо мина толкова много време преди човечеството да направи следващия си голям скок?”. „Направих голяма грешка!” и „Същото е като Нийл Армстронг на Луната” са сред другите духовите предложения. Пример за подражание даде марсоходът „Кюриосити”. От акаунта в Туитър на машината, събираща проби от повърхността на Марс, беше изпратено следното съобщение: „Гледам следите от веригите си. Данните, които събирам, че помогнат на бъдещите човешки изследователи на Марс”.

Препечатано от Dnes.bg-http://dnes.bg/world/2013/07/27/kakvo-da-kajesh-na-mars.194787

Уважаеми съфорумци,ако желаете,изразете вашите мнения по въпроса.Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нарочно изчаках,да не съм първият коментирал.

Аз бих казал следното: "Ето ни и нас".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бравата,  мамата, дай теслата и секача.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

"

Какво ще каже? Нима никой не се досеща?

Ето го: Слава Богу, че не са първи българите за да осерат и тази планета с безобразията си!

Изразявам лично мнение, но мисля, че Вашите не са много далеч от моето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"

Ето го: Слава Богу, че не са първи българите за да осерат и тази планета с безобразията си!

в тоя ред на мисли

Господи, дано не дойдат и от България

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично смята,че темите нямат много общо.Разбира се,ако някой модератор прецени,може да ги обедини.

п.п.Не е нужно да изпадаме в нихилизми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично смята,че темите нямат много общо.Разбира се,ако някой модератор прецени,може да ги обедини.

е как да нямат нищо общо - Марс

тва тука раздел за Пътешествия и туризъм - нямаме раздел Фантастика все още

а да - долу у Празните си мечтаем много

:P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"

Все пак не трябва да сме толкова черногледи. И ние сме дали нещо на света. Едно е сигурно обаче ... няма да сме първи там като нация по куп причини и най вече икономически.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е как да нямат нищо общо - Марс

тва тука раздел за Пътешествия и туризъм - нямаме раздел Фантастика все още

а да - долу у Празните си мечтаем много

Аз я сложих тази тема в раздела,защото това за мен е едно голямо приключение и пътешествие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз я сложих тази тема в раздела,защото това за мен е едно голямо приключение и пътешествие.

мда, абсолютно така е

аз с писаната ще си ходя

тва сме ние - ако се срещнем случайно

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мда, абсолютно така е

аз с писаната ще си ходя

тва сме ние - ако се срещнем случайно

Публикувано изображение

Да я погалите зад ушите преди лягане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да я погалите зад ушите преди лягане.

на Марс с тия скафандри нема да ни се получи нещо тва гушкането а

как мислиш

ами секс как ще правим там, с гутанците

:rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо нема да ни се получи нещо тва гушкането.Има си и любовни скафандри за двойки,тройки и т.н. :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо нема да ни се получи нещо тва гушкането.Има си и любовни скафандри за двойки,тройки и т.н. :wink12:

.....и чак ми се развихри въображението.

на Марс с тия скафандри нема да ни се получи нещо тва гушкането а

Хайди,да ви кажа,едва ли постоянно ще ги носите скафандрите.Поне докато сте в базата,да го наречем така,ще сте без тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей зеуения, ти - ти бе - с антенките, сипи една бира, ма парцал!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама защо билета ми еднопосочен и не мога да се върна при мама?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама защо билета ми еднопосочен и не мога да се върна при мама?

вземи и мама

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако стъпваш  на Марс правилно ли би било да кажеш, че ходиш по Земята? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По "Земята" - НЕ, но по "земята" под краката си - ДА.

Моето предложение: "Скъпа, прибрах се... А, тя жената е на друга планета - свободен съм :wub: "

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.....

Уважаеми съфорумци,ако желаете,изразете вашите мнения по въпроса.Благодаря.

Марсе, Марсе....,  земьо македонска, тукенка сме веке.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марсе, Марсе....,  земьо македонска, тукенка сме веке.

Макета едва ли ще има в тези времена.По-скоро,сий ще са шиптаре....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ба мааму... що ми трябваше да се хващам на бас с оня табладжия и да ме бие марс, че да идвам тука... :shock11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако е с малка буква е правилно - в значение на повърхност

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приземяване-примарсяване

геология-марсология(ареология,от гръцки-Арес)

денонощие  24 часа-денонощие 24,622962 часа

...и т.н. .....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.