Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
naydenoww

Проблем с видеокарта и Windows 8

Препоръчан отговор

Здравейте драги приятели!

Изправен съм пред един голям проблем. Преди няколко дни лаптопът ми започна да се държи странно. По време на сърфиране в интернет изведнъж екрана започна да мига, светка, появяваха се някакви различни цветове на малки точици и след 20-30 секунди се оправи. От тогава до сега нищо. Но вчера всичко се промени. Тъй като се запалих по една игрица Euro Truck Simulator 2 докато си играех играта заби показа се черен екран и рестарт. От тогава преди да зареди уиндоуса изкарва син екран характерен за Уин 8 и следната грешка: "VIDEO_TDR_FAILURE(atikmpag.sys)". Пробвах се да подкарам ОС-а под Safe Mod, но без успех.

Появява се черен екран, таскбара е бял и всичко постоянно мига. Дали проблема е софтуерен или хардуерен?

Модел на лаптопа Dell Inspiron N5010, OS - Windows 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталирайре с последния актуален драйвър лаптопа ви не е баш за игри но етс 2 не би могла да го изпържи......освен ако вече не е бил "изпържен"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление лаптопа не е в гаранция вече. Преди малко тръгнах да слагам 7ца, но посредата на инсталацията отново даде някаква грешка и черен екран и в момента съм без ос даже..... Вече съм 100% сигурен, че това не е от някой драйвър или от операционната система, защото няколко години бях със същия уиндоус и съм го инсталирал без никакви проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш два варианта.

1. Разпродаваш каквото е останало здраво от него - дисплей, хард, батерия, зарядно, RAM, процесор и т.н. и купуваш нов лаптоп.

2. Носиш го в сервиз, реболват чипа срещу 150-200лв. и го ползваш още неизвестно време колко преди пак да се повреди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сутринта по някаква случайност инсталирах уиндоус 7, държеше се перфектно докато не сложих драйвърите за видео картата. След задължителния рестарт, преди да зареди уиндоуса син екран със същата грешка и рестарт след рестарт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами снимайте синия екран, за да определим дали е хардуерно или софтуерно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте драги приятели!

Изправен съм пред един голям проблем. Преди няколко дни лаптопът ми започна да се държи странно. По време на сърфиране в интернет изведнъж екрана започна да мига, светка, появяваха се някакви различни цветове на малки точици и след 20-30 секунди се оправи. От тогава до сега нищо. Но вчера всичко се промени. Тъй като се запалих по една игрица Euro Truck Simulator 2 докато си играех играта заби показа се черен екран и рестарт. От тогава преди да зареди уиндоуса изкарва син екран характерен за Уин 8 и следната грешка: "VIDEO_TDR_FAILURE(atikmpag.sys)". Пробвах се да подкарам ОС-а под Safe Mod, но без успех.

Появява се черен екран, таскбара е бял и всичко постоянно мига. Дали проблема е софтуерен или хардуерен?

Модел на лаптопа Dell Inspiron N5010, OS - Windows 8

хардуерен е, щото под сейф мод драйвер за видеокарта windows не ползва... ако е в гаранция - носи го, ако не е може да пробваш с почистване на охлаждането и смяна на пастата на видеото и процесора.

http://support.dell.com/support/topics/global.aspx/support/my_systems_info/details?c=us&cs=19&1=en&s=dhs тук може да провериш дали е в гаранция... някои търговци дават по малка гаранция, ако на линка покаже че е гаранция, може да го занесеш във всеки официален сервиз на dell

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дам, както казах няма гаранция. Снимка на грешката -

Публикувано изображение

http://store.picbg.net/pubpic/73/C7/0f8b53858d5a73c7.jpg

Тази грешка я даваше и на уин 8. А тази ОС няма как да е от нея, защото на другия компютър съм със същата дистрибуция вече 3 месеца и преди това съм я използвал доста време, явно остава да е хардуерен проблем.....

Редактирано от naydenoww (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.