Премини към съдържанието
  • Известия

• Калин Карабойчев

15 години Kaldata.com – време е да почерпим!   31.03.2018

Здравейте приятели, На 14.04.2018г. Kaldata.com става на 15 години! Точно преди 15 години започнахме нашата „Мисия“, която в много моменти през тези години ни се е струвала „невъзможна“, но благодарение на Вас винаги сме намирали сили и начини да продължим напред. Вие направихте Kaldata.com най-големия и посещаван технологичен портал в България. През тези години Вие, нашите 250 082 потребители създадохте 158 652 теми в нашите форуми с 3 083 989 отговора в тях. Благодарение на вас, толкова много хора намериха решение на компютърните си проблеми. За тези години ние пък успяхме да публикуваме 126 121 новини и статии и да ви информираме за всичко, което се случва в необятния технологичен свят. Благодарим ви, че сте с нас през всичките тези години!  Вземете вашия подарък тук

Препоръчан отговор

Здравейте! Притежавам мощен компютър, който подкарва всички игри на макс, като: GRID 2, TOM RAIDER, DOTA 2, BATTLEFIELD 3 и др. Върви си перфектно. Захранването мощно 450 вата ATX, 4-ядрен процесор, РАМ 4ГБ. Но ми излиза една грешка, която ме притеснява, много рядко се появява. Примерно, когато си чатя, слушам музика, или тегля, изведнъж ми излиза долният проблем на снимката. Моля Ви, ако знаете какво е, искрено и най-сърдечно ще Ви благодаря. Вижте проблема на снимките.

post-340279-0-48199700-1375046070_thumb.

post-340279-0-32795000-1375046072_thumb.

post-340279-0-66446400-1375046073_thumb.

post-340279-0-15939400-1375046075_thumb.

post-340279-0-95814300-1375046076_thumb.

post-340279-0-10517100-1375046084_thumb.

post-340279-0-47199800-1375046084_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качи дъмп файла, който се намира в C:WindowsMinidums за да го прегледам. Нещо захранването ми се вижда слабо.

Редактирано от Касперски (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качи дъмп файла, който се намира в C:WindowsMinidums за да го прегледам. Нещо захранването ми се вижда слабо.

Не мога да отворя дъм файловете

Инсталирай програмата BlueScreenView. Стартирай я, и покажи в темата скрийншот от резултата.

Съществува ли огромна опасност за компютъра и задължително ли е да го водя на специалист? Компютъра си работи великолепно, но тази ряко излизаща грешка ме притеснява.

post-340279-0-24519800-1375047959_thumb.

post-340279-0-89533600-1375048254_thumb.

post-340279-0-09078900-1375048261_thumb.

post-340279-0-90713100-1375048265_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да отворя дъм файловете

Съществува ли огромна опасност за компютъра и задължително ли е да го водя на специалист? Компютъра си работи великолепно, но тази ряко излизаща грешка ме притеснява.

Идеята е да качиш файловете в тази папка на някой сайт и да дадеш линк,като например в dox.Според майкрософт проблема може да идва от паметта или от неправилни драйвери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заповядайте дъмп файловете и дано да откриете проблема. Не ми се иска да нося компа при специалист и да ми бръкнат яко в джоба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заповядайте дъмп файловете и дано да откриете проблема. Не ми се иска да нося компа при специалист и да ми бръкнат яко в джоба.

Можеш ли да пробваш със друго мощно захранване?

Да се види дали отново ще имаш проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК. Благодаря Ви на всички за помощта. Ще си купя 600W захранване и ще видим. Иначе засега ще карам с 450W захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай малко бе човек , кажи за начало кога е преинсталиран wuindows-а и какъв е, смисъл оргинален(закупен) или си го свалял от замунда?

Има време за ново захранване, не бързай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е оригинален уиндоуса. Ще събера 80 лв. и ще си купя захранване. Притеснявам се да не стане нещо. Правил съм пълна преинсталация и всички най-нови драйвери съм сложил + ъпдейтите на уиндоуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е да, но ако не е от захранването тия 80 лв. са на вятъра...затова, най-добре си го занеси на сервиз,щото скъпия два пъти плаща. Като се установи със сигурност проблема, тогава ще мислиш за закупуване на нови компоненти. Ти си решаваш всъщност...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега аз имах същия проблем. При мен се оказа лош SATA кабел към харда. Някъде май беше натиснат или прекъснат.  Виж погледни го или ако не е той, тогава си провери хард диска в какво състояние е. Поздрави!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казах, да пробваш, а не да си купуваш ново захранване.

И понеже никой не разглежда дъмп файловете,ще добавя.

Има шест файла, и шесте със различна стоп грешка.

Извода който може да се направи е: Или понякога кляка заяхранването. или това е причинено от вирус.

Когато има повреден хард, винаги е със една и съща стоп грешка.Същото е и при рам или пък някой драйвер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за отговора. Искам да Ви кажа, че тази грешка със синия екран се появяваше само когато теглих нещо през Uttorent. Само тогава. При друга работа не се е срещала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за отговора. Искам да Ви кажа, че тази грешка със синия екран се появяваше само когато теглих нещо през Uttorent. Само тогава. При друга работа не се е срещала.

Да, при първият дъмп файл, стоп грешката е на драйвера за WIFI адаптера.натоварването е дошло от uTorrent-а.

Но останалите нямат нищо общо.Единият беше системна грешка.Другият проблем на USB драйвера.

Ако мислиш че може това да ти е проблема, опитай със обновяване на виреалес драйвера.

Това са само идеи, ти терсиш причината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Направих тест на РАМ паметта с memtest и ми откри една грешка. Смених 3 уиндоуса - Windows XP, Windows 7, Windows 8. Не е от операционната система. Всички драйвери съм ги ъпдейтнал до най-новите и от тях не е. Ще сменям рам паметта. Добре че открих проблема. Мислех да си купувам чисто ново захранване. Открих проблема и той е от рам паметта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.