Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте!!! При дълго размишления най-накрая реших да си взема смартфон. Бях се спрял на Нокиа Лумиа 520, но реших да дам повече пари, но да си взема много по-хубавия и стилен Лумиа 920. Но работата е следната , искам да взема телефона от интернет магазините ( новтелефон), защото цената е доста паднала . Но съм чел по форумите че телефоните в тези сайтове идват тук  са със софтуер предназначен за Китай. И точно това ме притеснява, има ли някаква разлика между телефоните в магазините на големите вериги( Хенди , Германос и т.н. ) и тези във интернет магазините. Ще се раздвам ако има някой наистина запознат да разсясни тази тема , защото съм сигурен, че и други хора ги интересува това. Благодаря предварително!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато купиш телефона онлайн , не ти взимат нищо от кутията. А до колкото до магазините (най вече мтел), повечето неща ги взимат и после ги продават отделно. Например слушалките,карта паметта и т.н. По-добре си го вземи онлайн.

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!!! При дълго размишления най-накрая реших да си взема смартфон. Бях се спрял на Нокиа Лумиа 520, но реших да дам повече пари, но да си взема много по-хубавия и стилен Лумиа 920. Но работата е следната , искам да взема телефона от интернет магазините ( новтелефон), защото цената е доста паднала . Но съм чел по форумите че телефоните в тези сайтове идват тук  са със софтуер предназначен за Китай. И точно това ме притеснява, има ли някаква разлика между телефоните в магазините на големите вериги( Хенди , Германос и т.н. ) и тези във интернет магазините. Ще се раздвам ако има някой наистина запознат да разсясни тази тема , защото съм сигурен, че и други хора ги интересува това. Благодаря предварително!!!

Може и да има нещо вярно. Тези сайтове не са официален вносител и тези продукти са на такива цени защото не са предназначени за нашия пазар. Все пак няма да имаш никакви проблеми със софтуера. Винаги може да се преинсталира. Може и да върнеш телефона в 7 дневен срок ако видиш че има проблеми. За всичко след това важи гаранцията. Аз също съм пазарувал от въпросния сайт и нямам никакви оплаквания. Коректни са. Моя съвет взимай без да се колебаеш. Ако повече хора бяха малко по-грамотни, щяха да си спестят доста главоболия със заробващите абонаменти към телефоните на родните ни Оператори-кръвопийци. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да има нещо вярно. Тези сайтове не са официален вносител и тези продукти са на такива цени защото не са предназначени за нашия пазар. Все пак няма да имаш никакви проблеми със софтуера. Винаги може да се преинсталира. Може и да върнеш телефона в 7 дневен срок ако видиш че има проблеми. За всичко след това важи гаранцията. Аз също съм пазарувал от въпросния сайт и нямам никакви оплаквания. Коректни са. Моя съвет взимай без да се колебаеш. Ако повече хора бяха малко по-грамотни, щяха да си спестят доста главоболия със заробващите абонаменти към телефоните на родните ни Оператори-кръвопийци. 

Именно от това най-много се опасявам от надеждноста  и качеството на софтуера. Щом си пазарувал от тези сайтове , значи би трябвало да знаеш цялостното качество на телефоните предлагани в сайтовете същото ли е като това от магазините (хардуер, сглобка  и т.н. )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно от това най-много се опасявам от надеждноста  и качеството на софтуера. Щом си пазарувал от тези сайтове , значи би трябвало да знаеш цялостното качество на телефоните предлагани в сайтовете същото ли е като това от магазините (хардуер, сглобка  и т.н. )

Е, не мога да се изказвам толкова общо, за да не ме държиш после отговорен. За всяка партида е различно, за всеки модел телефон също. Но като цяло мисля че няма от какво да се притесняваш. Родните оператори също не са изключение за доставки на дефектни модели. Има доста оплаквания и от тях а още повече от гаранционния им сервиз (лично имам опит с глобул) Все пак нов телефон ще взимаш, има си гаранция. А и както казах вече при поръчка онлайн имаш право да го върнеш до 7 дни! Това го няма никъде при БГ операторите. За толкова време ще се убедиш какво си взел. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А и както казах вече при поръчка онлайн имаш право да го върнеш до 7 дни! 

Само да уточня (цитат от сайта на магазина):

"купувачът има право да направи рекламация в срок до 48 часа от получаването на стоката, ако същата има скрит дефект, който не може да бъде установен при получаването й."

А иначе:

"купувачът има право да върне закупената от него стока в 7-дневен срок от получаването й при условие, че бъде върната във вида, в който е получена, без да бъде ползвана, без да е нарушена целостта на опаковката, което е упоменато в чл. 69, ал. 3 от ЗЗППТ кaто всички разходи по транспорта на стоката са за сметка на купувача.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, не мога да се изказвам толкова общо, за да не ме държиш после отговорен.

От къде на къде ще те държа отговорен :Д просто искам мнения от хора които са пазарували и горе долу имат някаква представа, защото аз съм изцяло бос във пазаруването през интррнет,  но не мога да държа никой отговорен:)

А иначе:

"купувачът има право да върне закупената от него стока в 7-дневен срок от получаването й при условие, че бъде върната във вида, в който е получена, без да бъде ползвана, без да е нарушена целостта на опаковката, което е упоменато в чл. 69, ал. 3 от ЗЗППТ кaто всички разходи по транспорта на стоката са за сметка на купувача.

Това означава ли , че примерно отворя телефона , сложа си картата и го ползвам примерно 3 дена , но на 4-тия видам някакъв дефект, който първите дни ми е убягнал, та означава ли това че не мога да се възползвам от 7 - дневното връщане на стоката? Благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От къде на къде ще те държа отговорен :Д просто искам мнения от хора които са пазарували и горе долу имат някаква представа, защото аз съм изцяло бос във пазаруването през интррнет,  но не мога да държа никой отговорен :)

Това означава ли , че примерно отворя телефона , сложа си картата и го ползвам примерно 3 дена , но на 4-тия видам някакъв дефект, който първите дни ми е убягнал, та означава ли това че не мога да се възползвам от 7 - дневното връщане на стоката? Благодаря !

По смисъла на закона се оставя място за тълкувания. От личен опит ако говоря можеш да го върнеш. Просто при самото отваряне внимателно го разопаковаш така че по възможност да може да се приведе пак във същия вид. Това включва да не махаш никакви лепенки или протектори на дисплея и да запазиш кутията и вътрешностите и :) Удържат ти парите за доставката при връщането и евентуално до 5лв за "възстановяване на опаковката". Общо около 10лв разходи, ако да не дава господ се стигне до там. Мисля обаче че няма да има такива проблеми. Успех с покупката  :)

P.S. А за отговорността имах предвид че всеки трябва да си стои зад думите. Този телефон все пак не е никак евтин и аз далеч не съм толкова навътре с работата на този сайт за да им познавам всички стоки. Винаги има изключения. Моето мнение е че съм доволен, но винаги може да стане фал. Иначе ако тръгнеш да ме съдиш че съм те подвел, трудно дело ще бъде ;)

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.