Премини към съдържанието
slavi91

Заслужава ли си да го ремонтирам пак ?

Препоръчан отговор

Здравейте, колеги. от известно време съм пред дилема и се надявам вие да ми помогнете.

Имам Acer 7736zg .Лаптопът е много добър и бях много доволен от него, но скоро след изтичането на гаранцията започнаха проблемите. Първо се изръсих 150лв за ремонт на дъно а сега отскоро се скапа и видеото. Ремонт, който ще струва около 200лв. Замислям се дали изобщо има смисъл да го оправям, защото знаете един такъв ремонт колко е прецизен и не се знае дали скоро няма да си замине пак.

Затова се колебая дали да го правя или за 400лв да си купя възможно най-евтиния лаптоп (ще се ползва за музика и интернет), който също не се знае колко ще изкара, но поне 2г докато е гаранционен ще имам лаптоп. Третият вариант е лаптоп втора ръка, гледам има доста прилични към 200-300лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проста сметка: 200 лв за видеокарта < 400 лв за нов лаптоп. Така че има смисъл да си го оправиш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Toshiba Tecra A10
  • Екран: 15,4" WXGA (1280x800, 16:10, Матов)
  • Процесор: Intel Core2Duo T6750(2M Cache, 2 GHz, 800 MHz FSB)
  • Памет: 2GB DDR2 (max 8GB)
  • Хардиск: 160GB
  • Видео карта: Intel GMA4500 768MB
  • Чипсет: Intel G45
  • Оптично устройство: DVDRW
  • Друго: WLAN, LAN, Bluetooth, Modem, D-SUB, 3*USB, Cardreader, Com Port, Audio HD
  • Употребявана техника
  • Гаранция: 6 месеца
цена: 300 лв

Oт тук - http://www.subincho.com/computer_monitor_shop/pricelist.php?cat=used_laptops#VL8

За ремонта гаранция дават ли, щото такива ремонти са временни и след няколко месеца пак ще се скапе. За това по-добре втора ръка нещо изпитано във времето.

Редактирано от Людмил (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гаранция дават ли ти за ремонта ? Защото при смяна на видео чип няма голяма гаранция колко ще изкара след ремонта, сигурно ще дадат 3 месеца гаранция (може и месец да е). Според мен не си заслужава подобен ремонт, аз и затова съм на мнение че лаптопа трябва да се смени преди да му изтече гаранцията :P защото евентуален ремонт може да излезе много пари, по добре тия пари да се вложат в нов лаптоп.

Твоя можеш да го продадеш на части, матрица, процесор, рам, хард диск, клавиатура, мишка все може да изкараш малко пари от там :) стига да намериш купувач :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги , предлагате му втора ръка , ами те в какво състояния са ? с нагрени чипове колкото да запали :no-no: втора ръка или от човек който познаваш или нов - това е моето мнение .

Редактирано от jonov (преглед на промените)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега разгледах лаптопа. До колкото аз разбрах той има две видео карти (поправете ме ако лъжа). Какво ти пречи да ползваш вградената ако е изгоряла външната така ще спестиш пари за ремонт и  ще си ползваш лаптопа още време. Но ако лаптопа няма две видео карти (интелска и нвидиа) то не си заслужава да дадеш 200 лева за ремонт който може и да не изкара 1 ден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проста сметка: 200 лв за видеокарта < 400 лв за нов лаптоп. Така че има смисъл да си го оправиш.

Да ама и преди тоя ремонт дадох още 150лв за друг и то станаха 350лв.

гаранция за ремонта мисля ,че няма, но дори да има месец ,три, шест няма голямо значение.

Прав си! При всички случаи е на късмет.Иначе за нов повече от 450лв няма да дам Какъв беше смисъла да дам 1200лв за тоя като изкара 2г и половина.

Моя модел не е с Nvidia-та а с ATI HD4650 1gb -няма друга доколкото знам.

Общо взето май няма смисъл да се прави.

И остават другите два варианта да се вземе нов или втора ръка, като клоня повече към нов ,пък било и най евтиния-Да знам че за 400-450 лв ще е далеч от възможностите на моя, но..

А моя лаптоп за колко мога да го продам целия ?

с външен монитор/проектор работи перфектно.

Редактирано от slavi91 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето аз ще ти предложа два модела, за съжеление обаче и дата са с 100 - на лева над бюджета,но ако успееш да събереш тези пари от продажбата на твоят лаптоп взимай тях защото за 400 лева няма да можеш да вземеш нищо свястно и да  е ново

Предложение 1 

Предложение 2 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай сега, ако повредата е във видеото няма да работи с външен монитор. Може де е елементарно - прекъснат лентов кабел или изгоряла подсветка на дисплея. Я смени сервиза да видиш в друг какво ще ти кажат, да не се окаже, че ремонта ще е 30-50лв. а не 200лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси! Асус-чето не изглежда зле.Ако се стигне до смяна на лаптопа ще го имам в предвид

Чакай сега, ако повредата е във видеото няма да работи с външен монитор. Може де е елементарно - прекъснат лентов кабел или изгоряла подсветка на дисплея. Я смени сервиза да видиш в друг какво ще ти кажат, да не се окаже, че ремонта ще е 30-50лв. а не 200лв.

Значи и аз бях на това мнение, но ми обясниха, че двата канала са различни и това, че  с монитор работи не е гаранция че е ок видеото.Единственото на което се надявам е да е лентов кабел, че ако е матрицата или видеото е към 180-200лв -така ми обясниха. скоро ще се диагностицира с точност проблемът и ще видим тогава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи и аз бях на това мнение, но ми обясниха, че двата канала са различни и това, че  с монитор работи не е гаранция че е ок видеото.

Определено смени сервиза. Видеокартата ако е повредена си е повредена и толкоз - с никакви монитори или телевизори няма да тръгне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такаа...

Работата е ясна вече. проблемът е във видеото и трябва да се смени.

И отново съм пред дилемата:

1 вариант: друг лаптоп втора ръка-не се знае колко ще изкара.

2 вариант: ремонт на моя-пак не се знае колко ще изкара след такъв ремонт

3 вариант: нов евтин-ще изкара поне гаранцията от 2г може и повече, но с тези характеристики ще трябва да му се моля да върви... :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За това което ще го ползваш (ще се ползва за музика и интернет) едва дали ще има нещо ново на което да му се молиш да върви :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спестяваш някой лев,продаваш частите от Асер-а и си купуваш нов лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да вдигна малко темата..

всъщност до сега всички спициалисти, които са ми казвали какъв би могъл да бъде проблема НЕ са гледали лаптопа а са стигнали до изводите от симптомите ,които съм им описал.

Днес лаптопа е в сервиза, където ми ремонтираха захранването (извинявам се, че съм писал дъното объркал съм се)

и до ден-два ще ви кажа каква е точната повреда :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопът е готов!!! :cant believe:

Оказа се, че бил разхлабен някакъв куплунг и затова не е работела матрицата и камерата.

Вече всичко е ОК и всичко работи на 100%.Много съм доволен, че най-после филмът свърши, защото изобщо не ми се искаше да го сменям.

:yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.