Премини към съдържанието
bakottv

С каква OS е това лаптопче - ipc400

Препоръчан отговор

Донесоха ми едно такова чудо, но не мога да му разбера какъв точно е линукса му и дали може да се преинсталира (и как)!

Инфо:

IPC-400  Mini laptop

lowest mini laptop iPC-400,

1) Screen: 7 "inch Analog display  2) CPU: 400 MHZ Intel / Marvell Xscale CPU  3) Bundle Linux Supported  4) Ethernet: 10/100Base-TX Ethernet controller  5) Wireless LAN: optional (cost of another operator)  6) Memory: 64M SDRAM; storage devices: MDOC 1GB NAND fast flash  7) Card Reader: SD / MMC  8) camera: no  9) Audio: Built-two speakers  10) Matching 3.WiFi (cost plus)  11) pointing device: Integrated Touchpad, left, right  12) video ports: 1x 15-pin VGA Port; audio port: 2 sockets, microphone and headphone output  13) LAN port: 1XRJ45 ports, USB ports: 2XUSB2.0 port; power port: 1XDC-in port  14) Power Management: ACPI 3.0 support in line with  Battery: Lithium Battery, 2200mAH, (about 2.5 hours normal use)  Power Adapter: AC 110 ~ 240V, DC 12V /  15) Size: 210 x 140 x 33 mm; weight: about 0.725 (including batteries)  PARTS: 1) power adapter; 2) battery; 3) Reset CD-ROM; 4) (CD) User Manual & Device DriverLanguage Option Switch languge to help reading: French German Italian Russian Spanish Portuguese    FrenchGermanItalianRussianSpanishPortuguese

Това Bundle Linux Supported нищо не ми говори!?

Ето и снимка на лаптопчето:

post-302734-0-26756100-1375008031_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

windows ce,  или ако ще е Линукс, всяка една дистрибуция с мимималистични системни изисквания, или дърта версия на вече станалите гладни за ресурси, по-известни дистрибуции.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

windows ce,  или ако ще е Линукс, всяка една дистрибуция с мимималистични системни изисквания, или дърта версия на вече станалите гладни за ресурси, по-известни дистрибуции.

Май е някой вграден линукс :)

Донесоха ми едно такова чудо, но не мога да му разбера какъв точно е линукса му и дали може да се преинсталира (и как)!

Инфо:

Това Bundle Linux Supported нищо не ми говори!?

Ето и снимка на лаптопчето:

Ако е вградена (както предполагам) много трудно (ако въобще е възможно)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То поне да можеше да се направи на български, че с тоя гръцки е ужасно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От снимката ясно се вижда, че нищо не се вижда!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снимката е примерна. Въпроса беше дали може да му се инсталира нещо друго, или поне да се направи на български!

Edit: Понеже питах и в УСУ форума Краси (lokster) ми е написал това:

Според мен лаптопчето (поправка: НЕТБУКА!) е ето това: http://en.wikipedia.org/wiki/Skytone_Alpha-400 Според информацията поддържа Линукс, и като гледам има връзки към сайтове от които можеш да намериш ROM с Линукс за него.

Ако това наистина е вярно, значи братовчед ми, който се занимава сервизно с GSM-и, смарфони и т.н. техники, ще може да му качи нещо на български (ако наистина е възможно де)!?

Редактирано от bakottv (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия змислени "нетбуци" са със Windows CE и мобилни процесори. Най-доброто, което можеш да подкараш на него е Android.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия змислени "нетбуци" са със Windows CE и мобилни процесори. Най-доброто, което можеш да подкараш на него е Android.

На тая дърта архитектура, хмм едва ли. :)

CPU: 400 MHZ Intel / Marvell Xscale CPU

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тая дърта архитектура, хмм едва ли. :)

1.6 ще върви спокойно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По думите ви разбирам че не сте пипал Windows CE/Windows Mobile, тази ОС хич не е лоша и има някои преимущества пред Андроид

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По думите ви разбирам че не сте пипал Windows CE/Windows Mobile, тази ОС хич не е лоша и има някои преимущества пред Андроид

Имах такъв нетбук преди година-две. Грам не ми допадна идеята мобилна ОС да се използва за PC.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах такъв нетбук преди година-две. Грам не ми допадна идеята мобилна ОС да се използва за PC.

А Андроид според вас не е мобилна ОС?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хм, това разделение на "настолна" и "мобилна" ОС, малко ме прави да се пуля и чудя...Особено, след като излезе 8-цата :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А Андроид според вас не е мобилна ОС?

мобилна е разбира се, но изказах мнение, че просто не ми хареса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.