Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ! извадих всичките части на компютъра и го изчистих ,после салаг частите ,но няма екран май грешно слагах спикера и другите кабели на бутона включване/изключване моля помогнете

дънното е d865gvhz

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А компютъра включва ли се?Завъртат ли се всички вентилатори,свързан ли е монитора към комп-а?Някакви пищящи звуци чуват ли се при включване? Разместете плочките рам памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

компютърът се включва,всички вентилатори се завъртяват,монитора е свързан към компа ,не се чуват

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

щом спийкъра не се чува (на това дъно спийкъра си е запоен на платката - няма как да объркаш), значи не си включил 4 пиновия конектор за процесора към дъното... ако си объркал бутона за включване, нямаше да се включва... ако ти е заседнал ресет бутона в натиснато положение, компа няма да запали...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

щом спийкъра не се чува, ако си е на мястото значи не си включил 4 пиновия конектор за процесора към дъното...

как да го включа ??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

включен е 4 пиновия конектор ,даже перката на процесора се върти.

Видеокартата има ли допълнително захранване? Включено ли е? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата има ли допълнително захранване? Включено ли е? 

Картите за това дъно не искат връзване към захранването. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

включен е 4 пиновия конектор ,даже перката на процесора се върти.

Този конектор, за който е писал колегата мисля не е за перката (вентилатора). До колкото успях да видя от другата страна на процесора би трябвало да има още един подобен конектор:

Публикувано изображение

Редактирано от wickerman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако има само една плочка рам,сложете я в другият слот.Или пък разменете местата на плочките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този конектор, за който е писал колегата мисля не е за перката (вентилатора). До колкото успях да видя от другата страна на процесора би трябвало да има още един подобен конектор:

Публикувано изображение

да има в снимката c е другия конектор

сега ще сменям рама ще слагам друга плочка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и да кажа пробвах с друго захранване пак не работи с друг рам пак не ,а и после включих компютъра без рам изобщо не пищи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да има в снимката c е другия конектор

пич би ли превел че не го разбирам това.

На семата е оградена букса в червено в нея трябва да има квадратна 4 пинова букса която няма никакво отношение към вентилатора. Това е захранване за процесора.

Ако и тя е включена и не тръгва тогава откачи всичко остави само дъно, процесор и захранването като са включени голямата 20+4 букса и 4 пиновата за процесора. Тогава трябва да пищи. Ако не пищи лошо. Ако пищи почваш да слагаш рам, дискове, ОУ и т.н. и при всяко закачане отново стартираш. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пич би ли превел че не го разбирам това.

На семата е оградена букса в червено в нея трябва да има квадратна 4 пинова букса която няма никакво отношение към вентилатора. Това е захранване за процесора.

Ако и тя е включена и не тръгва тогава откачи всичко остави само дъно, процесор и захранването като са включени голямата 20+4 букса и 4 пиновата за процесора. Тогава трябва да пищи. Ако не пищи лошо. Ако пищи почваш да слагаш рам, дискове, ОУ и т.н. и при всяко закачане отново стартираш. 

точно така направих и не пищи има малка крушка в дънната платка цвети на зелено само него забелязах + това няма и надути кондензатори

Редактирано от FASHION93 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

точно така направих и не пищи има малка крушка в дънната платка цвети на зелено само него забелязах + това няма и надути кондензатори

Не са много нещата които могат да се опитат след като сте сменяли захранването. Сваляне и монтиране на процесора, понякога помага ..... Ресетване на биоса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не са много нещата които могат да се опитат след като сте сменяли захранването. Сваляне и монтиране на процесора, понякога помага ..... Ресетване на биоса.

всичко направих пак не става , май дъното е заминал ,но как така заради изчистване ......

Редактирано от FASHION93 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

всичко направих пак не става , май дъното е заминал ,но как така заради изчистване ......

Тогава дъното е за кофата, щом си сигурен, че всичко си направил което са казали колегите по-горе. Съжалявам, но май е време за ново... :(

Редактирано от ComerciaL (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. И аз имам проблем с монитора и реших да ви пиша точно в тази тема. Така... по монитора ми излизат точки, бих казала, че са точно като смущения. Опитах да сменя 1 драйвер- получи се, но след 2 дена същата ситуация... много е неприятно...  :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. И аз имам проблем с монитора и реших да ви пиша точно в тази тема. Така... по монитора ми излизат точки, бих казала, че са точно като смущения. Опитах да сменя 1 драйвер- получи се, но след 2 дена същата ситуация... много е неприятно...  :(

Видеото какво е? Вградено или външно? Ако е външно значи си отива... Постни снимки и на темп. на видеото от програмата aida64.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С рам паметта трябва много да си играете докато зареди конфигурацията. Вие зачистихте ли интерфейсите на видеокартата и рам паметта преди да ги сложите? Не мисля че дъното е за боклука. И ви съветвам да се посъветвате с приятел който разбира от дъна да ви сложи правилно всички кабели и интерфейси. (Обикновено на дъната всичко си пише кое за какво е)

P.S. Ако всичко сте сложили правилно и монитора пак не тръгне огледайте рам паметта или разменете местата на дискетките и стартирайте пак ако не ги върнете в първоначалното им положение. Свалете или натиснете VGA към слота вийте дали равномерно е легнала картата.

Редактирано от ST305 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сега с деинсталиране на един и инсталиране на друг драйвер ми се получават нещата. Следващия път ако стане, ще пробвам и вашите съвети. Все пак мерсии! :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Hadjimehmed Shener
      Здравейте! Купих си лаптоп (Acer Nitro 5 NH.Q2QEX.016) преди 3 дни , вчера ми се появи една зелена точка на екрана върху лентата на задачите. Забелязах че след определено време точката лека полека намаля яркостта си и изчезва. Съжалявам ако има и друга тема по този въпрос , но за първи път ми се случва такова нещо и се притеснявам. На други места видях че пише , ако точката е всякакъв цвят освен черен щяла да изчезне след време, вярно ли е това? Благодаря Ви предварително за вниманието!
    • от Martin Mirazchiyski
      Здравейте!
      Ползвам лаптопа си повече от 5 години и с течение на времето от честото отваряне и затваряне екрана се клати при леко подбутване или местене на лаптопа. Имате ли идея дали държачите или скобите (не знам как се наричат), които държат екрана към основното тяло на преносимия компютър могат да се притегнат, така че екрана да не се клати?
      Надявам се да сте разбрали какво имам в предвид.
    • от Pepi Litkov
      Здравейте колеги ! Спешно ми трябва една задача написана на C++ за понеделник . Много ми е труден този език и не мога да измисля никакъв код ..Ако е възможно погледнете условието : Да се напише програма,която за дадено естествено число N да намира такава тройка числа a,b,c (естествени и c<N), за която a2+b2=c2 (двойките са степен).. Благодаря ви много предварително ! 
    • от megato
      здравейте днес бях на училище и изведнъж по стълбите си испуснах телефона ми и сега едната половина на екрана работи другата не работи само черно .помогнете ми
      модел:lenovo a6000

• от Mustafa Abgiov
      Имам нужда от есе на тема "Цар над пустиня"

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.