Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

DeventioN

Acer или Делл Покупка

Препоръчан отговор

Здравейте колебая се между два лаптопа.

Става въпрос за 

DELL INSPIRON N5110 5A005100

и 

Acer Aspire 5742G-383G64MNKK  8GB RAM

За игри става въпрос..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без да знам конкретните модели гласувам за Делл-а. :)

Успех в избора !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сега и аз мисля делл, остава ми 1 час да реша кой ще взема..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също бих препоръчала дел  :rolleyes: за ейсър съм чувала, че са най-нисък клас като качество, не знам дали е вярно ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам acer според мен са си много добри.....но не и за игри :) успех с избора 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз само разбрах че двете фирми са конкурентни и че делл правят лаптопи по висок клас на по-ниска цена, но не разбрах защо..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак някой чул от някой в автобуса, който говорил по телефона с негов приятел. Или прочел в модно списание коя марка била по-добра. Ако това са моделите които виждам аз в интернет то те са стари и 1200лв. за това не бих дал. Кажи за какви пари, ще ги вземеш. Dell си е хубава марка но Inspiron е най-ниския им клас който разбира се масово се купува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя е dell vostro аз искам да го оставям понеже вече на 3.5 години обаче той е голям инат и няма чупене и прегряване. Един приятел ми го подари преди 2 години да не го мъкне назад по самолети и от тогава е хвърлен на леглото и не е изключван. Някой път като се сетя че ще излизам и няма да го ползван само го обръщам обратно за по добро охлаждане. Нищо му нямаше и реших да си купя асус и Господ ме наказа и дойде дефектен от амазон и съм решил докато не приключи да не го сменям че ония горе гледа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Востро(бизнес модел) е съвсем различен клас от гадните Инспирони и дума не може да става за сравнение. Лаптоп не се избира по марка и по хардуер, а се търси най-добър модел в даден ценови клас. Не разбрах само какъв е бюджета за лаптопа и защо точно лаптоп, а не настолен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече го купих Dell-a. Цените бяха еднакви и на двата лаптопа, но мисля, че съм направил правилния избор.

Взех го за 700 лева нов. А лаптоп си купих защото ми трябва когато ходя на командировки да има какво да правя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак някой чул от някой в автобуса, който говорил по телефона с негов приятел. ...

Има и друга страна, на собствениците, пък макар и на стари модели. Имам DELL Studio 1535 от 2008 г и Acer 7741 на 3 г. От различни класове са, но ще споделя факти, пък който ще да вярва:

- DELL-ът ми е слабост, и в момента пиша от него. Ходил е из половината свят, за работа е чудесен. Кусури до днес:

1. Около 70 ГБ изолирани от 320 ГБ хард диск Hitachi заради мъртви сектори

2. Записвачката му е без бутон за изхвърляне на диска, случвало се е над 20 пъти да остава вътре (около 2000-2500 записа), а изваждането на всеки един от тях съперничи на 12-те подвига на Херкуслес

3. Сменена преди 2-3 седмици батерия

- Acer-ът е на 3 г и е като нов, всичко му е без каквито и да са забележки

Не агитирам за или против, само споделям съвсем преки впечатления.

Вече го купих Dell-a. ..

Честит да ти е! И късмет с него...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той брат ми има Inspiron на 6 години не е мръднал има една сменена лампа и то изгоряла докато беше отварян за почистване. Лаптопа не е мръднал и е безупречен. Проблема е че сега ги блъскат с мощен хардуер, а корпуса и самата конструкция е същата. Всичко е в пластмаса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.