Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

http://www.raymond.cc/blog/12-ram-disk-software-benchmarked-for-fastest-read-and-write-speed/

Интересува ме дали някой е пробвал показаните и да си каже мнението, защото там има малко коментари и не мога да реша кой да пробвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.raymond.cc/blog/12-ram-disk-software-benchmarked-for-fastest-read-and-write-speed/

Интересува ме дали някой е пробвал показаните и да си каже мнението, защото там има малко коментари и не мога да реша кой да пробвам.

Въпросът е по-скоро за какво ти е това и дали ще можеш да го ползваш пълноценно т.е. дали си заслужава тази загуба на паамет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросът е по-скоро за какво ти е това и дали ще можеш да го ползваш пълноценно т.е. дали си заслужава тази загуба на паамет

Много е удобен за портабле браузер или да разархивираш кодирани файлове на него понеже не остават следи а и рам паметта в днешно време не е вече толкова скъпа. Аз имах рам диск още при Dos 6.20  когато лаптопите бяха с 4мб памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам достатъчно Рам, която се товари на максимум само, ако работя нещо с над 8K резолюция(за имидж формати), това не е пречка.

За работа с програми ми трябва, браузъри няма да ползвам, бързината им не ме интересува.

За софтуер от рода на NukeX, Fusion, Scratch, а Maya, 3dsMax и Cinema не смятам да ги ползвам, защото ще пробвам някоя free версия, а те не поддържат повече от 4GB.

Редактирано от vikitoto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам достатъчно Рам, която се товари на максимум само, ако работя нещо с над 8K резолюция(за имидж формати), това не е пречка.

За работа с програми ми трябва, браузъри няма да ползвам, бързината им не ме интересува.

Работи в много пъти по бързо но после ще трябва да си копираш нещата на твърдия диск защото след рестарт няма да има и помен от програмата ти на него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения, написани на латиница, само с главни букви или със заместени символи вместо Ч-4, Ш-6 и т.н. се изтриват без предупреждение.

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

Ram Disk

Заглавието нищо не ми говори, написано е само с латиница и по същество е един термин.. Разделено се пише не програмата, а технологията: "RAM Drive"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заглавието нищо не ми говори, написано е само с латиница и по същество е един термин.. Разделено се пише не програмата, а технологията: "RAM Drive"

Прилича ми на заяждане.

http://en.wikipedia.org/wiki/VDISK.SYS

A RAM drive (also called a RAM disk)

Въпросът ми беше за програмите, повечето от тях са с имена включващи Ram Disk, на български дори не бих си помислил да го пиша.

Работи в много пъти по бързо но после ще трябва да си копираш нещата на твърдия диск защото след рестарт няма да има и помен от програмата ти на него.

Как така от програмата, аз нали ще я инсталирам на него, няма да го правя всеки път след рестарт ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прилича ми на заяждане. http://en.wikipedia.org/wiki/VDISK.SYS A RAM drive (also called a RAM disk) Въпросът ми беше за програмите, повечето от тях са с имена включващи Ram Disk, на български дори не бих си помислил да го пиша. Как така от програмата, аз нали ще я инсталирам на него, няма да го правя всеки път след рестарт ?

Някои версии на рам диск имат опция за image и след рестарт да ти го запишат отново (възстановят) но стъпваш на тънък лед ако ще инсталирваш програми на него !

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои версии на рам диск имат опция за image и след рестарт да ти го запишат отново (възстановят) но стъпваш на тънък лед ако ще инсталирваш програми на него !

Всички платени имат тази опция, а само някои от безплатните, които могат и да бъдат купени не я поддържат, защото е добавена в платената им версия.

Програми ще инсталирам, за нет не ми върши никаква работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички платени имат тази опция, а само някои от безплатните, които могат и да бъдат купени не я поддържат, защото е добавена в платената им версия.

Програми ще инсталирам, за нет не ми върши никаква работа.

Аз не виждам много логика и смисъл да се инсталират програми на рам диск. Към рам диск може да настроиш програма ако има тази опция която чете и пише файлове по диска за по голямо бързодействие но да инсталираш самата програма на рам диск е безсмислено. Тя и без това като я стартираш се зарежда в рама ако не цялата поне частично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В рама се зареждат основните и функции, а всичко останало не.

Защо мислиш, че някои го ползват за инсталиране на игри, чете бързо от харда, на който са инсталирани, това е важно.

SSD защо ги купуват-пак по същата причина, но те изостават много по скорост след рам диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В рама се зареждат основните и функции, а всичко останало не.

Защо мислиш, че някои го ползват за инсталиране на игри, чете бързо от харда, на който са инсталирани, това е важно.

SSD защо ги купуват-пак по същата причина, но те изостават много по скорост след рам диска.

