Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте колебая се между два лаптопа.

Става въпрос за 

DELL INSPIRON N5110 5A005100

и 

Acer Aspire 5742G-383G64MNKK  8GB RAM

За игри става въпрос..

Редактирано от DeventioN (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без да знам конкретните модели гласувам за Делл-а. :)

Успех в избора !

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също бих препоръчала дел  :rolleyes: за ейсър съм чувала, че са най-нисък клас като качество, не знам дали е вярно ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам acer според мен са си много добри.....но не и за игри :) успех с избора 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз само разбрах че двете фирми са конкурентни и че делл правят лаптопи по висок клас на по-ниска цена, но не разбрах защо..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Делл са по-здрави, но доколкото знам са и по-скъпи. Това смятам че никоя друга марка лаптопи не би издържала.

Редактирано от rado99 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак някой чул от някой в автобуса, който говорил по телефона с негов приятел. Или прочел в модно списание коя марка била по-добра. Ако това са моделите които виждам аз в интернет то те са стари и 1200лв. за това не бих дал. Кажи за какви пари, ще ги вземеш. Dell си е хубава марка но Inspiron е най-ниския им клас който разбира се масово се купува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя е dell vostro аз искам да го оставям понеже вече на 3.5 години обаче той е голям инат и няма чупене и прегряване. Един приятел ми го подари преди 2 години да не го мъкне назад по самолети и от тогава е хвърлен на леглото и не е изключван. Някой път като се сетя че ще излизам и няма да го ползван само го обръщам обратно за по добро охлаждане. Нищо му нямаше и реших да си купя асус и Господ ме наказа и дойде дефектен от амазон и съм решил докато не приключи да не го сменям че ония горе гледа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Востро(бизнес модел) е съвсем различен клас от гадните Инспирони и дума не може да става за сравнение. Лаптоп не се избира по марка и по хардуер, а се търси най-добър модел в даден ценови клас. Не разбрах само какъв е бюджета за лаптопа и защо точно лаптоп, а не настолен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече го купих Dell-a. Цените бяха еднакви и на двата лаптопа, но мисля, че съм направил правилния избор.

Взех го за 700 лева нов. А лаптоп си купих защото ми трябва когато ходя на командировки да има какво да правя.

Редактирано от DeventioN (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак някой чул от някой в автобуса, който говорил по телефона с негов приятел. ...

Има и друга страна, на собствениците, пък макар и на стари модели. Имам DELL Studio 1535 от 2008 г и Acer 7741 на 3 г. От различни класове са, но ще споделя факти, пък който ще да вярва:

- DELL-ът ми е слабост, и в момента пиша от него. Ходил е из половината свят, за работа е чудесен. Кусури до днес:

1. Около 70 ГБ изолирани от 320 ГБ хард диск Hitachi заради мъртви сектори

2. Записвачката му е без бутон за изхвърляне на диска, случвало се е над 20 пъти да остава вътре (около 2000-2500 записа), а изваждането на всеки един от тях съперничи на 12-те подвига на Херкуслес

3. Сменена преди 2-3 седмици батерия

- Acer-ът е на 3 г и е като нов, всичко му е без каквито и да са забележки

Не агитирам за или против, само споделям съвсем преки впечатления.

Вече го купих Dell-a. ..

Честит да ти е! И късмет с него...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той брат ми има Inspiron на 6 години не е мръднал има една сменена лампа и то изгоряла докато беше отварян за почистване. Лаптопа не е мръднал и е безупречен. Проблема е че сега ги блъскат с мощен хардуер, а корпуса и самата конструкция е същата. Всичко е в пластмаса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.