Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, след няколко месеца мислим да си копуваме нов компютър. Та понеже сам на 13 и грам не разбирам от компютърни конфигураций бих желал няколко съвета от вас по-големите. Компютърът ще се използва относно за игри като Assasin's Creed 3. Искам тези игри да ми вървят на средни настройки без никакъв лаг. Също ще ми трябва двд записвачка(мисля че така беше). Ако може бюджетът да не надвишава 850-900 лв максимум...  Не мисля, че от сегашния  ми компютър може да се вземе нещо[освен записвачката], тъй като е на 7 години.. Отделно моля за съвет откъде да си взема компютъра или частите. Имам в предвид от Techopolis,Technomarket или от някъде другаде :)Ако ви трябва повече информация за нещо ще се постарая да я напиша. Съжалявам за непълното изказване но бързам. :)

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BB код:
Обща стойност - 872.28 лв. с ДДС
За компове пазарувай от н*кем,ск*,е*аг!
Редактирано от CpuKiller (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, след няколко месеца мислим да си копуваме нов компютър. Та понеже сам на 13 и грам не разбирам от компютърни конфигураций бих желал няколко съвета от вас по-големите. Компютърът ще се използва относно за игри като Assasin's Creed 3. Искам тези игри да ми вървят на средни настройки без никакъв лаг. Също ще ми трябва двд записвачка(мисля че така беше). Ако може бюджетът да не надвишава 850-900 лв максимум...  Не мисля, че от сегашния  ми компютър може да се вземе нещо[освен записвачката], тъй като е на 7 години.. Отделно моля за съвет откъде да си взема компютъра или частите. Имам в предвид от Techopolis,Technomarket или от някъде другаде :)Ако ви трябва повече информация за нещо ще се постарая да я напиша. Съжалявам за непълното изказване но бързам. :)

Благодаря предварително.

Забрави  за Techopolis,Technomarket , ако искаш да имаш добър компютър.Но ,събери още малко пари , щом искаш да го сменяш.http://voodoo.bg/AMD-pl%D0%B0tform%D0%B0/243/products/6880/VooDoo-Magic-SN-1924

Редактирано от родина (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забрави  за Techopolis,Technomarket , ако искаш да имаш добър компютър.Но ,събери още малко пари , щом искаш да го сменяш.http://voodoo.bg/AMD-pl%D0%B0tform%D0%B0/243/products/6880/VooDoo-Magic-SN-1924

1000лв за тоя двуядрен кошник ли с обща гаранция дето струва 700лв в н*кем .

Редактирано от CpuKiller (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А родителите ти ще го поръчат ли от онлайн магазин и ще му сложат ли ОС или каквото има налично в полосите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1000лв за тоя двуядрен кошник ли с обща гаранция дето струва 700лв в н*кем .

Ами ,да си избере . Сложил съм линка и да гледа .Ето друг ,http://voodoo.bg/Kompjutarni-konfigur%D0%B0cii/242/products/29096/ASUS-ESSENTIO-CM6650-I52300

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я кажете все пак,каква е кутията и старият ви хард-диск? Ако можем,ще спестим пари и от тях на първо време.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я кажете все пак,каква е кутията и старият ви хард-диск? Ако можем,ще спестим пари и от тях на първо време.

Той не разбира грам от компове и ще е по-добре от никем да му сглобат компютъра и да даде там 20лв за Windows някой да му инсталира ако не може.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е,колкото и да не разбира,все ще може да даде някакъв отговор.Например,нека поне каже дали кутията му е вертикална.А ако родителите му пазят някаква документация,лесно ще може да се види какви са частите му.А ако не могат да открият,тогава пък ще го насочим към инсталирането на някоя програмка за да се види поне какъв е харддискът му.Все пак това са пари,които могат да се спестят и по този начин да се насочат към по-мощен процесор и видеокарта.

