Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте! Направил съм си една конфигурация и искам да се посъветвам с вас, да чуя вашето мнение. Компютърът ще се използва за интернет,музика,филми и чат пат някоя игра.

DELUX DLC-MG460 NO PSU
RAIDMAX GPC-500 47/63Hz 500W 1x120 BULK
ASROCK H61M-VG3/BULK /H61/LGA1155
G2030 /3.0/3M/BOX/1155
CM BLIZZARD T2 DUAL HEAT PIPES
DDR3 4GB 1333MHz SIMMTRONICS SIM-22823013
500GB TOSHIBA SATA 6G/7200/32M

Обща стойност - 434.71 лв. с ДДС

Благодаря предварително! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е максималния бюджет?

Имате ли стар компютър? Ако имате наличен трябва да кажете от какви компоненти е изграден и ако има вариант да се ползва нещо за новата система ще е добре за такъв нисък бюджет!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Направил съм си една конфигурация и искам да се посъветвам с вас, да чуя вашето мнение. Компютърът ще се използва за интернет,музика,филми и чат пат някоя игра.

DELUX DLC-MG460 NO PSU

RAIDMAX GPC-500 47/63Hz 500W 1x120 BULK

ASROCK H61M-VG3/BULK /H61/LGA1155

G2030 /3.0/3M/BOX/1155

CM BLIZZARD T2 DUAL HEAT PIPES

DDR3 4GB 1333MHz SIMMTRONICS SIM-22823013

Обща стойност - 434.71 лв. с ДДС

Благодаря предварително! ;)

Да започнем от захранвнаето... 30лева цялото, а само 120мм вентилатор е 10-12 лева? Захранването просто не става!

После идва ред на видеото... Къде е то?

Охлаждането... За какво ви е? Този процесор не е много силен за това боксовия ще върши работа на 100% без проблеми!

Ето това бих взел аз за тези пари, а ако надхвърля доста бюджета сменявате процесора с този (AMD A6-6400K X2/3.9GHZ/FM2/BOX)

Линк:

http://nikem-bg.net/cart/47464p1r46704p1r48676p1r1038p1r45925p1r47067p1rf.html

BB код:

GB GA-F2A55M-DS2 A55 FM2

CX-2G67 /NO PSU

NJOY 400WGX 400W Passive PFC

4GB DDR3 1600 A-DATA

AMD A8-5600K X4/3.6GHZ/FM2/BOX

Обща стойност - 467.58 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чат пат някоя игра може би означава че вграденото в пентиума му стига.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е максималния бюджет?

Имате ли стар компютър? Ако имате наличен трябва да кажете от какви компоненти е изграден и ако има вариант да се ползва нещо за новата система ще е добре за такъв нисък бюджет!

максималния бюджет е около 500лв. да имам стар компютър но ще го ползвам.

Да започнем от захранвнаето... 30лева цялото, а само 120мм вентилатор е 10-12 лева? Захранването просто не става! После идва ред на видеото... Къде е то? Охлаждането... За какво ви е? Този процесор не е много силен за това боксовия ще върши работа на 100% без проблеми!

предложете вие едно захранване. за видеото ще карам с вграденото. и както казвате за тоя процесор няма да има нужда от охлаждане?

ще карам с вграденото видео на дъното

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е точно пък това видео... HD GRAPHIC? :D Един приятел взе някакъв компютър наскоро от някаква технобакалия с HD GRAHIPC карта и познай какво? Дори CS 1.6 не можа да подкара на стабилни 99fps... Какво остава за някоя друга игра? Освен ако не е Супер Марио?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и между другото вграденото видео на дъното добро ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От доста време насам видеочиповете не са по дъната, а в самия процесор. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-горе съм написал за Intel® HD Graphics, че не струват. След малко ще ви покажа ревюта на AMD A8-5600K X4 как се представя в игрите. 1. http://www.youtube.com/watch?v=oUO2snOHz9Q

2.

3.