При достатъчно памет нещата се зареждат в кеш и няма нужда да се четат от диск. Проблема е че МС операционните системи невинаги управляват оптимално кеша

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ок , ще ползваш рам да ти ускори драйва , но това няма ли да навреди на самият чип?

лично мисля че това ще навреди на РАМ и ще и скъси живота , но никога не съм се занимавал с такова нещо и не знам програмки : )

Редактирано от NobodyEpic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ок , ще ползваш рам да ти ускори драйва , но това няма ли да навреди на самият чип?

лично мисля че това ще навреди на РАМ и ще и скъси живота :/

Не, няма да навреди. Това от къде ви дойде на ум?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, няма да навреди. Това от къде ви дойде на ум?

хм , помислих че е като при ССД тата , там чиповете се износват когато пишеш по тях :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хм , помислих че е като при ССД тата , там чиповете се износват когато пишеш по тях :)

Не, няма нищо общо между двете. И не се износват чиповете. Просто флаш технологията има ограничен брой записи. Освен това там записа се извършва на ниво блок, а не бит, което влошава още повече положението

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

АМД също имат такава програма при която с безплатната версия можеш да направиш до 4гб рам диск, а ако си с РАМ произведена от АМД 6гб

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

АМД също имат такава програма при която с безплатната версия можеш да направиш до 4гб рам диск, а ако си с РАМ произведена от АМД 6гб

Вероятно става дума за чипсет на АМД, не за РАМ, произведена от тях. Защото РАМ си е РАМ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цитирам от страницата за теглене на програмата 

"Download your free trial today and begin creating disks up to 4GB using memory already in your system. If you've got AMD memory installed, enjoy creating disks up to 6GB."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цитирам от страницата за теглене на програмата 

"Download your free trial today and begin creating disks up to 4GB using memory already in your system. If you've got AMD memory installed, enjoy creating disks up to 6GB."

ДОбре :) Макар че това ми много странно :)

И пак да кажа - случаите в които ще имате нужда от РАМ диск са наистина много малко

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, няма нищо общо между двете. И не се износват чиповете. Просто флаш технологията има ограничен брой записи. Освен това там записа се извършва на ниво блок, а не бит, което влошава още повече положението

ok mersi : )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от O.o o.O
      Здравейте на следната конфигурация и трябва рам и захранване, бихте ли ми предложили такива.
      CPU: I5-8400
      MB: GB b360 aorus gaming 3 WiFi
      RAM:
      HDD: 1TB HDD sedate baracuda
      Case: coolermaster masterbox 5 msi edition
      PSU:
      1• EVGA 550 B3 550w bronze
      2•Corsair VS series vs650 650w bronze
      3• или нещо по-добро в ценовия диапазон до 140лв
      GPU: 1060 6 gb EVGA SC 3/6gb (още не съм решил коя ще взема, но май ще е 6)

Поздрави 
    • от Dani 01
      Здравейте! Имам 2 dvd  мини диска които са с записи от камера... Там има папка VIDEO_TS в която има IFO VOB и BUP файлове... Аз го отварям с potplayer като избера отваряне на папка...
      Ето моето желание: Искам тези всичките файлове да ги направя на един DATA FILE /.avi или нещо друго/ и да си го сложа на лаптопа.. .и да мога да го обработвам и т.н.... Може ли да стане това с Nero? Ако не с каква програма? /безплатна, ако може.../ 
    • от bftd
      Здравейте.
      Преди малко спрях superfetch и prefetch услугите, с цел да намаля използването на ram и вдигане на производителност/fps в игрите.
      Влезнах в task manager-а и ram-та, след рестарт на OC, изключване на активираната Eset антивирусна, пак бива използвана на 35/40, понякога 50%. 
      Какво може да ми точи рамта и как да го оправя? Самият windows или..?
      Ръчно спирах процесите eset и търсене, обаче същите веднага се пускат сами...
      Компютърът е с pentium g4600, 4 гб рам и интегрирана видеокарта. Windows 10 x64 pro.
      https://imgur.com/yEXW0Bc
      https://imgur.com/8w0VdMX
      https://imgur.com/8toO1ZR
    • от rdalei
      Здравейте на всички,
      Купих лаптоп  HP 250 G6 1WY50EA и инсталирах Windows 8. Всичко вървеше нормално, докато не опитах да пусна един филм - започна едно забиване, все едно върви на забавен кадър. Реших да го отнеса в сервиз, за да видя какъв е проблема, тъй като съм половин идиот на тема компютри и периферия Казаха ми, че има 4ГБ РАМ памет и в това е проблема. 
      Та, знаете ли възможно ли е да се сложи допълнително РАМ на този модел лаптоп и дайте някакви предложения ?
    • от Kuncavia
      Здравейте,
      Търся две плочки RAM (2х4GB), които да са съвместими с тези от приложената снимка. 
      Поздрави, 
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.