Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ! извадих всичките части на компютъра и го изчистих ,после салаг частите ,но няма екран май грешно слагах спикера и другите кабели на бутона включване/изключване моля помогнете

дънното е d865gvhz

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А компютъра включва ли се?Завъртат ли се всички вентилатори,свързан ли е монитора към комп-а?Някакви пищящи звуци чуват ли се при включване? Разместете плочките рам памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

компютърът се включва,всички вентилатори се завъртяват,монитора е свързан към компа ,не се чуват

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

щом спийкъра не се чува (на това дъно спийкъра си е запоен на платката - няма как да объркаш), значи не си включил 4 пиновия конектор за процесора към дъното... ако си объркал бутона за включване, нямаше да се включва... ако ти е заседнал ресет бутона в натиснато положение, компа няма да запали...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

щом спийкъра не се чува, ако си е на мястото значи не си включил 4 пиновия конектор за процесора към дъното...

как да го включа ??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

включен е 4 пиновия конектор ,даже перката на процесора се върти.

Видеокартата има ли допълнително захранване? Включено ли е? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата има ли допълнително захранване? Включено ли е? 

Картите за това дъно не искат връзване към захранването. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

включен е 4 пиновия конектор ,даже перката на процесора се върти.

Този конектор, за който е писал колегата мисля не е за перката (вентилатора). До колкото успях да видя от другата страна на процесора би трябвало да има още един подобен конектор:

Публикувано изображение

Редактирано от wickerman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако има само една плочка рам,сложете я в другият слот.Или пък разменете местата на плочките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този конектор, за който е писал колегата мисля не е за перката (вентилатора). До колкото успях да видя от другата страна на процесора би трябвало да има още един подобен конектор:

Публикувано изображение

да има в снимката c е другия конектор

сега ще сменям рама ще слагам друга плочка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и да кажа пробвах с друго захранване пак не работи с друг рам пак не ,а и после включих компютъра без рам изобщо не пищи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да има в снимката c е другия конектор

пич би ли превел че не го разбирам това.

На семата е оградена букса в червено в нея трябва да има квадратна 4 пинова букса която няма никакво отношение към вентилатора. Това е захранване за процесора.

Ако и тя е включена и не тръгва тогава откачи всичко остави само дъно, процесор и захранването като са включени голямата 20+4 букса и 4 пиновата за процесора. Тогава трябва да пищи. Ако не пищи лошо. Ако пищи почваш да слагаш рам, дискове, ОУ и т.н. и при всяко закачане отново стартираш. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пич би ли превел че не го разбирам това.

На семата е оградена букса в червено в нея трябва да има квадратна 4 пинова букса която няма никакво отношение към вентилатора. Това е захранване за процесора.

Ако и тя е включена и не тръгва тогава откачи всичко остави само дъно, процесор и захранването като са включени голямата 20+4 букса и 4 пиновата за процесора. Тогава трябва да пищи. Ако не пищи лошо. Ако пищи почваш да слагаш рам, дискове, ОУ и т.н. и при всяко закачане отново стартираш. 

точно така направих и не пищи има малка крушка в дънната платка цвети на зелено само него забелязах + това няма и надути кондензатори

Редактирано от FASHION93 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

точно така направих и не пищи има малка крушка в дънната платка цвети на зелено само него забелязах + това няма и надути кондензатори

Не са много нещата които могат да се опитат след като сте сменяли захранването. Сваляне и монтиране на процесора, понякога помага ..... Ресетване на биоса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не са много нещата които могат да се опитат след като сте сменяли захранването. Сваляне и монтиране на процесора, понякога помага ..... Ресетване на биоса.

всичко направих пак не става , май дъното е заминал ,но как така заради изчистване ......

Редактирано от FASHION93 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

всичко направих пак не става , май дъното е заминал ,но как така заради изчистване ......

Тогава дъното е за кофата, щом си сигурен, че всичко си направил което са казали колегите по-горе. Съжалявам, но май е време за ново... :(

Редактирано от ComerciaL (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. И аз имам проблем с монитора и реших да ви пиша точно в тази тема. Така... по монитора ми излизат точки, бих казала, че са точно като смущения. Опитах да сменя 1 драйвер- получи се, но след 2 дена същата ситуация... много е неприятно...  :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. И аз имам проблем с монитора и реших да ви пиша точно в тази тема. Така... по монитора ми излизат точки, бих казала, че са точно като смущения. Опитах да сменя 1 драйвер- получи се, но след 2 дена същата ситуация... много е неприятно...  :(

Видеото какво е? Вградено или външно? Ако е външно значи си отива... Постни снимки и на темп. на видеото от програмата aida64.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С рам паметта трябва много да си играете докато зареди конфигурацията. Вие зачистихте ли интерфейсите на видеокартата и рам паметта преди да ги сложите? Не мисля че дъното е за боклука. И ви съветвам да се посъветвате с приятел който разбира от дъна да ви сложи правилно всички кабели и интерфейси. (Обикновено на дъната всичко си пише кое за какво е)

P.S. Ако всичко сте сложили правилно и монитора пак не тръгне огледайте рам паметта или разменете местата на дискетките и стартирайте пак ако не ги върнете в първоначалното им положение. Свалете или натиснете VGA към слота вийте дали равномерно е легнала картата.

Редактирано от ST305 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сега с деинсталиране на един и инсталиране на друг драйвер ми се получават нещата. Следващия път ако стане, ще пробвам и вашите съвети. Все пак мерсии! :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.