4.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB GA-F2A55M-DS2 A55 FM2
AMD A8-5600K X4/3.6GHZ/FM2/BOX
2x2G DDR3 1600 SILICON POWER
PSU FORTRON FSP350-60APN 85+
DELUX DLC-MG460 NO PSU

Обща стойност - 491.23 лв. с ДДС

Двуканален режим на паметта, че вграденото видео е много зависимо от RAM-a и сравнително качествено захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB GA-F2A55M-DS2 A55 FM2 AMD A8-5600K X4/3.6GHZ/FM2/BOX 2x2G DDR3 1600 SILICON POWER 500GB TOSHIBA SATA 6G/7200/32M PSU FORTRON FSP350-60APN 85+ DELUX DLC-MG460 NO PSU Обща стойност - 491.23 лв. с ДДС

Двуканален режим на паметта, че вграденото видео е много зависимо от RAM-a и сравнително качествено захранване.

И аз си мислех за 2x2 памет, но пък дъното има 2 слота за рам и ще е кофти после при нужда на още рам ще трябва една от плочките да се продава и да се взима друга 4gb/8gb

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB GA-F2A55M-DS2 A55 FM2 AMD A8-5600K X4/3.6GHZ/FM2/BOX 2x2G DDR3 1600 SILICON POWER 500GB TOSHIBA SATA 6G/7200/32M PSU FORTRON FSP350-60APN 85+ DELUX DLC-MG460 NO PSU Обща стойност - 491.23 лв. с ДДС

с това 350W-тово захранване ще имам ли проблеми по напред ако искам да сложа друга по - хубава видео карта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи каква, но масовите за около 160-200лв. няма да има проблем. Например HD7700/7790 или GTX650Ti, дори и HD7850.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Публикувано изображение

паметта е двуканален режим.След време може да помислиш за една външна карта ,като тази : GB GV-R779OC-1GD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Публикувано изображение

паметта е двуканален режим.След време може да помислиш за една външна карта ,като тази : GB GV-R779OC-1GD

не може ли малко по-евтина кутия че 50лв. нещо не ми  се дават :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не може ли малко по-евтина кутия че 50лв. нещо не ми  се дават :D

Бе то може и без кутия на стенд ама кутията е много поддценявана част от компа казвам ти от личен опит аз съм с боклука Daotech X9 и просто одврат гадни ламарини малка един охладител не може да побере абе пълно ла*но.

P.P

/А отностно конфига на SLI надявам се да не ми се обиди но защо предлага двуядрена система с стар чипсет и вградена карта с която и Minecraft не може да пуснеш верно захранването и кутията са добри но в този случей няма да помогнат за пройзводителност

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли ще намериш по-добра кутия за тези пари.Хубава е ,и е широка,ще имаш що годе добър въздушен поток,като добавиш още един вентилатор отзад за топлия въздух (120мм) за останалите пари

Публикувано изображение

Също така панела за хардовете се отделя  ,ако решиш да боднеш някоя по-дълга видео карта :

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично за мен Floston Genesis и Excordo са по-добри с долно разположение на захранването са черни са отвътре пак HDD Cage-а се вади и е по-просторна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на SLI конфигурацията ми хареса но  не може ли да ползвам тая РАМ памет дъното има 2 слота като сложа х2 от тая рам и мисля че всичко ще е наред?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е препоръчително да запълваш всички слотове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на SLI конфигурацията ми хареса но  не може ли да ползвам тая РАМ памет дъното има 2 слота като сложа х2 от тая рам и мисля че всичко ще е наред?

Слагай смело две плочки от тази памет, но кажи те да ти сглобят конфигурацията, защото може да се наложи ъпдейт на биоса преди монтаж на този процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагай смело две плочки от тази памет, но кажи те да ти сглобят конфигурацията, защото може да се наложи ъпдейт на биоса преди монтаж на този процесор.

а за зглобяване вземат ли някви пари?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Лично мое мнение,аз не бих сложил повече от 4 ГБ рам на това дъно с този процесор :shock11: няма как с конфигурация под 500лв да  летиш в космоса ,след време добави една външна видео карта и си Ок.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.