Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте всички, след 5-6 дена ще купувам нов компютър и съм направил една конфигурация за която бих искал да получа компетентни мнения. http://nikem-bg.net/cart/1000586p1r49339p1r49046p1r1004443p1r45247p1r49281p1r48087p1r49151p1r1093p1rf.html Също така понеже искам да си го купя на части и да го сглобя сам а посочения по-горе сайт разбрах че не е с най-доброто обслужване, ако може който знае надеждни сайтове да сподели. Благодаря на всеки който се отзове! Приятен ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ще се ползва конфигурацията?Ще се клоква ли?Имате ли монитор,ако да,с каква резолюция е?Малко по-подробна информация.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично мое мнение,не ти трябва толкова скъпо  захранване за видео картата,може да минеш и с core i5 4670k,a парите които смяташ да дадеш за дъно бих взем z87 extreme 4(със i5 4670k) или extreme 3,SSD за тези пари  120ГБ на corsair GT

Редактирано от SLI™ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ще се ползва конфигурацията?Ще се клоква ли?Имате ли монитор,ако да,с каква резолюция е?Малко по-подробна информация.

Ще се ползва за анимиране и записване на gameplay, няма да се клоква, монитор ще вземам отделно за останалте пари до 3000лв.

Лично мое мнение,не ти трябва толкова скъпо  захранване за видео картата,може да минеш и с core i5 4670k,a парите които смяташ да дадеш за дъно бих взем z87 extreme 4(със i5 4670k) или extreme 3,SSD за тези пари  120ГБ на corsair GT

мисля по-късно да добавям още една видеокарта същата като тази но засега така (затова с такова дъно), а захранване ако може някакви предложения..

Редактирано от ToonStar (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

iskampc.com(силно препоръчвам), sky.bg, computerbg.bg - за тия мога да гарантирам, че са точни, понеже съм купувал доста от тях.  Иначе конфигурацията е чудесна, ама дъното е излишно скъпо, да не кажа по-силна дума. Може спокойно да минеш с дъно за 160-180лв. и за сметка на това по-голям монитор. Другите компоненти нямат нужда от корекция. SSD-то е едно от най-добрите на пазара, процесора за анимиране ще е по-добре от i5, предвидил си и достатъчно RAM, както и захранване с отлично качество съчетано с чудесна кутия. Ама пак казвам - това дъно ти е излишно.

Редактирано от Людмил (преглед на промените)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

iskampc.com(силно препоръчвам), sky.bg, computerbg.bg - за тия мога да гарантирам, че са точни, понеже съм купувал доста от тях.  Иначе конфигурацията е чудесна, ама дъното е излишно скъпо, да не кажа по-силна дума. Може спокойно да минеш с дъно за 160-180лв. и за сметка на това по-голям монитор. Другите компоненти нямат нужда от корекция. SSD-то е едно от най-добрите на пазара, процесора за анимиране ще е по-добре от i5, предвидил си и достатъчно RAM, както и захранване с отлично качество съчетано с чудесна кутия. Ама пак казвам - това дъно ти е излишно.

Мерси за сайтовете МНОГО! :D Ако може предложение за някакво евтино дъно което по-късно без проблем да ъпгрейтвам ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK B85M LGA1150

I7-4770 /3.4G/8MB/BOX/LGA1150

CORSAIR 2x4GB Vengeance DDR3 1600Mhz 1.35V

1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR

A-DATA SSD SP900 64GB SATA3

FD DEFINE R4 BLACK

GB GV-N780D5-3GD-B

PSU SEASONIC SS-650AM BRONZE

Обща стойност - 2 545.11лв - Като цяло тази конфигурация е по-балансирана и отговаря на изискванията ви.С по-добро видео и предостатъчно захранване.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излишно скъпо видео, което няма да му се ползват възможностите за сметка на по-малко нужна в случая RAM, посредствено SSD, наполовина по-малък хард и шумно захранване.

ToonStar, ако какво имаш предвид за дъното "без проблем да ъпгрейтвам"? Мислиш ли за SLI или просто ако излезе по-ново поколение процесор да го смениш? Или да добавиш още RAM?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излишно скъпо видео, което няма да му се ползват възможностите за сметка на по-малко нужна в случая RAM, посредствено SSD, наполовина по-малък хард и шумно захранване.

ToonStar, ако какво имаш предвид за дъното "без проблем да ъпгрейтвам"? Мислиш ли за SLI или просто ако излезе по-ново поколение процесор да го смениш? Или да добавиш още RAM?