Но за целта е нужно все пак авторът на темата да се включи с някой допълнителен коментар.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
2xScythe SLIP STREAM KAZE JYUNI - 30.00

Total - 765.00

Ео и едно видео как този процесор със вградена графика се справя с тази игра.
Редактирано от amd World (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB 970A-DS3 / AMD970/ AM3/+
AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+
2X2G DDR3 1600G A-DATA
500GB TOSHIBA SATA 6G/7200/32M
TUL AX7850 2GBD5-DHV2
CM K280 W/ELITE 500W

Обща стойност - 893.08 лв. с ДДС

родина, доста...хм...неподходящи за случая(меко казано) предложения.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB 970A-DS3 / AMD970/ AM3/+ AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+ 2X2G DDR3 1600G A-DATA 500GB TOSHIBA SATA 6G/7200/32M TUL AX7850 2GBD5-DHV2 CM K280 W/ELITE 500W Обща стойност - 893.08 лв. с ДДС

родина, доста...хм...неподходящи за случая(меко казано) предложения.

Конфига не е зле но захранването дали ще държи .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как мислиш, дали бих го предложил, ако мислех, че захранването няма да издържи? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е,колкото и да не разбира,все ще може да даде някакъв отговор.Например,нека поне каже дали кутията му е вертикална.А ако родителите му пазят някаква документация,лесно ще може да се види какви са частите му.А ако не могат да открият,тогава пък ще го насочим към инсталирането на някоя програмка за да се види поне какъв е харддискът му.Все пак това са пари,които могат да се спестят и по този начин да се насочат към по-мощен процесор и видеокарта.

Но за целта е нужно все пак авторът на темата да се включи с някой допълнителен коментар.

Съжалявам за забавянето, но не вярвах, че толкова бързи отговори ще ми дадете. Мисля, че ще трябва да ми кажете някоя такава програмка :)

П.С Сега като си инсталирах AIDA64 как да видя хард-диска ?

Редактирано от Hrstian (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам за забавянето, но не вярвах, че толкова бързи отговори ще ми дадете. Мисля, че ще трябва да ми кажете някоя такава програмка :)

За кутията не мога да ти дам програма :D Ама иначе AIDA64,CPU-Z,GPU-Z и тн.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HDD Tune за диска или гледаш в кутията дали харда е с тънък червен/черен кабел или с много широк като лента бял/син,ако е с втория-няма да стане на новото дъно.

Публикувано изображение

Редактирано от johny01 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HDD Tune за диска или гледаш в кутията дали харда е с тънък червен/черен кабел или с много широк като лента бял/син,ако е с втория-няма да стане на новото дъно.

Публикувано изображение

Да уточним с втотия който каза не втория на смиката иначе ще стане тоя втория на снимката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е,майна,така ги уточни и ти-АТА-не става,SATA-става(независимо колко е-SATA,SATAII,SATAIII).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да уточним с втотия който каза не втория на смиката иначе ще стане тоя втория на снимката.

Моят хард диск е със бяла лента 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не заблуждавайте юнака !  - с това дъно стават и двата вида дискове !

Въпросът е колко гигабайта е стария диск? Новите игри са с големи размери!

Снимай кутията  и публикувай снимката....ако спестиш от кутия и диск , може да купиш по-добро захранване(охлаждане).

Редактирано от nikolaijelev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един IDE хард ще бави страшно много всяка съвременна конфигурация. При положение, че може да вземе прилично голям(500ГБ) диск без да се лиши от друго не виждам защо да се мъчи с някое IDE чегъртало.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложеното дъно има sata 3 ...просто ще си купи втори твърд диск по-късно!?

ОК?

Бих предложил да си купи рам памет.  4гб не са ли малко?

Редактирано от nikolaijelev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложеното дъно има sata 3 ...просто ще си купи втори твърд диск по-късно!?

ОК?

Бих предложил да си купи рам памет.  4гб не са ли малко?

Не за игри не съм виждал игра консумираща повече от 3-3,50GB е ся може и да има някоя но 4GB са напълно достатъчни е освен ако няма да говориш по Skypе,да пуснеш 2 игри браузера музика филм и тн с това вече ще консумира 6GB(Казвам нещата от наблюджение поне при мен).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.