Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

За да постигна по-малък размер на Windows след орязване с nLite трябва да е WinXP без SP и да си му сложа само 1,2 и 3 или? Искам да махна всички ненужни ъпдейти за уиндоуса и да е просто SP3, ако някой знае как става нека пише. Също така да инсталира SATA драйверите автоматично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо въобще трябва да осакатяваш този Windows? SP 3 си трябва както и всички останали ъпдейти излезли след него. Режейки тия ъпдейти, после ще мрънкяш, че XP не ти работи, дава грешки и прочие. Сата драйверите ще трябва да си ги вградиш ръчно.То все едно да премахнеш частите на една кола и после искаш да върви, еми нема да върви.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да постигна по-малък размер на Windows след орязване с nLite трябва да е WinXP без SP и да си му сложа само 1,2 и 3 или? Искам да махна всички ненужни ъпдейти за уиндоуса и да е просто SP3, ако някой знае как става нека пише. Също така да инсталира SATA драйверите автоматично.

SATA/RAID драйверите можеш да ги интегрираш спокойно даже ти го препоръчвам. Аз така съм направил с драйверите на един старичък  комп понеже RAID драверите са на дискета а устройството не работи коректно. Можеш да интегрираш и другите драйвери но трябва да не са в ексета и архиви.

Можеш да интегрираш и кода за активиране да не те пита като инсталираш,настройки на потребителя,група и т.н

Можеш да махнеш някои ненужни услуги и конфигурираш системата,да премахнеш уиндоуските  драйверите ако ще инсталираш твои.Стига да знаеш какво правиш естествено. Няма как да се обясни това в една тема.

Има ръководство в сайта и програмата е на български така,че прочети го.

http://www.kaldata.com/articles.php?action=show&showarticle=94

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ми кажеш ли кои са нужни ,и кои са ненужните ъпдейти,че и аз искам да си направя windows-а  ? :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ми кажеш ли кои са нужни ,и кои са ненужните ъпдейти,че и аз искам да си направя windows-а  ? :)

То същото питам и аз, защото трия всички програми на MS от рода на Movie Maker, Games, WMP, IE etc. и съм сигурен, че и за тях има ъпдейтчета и фиксове, които ще си останат все пак и искам да знам как да ги премахна... Ако някой знае как става нека ми каже :)

SATA/RAID драйверите можеш да ги интегрираш спокойно даже ти го препоръчвам. Аз така съм направил с драйверите на един старичък  комп понеже RAID драверите са на дискета а устройството не работи коректно. Можеш да интегрираш и другите драйвери но трябва да не са в ексета и архиви.

Можеш да интегрираш и кода за активиране да не те пита като инсталираш,настройки на потребителя,група и т.н

Можеш да махнеш някои ненужни услуги и конфигурираш системата,да премахнеш уиндоуските  драйверите ако ще инсталираш твои.Стига да знаеш какво правиш естествено. Няма как да се обясни това в една тема.

Има ръководство в сайта и програмата е на български така,че прочети го.

http://www.kaldata.com/articles.php?action=show&showarticle=94

Как да разбера кои са моите SATA драйвъри?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от asdfj
      Привет.От доста време насам имам проблем при инсталирането на уиндоус 8 на Lenovog50.Закупен е с 8-цата и след това съм го преинсталирал няколко пъти с уиндоус 7. На диск тръгва и когато се покаже инсталацията да избера език и т.н. отказва и блокира клавиатурата и мишката,а в биоса работи и при 7-цата върви без проблем.Възможно ли е да е заключен към 8? Отчаян съм тъй като тази 7ца не върви добре и искам да си върна предишния.Другия ми въпрос е чрез флашка какви са настройките в биоса с UEFI/Legacy и как да подкарам флашката.
      Багодаря предварително.
    • от Maria Green
      Здравейте, празнуващи и почиващи, и работещи, и разбиращи!

Трябва ли да направя нещо особено във връзка с прикачения файл? Съществува ли проблем, анализирайки данните? 

Странното е, че не разбирам нищо от снимката, а това ми се изписва щом включа лаптопа. 

Ще се зарадвам на подробен съпорт.

• от kafenceto123
      Здравейте!
      Натъкнах се на проблем, докато се опитвах да преинсталирам чисто Windows 10 на лаптопа си Lenovo Legion Y520. Първо доста странно е, че когато включа или рестартирам лаптопа нямам достъп до Setup менюто, което по принцип се отваря с F2. Второ, когато натисна F12 при рестарт и вляза в Boot Manager-а, флашката на която съм свалил Windows-а не е засечена. На екрана се показват само хард дискът, ссд-то, ако не се лъжа имаше още две опции, едната от които беше Network Boot, а другата изобщо не си я спомням. След доста терзания успях да вляза и в Boot Menu-то, като използвах Shift + "Restart" метода, но и там не открих флашката. След още дълги минути на недоумение открих, че все пак флашката ми става видима в Boot Menu-то, ако изляза, съхранявайки промените (F10), независимо дали съм правил такива. След като изляза, натискайки F10, отново лаптопът ме прехвърля в Boot Menu-то и флашката е видима, но когато я кача над всичко останало и изляза, Windows се стартира, както обикновено вместо да ме препраща в инсталационното меню на новия софтуер.
      П.С. Нямам опция Security Boot, появява се единствено, когато се появява и флашката и е "Disabled".
      Ако имате някакви идеи какво се случва, бих бил безкрайно благодарен да ги споделите! 
    • от Roki_03
      Коя OS да избера за компютъра ми и какво трябва да инсталирам за да работи компютъра най-добре?
      HP WORKSTATION XW 4600
      CPU: Intel Core 2 Quad q6600, 2.40 Ghz, 4 ядра
      RAM: 4GB
      GPU: nVidia Quadro FX 3500
      Знам, че не е кой знае къв компютър, но ми върши работа!
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.