ами общо взето и за трите :), може би без процесора защото този си е доста хубав ще му трябва време да излезе от употреба

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеото според мен не е излишно,след като бюджета го позволява.Освен това авторът говореше за "ъпгрейд",а с тази видео карта няма да му се наложи.8 гиги рам мисля,че отговарят за целите му,но за анимиране не съм сигурен,така,че ако греша нека някой ме поправи.За SSD нека той си избере,че има далеч по-важни неща от него,пък това захранване го дадох като пример,може да се мине и с по-евтино. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако смяташ да слагаш втора 760-ка в близко бъдеще наистина ще трябва по-скъпо дъно, защото на евтините втория PCI-e слот работи в режим 4х и ще ограничава производителността, за това ти препоръчвам ASUS Z87-A с два слота в режим 8х и трети в режим 4х. Ако мислиш да караш по-дълго време с тая видеокарта(която е чудесна за игра на 1080p) може да минеш спокойно с GB H87-HD3 за 180лв.

Магнето не се заяждам, но бюджета не позволява видео за 1300лв. без компромиси с останалите компоненти. Целия баланс отива по дяволите при видеокарта струваща половината бюджет, при това без да дава дори 60% повече производителност за 150% по-висока цена спрямо GTX760, при положение, че игрите съвсем не са единствената цел на обсъжданата конфигурация.

Редактирано от Людмил (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
PSU CM SILENT PRO M2 1000W - за захранването хората са казали колкото повече толкова по-добре  :D пък и може по-нататък един SLI да направи дъното си го поддържа.
INTEL 30GB SSD MSATA 525 SERIE - mSATA SSD за кеш.
Обща стойност - 2 861.23 лв. с ДДС
Редактирано от CpuKiller (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета,защо ги слагате навсякъде тия Хасуели,какво му е на Айви с дъно за 150 лв,което може да клокваш и не е Мка.Ние майните сме за Айви. :)

пп Майна,махни го това скъпо и ненужно голямо захранване и този умрял ССД,сложи други.

Редактирано от johny01 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако смяташ да слагаш втора 760-ка в близко бъдеще наистина ще трябва по-скъпо дъно, защото на евтините втория PCI-e слот работи в режим 4х и ще ограничава производителността, за това ти препоръчвам ASUS Z87-A с два слота в режим 8х и трети в режим 4х. Ако мислиш да караш по-дълго време с тая видеокарта(която е чудесна за игра на 1080p) може да минеш спокойно с GB H87-HD3 за 180лв.

Магнето не се заяждам, но бюджета не позволява видео за 1300лв. без компромиси с останалите компоненти. Целия баланс отива по дяволите при видеокарта струваща половината бюджет, при това без да дава дори 60% повече производителност за 150% по-висока цена спрямо GTX760, при положение, че игрите съвсем не са единствената цел на обсъжданата конфигурация.

Мерси много за съветите значи ще заменя само дъното с това асуското и дотам мисля че вече нямам какво да изпипвам(ако има нещо обаждайте :)) все пак за 120лв отгоре ако реша след 2-3 месеца мога да си взема 2ра 760 и ще стане пушка още повече и от сега :) БЛАГОДАРЯ за всички мнения на всички!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси много за съветите значи ще заменя само дъното с това асуското и дотам мисля че вече нямам какво да изпипвам(ако има нещо обаждайте :)) все пак за 120лв отгоре ако реша след 2-3 месеца мога да си взема 2ра 760 и ще стане пушка още повече и от сега :)

Колко е общия бюджет тези 3000лв и монитора към тях!

Ако е така да се предлагат конфигурации в рамките на този бюджет с включен монитор!

За него обаче трябва да чуем изискванията?

Никъде не видях да се споменават игри - та да питам тези тези видео карта за какво ще се използват!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета,защо ги слагате навсякъде тия Хасуели,какво му е на Айви с дъно за 150 лв,което може да клокваш и не е Мка.Ние майните сме за Айви. :)

пп Майна,махни го това скъпо и ненужно голямо захранване и този умрял ССД,сложи други.

BB код:
Обща стойност - 2 775.96 лв. с ДДС - майна така по-добре ли е :D 
Редактирано от CpuKiller (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво,майна,сложи му 760,че 780 не я иска и май Екстрем 4 е с две PCI-E x 16,че иска да слага две 760.А дали няма да му трябва i7,3770K например и ще заспи.Както и 3К за комп без отключен процесор аз не одобрявам,а Айви се клоква по-добре и отвява минималната разлика на малко по-производителния Хасуел,като може да се ползва евтино дъно и охлаждане.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитора е 27 инча с A-MVA матрица, захранването и дънната платка са много добри за това, което си намислил, паметта е ниско профилна и няма да пречи на допълнителния охладител на процесора. Може само да добавиш още вентилатори, като вземеш втората GTX760:

Обща стойност - 2 816.41 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятел nikem-bg.net са доста коректна фирма,няма да сбъркаш ако си поръчаш конфигурацията

оттам.Лично моите части са купувани оттам и нямам никакви забележки към тях...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.